Česko bude v roce 2013 hostit florbalové MS žen
Olomouc – Česká republika uspořádá v roce 2013 mistrovství světa florbalistek. Šampionát jí dnes přidělila mezinárodní florbalová federace během závěrečného dne MS juniorek v Olomouci.
Olomouc – Česká republika uspořádá v roce 2013 mistrovství světa florbalistek. Šampionát jí dnes přidělila mezinárodní florbalová federace během závěrečného dne MS juniorek v Olomouci.
Dnes už by její jméno řeklo něco málokomu, přestože v polovině devadesátých let doslova pulzovalo prvními stránkami novin a úvodními minutami zpravodajských relací.
Modrá /FOTOGALERIE/ – Sto devadesát vzorků vín k ochutnání, přednášky zaměřené na historii vinařství, kroje, foklorní soubory, pěvecké sbory, cimbálové muziky a historický šerm byly jen zlomkem toho, na co se mohli v sobotu odpoledne těšit návštěvníci druhého ročníku akce s názvem Cesty vína v Archeoskanzenu Modrá.
Nový Jičín − Po modernizaci bývalé budovy Tonaku v Novém Jičíně vzniknou špičkové diagnostické laboratoře. Akciová společnost P&R Lab ze zdravotnické skupiny Agel, zaměstnávající více než dvě stovky pracovníků, tak najde po opravě nové prostory.
Příbram /FOTOGALERIE/ – Na Březových Horách v Příbrami se v sobotu odpoledne uskutečnila rekonstrukce bitvy nacistů proti českým povstalcům a ruským vojákům. Ohlušující podívaná s přesvědčivými výkony nadšenců vojenské historie přilákala stovky zvědavců.
Plzeň – Jen remízu 2:2 proti Bohemians Praha uhráli sobotu na Strahově fotbalisté FC Viktorie Plzeň, když ještě tři minuty před koncem zápasu prohrávali 1:2.
Děčínsko – Pořád dramatická je situlace v nižší okresní futsalové soutěži po 21. kole. Vedoucí čtveřice má již stejný počet zápasů a postoupit může každý z nich.
Olomouc /FOTOGALERIE/ – Českým juniorským florbalistkám se to povedlo! Na olomouckém mistrovství světa vybojovaly vytouženou medaili. Vyválčily tak nejcennější bronz. V sobotním utkání o třetí místo přejely favorizované Švýcarky a po utkání mohly slavit vůbec první medaili českých juniorek v historii.
Sokolov – Náročný sportovní program. Ten čeká po dva dny, 18. a 19. června, na sokolovských sportovištích organizátory akce ´Bavíme se sportem´.
Veselí nad Moravou– Nečekané překvapení nachystal slovenský kouč Veselí nad Moravou Peter Sabadka na svého finálového soupeře.
Šternberk /FOTOGALERIE/ – Do Šternberka o víkendu míří všichni ti, kteří uvažují o svatbě. Od pátečního pravého poledne až do neděle totiž jsou na hradě k vidění svatební šaty a vše, co na svatbě nesmí chybět.
Tábor – Sobota zahájila turistickou sezonu.
Vimperk /FOTOGALERIE/ - Jednoznačným úspěchem zahájilo vimperské muzeum svoji jubilejní šedesátou sezonu.
Cieszyn, Český Těšín – Víte, který evangelický kostel v celém Polsku je ten největší? „Matka“ všech evangelických kostelů na Těšínsku a jeden z nejvýznamnějších symbolů slezského protestantismu se nachází hned za řekou Olší, v Cieszynie.
Koryčany /TIP NA VÝLET/ – Rozsáhlá zřícenina gotického hradu na návrší nad vodní nádrží zaujme turisty mířící na hrad Cimburk na první pohled. Hrad z poloviny čtrnáctého století se nachází přibližně pět kilometrů od obce Koryčany v okrese Kroměříž.
