Slabecký zámek: Poznejte ho od sklepa až po krov
Nenechte si ujít zcela výjimečnou příležitost prohlédnout si zámek Slabce u Rakovníka od sklepa až po krov. Najděte si zítra, v den státního svátku, chviličku a zajděte či zajeďte do Slabec!
Nenechte si ujít zcela výjimečnou příležitost prohlédnout si zámek Slabce u Rakovníka od sklepa až po krov. Najděte si zítra, v den státního svátku, chviličku a zajděte či zajeďte do Slabec!
Cheb – Rekonstrukce chebské pěší zóny se chýlí ke konci
Šumpersko/Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska od 28. října do 2. listopadu.
Havlíčkův Brod – Tradiční havlíčkobrodský knižní veletrh o víkendu oslavil své dvacáté výročí skutečně ve velkém stylu.
Jižní Čechy -Vnakladatelství Veduta vyšly tři knihy ohistorii jižních Čech.
Čechy pod Kosířem – Prostory zámku v Čechách pod Kosířem ožívají v posledních dnech debatami architektů s památkáři. Dolaďují zde poslední podrobnosti projektu nového využití této státem chráněné památky.
Žatec /FOTO/ - Na přípravě expozice spolupracovali i samotní bývalí piloti.
Budišov nad Budišovkou - Opavsko má za sebou další velký úspěch. Tentokrát se o něj zasloužila zlatá lípa u Guntramovic. Získala totiž druhé místo v soutěži Strom roku.
Frýdek-Místek – Druholigové hokejové derby čekalo na diváky ve Frýdku-Místku v rámci 13. kola třetí nejvyšší tuzemské soutěže, kdy proti domácím nastoupili olejáři z Orlové.
Brno - Brněnští fotbalisté zvítězili v prvoligové historii pouze jedinkrát vyšším rozdílem. V neděli porazili Slovácko 7:0.
Česká Skalice /VIDEO/FOTOGALERIE/– Štěkot desítek psů oživil v sobotu sluncem zalitý Autocamp Rozkoš, kde se konal I. ročník Běhu Sultána a Tyrla o putovní pohár České Skalice.
Č. Třebová /FOTOGALERIE/ - V rámci oslav 125. výročí založení sokolské organizace v České Třebové se v sobotu konal v areálu Na Skále den otevřených dveří.
Vídeň, Brno – Dvaadvacet let se pyšnil jeden z nejlepších dráhový cyklistů české a československé historie Pavel Buráň kadetským rekordem na 200 metrů s letmým startem.
Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit v úterý 26. října.
Liberec – Které rostliny, ale i živočichové nemají v české a moravské přírodě co dělat, a které se tu roztahují na úkor původních druhů? Víte třeba, že všudypřítomní potkani byli vlastně do tuzemska zavlečeni omylem?
Písek - Původní osada byla pravděpodobně zničenana začátku 14. století Rudolfem Habsurským.
New York - Na přestupy bouřlivé léto končí, nejlepší basketbalová soutěž odstartuje v noci z úterý na středu.
Hradec Králové – /SERIÁL DENÍKU/ Hradecký deník přináší čtenářům každé pondělí unikátní seriál Zdeňka Doubka o historii letectví v krajském městě. Nenechte si ho ujít
Opava - Po roční pauze se znovu veřejnosti otvírá Ústřední knihovna Slezského zemského muzea (SZM). Navazuje na tradice veřejné knihovny v bývalém rakouském Slezsku, která byla založena jako součást muzea již v roce 1814.
Větrovy - Místní si pochvalují zoopark, samosprávu i dostupnost MHD. Vadí jim, že zde nefunguje prodejna a musí za nákupy do Tábora.
Okres Louny - Co se děje na stříbrných plátnech v regionu.
Kdyně – Že se dá prohrát s vysokým náhozem 1509 kuželek a naopak vyhrát s výkonem o více než tři sta bodů nižším, ukázalo druhé kolo Kdyňské bowlingové ligy (KBL).
Sezimovo Ústí – O Cenu Edvarda Beneše se soutěží patnáct let.
Bohumín – Novou sérii pohlednic s motivem Starého Bohumína, Nového Bohumína a kapličky v Kopytově vydává na konci října občanské sdružení Přátel bohumínské historie.
Ústí nad Orlicí – Sobotní dopoledne věnoval práci na zahrádce, odpoledne pak sledoval volební studio v televizi.
Mělnicko - U voličů na Mělnicku a v Praze - východ v druhém kole senátních voleb zvítězila kandidátka občanských demokatů
Příbram - Hornické muzeum Příbram připravilo na čtvrtek 28. října od 10 do 16 hodin při příležitosti státního svátku a Dne Středočeského kraje naučný i zábavný program na hornické téma s názvem Havířské šprýmování. Na návštěvníky čeká řada her, soutěží, zábavný kvíz či všechny atrakce muzea a jeho poboček.
