Břeclavský hokej má další ligovou soutěž
Břeclav - Pro břeclavského fanouška je hokejové derby Břeclav– Hodonín vždy nejlepším zážitkem. Hokej mezi těmito soupeři je na jihu Moravy jako duely pražských "S" vČechách.
Břeclav - Pro břeclavského fanouška je hokejové derby Břeclav– Hodonín vždy nejlepším zážitkem. Hokej mezi těmito soupeři je na jihu Moravy jako duely pražských "S" vČechách.
Dvůr Králové - Výstavu věnovanou světlu, svítilnám a svíčkám otevřeli ve čtvrtek v místním muzeu. Expozice nese název Pozdraveno budiž světlo.
Žatec - /PROGRAM/ V Křížově vile se uskuteční besedy i zajímavé ukázky.
Poběžovice - Poběžovice uctily společně s německým Schönsee svatého Jana Nepomuckého
České Budějovice /VIDEO/ - Obyvatelé českobudějovického sídliště Máj se vyklánějí z oken a sledují, co se děje na bývalém cvičišti ve Čtyřech Dvorech. Na bývalém tankodromu znovu hučí motory těžké techniky a ozývají se dávky ze samopalů.
Předlice - Další ústeckou ostudou je kdysi pěkná čtvrť Předlice. Především Prostřední ulice a přilehlé lokality, jež prosluly zničenými domy, horami odpadků a romskými nepokoji.
Kolín - Chcete se na rekonstrukci historické bitvy, která se uskuteční 23. května na kolínské jízdárně, podívat zdarma? Zapojte se do naší soutěže.
Slaný/ Královským městem Slaným prošla vtěchto květnových dnech opět historie. Od pátku do neděle se zde konal 11. ročník městských Husitských slavností, letos tematicky zaměřený na historii napoleonských válek na území Čech (1813).
Potštejn - Vystoupení skupiny historického šermu bylo zařazeno do Potštejnského kulturního léta.
Pardubice - Veteran klub Pardubice v sobotu pořádal devadesátikilometrovou rallye okolím města
Hradec Králové - Ulice Hradce Králové v sobotu křižoval historický trolejbus. Doprovodný program zahrnující ukázky, výstavy, soutěžei prohlídku se konal v prostoru terminálu.
Pardubice - V bývalém sídle mocných Pernštejnů byl v pátek zahájen národní Festival muzejních nocí. Přišly stovky lidí
Konopáč - V pořadí již čtvrtý ročník motorkářské akce Hardcore Extreme Days přilákal do konopáčského autokempu více než dva tisíce příznivců motorek a s nimi spojeného životního stylu.
Šumperk /TABULKA/ - Coby čerstvý a nutno dodat nečekaný lídr divize se Šumperk představil před svými fanoušky v hodně nepovedeném utkání. Že by na nováčka soutěže dolehla tíha lídra?
Nový Jičín /PROGRAM FINÁLE UVNITŘ/ - Je to tady! Basketbalisté Geofinu Nový Jičín postoupili, popáté během posledních šesti sezon, do finále Mattoni NBL.
Konopáč - V pořadí již čtvrtý ročník motorkářské akce Hardcore Extreme Days přilákal do konopáčského autokempu u Heřmanova Městce více než dva tisíce příznivců motorek a s nimi spojeného životního stylu.
Koloveč - Osmačtyřiceti ucelenými řemeslnickými dílnami se může pyšnit Muzeum techniky a řemesel v Kolovči
Pelhřimov /FOTOGALERIE/ - Zcela nekompromisně začal sobotní pelhřimovský Poutník fest. Fanoušci si ale Antheom, nejtvrdší kapelu v sedmileté historii rockového festivalu, při hlasování vysnili, tak ji také měli.
Vimperk /FOTOGALERIE/ - Oslavy šedesátiletí vimperské Základní umělecké školy pokračovaly v neděli hned třemi aktivitami.
Plzeň - Věra Caltová v pátek 15. května večer ve věku 86 let odešla ze scény tohoto světa.
Velké Meziříčí/Hulín - Ve středečním vloženém kole Hulín dokázal přehrát vedoucí Líšeň, i když nakonec prohrál. O čtyři dny později svým výkonem ve Velkém Meziříčí zklamal.
Žamberk - Při příležitosti Mezinárodního dne muzeí je v pondělí 18. května v Městském muzeu v Žamberku od 9 do 16.30 hodin připravena zajímavá nabídka.
Stadice -Vzpomínková slavnost proběhla v sobotuu památníku Přemysla oráče.
Manchester – „Mohl jsem vybrat dvě jedenáctky,“ zářil štěstím kouč staronového mistra Ferguson.
Potštejn - Snad nikdo z pamětníků historie potštejnské pouti nepamatuje tradiční akci bez deště a ani ta letošní se své mokré tradice nezbavila. Nicméně na louce uprostřed obce mohli návštěníci opět vyzkoušet řadu nových adrenalinových atrakcí a ještě zajít na hrad, na večerní představení Skupiny historického šermu Perštejni.
Tachov - Soutěž onejlepší domácí víno vyrobené výhradně zproduktů tachovského regionu Tachovská bobule se uskutečnila vpátek večer vtachovském hotelu Olympic.
Baška /FOTOGALERIE/ - Posledním fojtem Malých Kunčic, majitelem kunčického mlýna a fojtské hospody byl Jiří Pavel Pittl.
Brno /FOTOGALERIE/ - Bývalou akvabelu Barboru Černoškovou teď znají sportovní fanoušci hlavně z televizní obrazovky. Brzy ji opustí kvůli mateřství.
