Lednice – Překvapení přinesla jedna z kontrol ochránců přírody v národní přírodní památky Pastvisko u Lednice. Na louce nedaleko rezervace totiž přistál Ibis posvátný, pták uctívaný starými Egypťany. Jedná se o teprve čtvrtý doložený výskyt v České republice v historii.
Hodonín u Kunštátu – Žalov. To místo uprostřed hlubokých lesů má hrůznou historii. V pracovním a sběrném táboře tam čekaly za druhé světové války stovky Romů z Čech a Moravy na smrt. Odtud vedla cesta přímo do plynových komor koncentračního tábora v Osvětimi.
Jindřichův Hradec/FOTO/ – Po řadě chladných, podzim připomínajících dní dopolední slunce opět prosvítilo třetí nádvoří jindřichohradeckého zámku, jedné z největších kulturních památek v Čechách.
Český Těšín – Nesmírně zajímavé a historicky cenné fotografie, na nichž jsou zachyceny událostí, k nimž došlo v Těšíně v období od 19. do 21. století, jsou k vidění v Jazzklubu Kulturního a společenského střediska Střelnice ještě do konce července.
Brno /VIDEO/ – Kde jezdí budoucí efjedničkoví piloti? Jednou z možností jsou závody formule 2, které se loni po čtvrtstoletí trvající pauze znovu objevily na automobilové scéně.
Plzeň - Besiktas JK, dnešní soupeř Viktorie Plzeň ve třetím předkole Evropské ligy, jenž vyznává černo-bílé barvy, píše svou úspěšnou historii více než sto let.
Rajnochovice – V duchu čísla jedenáct se ponese další ročník Netradiční výstavy výtvarně zmámených Valachů a jejich přátel, která bude zájemce těšit od pátku až do pondělí ve farské stodole v Rajnochovicích.
Benešov – K myšlence vybudovat v Konopišti památník jeho asi nejznámějšímu majiteli Františku Ferdinandovi (FF), o níž Deník informoval již v březnu, se benešovské zastupitelstvo vyjádří při svém záříjovém zasedání.
Bzenec /FOTOGALERIE/– Nováčkovi krajského přeboru, Slovanu Bzenec, to vpřípravě trochu skřípe. Ve středu večer prohrál na domácím pažitu 0:3 sratíškovickým mládím.
Hradec Králové – Světové špičky ve sketeboardingu už pomalu míří do krajské metropole. Ta bude o víkendu hostit mistrovství světa ve slalomu na skateboardu, které se na starý kontinent dostalo popáté v historii. Do České republiky vůbec poprvé. A hned má tu čest Hradec.
Bzenec /FOTOGALERIE/ – Nováčkovi krajského přeboru, Slovanu Bzenec, to v přípravě trochu skřípe. Ve středu večer prohrál na domácím pažitu 0:3 s ratíškovickým mládím.
Květná – Nové muzeum možná vznikne na moravsko-slovenském pomezí v Květné. Místní radní totiž přemýšlí nad tím, že by v obci vytvořili expozici sklářství.
Zlín /FOTOGALERIE/ – Spisovatel, sociální pracovnice, trenér plavání, herec a preparátor. Že nevíte, co tyto lidi spojuje? Za svoji dlouholetou činnost ve Zlíně a jeho okolí 28. července obdrželi Ocenění primátorky krajského města Ireny Ondrové.
Toužim – Poprvé v historii Karlovarského kraje a „ západu“ Čech vůbec se v Toužimi od 2. do 12. září sejde světová letecká elita, která se utká o titul mistra Evropy v akrobatickém létání, EAC 2010.
Příbram – Na pultech knihkupectví se o prázdninách objevila nová kniha spisovatelky Marie Hruškové. Publikace se jmenuje Stromy tě povedou Dobříší a okolím. Jak název napovídá, autorka se ve svém posledním díle věnuje památným a zajímavým stromům na Dobříšsku.
Branná /FOTOGALERIE/ - Levé přední křídlo zámku v Branné i vstupní věž už obepnula pavučina lešení. Vlastní práce na opravě fasády začnou teprve v pondělí, a to se zpožděním jednoho a půl měsíce. Tak se protáhl sondážní průzkum fasády, který měl zjistit, co se z původní renesanční omítky zachovalo. Při ploše 2200 metrů čtverečních byl průzkum mimořádně zdlouhavý.
Strážnice – Přístav ležící pod Bílou věží ročně navštíví tisíce turistů. Většina z nich chce kromě plavby po Baťově kanále poznat také krásy města folkloru, Strážnice. A právě proto je strážnický přístav nejfrekventovanějším na celé unikátní vodní cestě.
Huštěnovice /FOTOGALERIE/ – Zasazením pamětní lípy, výstavou kronik obce a obrazů místních výtvarníků i odpoledním sportovním programem na fotbalovém hřišti si v sobotu obyvatelé Huštěnovic připomněli uplynulých 790 let od založení obce.
Tuchořice - Od středy až do neděle patřil areál Ústavu sociální péče Tuchořice jubilejním padesátým sportovním hrám Decatlon. Účastnili se jich zdravotně a mentálně postižení sportovci ze sedmi zemí Evropy.
Chebsko, Sokolovsko - Zkontaktoval sokolovské muzeum a vyjednal spolupráci, která již trvá více než rok. Vězni začali pomáhat s digitalizací dat a grafickou úpravou fotografií. Jelikož mnohé materiály pochází z první republiky a z dob Rakouska–Uherska, práce musejí být obzvlášť šetrné.
Lněník, Vyšice, Vsisko, Prusy /ZANIKLÉ VESNICE/ - Mnoho vesnic zaniklo dříve, než se dostaly do historických dokumentů. O další se vedou spory. O některých existuje minimum informací
Frenštát pod Radhoštěm - Nárožní dům v ulici Břetislava Bartoše ve Frenštátě pod Radhoštěm, připomínající svým vzhledem vilu, určitě vyvolává v řadě frenštátských obyvatel středního a vyššího věku nostalgické vzpomínky na dětství.