Staré uniformy kolem Hernychovky
Vojáky RAKOUSKO–UHERSKÉ armády, armády předválečné ČSR i další mohli vidět všichni, kdo přišli v sobotu odpoledne k ústecké Hernychově vile.
Vojáky RAKOUSKO–UHERSKÉ armády, armády předválečné ČSR i další mohli vidět všichni, kdo přišli v sobotu odpoledne k ústecké Hernychově vile.
Ostrava - Rukověť začínajícího luštitele – takový podtitul nese nová kniha známého ostravského cestovatele, spisovatele, scenáristy a také režiséra Arnošta Vašíčka pod názvem Na lovu záhad.
Vršovice - Redaktoři Deníku na vlastní kůži okusili přepych, luxus a výhled V.I.P. v Edenu. Slavia s Kladnem? K.O.mfort.
Kopřivnice - Uplynulý pátek a sobota nepatřily pouze krajským volbám, ale také dvanáctému ročníku soutěžní přehlídky tvorby regionálních televizních studií Kafka. Tradiční a oblíbenou soutěžní přehlídku nazvanou Kafka pořádá Kabelová televize Kopřivnice (KTK) již od roku 1997.
Přerov -V lednu čtyřicetiletý sportovec, předseda plaveckého oddílu TJ Spartak Přerov, ředitel plavecké školy, vedoucí trenér sportovních tříd plavání a v neposlední řadě trenér triatlonu, Přerovan Jaroslav Hýzl, který ukončil aktivní kariéru v roce 2004, hlásí návrat zpět na scénu.
Poříčí nad Sázavou – Po získání všech nezbytných regulačních schválení dokončila společnost Mars spojení se společností Wrigley, které bylo poprvé oznámeno v dubnu letošního roku.
Ostrava - Zájemci si budou moci kostel Panny Marie Královny prohlédnout ještě 9. a 16. listopadu, k dispozici jim bude i průvodce.
České Budějovice - Dvojice Jan Schinko a Milan Binder zmapovala tentokrát českobudějovické mosty.
Ostrava - V příběhu dvě sestry, mezi nimiž je značný věkový rozdíl, hledají po smrti matky cestu k sobě, která je mnohdy bolestná a nesnadná…
Chomutov - Softbalisté SC 80 Beavers Chomutov v sobotu porazili Spectrum 6:1 a stali se tak mistry ČR pro rok 2008. Ve finálové sérii s pražským Spectrem prohrávali už 0:2 na zápasy, ale minulý víkend dokázali dvakrát vyhrát a to se jim povedlo i tuto sobotu. Otočit finále z 0:2 na 3:2 se v české softbalové historii ještě nikomu nepodařilo.
Trojanovice - Důvody k oslavám byly v Trojanovicích dva. Obec v památníku otevírala novou výstavní síň a trojanovičtí dobrovolní hasiči letos oslavují 75 let od svého vzniku. Když se toto spojí dohromady, je jasné, že první expozice v nové výstavní síni je zasvěcena právě trojanovickým hasičům.
Liberec, Jablonec n. N. - Historicky první vítězný zápis do statistik na hřišti U Nisy chtějí dnes udělat fotbalisté FK BAUMIT Jablonec. Svěřenci trenéra Františka Komňackého v Liberci dosud nevyhráli a po výhře všichni velmi prahnou.
Ostrava - Historicky první vzájemný zápas mezi Baníkem a celkem Bohemians Praha se hned zapsal do historie první ligy. Padlo v něm totiž neuvěřitelných devět gólů.
Vítkov - Vítkovská nemocnice připravuje poprvé ve své historii Den otevřených dveří, který poskytne veřejnosti možnost nahlédnout do nově zrekonstruované léčebny dlouhodobě nemocných (LDN).
Hradec Králové - V Muzeu východních Čech je od pátku otevřena výstava více než dvou set nejlepších prací, kterými letos autoři obeslali VII. ročník mezinárodní soutěže kresleného humoru.
Kroměříž - [FOTOGALERIE, VIDEO] Rekordní účast tanečníků, rovných pět set deset párů, zažili v sobotu 18. října návštěvníci Kroměřížského tanečního festivalu. Na třetí ročník této velkolepé show se sjeli účastníci z celého Česka a ve velké míře byli zastoupeni i soutěžící ze sousedního Slovenska.