Košařiska /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Populární Mjyszani lowjec hostily po celou sobotu Košařiska. Již od ranních hodin se místní areál plnil stovkami lidí, kteří se hlavně těšili na úder jedenácté hodiny, to do areálu vběhly ovce.
Potštejn/FOTOGALERIE/ - Snad nikdo z pamětníků historie potštejnské pouti nepamatuje tradiční akci bez deště a ani ta letošní se své mokré tradice nezbavila. Nicméně na louce uprostřed obce mohli návštěníci opět vyzkoušet řadu nových adrenalinových atrakcí a ještě zajít na hrad, na večerní představení Skupiny historického šermu Perštejni.
Vsetín /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Neuvěřitelných pětačtyřicet let oslavila v pátek legendární vsetínská skupina Hifi 100. Diváci, z nichž mnozí už evidentně neměli daleko do důchodového věku, zaplnili malý sál Domu kultury ve Vsetíně do posledního místa.
Bojanovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Dvacet skautských družstev změřilo své schopnosti vnelehkých úkolech při Svojsíkově závodu. Do bojanovického tábora přijelo více jak sto dívek a chlapců ze Znojemska, Vyškova, Břeclavi, Mikulova aLulče.
Havířov - Město Havířov má svou vlastní historii dlouhou jen něco málo přes padesát let, přesto se i za tu dobu stačilo změnit k nepoznání.Mnohem delší historii mají obce v okolí. Lidé si dnes už kolikrát na některá místa přesně nevzpomínají a dobové fotografie jim mnohé připomenou.
Moravskoslezský kraj - Jak se ohlášená fúze zdravotní pojišťovny Agel a Hutnické zaměstnanecké pojišťovny (HZP) dotkne pojištěnců, jestli už i na zdravotní pojišťovny pocítily dopady celosvětové ekonomické krize i na další otázky jsme se zeptali ředitele HZP Zdeňka Vrožiny.
Nymburk - Více než stovka lidí vyrazila v týdnu na prohlídku veřejnosti jinak nepřístupného Starého děkanství.
Hradec Králové - Ve finálové sérii porazili hokejbalisty Hradce Králové 3:0 na zápasy.
Jihlava/ Nová Říše - Na procházku biblicku či reálnou evropskou krajinou, oživenou světci i autentickými postavami své doby, se mohou vydat prostřednictvím vzácných obrazů návštěvníci unikátní výstavy Tabulae Pictae v jihlavské Oblastní galerii Vysočiny.
Hradec Králové -Po dvanácti letech se stali hokejbalisté KEB Kladno podruhé v historii klubu mistrem republiky. Ve finálové sérii zdolali Hradec Králové v sobotu dopoledne i na jeho hřišti 5:2, celkově opanovali finálovou sérii 3:0 a dali zapomenout na tragický konec minulého ročníku, v němž podlehli Habešovně v pátém duelu na nájezdy. Mistrovská trofej bude sídlit v Kladně třetí rok po sobě.
Praha - Česká ekonomika dostala další ránu: rekordní propad hrubého domácího produktu, který je největší v historii. S tímto černým odhadem v pátek přišel Český statistický úřad.
Uherský Brod - Pěvecký a komorní sbor Dvořák z Uherského Brodu si při nedělním slavnostním koncertu připomenou 140. výročí sborového zpěvu ve městě Jana Amose Komenského.
Jičín - Čtvrťáci končící svá studia na Lepařově gymnáziu si včera prožili tradiční „poslední zvonění“.
Jičín - Českou republiku poctili návštěvou velvyslanci zemí při Evropské unii. Pro pobyt v Čechách byl vybrán Pardubický, Středočeský a Královéhradecký kraj a jejich zajímavá místa. Z nabízených možností v našem kraji si zvolili Jičín právě pro jeho bohatou historii, spojitost s vévodou Albrechtem z Valdštejna a atraktivní okolí.
Úpice - V sobotu 13. června vyvrcholí v Úpici oslavy 650. výročí první písemné zmínky. Součástí oslav bude mj. i zasazení jilmu, v jehož kořenech bude uloženo poselství příštím generacím. Vzkazy, které pro své následovníky vytvořili žáci úpických škol a členové TJ Sokol, jsou teď k vidění v Městském muzeu v rámci výstavy Nejstarší dokumenty úpické historie.
Břeclav /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Z bývalého muzea je Lichtenštejnský dům. Otevřel ho princ Wolfgang z Liechtensteinu, bratr nynějšího knížete Hanse Adama II.
Počátky Základní umělecké školy (ZUŠ) v Uherském Hradišti sahají do roku 1939, kdy vznikla v našem městě pobočka Městské hudební školy Dvořák ve Zlíně a bylo zahájeno vyučování na klavír a housle. Prvními učiteli byli Ludmila Malá – Hrabáková a František Vávrů, shodou okolností později dlouholetí učitelé této školy.
Hranice /FOTOGALERIE/ - Výchovný koncert čekal v závěru školního týdne na žáky osmých a devátých tříd hranických škol.
Příbram - V dnešním pokračování povídání o historii SK SPARTAK se sice posuneme jen o dva roky dále, ty však byly hodně důležité.
Žlutice – Muzejní spolek Žluticka zve veřejnost na slavnostní akt ke kapličce svatého Jana Nepomuckého.
Brno - Vodohospodáři už připravují velké vypouštění Brněnské přehrady.
Ostrava - Premiérový multimediální pořad o geologické historii severní Moravy a Slezska s názvem 600 milionů let !!! bude k vidění v sobotu v ostravském planetáriu.