Ohlasy: Poličský trenér Kysilko už počítal s remízou
Svitavy – Vítězství nad Letohradem B má pro litomyšlské svěřence Jiřího Valty značný význam zejména z hlediska posílení psychiky.
Svitavy – Vítězství nad Letohradem B má pro litomyšlské svěřence Jiřího Valty značný význam zejména z hlediska posílení psychiky.
Žďár nad Sázavou - Kino Vysočina už navštěvuje několikátá generace Žďárských. Poprvé tam mohli diváci „pohyblivé obrázky", tenkrát většinou černobílé, sledovat před padesáti lety. Žďárský biograf slavnostně zahájil provoz 15. srpna 1963 promítáním širokoúhlého a barevného slovenského filmu Jánošík.
Svitavy - Příměstský tábor zaměřený na historii města a rozhledny v okolí začal včera ve svitavském muzeu.
Kolín – Když po 110 letech historie klubu se konečně kolínští atleti v roce 2010 dočkali regulérního čtyřistametrového stadiónu, nové sociální budovy a v letošním roce i malé kryté tribuny, byly tak konečně vytvořeny podmínky, aby kolínští diváci mohli vidět i špičkové závody.
Zvíkovské Podhradí /FOTOGALERIE/ - V neděli odpoledne se na hradě Zvíkov uskutečnila dvě představení jednoaktové veselohry Ladislava Stroupežnického pod názvem Zvíkovský rarášek.
Vranov nad Dyjí - Stejně jako v minulých letech i letos vydá dno vranovské přehrady sekt uložený lechovickými vinaři. Akce s atraktivním galavečerem se koná v sobotu.
Chodov - Česko-slovenská revivalová kapela Queenmania v čele se zpěvákem Peterem Paulem vystoupila v Chodově a nadchla svým výkonem
Hlavnice – Smutná zpráva přišla devátého srpna z Hlavnice. Ve věku šestašedesátí let zemřel po vážné nemoci dlouholetý předseda TJ Družba Hlavnice a trenér Pavel Nezmar.
Podhradí - Na zřícenině hradu Starý Světlov v současné době probíhají záchranné práce, které mají torzo hradu uchránit před nepříznivými povětrnostními podmínkami a dalšími škodlivými vlivy počasí. „Na obnovu hradu jsme dostali dotaci ve výši jednoho milionu korun," informoval starosta obce Podhradí František Koudelka.
Cheb - Hrad Cheb o víkendu zpestřilo představení o tom, jak se v minulosti zacházelo s obviněnými hříšníky.
Chrudim, Ronov n. D. - Pouťový víkend si užili obyvatelé Chrudimi i Ronova nad Doubravou. Ruch však utichl, provozovatelé naložili atrakce na vozy a odjeli. Jen hory odpadků svědčí o tom, že se ve městech něco dělo.
Chrudim, Ronov n. D. - Pouťový víkend si užili obyvatelé Chrudimi i Ronova nad Doubravou. Ruch však utichl, provozovatelé naložili atrakce na vozy a odjeli. Jen hory odpadků svědčí o tom, že se ve městech něco dělo.
Žďár nad Sázavou - Kino Vysočina už navštěvuje několikátá generace Žďárských. Poprvé tam mohli diváci „pohyblivé obrázky", tenkrát většinou černobílé, sledovat před padesáti lety. Žďárský biograf slavnostně zahájil provoz 15. srpna 1963 promítáním širokoúhlého a barevného slovenského filmu Jánošík.
Mladějov – Téměř o sto let v čase se v sobotu přenesli návštěvníci tradiční bitvy o Blosdorf. Vzpomínková akce na padlé v první světové válce přilákala stovky milovníků historie.
Slsovácko - Významný vývěr minerální vody, pojmenovaný Slanica, můžete navštívit v jihozápadní části města Napajedel, v těsném sousedství železničního podjezdu, pod svahem vzmáhajícího se chřibského pohoří.
Deštné v Orlických horách – Kouzlo Kladska, jeho historie a písně ho uchvátily již dávno. Avšak až na jaře se odhodlal a vrátil se k textům Josefa Štefana Kubína, které ho okouzlily, aby baladám z Kladska dal ten správný „řád". Skladatel LUBOŠ SLUKA je poprvé představil při koncertu v deštenském svatostánku.
Pila (Šnajberk) /FOTOGALERIE/ – Rynk v Pile nese název náměstí Ferdinanda I. Šnajberského a raritou je i původ pojmenování.
