Žďár nad Metují - Již 30. kapitolu jedinečné knihy nazvané „Čůčobraní“, začnou dnes odpoledne psát v pohostinství ve Žďáru nad Metují. Tradičního setkání výrobců ovocných vín se mohou zúčastnit všichni ti, kdo do 16 hodin přihlásí svá čůča. „Od každého vzorku musí být dvě typizované jednolitrové láhve,“ připomíná Libor Martínek.
Dům U Mouřenína v ulici Mezi Trhy zůstává ukázkou dřívějšího bydlení ve městě. Po druhé světové válce odolal v rozbombardované ulici válečné zkáze a představuje názornou ukázku barokní měšťanské zástavby 18. století.
Dost možná jste již na internetu zakopli o YouTube kanál Cars Evolution. Ten si vždy vybere jednou auto, případně celou automobilku, a mapuje pomocí jednoduché infografiky vývoj v průběhu let. V posledním videu se neobjevuje nic menšího než italské Lamborghini.
Jaroměřsko - „Když v září 1868 učitel Pour se svými druhy zakládal na Jaroměřsku první včelařský spolek v oblasti tolik spjaté s kulturní historií našeho národa, jistě mu vůbec nevyvstalo na mysli něco takového, jako zda jeho spolek přežije rok 2000.
Údaje zapsané u amerického emisního úřadu již dříve odhalily, že je na cestě ostrá speciální edice supersportu 488. Začalo se hovořit o tom, že by mohla novinka nést legendární přídomek „GTO“ a ačkoliv název ještě není stoprocentně potvrzen, nyní známě detaily, které jsme ještě nějakou dobu vědět neměli.
Přibyslav /SERIÁL "JAK JSME ŽILI"/ - Celých 160 let. Tak dlouhá je historie ochotnického divadla v Přibyslavi. Myšlenka založit ve městě ochotnické divadlo se zrodila v roce 1857 na prvním občanském maškarním plese.
Slaný - Velký zájem veřejnosti vzbudila avizovaná přednáška Josefa Brázdy na téma Uhlí na Slánsku. Uskutečnila se ve středu odpoledne v Malé galerii Vlastivědného muzea na Masarykově náměstí ve Slaném. Zájemců přišlo tentokrát tolik, že se mnozí do místnosti ani nevešli, někteří zůstali stát na chodbě, jiní nápor vzdali. Všechny přivítal a jejich zájem ocenil ředitel muzea Jan Čečrdle.
Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Ve středu byl v ústecké knihovně zahájen osmý ročník Akademie volného času, a to přednáškou Františka Musila o vývoji zámeckých šlechtických sídel.
Rakovnicko - Nadace Partnerství a společnosti Arboeko se rozhodli k 100. výročí vzniku republiky zmapovat stromy, které byly vysazeny k příležitosti uctění svobody. Několik z nich je už na mapě i z Rakovnicka.
Ondřejov – Kulaté jubileum si v neděli připomene tým hvězdárny u Ondřejova na Praze-východ. Observatoř stojící blízkosti Hrusic spojovaných s Josefem Ladou existuje rovných 120 let. Alespoň se tohle číslo uvádí v souvislosti s tím, že zakladatel hvězdárny Josef Frič 21. ledna 1898 koupil za 900 zlatých kus lesa na vrchu Manda.
Tábor – Do prosincové statistiky úřadu práce výrazně promluvila mimosezona, kdy firmy nemají o pracovníky takový zájem. Počet lidí bez práce oproti listopadu narostl.
Havlíčkův Brod – Sborník příspěvků o historii Havlíčkobrodska opět vydalo brodské Muzeum Vysočiny spolu s Moravským zemským archivem v Brně. Nad stránkami již 31. čísla si na své přijdou všichni milovníci dějin Havlíčkova Brodu i širšího okolí Českomoravské vrchoviny.
Nové Město na Moravě - /SERIÁL "JAK JSME ŽILI"/ - V pátek 19. ledna startuje nový seriál Žďárského deníku s názvem Jak jsme žili v Československu. Bude mapovat život lidí z regionu v letech 1918 - 1992. Ve druhém díle prostřednictvím archivních fotografií představíme lyžařské Nové Město na Moravě.
Další cesta sportovního detektiva vedla do menšího vesnického prostředí. Hřiště v bezprostřední blízkosti hlavní komunikace z Frýdku-Místku na Český Těšín najdete v Tošanovicích.
Pelhřimovsko – Přestože ne na všech místech Pelhřimovska znají výsledky letošního osmnáctého ročníku celorepublikové Tříkrálové sbírky, je jasné, že výtěžek bude opět vyšší.
