Žďár nad Sázavou – Úkol splněn, ale s takovými problémy, jaké zřejmě čekal málokdo. Fotbalisté Žďáru nad Sázavou s vypětím všech sil uhájili divizní příslušnost, o spokojenosti však v klubu z města pod Santiniho Zelenou horou nemůže být řeč.
Hořice - Při procházce městem si všimnete prázdných výloh s nabídkou k pronájmu. Pokud nejste zdejší a míříte do restaurace, kterou jste navštívili před lety, možná za kliku budete brát zbytečně.
Holé stěny, chátrající místnosti, pusto a prázdno. Kdo posledních deset let chtěl v Kostelci na Hané navštívit Bezručův červený domek, měl smůlu. Expozice prostějovského muzea, která se zde nacházela, je už dlouhodobě zavřená.
Zahrádka – Přispět na záchranu významné středověké památky a dozvědět se něco o její historii mohou lidé v sobotu 17. června v kostele svatého Víta v Zahrádce. K vidění tu bude také socha jednoho z nejvýznamnějších českých sochařů Olbrama Zoubka, který ve čtvrtek zemřel. Svou sochu věnoval umučenému knězi Josefu Toufarovi, který v Zahrádce působil.
Ústí nad Labem - Klenot mezi hřbitovy přiblížil svým vyprávěním ústecký historik Martin Krsek. Necelou dvacítku zájemců provedl hřbitovem v Krásném Březně, kde jim představil jeho historii a hrobky významných ústeckých rodů.
ROZHOVOR/ - Budoucnost městské hromadné dopravy ve Zlíně a v Otrokovicích, ale i pohled do její minulosti poodhalil ředitel Dopravní společnosti Zlín Otrokovice (DSZO) Josef Kocháň.
Osmý ročník Portášských slavností ve Valašské Bystřici, jejichž konání je tradičně naplánované na polovinu července, připomene třísté výročí založení Portášského sboru. Pořadatelé stejně jako v předchozích letech slibují nabitý program.
/GALERIE/ Historie je stále přítomná v movitých i nemovitých památkách a její objevování může být dobrodružné. Atraktivní oblastí jsou pak technické a industriální objekty, které zajímavě dokumentují vývoj západní civilizace.
Královéhradecko - Ve východních Čechách se o památky dbá. Pýchou Královéhradeckého kraje je obnova barokního Hospitalu Kuks či broumovského benediktinského kláštera. Město Jičín se navíc stalo držitelem ceny za příkladnou péči o památky.
Už je to rok, co automobilka Audi představila otevřenou verzi svého supersportu R8. Teď ale německý výrobce přichází s novou verzí, která nabídne větší výkon a nižší hmotnost.
Žďár nad Sázavou – První návštěvníci se včera usadili do nových sedaček žďárského kina Vysočina. Biograf zahájil provoz po celkové rekonstrukci vnitřních prostor. Právě sedadla v sále byla její podstatnou součástí. „Konečně jsou pohodlná," pochvalovala si je většina příchozích, co se přišli na slavnostní znovuotevření kina podívat.
Praha - Letošní transport koní Převalského do vlasti jejich předků se uskuteční v pondělí 19. června. Z toho důvodu zasvětila Zoo Praha nadcházející víkend právě „převalákům". Návštěvníci se mohou setkat s kurátorem kopytníků Janem Markem, vidět komentovaná krmení a proběhne také vernisáž retrospektivní výstavy Příběh posledního divokého koně.
Lochy/Čáslav - Panel o historii kostela sv. Bonifáce byl instalován v Lochách u Čáslavi. Akci zorganizoval Muzejní a vlastivědný spolek „Včela Čáslavská".
Znojmo – Na počátku byl nápad, jak oživit přes léto centrum historického města. Nyní se Miroslav Kubák jako ponocný stal nedílnou součástí Znojma a ulicemi v centru města prochází desátým rokem. Znojemská Beseda, která Kubáka před lety do role ponocného obsadila, si chválí reakce turistů. Podle odborníka na cestovní ruch by město s podobnou postavou mohlo lépe pracovat při propagaci.