Litomyšl - Závody v roce 1958 byly opět mezinárodní, ovšem tentokrát zaměřené na družbu národů spřátelených lidově demokratických zemí.
FILMOVÁ RECENZE - Rembrandt patří k nejslavnějším malířům a Noční hlídka k jeho nejslavnějším obrazům. Když ji maloval, v roce 1642, byl na vrcholu slávy. O 26 let později zemřel v chudobě.
Hradec Králové - V Muzeu východních Čech je od pátku otevřena výstava více než dvou set nejlepších prací, kterými letos autoři obeslali VII. ročník mezinárodní soutěže kresleného humoru.
Český Krumlov - Občané sami mohou přispět ke vzniku Příběhu města svým vyznáním. Zazní i živá vodní hudba složená speciálně pro město.
PŘIMDA - Čím větší sedlák, tím větší brambory. Tímto příslovím se v Přimdě řídí už pět let. Ani letošní rok nebyl výjimkou. V tamní Selské hospůdce se totiž uskutečnila tradiční soutěž O nejblbějšího sedláka
Fejeton - Mohla to být čilá devadesátiletá stařenka, ale není, zůstala z ní jenom polovina.
V Šumperku se lidé opět baví futsalem. Soudě alespoň podle pátečního duelu Delty s nováčkem nejvyšší soutěže Olympikem Mělník. Domácí triumfovali v poměru 7:4.
Havířov/ Město Havířov má svou vlastní historii dlouhou jen něco málo přes padesát let, přesto se i za tu dobu stačilo změnit k nepoznání. Mnohem delší historii mají obce v okolí. Lidé si dnes už kolikrát na některá místa přesně nevzpomínají a dobové fotografie jim mnohé připomenou.
Praha - Vasil Fridrich, Dana Batulková, Jan Vlasák, Martin Písařík či Zuzana Kajnarová se v sobotu poprvé představí v hlavních rolích inscenace Zlatí úhoři, kterou vstoupí do nové sezony Městská divadla pražská.
Litoměřicko - Nečekaně vysoká volební účast byla na Litoměřicku při třetích krajských volbách v historii České republiky.
Vrchlabí - Místní oddíl Junáka se potřetí v historii zúčastnil sbírkové akce na podporu školství v jižní Etiopii. Třiadvacet skautů ze střediska Krakonoš ve čtvrtek vybíralo ve vrchlabských ulicích peníze, jež budou použity na výstavbu školní budovy.
Šumperk - /FOTOGALERIE/ V Šumperku se lidé opět baví futsalem. Soudě alespoň podle pátečního duelu Delty s nováčkem nejvyšší soutěže Olympikem Mělník.
Šumperk - Pokud něco požene diváky do ochozů zimního stadionu na nedělní zápas šumperských hokejistů, patrně to nebude touha opět spatřit marný boj Draků se soupeřem, jako spíše zvědavost.
Region - Už čtvrtého, upraveného vydání se dočkala životopisná kniha Prameny živé vody, věnovaná slavnému léčiteli a zakladateli vodoléčby Vincenzi Priessnitzovi.
Kaplice - V Blanské kotlině se představí současný výkvět českého motokrosu a také řada kvalitních cizinců. Bez šancí nejsou ani jihočeské týmy.
Strakonice - Populární bavič jezdí na jih Čech třicet let, věrný ale zůstává svým Krušnohorcům. „Určitě tady máte také nějaké kmeny. Musíte se sami zahloubat do dějin,“ říká.
Uherský Ostroh, Ostrožská Lhota - Výročí posvěcení kostela, to v příštích dnech oslaví obyvatelé v Uherském Ostrohu a za týden také lidé z Ostrožské Lhoty. Zatímco v Uherském Ostrohu se oslavy 250. výročí pojí také s hodovým veselím, Ostrožská Lhota má svůj kostel posvěcený přesně sto let.
Šumperk - Na takový souboj čeká zdejší fotbal pěkně dlouho. Šumperk vyzve v boji o divizní body Velké Losiny.