Semily – Mariánský sloup zosmnáctého století vSemilech, který je dominantou Komenského náměstí, čeká letos rekonstrukce.
Brno - Brno chystá úpravu takzvaného Římského náměstí. Ta začne ale nejdříve za dva roky.
Olomouc /FOTOGALERIE/ – Florbalový zázrak se v Olomouci nekonal. Do finále mistrovství světa juniorek postupují Švédky, které v historii šampionátů hráček do 19 let ve finále ještě nikdy nechyběly. Češky se v sobotu po poledni utkají se Švýcarskem o bronz.
Mariánské Lázně – Ženská kategorie má jasnou favoritku v Kamile Gregorové.
Moskva - Rusové chystají na neděli 9. května velebení vítězství Rudé armády. Rozpaky panují nad portréty Stalina v Moskvě
Nový Jičín - Po modernizaci bývalé budovy Tonaku v Novém Jičíně vzniknou špičkové diagnostické laboratoře. Akciová společnost P&R Lab ze zdravotnické skupiny Agel, zaměstnávající více než dvě stovky pracovníků, tak najde po opravě nové prostory.
Bohumín – Už počtrnácté se v historii Bohumína postaví v Den osvobození 8. května na startovní čáru v centru města stovky běžců od nejmenších až po nejstarší a s výstřelem ze startovní pistole vyběhnou do ulic.
Vitějovice – Rok po válce, přesně 5. května 1946, obyvatelé Vitějovic uctili památku osvoboditelů a odhalili mezi stromy pomník, který měl připomínat setkání pěti armád.
Karviná – Euforie z dalšího titulu republikových mistrů v házené ještě pokračuje a pro karvinského sportovního fanouška je tady další velká akce, kterou by neměl ve svém kalendáři vynechat.
Rychnov n. K. - Potřebnou praxi a následné vzdělávání nyní získají absolventi lékařských fakult v rychnovské Oblastní nemocnici.
Kladno - Libereckým volejbalistům se nepodařilo vynutit si rozhodující sedmé utkání finále play off extraligy. Nový mistr vyhrál 4:2 na zápasy
Přerovsko/Hranicko – Uplynulý měsíc se nesl ve velmi vypjaté a pochmurné atmosféře. Polská tragédie ovlivnila život lidí na několik dní, události kolem krachujícího Řecka vyvolávají znovu na světlo nepříjemné otázky a pochybnosti, které, jak to vypadá, se jen tak rychle nerozplynou. Jediné, co snad lidé přivítali, bylo jaro, které o sobě konečně dalo vědět.
Liberec – Tvorba žákovských projektů na liberecké nábytkářské škole se již stala tradicí. Letos budou žákovské projekty představeny na výstavě Bydlení & Design od 10. do 20. června v Severočeském muzeu v Liberci.
Dubec – Opravit krovy, střechu a fasádu kostela. Provést restaurování nástropních maleb, cenného mobiliáře a vytvořit malé muzeum.
Písek - Atmosféru života kolem Otavy v Písku věrně zachytil režisér Václav Krška ve filmu Kluci na řece. Zahráli si tam i místní kluci.
Rudoltice – Novému zámku na návrší mezi Rudolticemi a Lanškrounem začala sezona. Ačkoliv z kdysi mohutného barokního sídla zbyla jen jedna věž, návštěvníkům nabízí hodně zajímavého.
Liberecký kraj - Muzeum hasičské techniky v Chrastavě otevřelo novou výstavu o vývoji a historii zápalek
Frýdek-Místek-Lískovec – Celý týden, po který se žáci ZŠ a MŠ Lískovec věnovali vodnímu tématu, vyvrcholil čištěním okolí místního pramene v Hájku.
Teplice – Na měsíc květen připravilo Regionální muzeum v Teplicích jako exponát měsíce dámské spodní kalhotky.