Když v roce 2015 propukla emisní aféra Volkswagenu, předpokládalo se, že to automobilku velmi poškodí a v tvrdé konkurenci, jež panuje na automobilovém trhu, možná dokonce pošle ke dnu. Při pohledu na ekonomické výsledky koncernu za loňský rok ovšem vidíme, že místo úpadku usvědčený podvodník triumfuje.
Táborský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Táborska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 19. ledna, se podíváme na rozvoj průmyslu a obchodu v Táboře!
Strakonický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsem žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky ze Strakonicka z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 19. ledna, se podíváme na tanečníky z Taneční skupiny Rozálie ve Strakonicích!
Prachatický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsem žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Prachaticka z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 19. ledna, se podíváme na volejbalisty z Prachatic!
Celý týden tráví papež František na návštěvě Chile. Cestou na sever této jihoamerické země připravil svému okolí další z překvapení, jimiž je tak proslulý. Ve čtvrtek totiž během letu oddal stevardku a stevarda, kteří ho doprovázejí.
Písecký deník připravuje unikátní cyklus Jak jsem žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Písecka z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 19. ledna, se podíváme na členy TJ Sokol Písek!
Jindřichohradecký deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Jindřichohradecka z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 19. ledna, se podíváme do Jindřichova Hradce!
Českokrumlovský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Českokrumlovska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 19. ledna, se podíváme do Loučovic!
Českobudějovický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsem žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Českobudějovicka z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 19. ledna, se podíváme na rej masek v Chotýčanech!
Jedinečná expozice vznikne v kulturní památce Vizovic v domku v Říčanské ulici. Vzniku tohoto unikátního muzea předcházela šťastná náhoda. Před třemi lety získala v soutěži Lidová stavba roku chaloupka v Říčanské ulici první místo.
/FOTOGALERIE/ Současně s vydáním publikace o historii zdejšího pohostinství se obyvatelé v nejmenším ostravském obvodě dozvěděli o konci restaurace U Boříka, jež fungovala 116 let.
/VIDEO/ Více než třicet let po nejhorší jaderné katastrofě v historii, která vedla k jednatřiceti přímým úmrtím a tisícům nepřímých, bude hned vedle černobylské elektrárny stát elektrárna nová, tentokrát solární. Zprávu přinesla televize Fox News.
Příbram – Bývalí členové pěveckého sboru Antonína Vepřeka si na příbramském hřbitově u jeho hrobu připomněli 40. výročí jeho úmrtí. Zaznělo několik písní, které sbor pod jeho vedením zpíval a nechybělo ani zapálení svíček a položení několika květin.
/VIDEO/ Dva australští teenageři, surfující poblíž letoviska Lennox Head v Novém Jižním Walesu, se stali ve čtvrtek prvními lidmi v historii, které zachránil z rozbouřeného oceánu dron. Dron vypustila pobřežní hlídka.
Tříkrálový víkend 5. až 7. ledna. Přes tisíc dobrovolníků se vydalo do domovů obyvatel Hlučínska s přáním i koledou a sbírka je v současné době už sečtená.
Trutnovsko - V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československé republiky. K významným oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.
Jičínsko - V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československé republiky. K významným oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.
Náchodsko - V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československé republiky. K významným oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.
Kraslice – Jaký bude nakonec osud tří chátrajících budov v centru Kraslic na Sokolovsku, které město loni koupilo od soukromých vlastníků? Mimořádně o tom ve čtvrtek budou jednat tamní zastupitelé.
Rakovník - Klub Domu dětí a mládeže Rakovník, se ve středu ráno stal dějištěm už sedmačtyřicátého ročníku dějepisné olympiády. Letos byla zaměřena na historii Československa, vzhledem k blížícím se oslavám stého výročí svého vzniku.
/RASTR/ Příjemný výlet za teplem? Zapomeňte! Fotbalisté Slavie i Sparty mají po nepříliš povedené podzimní části tuzemské nejvyšší soutěže co napravovat a v zimní přípravě tak pro odpočinek není příliš prostoru. Obě pražská „S“ utekla z českého sychravého ledna do příjemného španělského podnebí.
Orlickoústecko - Rok 2018 je rokem stého výročí založení samostatného Československa. Deník u této příležitosti každý pátek v unikátním projektu zvaném Jak jsme žili za dob Československa zavítá do jedné z obcí či měst okresu.
Frank Zappa si i téměř 25 let po svém odchodu dokázal udržet mezi českými fanoušky výjimečné postavení. Byl jednou z největších osobností historie rockové hudby druhé poloviny 20. století a všichni, kteří prošli jeho skupinami a koncertními sestavami, jsou dodnes výraznými postavami hudební scény.