Moskva /ROZHOVOR/– Nebylo o čem přemýšlet. ČeskÝ „drak" Pavel Maslák vypálil z bloků jako střela. Výsledek? Světové finále v běhu na 400 metrů, vůbec poprvé v historii české i československé atletiky. K tomu navíc národní rekord 44, 84 sekundy. „Dneska byla lepší atmosféra. Nabudil jsem se tím, že šlo semifinále. Dal jsem do něj všechno," říkal Maslák později.
Jevišovka - Žili na Moravě od šestnáctého století. I v Jevišovce. Komunitu moravských Chorvatů odtamtud vysídlili komunisté po roce 1948. Sdružení občanů chorvatské národnosti v České republice se vrací k tamní minulosti a připravuje hody. Chorvatské.
Velehrad – Sto padesát cyklistů ve věku od jedenácti až do čtyřiasedmdesáti let ukončilo v sobotním podvečeru sedmidenní cyklistické putování přes města a obce spojené s českými světci nebo poutními místy. Jejich cílem byl Velehrad, místo, kde před 1150 lety zakončili svoji pouť slovanští věrozvěstové Cyril a Metoděj.
Na první pohled tak možná nepůsobí, ale spíš než do reálného světa by mohla patřit do bájí anebo fantasy literatury. Nikoli náhodou dostala svého času rodové jméno Echidna podle postavy z řecké mytologie napůl ženy, napůl hada.
Brno /FOTOGALERIE/ - Architektura je řeč. Už jen název výstavy Daniela Libeskinda napovídá, co je obsahem autorova sdělení: úcta k historii, lidskému osudu a především k místu, z něhož nová architektura vyrůstá. To nejzajímavější z Libeskindovy tvorby nyní představuje brněnská galerie architektury, která se po ukončení působení někdejší 4AM Gallery znovuotevírá návštěvníkům.
Brno – Úleva od složitého přestupování. V pondělí ve dvě hodiny ráno končí největší výluka v novodobé historii brněnského železničního uzlu. Ještě hodinu před půlnocí se otevře viadukt u hlavního nádraží.
Úsov – Historie Úsova je neodmyslitelně spjata se zdejším hradem a později zámkem. První zmínka o něm se vztahuje už k roku 1260. Právě tato dominanta městečka je dnes také důvodem, proč sem míří zástupy turistů.
Opatovice nad Labem - Výstupek se prý podobá Karlu IV., žádná historická souvislost s kostelem tu ale není
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Cyklistické večerní kritérium na 100 kilometrů přineslo nový traťový rekord a v závěru i jeden dramatický okamžik
Štěpánov – Závodí koně, chrti, hlemýždi, tak proč ne králíci. Protože hopkají, utkávají se v disciplíně zvané králičí hop. V neděli zdolávání překážek se zájmem přihlíželi návštěvníci Štěpánovských hodů sv. Vavřince.
Velhartice – I když pršelo jako z konve, přesto v pátek večer směřovaly na hrad ve Velharticích desítky milovníků historie a romantických prohlídek památek při svitu svíček. Konaly se tam totiž tradiční večerní kostýmované prohlídky. Nechyběl na nich ani redaktor našeho Deníku.
Přerov – Rodiny s dětmi, party kamarádů či třeba jen náhodní kolemjdoucí. S obrovským zájmem veřejnosti i s potřebnou přízní hanácké oblohy se setkal už jedenáctý ročník Svatovavřineckých hodů v Přerově.
Brno - Úspěch, který lze přirovnat k postupu českých fotbalistů na mistrovství světa do Brazílie. Nebo kdyby ryze český tým vyhrál Stanley Cup. Nic ale podle trenéra Pavla Chadima přesně nevystihuje počin dvanáctiletých baseballistů, kteří se probojovali do finálového turnaje Světové série Little League ve Spojených státech.
Duchcov - Živé obrazy si užívali o víkendu návštěvníci teplického zámku. Příběh z období vlády rodu Habsburského pod názvem „ V erbu pavích per" napsal Petr Batěk .
Kdo je přesvědčen o tom, že auta a motorky mohou obdivovat pouze muži, měl by zavítat na jakékoli setkání veteránů. Vzácné historické vozy a zvláště pak dobovou módu řidičů dokáže ocenit snad každá žena.