Staré Buky - Novou publikaci o obci představí v sobotu 17. června od 18hodin v rekonstruovaném kostele sv. Anny ve Starých Bukách. Událost je spojená s podepisováním nové knihy a jejím následným prodejem.
Rožmberk nad Vltavou - Na lešení, které se šnekovitě vine kolem věže Jakobínka hradu Rožmberk se budou moci ve čtvrtek 15. 6. vydat zvídaví odvážlivci.
Pelhřimov – Kaple Panny Marie Sedmibolestné v Pelhřimově se na krátkou dobu otevře a odhalí svá tajemství. Veřejnost se může od čtvrtka 15. června seznámit s celým příběhem památky, která jako jediná zůstávala prozatím trvale uzavřena.
Česká Skalice - V neděli 11. června se zahrada Vily Čerych již počtvrté zapojila do celorepublikové akce s názvem „Víkend otevřených zahrad" a ukázala se veřejnosti. Tuto možnost si nenechalo ujít přes sto třicet návštěvníků.
Benešovsko - Okres Benešov leží jihovýchodně od Prahy a poloha mezi řekami Vltavou a Sázavou ve Středočeské pahorkatině dává kraji nenapodobitelný ráz. Právě proto si návrší nad strmými roklemi vybírali ve středověku šlechtici a stavěli tam svá zprvu obranná, později okrasná obydlí.
Praha - Kardinál Dominik Duka ve středu slavnostně požehnal na Hradčanském náměstí vůz TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT. Při slavnostním aktu před Pražským hradem byli přítomni zástupci automobilky i široká veřejnost. Představitelé společnosti všem přítomným nový vůz představili a promluvili o historii výroby automobilů Tatra. Nejnovější model známé a populární tatrovky vznikl při příležitosti 120. výročí zahájení výroby automobilů v kopřivnické automobilce a symbolizuje tradici i budoucnost společnosti TATRA TRUCKS.
Příbramsko /FOTOGALERIE/ - V rámci Evropského dne židovské kultury si v pátek nejen u nás připomeneme historii tohoto náboženství. V České republice se například otevírají dveře synagog, doprovodné akce se konají na hřbitovech a dalších židovských památkách.
Ústí n. L. – Pořádnou ostudou skončilo rozhodující páté finále 2. Národní hokejbalové ligy mezi hokejbalisty Elby DDM Ústí B a litvínovským Lvem. V závěru zápasu, za nerozhodného stavu 2:2, poslal rozhodčí domácí do tří a hosté v přesilovce vstřelili vítězný gól na 3:2. To ovšem neunesl domácí Vojta a inzultoval rozhodčího.
Brno – Už téměř padesátiletou historii má malý fotbal v České republice. V roce 1971 vznikla pravidelná soutěž V Olomouci, o rok později se zrodila legendární pražská Hanspaulka, kterou nyní hraje přes tisíc týmů. Přesto se najdou lidé, kteří si jej pletou s futsalem, případně sálovým fotbalem. I když jde o odlišné sporty. „Když futsal v devadesátých letech přicházel do České republiky, některé z lig malého fotbalu se změnily na futsal," podotýká prezident české i Světové federace malého fotbalu Filip Juda.
Nové Strašecí – Kašna s brouzdalištěm, symbol písmene W nebo další dva návrhy by mohly v budoucnu vévodit Komenskému náměstí v Novém Strašecí. Rozhodli o tom obyvatelé města v anketě, ve které vybírali ten nejlepší z jednadvaceti návrhů od odborníků, laiků i dětí.
Trutnov - Krajkovaná rozhledna na Krakonošově náměstí. Tak to tu ještě nebylo. Od středečního podvečera si mohou po schodech až k vrcholu vystoupat zájemci.
Hradčany – Někomu by stačilo už jen uplavat půl kilometru, aby si připsal pořádný sportovní výkon. Najdou se ale i borci, kteří jsou schopni následně sednout na horské kolo a ujet dvacet kilometrů a vše ještě dovršit závěrečným pětikilometrovým během.
Leo Varadkar se stal novým premiérem Irské republiky. Parlament dnes do funkce zvolil osmatřicetiletého politika, jehož otec pochází z Indie a který se natají svoji homosexuální orientací. Pro Varadkara hlasovalo 57 poslanců..
