Rakovník – Botanická zahrada v Rakovníku letos slaví padesát let od svého založení. V rámci oslav nejvýznamnější akcí, kterou si toto výročí připomíná, byla návštěva botaniků, členů unie botanických zahrad ČR s názvem letní botanické družení členů unie botanických zahrad.
Východní Čechy - Ilona Csáková má dole 6 kg, Leoš Středa také 6 kg a režisér Tomáš Magnusek 10 kg. Tak hubnou naši protagonisté, kteří se zavázali hubnout veřejně.
Dvůr Králové /FOTO/ - První návštěvníci měli možnost si prohlédnout část Městského muzea, které bylo kvůli rekonstrukci několik měsíců uzavřené. První akcí v nových prostorách je výstava Krása baroka výtvarnice Renaty Greiner a sklářů Martiny a Roberta Kaufmanových z ateliéru Waga.
Všechovice – Jedna z největších akcí v historii obce. Tak nazval starosta Všechovic Radovan Mikuš stavbu nového dvoukilometrového kanalizačního přivaděče na čističku odpadních vod, která bude ve čtvrtek zkolaudována.
Východní Čechy - Ilona Csáková má dole 6 kg, Leoš Středa také 6 kg a režisér Tomáš Magnusek 10 kg. Tak hubnou naši protagonisté, kteří se zavázali hubnout veřejně.
Východní Čechy - Ilona Csáková má dole 6 kg, Leoš Středa také 6 kg a režisér Tomáš Magnusek 10 kg. Tak hubnou naši protagonisté, kteří se zavázali hubnout veřejně.
Šumperk – Tisíce snímků za šest desetiletí nasbíral šumperský amatérský fotograf Josef Pavlíček. Ve svých šestaosmdesáti letech nedávno pokřtil svou poslední fotografickou publikaci Šumperské proměny na prahu tisíciletí. Není to první kniha se snímky Josefa Pavlíčka, který se léta specializuje na fotografie architektury. Všechny jeho obrazové publikace věnované Šumperku a okolí měly úspěch, zaujaly především milovníky historie.
Kopřivnice - Návratem do minulosti často až absurdní se dá nazvat výstava, která je v těchto dnech k vidění v Lašském muzeu v Kopřivnici. Její název je Podniková propagace Tatry Kopřivnice.
Havířov – Poslední prázdninovou sobotu vyrazila dvě družstva babytenistů a jedno družstvo minitenistů Tenisového klubu Havířov do Přerova na největší republikovou akci v těchto kategoriích.
Hořice – Neděle je dnem svátečním. Pro tu právě uplynulou to ve městě platilo dvojnásobně. Připadla na ni hořická pouť a město převzalo Sochařský park U Svatého Josefa od Občanského sdružení Hořické sochařské symposium.
Ždánice - Sto let od svého založení slaví letos Měšťanská základní škola ve Ždánicích. Kromě tematické výstavy nebo vydání knihy popisující historii školy se k výročí dočkala opravy její nejstarší budova.
Brno – Pouhé čtyři dny a dvě extraligová kola stačila vedení itelligence Bulldogs Brno, aby sáhlo k radikální změně. Po špatném vstupu klubu do extraligového ročníku a dvěma porážkám v pondělí odvolalo dosavadního hlavního trenéra Jana Niznera. Jeho nástupcem je klubová ikona a bývalý hráč Libor Schneider.
Teplicko - V lesích nad Dubím můžete kromě hub nově narazit na historický artefakt připomínající tažení Napoleona. Francouzský, někdy také nazývaný Napoleonský kámen se nachází severně od Dubí „Snad kvůli své poloze uprostřed krušnohorských lesů severně od Dubí je méně známou, ale i neprávem zapomínanou památkou," sdělil místostarosta Dubí Jiří Šiller.
Vrbno pod Pradědem – Uvařit si nebo upéct některou ze specialit nysko-jesenického pohraničí nyní mohou kulináři podle nové kuchařky, která před pár dny spatřila světlo světa díky spolupráci Okresního úřadu v Nyse a Spolku Přátelé Vrbenska.
Znojmo - V pondělí dopoledne ožil znojemský hrad netradičními prohlídkami. V rolích průvodců se totiž ocitli žáci pátého ročníku znojemské Základní školy JUDr. Josefa Mareše. Ti provázeli prostorami hradu seniory z Akademie třetího věku při Městské knihovně Znojmo. Žáci jim tam netradiční formou dali nahlédnout do historie znojemského hradu i jeho současné podoby.
Kašperské Hory – Klostermannova Šumava, řemesla a gastronomie jsou hlavními tématy slavností města Kašperské Hory, konajících se o víkendu 13., 14. a 15. září, které jsou zároveň začleněné do programu Dnů evropského dědictví, jejichž garantem je Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Na návštěvníky čeká bohatý kulturní program, který se odehraje převážně na nově zrekonstruovaném náměstí.