Dalešice - Tak jako jinde i v Dalešicích netrpělivě a s obavami očekávali počátkem května skončení II. světové války. Německá vojska kvapně ustupovala a od Ivančic se blížila Rudá armáda.
Příbram /FOTO, PROGRAM/ - U Památníku Vítězství u Slivice si v sobotu 8. května připomeneme poslední bitvu 2. světové války v Evropě roku 1945. Součástí 9. ročníku akce je také setkání veteránů 2. světové války, prezentace historické i soudobé vojenské techniky, hudební vystoupení, ohňostroj a jízda válečných vozidel podél demarkační linie.
Podlesí - Na Březových Horách vypukne v sobotu znovu bitva nacistů proti českým povstalcům a spojencům. Uskuteční se zde totiž od 16 hodin třetí ročník připomínky událostí z konce druhé světové války při osvobozování Československa od německé okupace.
Horažďovice – Horažďovickou Panskou louku zaplnili v těchto dnech vojáci.
Dlouhá Třebová – Po 65 letech se podařilo kronikáři Dlouhé Třebové odkrýt identitu obětí, jež odpočívají na místním hřbitově.
Máme na výběr, jestli slavit 65. výročí vítězství ve druhé světové válce anebo jestli slavit 65. výročí konce této války.
Darkovičky – Již podruhé se chystají do Areálu čs. opevnění Hlučín-Darkovičky historická auta a motocykly.
Praha – „Šli bychom do toho zase, protože bojovat za vlast je povinnost,“ vypráví generálové Tomáš Sedláček a Miroslav Štandera (oba nar. 1918), jedni z posledních žijících válečných hrdinů, kteří vstoupili do Československé armády ještě před Mnichovem 1938.
Postoloprty /PROGRAM/ - Hlavním dějištěm bude zámecký park.
Karviná /FOTOGALERIE/– Házenkáři Baníku OKD Karviná stvrdili dalším prvenstvím v extralize svůj nesmazatelný zápis do házenkářské kroniky. Sedmým titulem za sebou, desátým českým a celkovým dvanáctým se řadí po bok pražské Dukly k nejúspěšnějším týmům československé historie.
Kralupy /ROZHOVOR/ - Ondřej Jaroš je kometou, která v hokejbalové I. AHL Kralupy září v barvách HBC Nelahozeves.
Podhradí – Nový cíl mohou mít nyní turisté, kteří zavítají na Luhačovicko. Je jím ekopark Starý Světlov ve vsi Podhradí. Místní v něm chtějí návštěvníky seznámit s historií, pověstmi a zajímavostmi z okolí. Díky novému ekoparku je také čeká mnohem pohodlnější výšlap k rozvalinám hradu ze 13. století.
Karviná – Rekordmanem karvinské, ale nejspíše i celé československé historie v házené je Tomáš Heinz. Proč? Jednoduše proto, že vlastní již osm mistrovských titulů a nebýt dvouletého „vyhnanství“ ve Frýdku-Místku, kde z Karviné nuceně hostoval, slavil by letos kulaté jubileum.
Šternberk – Hrad Šternberk na Olomoucku v pátek 7. května čekají dvě velké události. V pravé poledne se tady otevírá třídenní svatební veletrh a také první patro hradu, upravené tak, aby si expozici Liechtensteinské sbírky mohli prohlédnout i handicapovaní návštěvníci.
Nový Jičín /AKTUALIZOVÁNO/ - Na novojičínské Skalky se tuto sobotu vrací dvě legendy české rockové hudby. Stálice naší hudební scény – kapely Turbo a Citron - tam vystoupí společně s dalšími dvěma skupinami z Novojičínska. Připraven je také zajímavý žánrový doprovodný program.
Hořice – S nadšením byl přijat nápad předsedy hudebního spolku Dalibor a pozdějšího starosty Josefa Fejfara v lednu 1889 postavit pomník oblíbenému skladateli Bedřichu Smetanovi.