Temelín získal licenci na deset let
Temelín – Novou desetiletou licenci na provoz prvního bloku získala nyní od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Jaderná elektrárna Temelín.
Temelín – Novou desetiletou licenci na provoz prvního bloku získala nyní od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Jaderná elektrárna Temelín.
Břeclav - Téměř dvě stě stránek a všechny podstatné informace o Lichtenštejnsku od doby římské až po současnost. Na to se mohou těšit ti, kteří nahlédnou do nové knihy historika Marka Vařeky. Nese název Lichtenštejnsko a kromě historie rodu i území se zabývá také hospodářstvím, turistikou či kulturou.
Vratislavice – Stálou expozici věnovanou životu a dílu světoznámého konstruktéra Ferdinanda Porsche otevřeli o uplynulém víkendu přímo v jeho rodišti – Vratislavicích u Liberce.
Česká Lípa - „Vedoucím odborné rady pro historii a muzejnictví okresu jsem dvacet let,“ začíná svoje vyprávění o činnosti dobrovolného hasiče Vladimír Jelínek z SDH Česká Lípa.
Region /HISTORIE UHERSKOBRODSKA/ - Ani masivní hradby nebo opevnění jakýchkoliv rozměrů nebyly v minulosti dokonalou ochranou před středověkými nájezdy hord nepřátel.
Nový Jičín – V pravidelné rubrice se dnes budeme věnovat místu posledního odpočinku v Novém Jičíně. Vybudování současného městského hřbitova na východním okraji města bylo odpovědí na nedostačující kapacitu novojičínských hřbitovů v prostorách dnešních Janáčkových a Smetanových sadů.
Hranice, Plzeň – V dalším kole Zubr extraligy čekala na hranické házenkáře nejen daleká cesta, ale také souboj s aktuálním lídrem tabulky, Plzní.
Most – Ještě není ani osm hodin a na mosteckém gymnáziu už to při ránu žije, ačkoliv drtivá většina tříd odešla do divadla. Na škole totiž startuje generální zkouška státní maturity (MAG10).
Kralupy – Pondělní podvečer patřil v nové víceúčelové aréně v areálu kralupského zimního stadionu hokejbalistům.
Kroměříž /FOTOGALERIE/ – Prohlédnout si bez jakýchkoliv potíží kroměřížskou Květnou zahradu mohli v úterý tělesně postižení lidé. Radnice jim totiž už potřetí umožnila návštěvu památek, do nichž by se vzhledem k chybějícímu bezbariérovému přístupu nedostali.
Lhenice – Snad v každém městě a nebo i menší obci najdeme knihovnu.
Pardubice – Tak to tu ještě nebylo… V nejvyšší basketbalové soutěži mužů už v její historii došlo na desítky regionálních soubojů, ale aby se střetli dva reprezentanti Pardubického kraje? Poprvé.
Luže – O víkendu byl slavnostně pokřtěn první díl jedinečné publikace s názvem Luže v dějinách.
Opava – V městské části Kateřinky stojí jednopatrový statek, představující zajímavou kombinaci lidové a barokní šlechtické architektury.
Vaduz - Osmnáctiletý útočník si v debutu ve fotbalovém nároďáku připsal i premiérovou trefu.
Tábor – Veřejnost si v pondělí připomněla již 586. výročí Žižkovy smrti.
Valašské Meziříčí –Večer, na který ve Valašském Meziříčí dlouho nezapomenou, připravuje na sobotu dramaturgie tamního M-klubu. Své básně zde zhudební a přednese nejradikálnější umělecké sdružení u nás, kapela Vítrholc.
Nový Jičín – Basketbalisté Nového Jičína po výborném vstupu do nového ročníku Mattoni NBL hrají opět doma. Tentokrát přijede v rámci 2. kola BC Kolín. S tímto soupeřem se Novojičínští, ve vzájemné historii, utkají po 13. a doposud s ním ani jedenkrát neprohráli.
Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit v středu 13. října.
Trutnov– Snad na všech stranách musí po víkendové Velké ceně města Trutnova vládnout spokojenost.
Prušánky - Srovnávat historii a současnost v obrazech budou mít od příští roku možnost v Prušánkách. Ku příležitosti sedmistého padesátého výročí založení obce vyjde kniha bilancující její historii.
Kadaň – Běžně točí pivo v pizzerii v Kadani. Teď ale její umění ochutnají Londýňané.
Horažďovice – Další díl turisticky naučného pořadu Cyklotoulky moderátora Petra Jančaříka, který je vysílán na TV Public, se natáčel před několika dny v Horažďovicích.
Ostrava/FOTOGALERIE/ - Stálou expozici, která dokumentuje historii a rozvoj Poruby, představiliv úterýveřejnosti zástupci městského obvodu.
Blanensko – Jako by se zastavil čas. Takový mají pocit lidé, když obrátí poslední popsanou stránku v kronikách některých obcí na Blanensku. Poslední zápis je totiž třeba několik let starý. Obce mají sice ze zákona povinnost dění v okolí zapisovat, ochotné kronikáře však hledají marně.
Třeboň – /ŠTAFETA/ Ve štafetovém rozhovoru Deníku položila otázky učitelka chemie a fyziky v třeboňském gymnáziu Olga Tichá své kolegyni, učitelce hudební výchovy a literatury Anně Kohoutové.