Příbram – V sobotu 7. září se poprvé v historii představilo na hřišti Spartaku Příbram v mistrovském zápase mužstvo Čelákovic. Exdivizní hosté vstoupili do duelu jako z partesu a nejméně dvacet minut byli lepším mužstvem. Poté se však domácí osmělili a nakonec dokázali získat všechny body.
Dvůr Králové /FOTO/ - První návštěvníci měli možnost si prohlédnout část Městského muzea, které bylo kvůli rekonstrukci několik měsíců uzavřené. První akcí v nových prostorách je výstava Krása baroka výtvarnice Renaty Greiner a sklářů Martiny a Roberta Kaufmanových z ateliéru Waga.
Počátky – Počátecká pobočka Základní umělecké školy Kamenice nad Lipou se přestěhovala do nových prostor, které byly včera slavnostně představeny veřejnosti.
Příbram – Také letos Rakovnicko – Protivínská dráha ve spolupráci s Českými drahami připravila na příbramském nádraží kulturní program v rámci regionálních oslav mezinárodního Dne železnice.
Olomouc - Sebedůvěra a klid vyzařují z generálního ředitele společnosti John Crane Sigma Stanislava Štafy. Když vypráví o pozici strojírenské firmy z Lutína na Olomoucku na českém i světovém trhu, v hlase neskrývá hrdost.
Česká Lípa - Digitální revoluce čeká v nejbližších týdnech Nemocnici s poliklinikou v České Lípě. Z jejich chodeb úplně zmizí pacienti, kteří si z jednoho oddělení na jiné přenášejí své čerstvě vyvolané rentgenové snímky.
Rychnov nad Kněžnou – Bude jich devět a v česko-polském pohraničí se stanou dominantami. Řeč je o 8+1 rozhlednách, které pod taktovkou Euroregionu Glacensis v následujících dvou letech vyrostou na šesti místech v České republice a na třech u polských sousedů.Nápad se zrodil již před nějakým časem, avšak konkrétní podobu začal nabírat teprve vloni. „Je to pro nás historický okamžik. Před několika lety jsme na základě požadavků příhraničních obcí měli za úkol vytvořit silný přeshraniční produkt cestovního ruchu, který by k nám přilákal větší množství turistů.
Šumperk, Jeseník – Jako jednu z nejvydařenějších sezon hodnotí letošní léto provozovatelé koupališť. Krásné počasí vylákalo k bazénům rekordní počty lidí, po letech konečně není třeba počítat ztráty.
Žehuň /FOTO/ - Mají památku, jaké by se v regionu nechaly spočítat na prstech jedné ruky, přitom k nim neproudí šňůry návštěvníků ani se o nich (až na zářné výjimky) nepíše velkými písmeny v turistických průvodcích.
Ždánice - Sto let od svého založení slaví letos Měšťanská základní škola ve Ždánicích. Kromě tematické výstavy nebo vydání knihy popisující historii školy se k výročí dočkala opravy její nejstarší budova.
Křenovice – V Křenovicích u Kojetína se na konec září chystá fotografická výstava, která přiblíží lidem historickou podobu současných míst. Některé staré fotografie budou navíc rozmístěné po obci na stanovištích, která dokumentují.
Praha - S jednoznačným cílem v podobě zisku mistrovského titulu vstupuje do nové extraligové sezony hokejová Sparta. Pražané čtyřikrát za sebou nedokázali projít přes první kolo play off, v nadcházejícím ročníku domácí nejvyšší soutěže však chtějí s obměněným a výrazně posíleným kádrem oproti loňsku zaútočit na devátý titul v historii.
Turín - Fotbalový brankář Gianluigi Buffon před zápasem s českou reprezentací v kvalifikaci mistrovství světa vyhlíží dosažení dalšího milníku. Pokud se nestane nic nepředpokládaného a večer v Turíně bude podle očekávání hájit branku Itálie, připíše si 136. start v národním týmu. Tím by vyrovnal národní rekord svého kamaráda a dlouholetého parťáka Fabia Cannavara, s nímž v roce 2006 v Německu slavil titul světových šampionů.
Karlovy Vary - Letiště Karlovy Vary zaznamenalo o prázdninách vyšší počet cestujících. A to přesto, že v minulých letech v létě pasažérů mírně ubývalo. Příčinou bylo výrazné zvýšení počtu pasažérů na trase do Moskvy a zpět. Novinářům to řekl obchodní manažer letiště Radek Zábranský.
