Nejlepší atletika je na Gymnáziu v Trutnově
Trutnovsko - Družstva dívek a chlapců Gymnázia Trutnov vyhrála okresní kolo 28. ročníku Corny středoškolského atletického poháru a zajistila si tak postup do krajského finále.
Trutnovsko - Družstva dívek a chlapců Gymnázia Trutnov vyhrála okresní kolo 28. ročníku Corny středoškolského atletického poháru a zajistila si tak postup do krajského finále.
Bulhary - Dobrovolní hasiči v Bulharech často k zásahům nevyjíždějí. V jejich historii jsou však okamžiky, kdy pomáhali zachraňovat majetek.
Březník - Na závěr motoristické sezony si členové Veteran Vehicle Clubu z Březníka připravili pro své členy a všechny příznivce starých aut podzimní jízdu nazvanou Mlynářská stezka. Ta účastníky provede kolem vodních mlýnů v okolí Náměště nad Oslavou.
Třebsko /LIDÉ SV. FLORIÁNA, FOTOGALERIE/ - Sbor dobrovolných hasičů Třebsko má v současné době celkem 53 členů, z toho 11 žen a 42 mužů.
Brno – Libretistu Michaela Kunze a skladatele Sylvestera Levaye potěšilo, že česká premiéra oplývá fantazií a dobrými hereckými výkony. Malinké výhrady mají ale k výkonu orchestru.
Olšovec - Přední český historik Josef Haubelt pokřtil před pár dny publikaci o historii českého zednářství. Několik jejích výtisků přivezl v minulém týdnu i na Hranicko, které je jeho domovinou.
Teplicko /DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ - Domov důchodců vBystřanech uTeplic po dvou letech opět obnovil pěveckou soutěž Caruso, na kterou se sjelo 19soutěžících zosmi domovů důchodců.
Český Krumlov - Další českokrumlovská skála bude pro lidi žijící pod ní zase o něco bezpečnější.
Jindřichohradecko - Sportovní víkend je připraven pro jindřichohradeckou veřejnost. Jede se přes kopec a běhá se kolem Hejtmanu.
Uherské Hradiště - Představovat Jaromíra Nečase, hudebního redaktora, muzikanta a pedagoga příznivcům folkloru na Uherskohradišťsku, není rozhodně třeba.
Praha - Plochá dráha: Družstvo PDK Mšeno poprvé v historii dosáhlo na titul. AMK Zlatá přilba skončil na druhé místě, bronz získal AK Slaný
Hluboš /FOTOGALERIE/ - Mateřská škola v Hluboši pořádala druhý ročník sportovní olympiády. Učitelky tak chtějí děti vést k férové hře
Třebíč - Třebíčský zámek hostí po tři dny prestižní akci. V Kamenném sále probíhá od úterý mezinárodní sympozium o židovství. Tématem je jedinec a jeho vztahy uvnitř i vně komunity, časovým obdobím roky 1520 až 1848.
Praha - Dvě sošné výzvy stojí před obávaným českým střelcem.
Dolní Čermná - Dolní Čermná se po více než padesáti letech může znovu pyšnit titulem městys, který nosila přes osm desetiletí.
Apatin, Blansko - Šest set padesát kilometrů dlouhá pouť do srbského lázeňského města Apatin. Na jejím konci historický úspěch potřísněný zlatým prachem. Blanenské družstvo žen vytřelo na Poháru Mezinárodní kuželkářské federace zrak všem favoritům turnaje. Na zpáteční cestě totiž kuželkářkám na krku cinkaly zlaté medaile.
Tuhaň /ROZHOVOR/ - Tuhaňskou starostku nominovali obyvatelé obce do soutěže Starosta roku 2009.
Křtiny /FOTOGALERIE/ - Působivé pohledy do křtinského údolí. Ty nadchnou výletníky, kteří se vydají po stezce nad Křtinami. O její vznik se zasadili tamní obyvatelé.
Prachatice /FOTOGALERIE/ - Ředitelka Městské knihovny v Prachaticích Hana Mrázová v úterý 6. září v radničním sále oficiálně zahájila výstavu Tváře a masky jihočeského divadla 1919–2009.
Karviná - I. liga kadetů pokračovala pro karvinské basketbalisty dohrávkou na palubovce jednoho z favoritů – ostravských Snakes.
Kladensko - Po případu vloupání do kabin týmů Sokol Družec a Sparty Dřetovice si neznámý pachatel vybral Slovan Kladno
Týn nad Bečvou - Pořadatelský tým Author Šela Marathonu zve všechny sportovní příznivce na zakončení sezony letních sportů pod širým nebem – terénní duatlon Helf Double Cross 2009 - krosový běh + horské kolo.
Týn nad Bečvou - Pořadatelský tým Author Šela Marathonu zve všechny sportovní příznivce na zakončení sezony letních sportů pod širým nebem – terénní duatlon Helf Double Cross 2009 - krosový běh + horské kolo.
Znojmo /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Poslední metry elektrického trakčního vedení napojili tento týden železničáři na trase Znojmo - Šatov a dále k rakouské hranici. Druhé největší jihomoravské město tak poprvé v historii propojí elektrická železniční dráha s jiným místem. Do Znojma se totiž dosud dostali jen takzvané motoráky
Jankovice - V plném proudu už jsou přípravy na oslavy šest set padesáti let Jankovic. Slavnost bude sice až v červenci příštího roku, zastupitelé obce však už teď pozvolna rozjíždí dva projekty, kterými chtějí oslavy ozvláštnit.
