Hradec Králové - Jedenáctého listopadu roku 1918 skončily boje 1. světové války, skončil tím největší válečný konflikt, který do té doby lidstvo poznalo. Později, byl tento den symbolicky ustanoven celosvětovým Dnem veteránů.
Ostrava - Řízený chov ryb a zvláště kaprů má v našem regionu dlouhou a slavnou tradici. Na soutocích řek Ostravice, Lučiny, Opavy a Odry býval nespočet rybníků.
Velké Pavlovice /VINAŘI POD LUPOU/ - Šestatřicetiletá Helena Bednaříková z Velkých Pavlovic se k vinaření dostala díky dědovi. Přes krátké působení v oboru si váží několika ocenění.
Ústí nad Labem /OTÁZKY ŠÉFREDAKTORA/ - Původně z něj měl být učitel, ale nakonec vydává knížky spojené s tajemnem. Ústečana Pavla Mészárose ale nejvíce živí překlady manuálů, radost si dělá úpravami fotek.
Novojičínsko - V minulou neděli jsme připomněli historii vzniku areálu skokanských můstků ve Frenštátě pod Radhoštěm. Dnes se ještě jednou vracíme k historii areálu i života Jiřího Rašky.
Opatovice – Lovu zdar! Tento známý myslivecký pozdrav v sobotu ukončil společný hon Mysliveckého sdružení Opatovice-Rakov, který letos trhal rekordy. Alespoň co se počtu střelců týče.
Tvarožná Lhota – První košt kečupů se uskutečnil ve Tvarožné Lhotě. Návštěvníci mohli ochutnat dvacet druhů. Vzorky dodaly nejen místní hospodyňky. Přispěly i ty z Ratíškovic, Vracova, Mutěnic nebo Moravského Písku. Pořadatelé přimíchali mezi hodnocené vzorky i kečupy prodávané v obchodech, aby si pak lidé mohli ověřit, jak je zhodnotili. Při bodování totiž návštěvníci neměli možnost vidět, jaký vzorek zrovna mají před sebou.
Kutná Hora - Stovky návštěvníků si v sobotu prohlédly areál bývalého pivovaru v Sedlci. Den otevřených dveří uspořádal majitel této ojedinělé technické památky Jan Chejn. Podávala se světlá čtrnáctka Sedlec a tmavý Kostnický ležák.
Lopeník – Úzká silnice mezi Březovou a Lopeníkem je místy pokrytá drobnými větvičkami a listím. Nafoukal je sem velmi silný vítr, jehož poryvy si pohrávají i s policejní páskou napnutou přes cestu.
Uherské Hradiště – Teprve třetí zápas v historii spolu odehrají v nejvyšší soutěži fotbalisté 1. FC Slovácko a Vysočiny Jihlava. Zatím je jejich bilance vzácně vyrovnaná, na čí stranu se převáží po dnešním duelu?
Turku - Čeští hokejisté poprvé v historii vyhráli turnaj Karjala. V poslední utkání porazili Rusko 2:1 a zvítězili ve všech třech zápasech podniku, který tentokrát zahajoval seriál Euro Hockey Tour. Na dnešním úspěchu svěřenců trenéra Aloise Hadamczika se v Turku podíleli góly Zbyněk Irgl a Jakub Kindl. Velkou zásluhu na výhře měl i výborný brankář Ondřej Pavelec.
Hranice – Výstavní síň Staré radnice patří od pátku obrazům hranického malíře, ilustrátora a vývarného teoretika Radovana Langera. V pět hodin tam proběhla vernisáž výstavy Nepotichu, která se do Hranic přesunula z nizozemského Voorburgu, kterého je Langer čestným občanem.
Rokycany- Už ode dneška slaví rokycanský evangelický sbor významné narozeniny. Dvacátého listopadu tomu bude přesně osmdesát let, kdy byl položený základní kámen funkcionalistické budovy.