Plzeň – Plzeňský kraj jediným nezadluženým krajem v republice? Už za měsíc to zřejmě bude minulost, sociální demokraté a komunisté včera i přes nesouhlas opozice schválili tzv. revolvingový úvěr ve výši půl miliardy korun, z něhož si mohou průběžně půjčovat peníze. „Čerpat ho možná začneme už v říjnu," potvrdil ekonomický náměstek hejtmana Václav Šlajs (ČSSD). Poprvé v historii se tak kraj dostane do červených čísel.
Kdyně /FOTOGALERIE/ – 140 exponátů ze stříbřeného skla je v těchto dnech možné vidět v Muzeu příhraničí ve Kdyni. Výstava dnes již unikátních výrobků byla zahájena slavnostní vernisáží, jejímž hostem byla i Zdeňka Řezníčková, ředitelka sušického muzea, které exponáty zapůjčilo.
Rychnov nad Kněžnou – Bude jich devět a v česko-polském pohraničí se stanou dominantami. Řeč je o 8+1 rozhlednách, které pod taktovkou Euroregionu Glacensis v následujících dvou letech vyrostou na šesti místech v České republice a na třech u polských sousedů.Nápad se zrodil již před nějakým časem, avšak konkrétní podobu začal nabírat teprve vloni. „Je to pro nás historický okamžik. Před několika lety jsme na základě požadavků příhraničních obcí měli za úkol vytvořit silný přeshraniční produkt cestovního ruchu, který by k nám přilákal větší množství turistů.
Brno /ROZHOVOR/ - Za dvě desetiletí v brněnské Mahenově činohře se herec Petr Halberstadt vypracoval na jednoho z jejích nejvýraznějších členů. Od loňského května zde byl obsazený i do „role", kterou původně neměl ve svém hereckém plánu a s jejímž nastudováním mu žádný režisér nepomůže.
Jičín – V neděli bylo na programu odvetné utkání prvního kola EHF Cupu. Již sobotní zápas jasně ukázal výrazný výkonnostní rozdíl mezi týmy, o postupujícím do dalšího kola druhé nejprestižnější evropské soutěže bylo prakticky rozhodnuto.
Karlovy Vary - Letiště Karlovy Vary zaznamenalo o prázdninách vyšší počet cestujících. A to přesto, že v minulých letech v létě pasažérů mírně ubývalo. Příčinou bylo výrazné zvýšení počtu pasažérů na trase do Moskvy a zpět. Novinářům to řekl obchodní manažer letiště Radek Zábranský.
Lipník nad Bečvou – V duchu oslav 150. výročí vzniku střešní zahrady se ponesou Dny evropského dědictví v Lipníku nad Bečvou. Od soboty 7. do neděle 15. září zpřístupní město kromě střešní také meditační a klášterní zahradu, farní a klášterní kostel, zvonici, zámeckou konírnu a bývalou synagogu. Na příští sobotu 14. září je připraven i bohatý doprovodný program.
Lipník nad Bečvou – V duchu oslav 150. výročí vzniku střešní zahrady se ponesou Dny evropského dědictví v Lipníku nad Bečvou. Od soboty 7. do neděle 15. září zpřístupní město kromě střešní také meditační a klášterní zahradu, farní a klášterní kostel, zvonici, zámeckou konírnu a bývalou synagogu. Na příští sobotu 14. září je připraven i bohatý doprovodný program.
Přerov – Výstavní síň Pasáž v Kratochvílově ulici, která vznikla po přemístění informačního centra do Městského domu, postupně ožívá. Rozlehlé a zajímavě členěné prostory můžou návštěvníci obdivovat už od července. Oficiálně zpřístupněny veřejnosti budou ale až prvního října – na vernisáži výstavy prací Ivany Šrámkové.
Náchod - „Jsme rádi, že naše slavnosti se těší tak velkému zájmu a náchodský zámek ožije zase radostným veselím. Buďte zde všichni vítáni, radujte se a bavte se! Ať hudba, tanec a zpěv posílí vašeho ducha zrovna tak, jako dobré jídlo, kterého je tady všude dostatek," přivítal vévoda Petr Kuronský a Zaháňský všechny, kteří si v sobotu nenechali ujít zdejší Náchodské Kuronské slavnosti. Ty se na zdejším zámku uskutečnily už posedmé a opět nabídly pestrý program a spoustu zábavy.
Nové Strašecí – Už parkoviště před kulturním centrem plné hasičské techniky prozrazovalo významnou událost. Místní dobrovolní hasiči slavili v sobotu sto třicáté páté výročí založení sboru. K narozeninám jim přišli pogratulovat významní hosté a kolegové z ostatních sborů okresu.
Středověká památka v sobotu večer ožila. Vrátili se sem poslední majitelé hradu manželé Haascheovi s doprovodem. Návštěvníci tak měli možnost si představit, jak na hradě počátkem dvacátého století žili.