Kyjov - Školákům ani předškolákům v Kyjově už letos nebude zima. Budovy, v nichž se jednotlivá zařízení nachází, prošla rekonstrukcí od zateplení až po výměnu oken. Nový kabát a okna získala budova na Seifertovo náměstí, kde sídlí první stupeň školy J. A. Komenského. Ta teď patří k nejmodernějším školám v Kyjově.
Pardubice – Jedna z nejvýraznějších, nejobsazovanějších a také nejpopulárnějších osobností v historii Východočeského divadla (VČD) Alexej Gsöllhofer už je v hereckém nebi.
Liberec - Taneční klub Koškovi z Liberce slavil veliký úspěch. V Praze na Mistrovství republiky družstev ve standardních a v latinskoamerických tancích. V juniorské kategorii získal TK Koškovi titul v obou tanečních kategoriích.
Odry - V rubrice Stav po roce se tentokrát vydáme do Oder, konkrétně do jednoho z měšťanských domů, kde se už rok pilně pracuje na Muzeu Oderska. První návštěvníci by se v něm měli projít již v listopadu.
Obyčtov – Dalším upomínkovým předmětem, který si turisté budou moci odvézt z Obyčtova, je nově turistická vizitka. Po nedávno vydané turistické známce se jedná o další suvenýr z obce s kostelem od Jana Blažeje Santiniho Aichla.
Příbram – Především hornictví proslavilo Příbram mezi městy. Mnoho příbramských akcí v roce poskytuje lidem ponořit se do tajů hornických tradic a obdivovat pozůstatky nedávno skončené hornické činnosti na Příbramsku.
Chrudim – Ve vestibulu chrudimského Muzea byly v pondělí v podvečer slavnostně odhaleny dvě busty nového chrudimského panteonu.
Liberecký kraj – S krásným výhledem vstupuje do nového akademického roku Technická univerzita v Liberci. Přijali na ni letos 3727 studentů, celkem jich má přes deset tisíc.
Lovosice – Trasa vinné stezky, která povede napříč vinařskými obcemi v okolí Litoměřic a Lovosic, je připravena.
Pardubice – /FOTOGALERIE/ - Charlie Mann. Téměr nenápadný, mlčenlivý, drobný muž s šedivými vlasy, kterému by měly Pardubice děkovat. V roce 1995 zvítězil v sedle Its a snipa.
Opava – Sedm, dalo by se říci symbolických, let trvalo čekání na návrat jedné z nejoriginálnějších kapel české historie s názvem Vltava. Nyní se vrací v plné síle na pódia a fanoušci po celé republice hoří nedočkavostí. Během svého turné navštíví opavský Lidový dům.
Tvarožná Lhota - Svým zpěvem těší lidi z Tvarožné Lhoty i okolí už deset let. K výročí si i tak trochu z donucení nadělili první CD. Řeč je o mužském sboru z Tvarožné Lhoty a jejich prvním hudebním počinu Zazpívali sobě.
Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit v úterý 12. října.
Brno /ROZHOVOR/ – Nejspíš lépe než čekali vstoupili baseballisté Techniky Brno do finálové série extraligy proti patnáctinásobným českým šampionům AVG Drakům Brno. Po těsné porážce 1:2 a výhře 5:1 je série vyrovnaná a stěhuje se o víkendu na Kraví horu.
Louny - Galerie Benedikta Rejta chystá výstavu k Sýkorovým 90. narozeninám.
Velká nad Veličkou - V srpnu a září přijali třicet nových zaměstnanců. Za celý letošní rok pak šedesát. Velická Kordárna se pomalu otřepává nejtěžšího období vlastní historie a začíná opět prosperovat.
Vlásenice – V plánu je vybudovat v obci vodovod i čističku odpadních vod.
Český Krumlov - „Hoří! Hoří!“ křičeli někteří lidé pod zámeckým areálem. Hasiči ale jenom cvičili.
Mladá Boleslav - Škoda Auto do září zvýšila prodej o 13 procent. Celosvětově prodala na 568.990 aut.
Trutnov – V dramatickém finálovém utkání Brňanky o bod přehrály Györ.
České Budějovice - Legendární silnici absolvoval Jihočech Antonín Šebesta v sedle harleye. O cestě vydal knihu Harley–Davidson: Na hlavní ulici Ameriky
Vratislavice nad Nisou /FOTOGALERIE/ - Vratislavice si připomínají 650 let od první zmínky. Zajímavá historie se odráží i ve jménu. Původně Vratislavova Ves se v 16. století díky přílivu německých textiláků a sklářů přejmenovala na Maffersdorf.
Trutnov /FOTO/ – Jednoznačně nejvyrovnanější a nejdramatičtější průběh v historii nabídl 11. ročník mezinárodní turnaj basketbalistek Jako Cup - O pohár města Trutnova.
Prostějov – Jak by řešili nezaměstnanost v regionu? Co se jim nelíbí na radnici? Na tyto a další otázky jsme se zeptali lídrů deseti politických uskupení, které letos kandidují v komunálních volbách do zastupitelstva města Prostějova. Dnes na ně odpovídá Marek Kořínek, lídr strany Pravý Blok. Rozhovory vám budeme přinášet každý den až do voleb.