Hasiči z Hájova se připravují hlavně na soutěže
Příbor-Hájov - Druhou velkou událost od založení zažili 9. května hasiči SDH Hájov. Nechali si vysvětit první prapor v historii sboru.
Příbor-Hájov - Druhou velkou událost od založení zažili 9. května hasiči SDH Hájov. Nechali si vysvětit první prapor v historii sboru.
Kroměřížsko - Další omluvu KSČM za dobu totality navrhl v minulých dnech šéf strany Vojtěch Filip: chce tak dosáhnout spolupráce s ČSSD na vládní úrovni.
Plzeň - Pro prodejce a výrobce bazénů na Plzeňsku se tento rok rozhodně nezapíše do historie jako ten nejlepší, spíše naopak. „Tržby jsou až o desítky procent nižší,“ shodují se.
Mezihoří - V sobotu 1. srpna 2009 se od 10 hodin uskuteční v Kulturním domě Mezihoří hlavní program již XVI. ročníku turnaje v klasických šipkách pod názvem Mezihoří Open aneb Vítěz bere všechno.
Kolšov /FOTOGALERIE/ - Historie Sboru dobrovolných hasičů v Kolšově se začala psát v roce 1904, tehdy sbor čítal devětatřicet mužů. Po více než sto letech se ale kolšovští hasiči mohou chlubit členskou základnou, kterou by jim řada obcí mohla závidět.
Vlčnov /FOTOGALERIE/ - Vlčnovští hasiči a hasičky patří mezi světovou elitu v požárním útoku a štafetě CTIF (Comité technique international de prevention et d´extincion du feu). Potvrdili to na čtrnácté CTIF mezinárodní hasičské olympiádě v Ostravě-Vítkovicích, z níž přivezly oba soutěžní týmy stříbrné medaile.
Kopidlno -U příležitosti 75. výročí otevření hřiště v Lipové ulici se zde o víkendu konala malá oslava, kde si účastníci připomněli událost, která výrazně obohatila historii místního fotbalu.
Teplice - Jenom těžko bychom dnes hledali v teplickém okrese subjekty a organizace nejrůznějšího druhu bez přístupu k internetu a vlastní webové prezentace určité odpovídající kvality.
Chrudim - Vůbec poprvé v historii české futsalové ligy oblékne dres některého z klubů špičkový zahraniční hráč.
Most - Historie starého města Mostu doslova leží schována v ústavu archeologické památkové péče. Nejen archeologové touží po expozici Královského města ze třináctého století. Ta tu dosud chybí.
V jihočeských Slavonicích najdete městskou památkovou rezervaci s řadou historických zajímavostí.
Budyně nad Ohří - V rámci seriálu U vás na návštěvě jsme tentokrát zavítali do Budyně nad Ohří.
Trutnov - Vpůvodním čtvercovém půdorysu orozměrech 5,58krát 5,58metrů by měl nejdéle 12.září stát bronzový odlitek sochy císaře Josefa.
Pardubice/Starý Tekov - Až na Slovensko zavedla členy Klubu vojenské historie z Pardubic rekonstrukce bojů druhé světové války
Opava - Milovníci tenisu z Opavy a okolí se dočkali. V nádherném areálu Tenis centra Opava totiž dnes propukne kvalifikační turnaj o postup do slavného Galeova poháru – ME družstev starších dorostenců. Turnaj vyvrcholí v pátek.
Mikulčice /FOTOGALERIE/ - Někdo při kopání základů domu objeví navážku, jiný spodní vodu. A někdo středověký sklep.
Hranicko -Pětice malých muzeí by měla během následujícího půlroku vzniknout na Hranicku. V nejrůznějších formách bude lidem připomínat historii. Někde se budou ohlížet do minulosti tradic, jinde za slávou konkrétních osobností. V Hranicích tak vznikne expozice včelařství.
Brno - Brněnský záložník Petr Staněk obléká dres ligového týmu už dvanáctou sezónu. Ve všední den ovšem ve Fakultní nemocnici u Sv. Anny léčí hlasivky. O titul legendární Svatoanenské ligy totiž soupeří výhradně týmy složené ze zdravotníků.
Bruntál - Jen málokterý oddíl v našem regionu se může pochlubit tolika mistry republiky a znamenitými sportovci jako bruntálský klub karatistů, kteří jsou známí pod jménem karate–dó Bruntál.
Mikulčice /FOTOGALERIE/ - Někdo při kopání základů domu objeví navážku, jiný spodní vodu. Aněkdo středověkýsklep.
Buchlovice - Potemnělým hradem se ozývají výstřely a řinčení mečů. Nádvořím se prochází muži s hady okolo krku a každou chvíli někomu sáhne na rameno smrtka. I takto to vypadalo o víkendu na hradě Buchlově, kde se počtvrté uskutečnily noční prohlídky.
Hranicko -Pětice malých muzeí by měla během následujícího půlroku vzniknout na Hranicku. V nejrůznějších formách bude lidem připomínat historii. Někde se budou ohlížet do minulosti tradic, jinde za slávou konkrétních osobností. V Hranicích tak vznikne expozice včelařství.
Hřebeny – Středem zájmu mladých umělců z Koreje, Polska, Kanady, Španělska či Francie se stal na tři týdny hrad Hartenberg.
Chrudim - Vůbec poprvé v historii české futsalové ligy oblékne dres některého z klubů špičkový zahraniční hráč. Bude jím Ricardo Camara Sobral známý jako Cacau, který se stal novou posilou Era–Packu Chrudim z kazašského Kairatu Almaty. Kromě něj angažoval klub ještě dalšího Brazilce a sice třiadvacetiletého útočníka Maxe (celým jménem Max Weber Prates Goncalves Ribeiro) z brazilského Sao Lucas. Oba futsalisté by měli v klubu pětinásobného české mistra působit minimálně tuto sezonu.