Třebíč /FOTOGALERIE/ - Putovní výstavu s názvem ´Anna Franková - odkaz pro současnost´ přiváží do Třebíče Vzdělávací a kulturní centrum Židovského muzea v Praze ve spolupráci s Anne Frank House v Amsterodamu.
Brno /KDYŽ TADY ZÁŘIL/ - Brněnský plavec Josef Horký na olympiádě v Aténách potkal hrající tenisovou legendu a žertoval s desetibojařem Tomášem Dvořákem.
Opava /POZVÁNKA/ - Dokáže si vás rychle získat svou otevřeností a upřímností, během rozhovoru se neustále usmívá. Profesor Pieter Judson z Swarthmore College ve Philadelphii před několika dny přednášel v Opavě, účastnil se workshopů, vedl doktorské kolokvium, spolupracoval s kolegy z Ústavu historických věd (UHV).
Třinec – Dny poezie hostí poprvé v historii Třinec. V pátek večer měli lidé možnost zavítat do M klub zdejší městské klubovny, kde se konala Noc třineckých nadějí.
Dolní Město - V minulém utkání III. třídy mezi fotbalisty Dolního Města a Herálce B se naskytl divákům od 80. minuty nevšední zážitek, který ocenili diváci znalí historie místního fotbalu bouřlivým potleskem.
Křivoklát – Lesní běh Malá Křivoklátská v sobotu odstartoval ve sportovním areálu Kolečko již po čtyřicáté. Byl věnován sto padesátému výročí vzniku organizace Sokol, sto patnáctému výročí vzniku sokolské župy Budečské a sto pátému výročí vzniku Tělocvičné jednoty Sokol Křivoklát.
Jičíněves – Děti ze základní a mateřské školy v Jičíněvsi mají další zážitky, o které se chtějí podělit. Školáci si založili svoji školní kroniku, kam budou zapisovat a kreslit vše, co ve škole zažijí.
Turku - Nejvydařenější zápas v sezoně odchytal brankář Ondřej Pavelec. V reprezentačním dresu si připsal 27 úspěšných zákroků, ani jednou neinkasoval a výrazně se zasloužil o výhře národního týmu v Turku nad domácím Finskem na turnaji Karjala. Češi díky tomu mají šanci poprvé v historii aktuálně první díl seriálu Euro Hockey Tour vyhrát.
Karlovy Vary - Návštěvníci lázeňského města Karlovy Vary budou mít možnost poznat ta nejzajímavější místa v parcích, alejích a sadech podél údolí řeky Teplé. Radnice už v této souvislosti požádala o dotaci, která by měla, pokud bude schválena, činit až 75 procent z celkových nákladů.
Stříbro – „Je to zvláštní, ještě nedávno, v roce 1976, jsem zde jel mistrovství světa a vyhrál ho a nyní trénuji tyhle dva kluky," říká trenér reprezentantů Rudolfa Weschty a Petra Smítky Jiří Churavý.
Ostrava /DENÍK PŘEDSTAVUJE/ - Na stránkách Deníku chceme postupně čtenáře seznamovat se zajímavými vydavatelstvími Moravskoslezského kraje. První z nich je Repronis.
Lužice – Připomínku těch, kteří padli ve světových válkách, připravily Lužice. A nepůjde jen o připomenutí jmen lužických obyvatel, kteří položili život v boji za svobodu. Mluvit se bude o každém z nich. „Půjde o komponovaný pořad. Bude tam hudba, budeme mít i data projektor. Promítneme si staré fotografie. Máme v archivu snímky z obou světových válek," uvedla místostarostka obce Jana Ambrožová.
Třebíč - Vyzkoušet si starou techniku tkaní látek či koberců na tkalcovském stavu, umlít si trochu mouky či postavit vlastníma rukama část baziliky z odlehčeného materiálu budou moci už brzy první návštěvníci interaktivní expozice ve vstupním traktu na nádvoří třebíčského zámku.