Brno - Libretistu Michaela Kunze a skladatele Sylvestera Levaye potěšilo, že česká premiéra oplývá fantazií a dobrými hereckými výkony
Karlovy Vary - I když je Kometa Brno beznadějně poslední a jako nováček platí hořkou daň, tak je to jeden z nejúspěšnějších celků v historii českého a československého hokeje.
Brno - Jedno zlato za rok mu nestačilo, po slavném ocenění šampiona dvojic si připsal vnovém působišti itýmový triumf.
Olomouc - Come on, Justin! Tohle povzbuzení nemůže znít odjinud, než z tribuny při zápase olomouckých baseballistů. Takhle fandí příznivci Skokanů svému miláčkovi Justinu Driverovi, který byl nejvýraznější zahraniční olomouckého týmu.
Ústí nad Orlicí - Moderní zařízení bylo pořízeno z vlastních zdrojů „špitálu“. S jeho splácením by měla pomoci také veřejná sbírka.
Vršovice-Slavia prohrála ligové utkání na domácí půdě poprvé v historii nového stadionu. Největšímu rivalovi podlehla 0:1.Sparta vyhrála letos premiérově venku a je už třetí, Slavia se propadá.
Praha -Slavia prohrála ligové utkání na domácí poprvé v historii nového stadionu. Rivalovi podlehla 0:1.
Křivoklát - Přijměte pozvání na výstavu stavby netradičně pojatého dětského hřiště.
Skuteč - Několik stovek zvídavých návštěvníků si v sobotu při otevření výstav vyzkoušelo práci obuvníka a kameníka.
Olomouc - Jedna ze spojnic mezi Palachovým náměstím a Vídeňskou ulicí v Olomouci nese jméno Nešverova. Čím se významný český skladatel a pedagog Josef Nešvera zapsal do historie města tak, že po něm byla nazvána ulice v centru?
Českolipsko - Tématem třináctého ročníku Týdne knihoven, který začíná právě dnes, je Knihovna mého srdce. Každá ho pojala po svém.
Karlovarsko - I deváté kolo krajského přeboru se zapíše tučným písmem do historie. Důvod? Například pátý tým tabulky Toužim nechal překvapivě všechny body na půdě Nového Sedla.
Znojmo /FOTOGALERIE/ - Dnešní díl seriálu by se měl jmenovat spíše: Byly a právě skončily. Tu nejsmutnější kapitolu napsala třicátého září jedna z největších trvalek mezi znojemskými obchody. Studenti sem už za dob hluboké totality chodili na zmrzlinové poháry randit, důchodci si tu dávali kávičku s oblíbeným brtníkem či laskonkou a maminky tu dětem kupovaly bonbóny a čokolády. Cukrárna Speciál na Horním náměstí má však od včerejšího dne na svých dveřích nápis ZAVŘENO.
Situace ve formuli 1 se komplikuje, o titul pořád bojují tři jezdci.
Karlovy Vary - Energie bude v úterý hostit brněnskou Kometu
Čistá - amětník: Za minulého režimu se v Čisté děly i pozitivní změny. Třeba se stavělo …
Olomouc /FOTOGALERIE/ - Zvuk motorových pil a těžké techniky, padající větve i zmateně pobíhající lidé hledající cestu parkem kvůli oplocení – tak to vypadalo v pondělí ve Smetanových sadech v Olomouci. Začalo tam kácení kaštanů ve více než 150 let staré Rudolfově aleji.
Kladno - Václav Kruliš například zpracoval využití bývalých kladenských koksoven jako věznice.
Morašice - V sobotu se na zdejším hřišti uskutečnila soutěž v požárním sportu O pohár starosty obce.
Víte, co mají společného Zámek Hluboká nebo skvost mezi českými hrady Karlštejn s vodní elektrárnou ležící v pohoří Jeseníky? Žádná historie je rozhodně nespojuje, společně se ale řadí k sedmi největším divům České republiky. Za prvních devět měsíců letošního roku vidělo elektrárnu přes 46 tisíc návštěvníků, tedy o 1 500 turistů více než loni.
Prostějovsko /FOTOGALERIE/ -První říjnovývíkend bylnaProstějovskuve znamení celé řady zajímavých akcí.Mohli jste si například zajet do Přerova na derby prostějovských Jestřábů s místními Zubry, podívat se, jak se zachraňují ryby na Hloučele, sledovat klání psích stopařů u Šubířova nebo spoluotvírat nový kulturák v Suchdole.
Hradec Králové - Krimi seriál Hradeckého deníku na pokračování.
Rožmitál /FOTOGALERIE/ - V rožmitálské galerii Pod Zámkem se v pátek uskutečnila vernisáž výstavy Brána do historie a fantazie, kterou pořádá občanské sdružení Rosenthal.
Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Českolipští hokejisté opustili po porážce první místo. Vystřídal je jejich přemožitel.
Svatý Hostýn - Do klidu a posvátnosti Svatého Hostýna se na tři dny uklidili Moravští madrigalisté. Připravovali se zde na velmi náročný a ojedinělý koncert, který je čeká již tento čtvrtek.