Doupě – Kostěnou hrací kostku, bronzovou šupinu z brnění nebo pozůstatek věžice z patnáctého století. Tyto zajímavé nálezy nedávno objevili archeologové Muzea Vysočiny Jihlava na hradě Roštejně. Pracují tu totiž na výzkumu v rámci projektu rekonstrukce hradu, který má zpřístupnit nové expozice.
Dačice - Na dačickém zámku ve čtvrtek začíná výstava z cyklu Šlechtické neřesti, který se věnuje různým radovánkám a slastem, které šlechtická společnost vyhledávala.
Boleslavsko - V rámci Evropského dne židovské kultury si v pátek nejen u nás připomeneme historii tohoto náboženství. V České republice se například otevírají dveře synagog, doprovodné akce se konají na hřbitovech a dalších židovských památkách.
Mělnicko - V rámci Evropského dne židovské kultury si v pátek nejen u nás připomeneme historii tohoto náboženství. V České republice se například otevírají dveře synagog, doprovodné akce se konají na hřbitovech a dalších židovských památkách.
Nymbursko - V rámci Evropského dne židovské kultury si v pátek nejen u nás připomeneme historii tohoto náboženství. V České republice se například otevírají dveře synagog, doprovodné akce se konají na hřbitovech a dalších židovských památkách.
Kutnohorsko - Léčba muže z Kutnohorska, který trpí metabolickou poruchou, stála loni Všeobecnou zdravotní pojišťovnu (VZP) 15,5 milionu korun. Muž se tak stal nejnákladněji léčeným středočeským pacientem a osmým nejdražším klientem VZP v rámci celé republiky.
Pacov – Nadcházející víkend bude v Pacově nabitý akcemi. Lidé se mohou těšit na letošní jedenáctý ročník Dne mikroregionu a s ním úzce spjatou tradiční veteránskou rallye Pacovský okruh.
Obchvat Krnova je jedna z nejrozsáhlejších a nejdražších staveb v historii města. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v únoru zveřejnilo leták s prognózou, že by mohla být zahájena už v polovině dubna.
Stařeč - Setkání rockových hudebních skupin minulého století Stařeč 2017 je tu. Na sokolském hřišti ve Starči se v sobotu 17. června sejdou legendy třebíčské hudební scény. Opět vystoupí hudební skupiny a stálice tohoto setkání: Puls, Matador, Watt 80, Merkur, Paprsky a Pekelníci.
Radnice – Do gala se v závěru týdne obléknou Radnice. Kulturní slavnosti trvají tři dny a jsou oslavou spolků, dědictví a tradic. Podívejme se podrobněji na scénář.
Žďársko – Objekty sloužící k výrobě pitné vody a čištění odpadních vod si budou moci prohlédnout zájemci z řad veřejnosti, ale i žáci základních škol či studenti. Dostanou tak jedinečnou příležitost se podívat do míst, kam se běžně nedostanou.
/FOTOGALERIE/- Dvě významné události mají za sebou Cehničtí během několika měsíců. V roce 2016 se staly Cehnice Jihočeskou vesnicí roku, v úterý se do historie obce navždy zapsalo jako den, kdy ji navštívil prezident České republiky Miloš Zeman.
Jižní Morava /ANKETA/ - Na jižní Moravě mají archeologové žně, v kraji se neustále objevují vzácné nálezy. Mírně se také zlepšila situace s amatérskými hledači.
Nastává konec éry uhlí? Po desetiletí setrvalého růstu došlo v roce 2014 ke zlomu. Objem vytěženého černého nerostu od té doby klesá stále rychleji. Česká republika patří k několika málo zemím, kde poptávka po fosilním palivu navzdory celosvětovému trendu roste.
Boleslavsko - V Dolním Bousově byla slavnostně otevřena v pořadí již druhá naučná stezka. Její název je Krajinou Červenského rybníka a pojednává o historii rybníkářství v Dolním Bousově a okolí, o ornitologii a také historii lihovarnictví ve městě. Je dlouhá zhruba tři a půl kilometrů a na trase je sedm zastavení, na kterých jsou umístěny tabule popisující dané místo.