Hranicko - Pětice malých muzeí by měla během následujícího půlroku vzniknout na Hranicku. V nejrůznějších formách bude lidem připomínat historii. Někde se budou ohlížet do minulosti tradic, jinde za slávou konkrétních osobností. V Hranicích tak vznikne expozice včelařství.
Holešov - Po dlouhých patnácti letech se znovu otevřel veřejnosti zámek vHolešově. Ipřes stále probíhající rekonstrukci objektu je oprohlídkový okruh velkýzájem.
Holešov - Po dlouhých patnácti letech se znovu otevřel veřejnosti zámek vHolešově. Ipřes stále probíhající rekonstrukci objektu je oprohlídkový okruh velkýzájem.
Bezdružice - Se záměrem postavit v Bezdružicích železniční muzeum přišlo Občanské sdružení Plzeňská dráha. Muzeum, které bude jediné svého druhu v Plzeňském kraji, by mělo vyrůst do jara příštího roku v objektu nevyužitého skladiště, které je součástí bezdružického vlakového nádraží.
Vernířovice - O více než tři století nazpět do doby nechvalně známých čarodějnických procesů se v sobotu 1. srpna vrátí obyvatelé a návštěvníci Vernířovic. Akcí Výlet do historie aneb Střípky ze 17. století si připomenou 330. výročí upálení prvních tří žen na Šumpersku.
Břeclav - V posledním čísle týdeníku Nový život jsme uvedli, že tuto středu pořádá břeclavské muzeum společně s klubem vojenské historie Pohanskou noc.
Jaroměř - Čtvrtý ročník multikulturní akce Festnefest nabídl o víkendu návštěvníkům Masarykových sadů koncerty kapel, řemesla, taneční scénu, čajovnu i dětský koutek. „Pozvali jsme muzikanty různých žánrů. Od hip hopu přes rock, jazz, etno i ska,“ sdělila koordinátorka akce Žaneta Csaszárová.
Jevíčko - Tábor jevíčských dětí se koná na Slovensku v Bobrovecké dolině už od roku 1953.
Novohradské hory - Stále silnějším magnetem pro turisty a milovníky přírody se stávají v minulosti málo přístupné Novohradské hory a zejména jejich krásné pohraniční lesy.
Slavkov u Brna - Historické prostory Slavkova naplnily desítky tříčlenných týmů. Grand Prix d‘Austerlitz mělo kvalitu i atmosféru.
Erfurt (Německo) – Zkamenělou lebku neznámého pravěkého ještěra objevili při vykopávkách v Durynsku vědci z Německa, Slovenska a USA. Patřit mohla asi 50 až 70 centimetrů velkému plazovi, podobnému savcům.
Jaroměř - Čtvrtý ročník multikulturní akce Festnefest nabídl o víkendu návštěvníkům Masarykových sadů koncerty kapel, řemesla, taneční scénu, čajovnu i dětský koutek. „Pozvali jsme muzikanty různých žánrů. Od hip hopu přes rock, jazz, etno i ska,“ sdělila koordinátorka akce Žaneta Csaszárová.
Praha - Sparta nastoupí ve 3. předkole Ligy mistrů proti řeckému soupeři.
Benešovsko - Doplnění hasičské kroniky okresu Benešov trápí porodní bolesti. Sdružení „dobráků“ chybí od členů aktualizované podklady.
Českobudějovicko - Červenec a srpen patří tradičně k nejsilnějším návštěvnickým měsícům na českých památkových objektech. Letošek ale připravil správcům muzeí, hradů a zámků neradostné počty. Oproti loňsku chybí desetina až třetina turistů.
Táborsko - Proti tunám rozjetého železa je i sebelepší auto bez šance. Vlak na místě nezastaví.
Jemníky - Kaple byla společně s léčivým pramenem vysvěcena v neděli odpoledne.
Řím - Na mistrovství světa v plavání padlo v pondělí pět světových rekordů.
PRAHA STOVĚŽATÁ- Vodou zásobovala město do roku 1962, kdy byla přestavěna na byty. V roce 1991 byla prohlášena za kulturní památku.
Topolná - Dechová hudba Topolanka zTopolné oslaví 2.srpna 110.výročí od založení. Tak významnou událost nechtějí nechat zástupci tamní radnice bez povšimnutí.
Rudník - Památku jedenácti místních občanů připomíná pomníček obětem první světové války na Bolkově (okrajová část obce Rudník).
Kuks /FOTO/ - Počasí nepřálo v sobotu účastníkům tradičního Obsazení Kuksu. Jednotky klubů vojenské historie tu připomínají událost z roku 1729.
Kuks - Počasí nepřálo v sobotu účastníkům tradičního Obsazení Kuksu. Jednotky klubů vojenské historie tu připomínají událost z roku 1729.
Rapotínská stráň /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Mezinárodní motokrosový šampionát má po nedělním klání na Rapotínské stráni u Šumperku v nejsilnější kategorii Open nového lídra. Neuvěřitelným výkonem ve druhé jízdě se do průběžného čela dostal Petr Bartoš.
Rapotínská stráň /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Mezinárodní motokrosový šampionát má po nedělním klání na Rapotínské stráni u Šumperku v nejsilnější kategorii Open nového lídra. Neuvěřitelným výkonem ve druhé jízdě se do průběžného čela dostal Petr Bartoš.
Cítoliby - V Cítolibech na Lounsku se slavilo 130. výročí povyšení obce na městys.