Ostrava - V květnu letošního roku republiku obletěla zpráva, že jedna obří univerzita v podobě spojení Ostravské univerzity a Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava nebude.
Praha, Brno /ROZHOVOR/ – Hodonínský oštěpař Vítězslav Veselý odjíždí na mistrovství světa do Moskvy v roli jednoho z hlavních favoritů mužského závodu.
Mladějov – Téměř o sto let v čase se v sobotu přenesli návštěvníci tradiční bitvy o Blosdorf. Vzpomínková akce na padlé v první světové válce přilákala stovky milovníků historie.
Mladějov – Téměř o sto let v čase se v sobotu přenesli návštěvníci tradiční bitvy o Blosdorf. Vzpomínková akce na padlé v první světové válce přilákala stovky milovníků historie.
Jaké cíle pro novou sezonu mají účastníci fotbalové I. B třídy skupiny A Pardubicka?
Vraný, Hostouň - Posledními dvěma týmy, které o víkendy zasáhly do startu fotbalových soutěží, byly Vraný s Hostouní. Ještě loni spolu bojovaly v I. A třídě, teď se už si Vranští vyzkoušeli poprvé v historii krajský přebor. A docela úspěšně.
Budyně nad Ohří - Další ročník bitvy měl úspěch. Nadšenci postupně divákům odhalují příběh z burgundských válek starý přibližně šest set let.
Londýn - Fotbalisté Manchesteru United v neděli ve Wembley porazili druholigový Wigan 2:0 a podvacáté v historii ji patří anglický Superpohár.
Brno – Historii Velké Moravy se věnuje několik let. A snaží se s ní seznámit co nejvíce lidí. Nyní objevil archeolog Luděk Galuška nové důkazy o zpracování drahých a barevných kovů v devátém století. „V lokalitě Na Dvorku jsme v příkopu našli staré nádoby. Na jejich vnitřních stranách jsou nataveniny kovů," popisuje archeolog nález u Starého Města na Uherskohradišťsku.
Kvilda - Návrat v čase o 630 let zpět zažili v sobotu návštěvníci Kvildy.
Orlová /FOTO/ – Start do nového ročníku MSFL Orlové zhořkl. Bez čtyř slovenských hráčů, které klub ještě nestihl zaregistrovat, prohráli slávisté na půdě nováčka z Mikulovic.
Praha /FOTOGALERIE/ – Ojedinělou možnost svézt se historickou soupravou, která před 35 lety v srpnu 1978 vyjela na první část linky A pražského metra, měli cestující, kteří se dnes odpoledne vydali na trať ze stanice Dejvická do depa v Hostivaři. Pokud měli štěstí, nastoupili do sovětských vagonů typu 81–71, jimž dopraváci i Pražané říkali vzhledem k hranatému a tmavému designu čela „briketa" nebo „černá huba". Od roku 2009 nejsou v pravidelném provozu.
Velehrad – Sto padesát cyklistů ve věku od jedenácti až do čtyřiasedmdesáti let ukončilo v sobotním podvečeru sedmidenní cyklistické putování přes města a obce spojené s českými světci nebo poutními místy. Jejich cílem byl Velehrad, místo, kde před 1150 lety zakončili svoji pouť slovanští věrozvěstové Cyril a Metoděj.
Strakonice - Fotbalisté Tomáš Kostka a Stanislav Šíp chtějí ve Strakonicích zachovat dospělý fotbal. Nově vytvořené mužstvo začne od sezony 2013/2014 hrát ve IV. třídě.
Nový Bydžov – Nejlepší fotbalový střelec reprezentační historie Jan Koller se v pondělí představí fanouškům v Novém Bydžově, kde v rámci posvícenského fotbalového odpoledne oblékne dres Kozlovny Ládi Vízka.
Nový Bydžov – Nejlepší fotbalový střelec reprezentační historie Jan Koller se v pondělí představí fanouškům v Novém Bydžově, kde v rámci posvícenského fotbalového odpoledne oblékne dres Kozlovny Ládi Vízka.
Doksy - Do historie lze nahlédnout prostřednictvím různých paměťových dokumentů. Jedním z nich je korespondenční lístek a posléze pohlednice.
Jablonec n. N. - Poprvé v historii postoupil Jablonec do 4. předkola Evropské ligy a nechyběl u toho ani odchovanec jabloneckého fotbalu Vojtěch Kubista, jenž odehrál celé utkání v Norsku.