Ostrava - Úderem čtrnácté hodiny se v pátek otevřelo 1318 volebních místností v Moravskoslezském kraji. Začaly v historii Česka třetí krajské volby. V sobotu po čtrnácté hodině se volební místnosti uzavřely a začalo sčítání hlasů. Účast voličů se podle předběžných odhadů pohybuje v průměru kolem 25 procent.
Frýdek-Místek/AKTUALIZOVÁNO/ - Úderem čtrnácté hodiny se v pátek otevřelo 1318 volebních místností v Moravskoslezském kraji. Začaly v historii Česka třetí krajské volby.
Praha - Nejlepší tank československé historie. Tak mluví odborníci o stroji Škoda LT-35 ze třicátých let minulého století. Jeden z posledních exemplářů se vrátil do Česka. Vojenskému historickému ústavu v Praze, kde by měl být od listopadu k vidění, ho darovala vláda USA.
Opava - Jediná v celém regionu. Takový primát patří už plných 15 let Rakouské knihovně, jejíchž služeb v prostorách budovy Filozoficko-přírodovědecké fakulty SU na Masarykově ulici využívají vedle studentů a pedagogů také další zájemci o rakouskou literaturu a reálie.
Popravčí meč byl s to v okamžení ukončit život krále i chuďasa. Právě takový se nachází ve sbírkách Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Popravčí meč hradišťského kata… Co hlava odťatá od krku, to skutečný příběh života náhle a násilím přetrženého. Hlava V. Pomsta Jíry Masaře
Stará Paka - Bohužel jen týden byla ve staropacké knihovně ke zhlédnutí výstava Čtení ve starých spisech panství Kumburského, připravená manželi Cimbálovými.
Troufám si říci, že mobil na Slovensku měl přede mnou asi jen muzikant Jaro Filip, neboť on měl každou technickou novinku snad ještě krátce před tím, než se ji výrobci rozhodli hodit na trh.
Šumperk - Veřejnou zakázku na jednu z největších investic v historii ve čtvrtek vypsala na úřední desku šumperská radnice. V prvních měsících příštího roku tak odstartují práce na revitalizaci ulice Jiřího z Poděbrad.
Jindřichohradecko, Jižní Čechy - Úderem 14. hodiny se v pátek otevřou volební místnosti. Občané potřetí v historii České republiky rozhodnou o složení 13 krajských zastupitelstev a pošesté budou volit do třetiny Senátu.
Jižní Čechy - SLEDUJTE TENTO WEB! BUDEME ZDE PŘINÁŠET AKTUÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ A PRůBĚŽNĚ ODHADYVOLEB
Liberec - Přípravy Mistrovství světa v klasickém lyžování, které se v Liberci uskuteční v únoru příštího roku, jsou na dobré cestě. Prezidenta mezinárodní lyžařské federace Giana Franca Kaspera o tom přesvědčila závěrečná kontrola, která se ve sportovních areálech na Ještědu a ve Vesci uskutečnila na začátku tohoto týdne.
Jeseník - Vůbec poprvé v dlouholeté historii budou mít v Jeseníku Vánoce bez rozzářeného náměstí. Nejkrásnější svátky v roce budou v centru kvůli plánované rekonstrukci náměstí o poznání smutnější. Technické služby Jeseník, které výzdobu zajišťují, nebudou mít totiž světelné řetězy kam zavěsit. Rekonstrukci jako první ustoupí stromy.
Liberec - Přesně 86 volebních místností se v pátek úderem čtrnácté hodiny otevřelo v Liberci. Voliči v nich během čtyřiadvaceti hodin rozhodnou v historii samostatné České republiky již potřetí o novém složení krajského zastupitelstva.
Praha - Za rok vidělo podzemí dva a půl tisíce turistů. Návštěvníky čekají dobrodružné překážky a tajemné tunely.
Jižní Čechy - Obhájí post hejtmana Jan Zahradník z ODS?
Praha - Kdo čekal, že Spojené státy a některé země EU svými stamiliardovými částkami, které poskytly na podporu bankovních trhů, postaví na nohy světové burzy, se hluboce mýlil. Akciové trhy výrazně rostly naposledy minulý pátek, od té doby se každý den prudce propadají.