Karlovy Vary – Ochránci zákona se brzy přestěhují do nového sídla. Jak ale vypadá to současné?
Žacléř– Přednáška Františka „Čuňase“ Stárka na téma totalitního režimu a svobody se konala vsobotu vBoudě Hubertus.
Horní Planá - Hornoplánští si v sobotu připomněli padesáté výročí otevření památníku slavného rodáka.
Stochov /FOTOGALERIE/ - Přehlídka amatérských i profesionálních souborů se ve Stochově konala už potřinácté.
Tachov – Noční prohlídky ve světecké jízdárně měly svojí premiéru. V sobotu večer se mohlo několik desítek zájemců podívat do útrob noční jízdárny a prohlédnout si i přilehlého okolí.
Hradčovice /FOTOGALERIE/ – Slavnostního otevření se v sobotu odpoledne dočkala nově opravená hasičská zbrojnice v Hradčovicích.
Lužná /FOTOGALERIE/ - V sobotu i v neděli se letos naposledy po kolejích protáhly železné dámy úctyhodného věku. Proto už v pátek se některým zatápělo pod kotlem, aby mohly přivézt všechny nadšence pro vlaky i vláčky z blízkého i dalekého okolí. Z Prahy přijeli cestující historickou druhou třídou taženou modrým Papouškem.
Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Šestnáctým rokem se spotřebitelé na tuzemském trhu setkávají se značkou Mona ze Znojma.
Polička – Vánoce se pomalu blíží a čas Adventu, ke kterému neodmyslitelně patří betlémy, je tu co nevidět.
Český Šternberk /FOTOGALERIE/- Divadelní představení pro děti, kejklíři, ukázka výcviku sokolníků nebo salvy rakouské infanterie, tedy pěchoty, z pušek nabíjených zpředu, mohli v sobotu vidět a dokonce si i vyzkoušet návštěvníci hradu Český Šternberk.
Nymburk - Jasno je i v obsazení dvou místostarostovských křesel. Ta získají Pavel Fojtík (TOP 09) a Zdeněk Vocásek (ODS)
Havlíčkův Brod – Evžena Vítkovského nebylo na 20. Knižním veletrhu možné přehlédnout. Spokojeně polehávající pán s notebookem či knihou ukotvenou ve speciálním zařízení, budil zaslouženou pozornost.
Třebihošť – Tuto obec najdete jedenáct kilometrů od Dvora Králové na úpatí jižního svahu Zvičinského hřbetu. Třebihošť je vyhlášená tradičními výstavami ovoce, zeleniny a květin. Pořádá je místní organizace Českého zahrádkářský svazu, která byla založena v roce 1982.
Bezdružice – Chodby základní školy byly plné návštěvníků, pohádkových bytostí i stašidýlek.
Poodlí I - Milada Jiroušková napodobí svoji mladší sestru. Bude také autorkou knížky.
Ostrava – Osmdesát let od otevření ostravské radnice si budou moci připomenout občané a návštěvníci Ostravy na tradičním dni otevřených dveří ve čtvrtek 28. října. Ten bude tentokrát veden v dobovém stylu třicátých let.
Pardubice/Přelouč – Dechová hudba slaví na Pardubicku úspěchy. A to v soutěžích i na městských slavnostech.
Svitavy – Ve sportovní hale Na Střelnici se psala historie. Domácí tým poprvé vyhrál v Mattoni NBL!
Svitavy /FOTO/ – Svitavy – Je to tady. Čekání basketbalistů na první vítězství v Mattoni NBL skončilo v jejich čtvrtém vystoupení.
Krnov – V krnovské čajovně Ninive byla ve čtvrtek zahájena vernisáží výstava s názvem Těžní věže. Představil se zde osobně Karel Křtěn, který má pozoruhodnou kombinaci koníčků: speleologie, historie hornictví a výtvarné umění.
Zlín – Loni dovedl fotbalisty Slavičína poprvé v historii do MSFL, letos slavně postoupil v poháru přes prvoligový Baník Ostrava do osmifinále. Přesto musel trenér Ladislav Straka po 12. kole nedobrovolně odejít.
Praha - Letošní senátní volby vyhrála ČSSD, získala 12 senátorů. Poprvé v historii tak bude mít sama v horní komoře nadpoloviční většinu 41 hlasů.
Orlickoústecko – Třetí osobností, která byla v polistopadové historii našeho státu zvolena senátorem za Orlickoústecko, je Petr Šilar, dosavadní krajský radní a bývalý starosta Letohradu.