Kněževesko/ Polsko - Partnerství obcí Puszcza Marianska v Polsku a Gulca na Ukrajině s obcemi Mikroregionu Kněževesko by mělo být završeno v létě příštího roku. Starosta Kolešova Václav Porazík potvrdil: „Loni byla naše delegace na přátelské návštěvě na Ukrajině. Letos v Polsku."
Šumperk – Šumperk se rozloučí s Romanem Meluzínem. S milovaným Romanem Meluzínem. Sice to zní pateticky, ale těžko najdete hokejistu, který si vybudoval v historii šumperského hokeje větší obdiv. Dvojnásobný mistr světa odehrál za Šumperk šest sezon a nenajdete hokejového příznivce, který by nepřísahal, že takového hráče už asi Draci nenajdou.
Trutnovsko – Pevnostní systémy budované v československém pohraničí před druhou světovou válkou jsou stále vyhledávanou turistickou atrakcí. A provozovatelé na tento trend reagují, snaží se zkvalitňovat expozice, zlepšovat služby a také plánovat.
Olomouc /ROZHOVOR/ – Nejmladším fotbalovým reprezentantem v české historii nebude, ale přesto budí rozruch. Zázrační mladíci se povolávají spíš dopředu. Devatenáctiletý stoper v národním týmu, to je přírodní úkaz. Ale o Tomáši Kalasovi, odchovanci olomoucké Sigmy, se tak ve fotbalovém světě hovoří snad od patnácti let.
Olomouc /ROZHOVOR/ – Nejmladším fotbalovým reprezentantem v české historii nebude, ale přesto budí rozruch. Zázrační mladíci se povolávají spíš dopředu. Devatenáctiletý stoper v národním týmu, to je přírodní úkaz. Ale o Tomáši Kalasovi, odchovanci olomoucké Sigmy, se tak ve fotbalovém světě hovoří snad od patnácti let.
Doudleby nad Orlicí – Sto let od svého založení slaví letos Základní škola v Doudlebách nad Orlicí a nechybí ani zajímavé „dárky". Ke svému kulatému jubileu si nadělila hned dva.
Hodonín – Pouze bod chyběl mladším žákům Sokola Hodonína na mistrovství České republiky v zápase řecko-římském, které letos hostila Olympia Březová, k zisku zlatých medailí. Závodníky slováckého celku na národním šampionátu nakonec předčili vrstevníci Vítkovic.Na třetím místě skončila domácí Březová, která potvrdila své dobré výsledky z minulých let.
Haifa - Nesplněná mise. Tak hovořil kapitán fotbalové Sparty Marek Matějovský po zápase Evropské ligy v izraelské Haifě proti Kirjatu Šmona. Za jiných okolností by remízou 1:1 z venkovního pohárového utkání jen tak nepohrdl, ve čtvrtek jej nerozhodný výsledek tolik netěšil. Matějovský se marně těšil, že sparťané výhrou stvrdí svůj předčasný postup do jarních bojů.
Linec – Jedna z nejslavnějších hudebních skupin, jihotyrolští „Kastelruther Spatzen", která prodala 16 milionů desek, získala třináct hudebních cen Echo za lidové šlágry a má 184 fanklubů v pěti zemích, se dostala do řečí. Bývalý skladatel skupiny Walter Widemair totiž ve své připravené, ale ještě nevydané, knize „Když už hory nemlčí"„odhalil", že „Vrabci" své hity vůbec sami nehrají.
Hranicko – Od října mohou všichni vyznavači cyklistiky spojit své vyjížďky s poznáváním historických památek z dávných dob. Údolí řeky Bečvy totiž protíná nová sedmdesáti kilometrová trasa, kterou v rámci projektu Na kole do minulosti Moravskou bránou realizovala Hranická rozvojová agentura.
Opava, Ostrava /POZVÁNKA/ - Rozjetá Ostrava míří do slezské metropole! Basketbalisté Nové huti překvapivě kralují lize, válcují soupeře, a trápící se Opava by pro ně měla být snadným soustem.