Martina Elhenická zářila v Praze i v poháru
Trutnov, Praha – Trochu v zapomnění před nedávnou Velkou cenou zapadly skvělé výkony, které předvedli trutnovští plavci při Krajském poháru v dlouhých tratích.
Trutnov, Praha – Trochu v zapomnění před nedávnou Velkou cenou zapadly skvělé výkony, které předvedli trutnovští plavci při Krajském poháru v dlouhých tratích.
Tachov – Turistický pochod ze Starého Sedliště ke hradu Přimda zůstane podle jeho vyjádření nejvíce v paměti Jima Dibbleho, Američana, který pobýval několik dní u přátel v Tachově.
Přerov – Pod ochrannou vrstvou geotextilie, která má zabránit destrukci zdiva v zimních měsících, odpočívají základy bratrské školy a kostela sv. Marka. Slavná éra archeologických výzkumů v Přerově, která se zřejmě zapíše do učebnic dějepisu, tak zakonzervováním obou památek definitivně skončila. Začíná ale nová kapitola debat o využití tohoto prostranství.
Týn nad Bečvou – Do programu odborného semináře o historii a současnosti hradu Helfštýn, který začal v úterý v Muzeu Komenského, byla ve středu zařazena i hradní prohlídka. Na té se návštěvníci akce dočkali výkladu a diskuze o významných archeologických nálezech, které byly v historii tohoto středověkého opevnění učiněny.
Brno – Velká černá kostka. Tak bude vypadat nový památník, který připomene čtrnáct tisíc židovských a romských obětí holocaustu v Brně. Výsledky architektonické soutěže vyhlásili ve středu brněnští radní.
Ostrava – Pravidelně každý čtvrtek bude v tištěném vydání Moravskoslezského deníku vycházet nový seriál, který potěší především všechny hokejové příznivce v regionu.
Novojičínsko /DOMY S HISTORIÍ/ - V obci Vražné, v místní části Hynčice, se nachází rozlehlá stavba, která kolemjdoucí či turisty upoutá už z dálky svou rozlohou a vzhledem. Je jím rodný dům zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendla, který je od roku 1958 kulturní památkou.
Ostrava - Celou noc probděli a vzpomínali na svého krále Jana Lipu. Ostravští olašští Romové se chystají na Lipův pohřeb.
Praha - Žižkovskou televizní věž proslavil už po několikáté průvodce po nejošklivějších stavbách světa… Negativní reklama je také reklama. To platí stejně jako v jiných oblastech i v turistice a její propagaci. A tak lidé touží vidět nejen architektonické skvosty, ale láká je i navštívit cizí město, konstatovat: „Tak tohle je ta nejošklivější budova!", vyjádřit svůj názor a cvaknout kompaktním fotoaparátem.
Jince – V areálu kasáren 13. dělostřelecké brigády „Jaselské" v Jincích se ve středu konala akce s názvem Den mladého dělostřelce.
Dříteč - Course manager Michal Voigts: „Challenge Tour by se měla vrátit"
Myrtle Beach – Z druhé pozice nastupovala do jedenáctého, tedy předposledního kola letošního US Masters v Adventure golfu sedmnáctiletá hráčka rakovnického Putt-golf clubu JM20 Olivia Prokopová, když na vedoucího Švéda Locknera ztrácela dvě rány. Třetí Danny McCaslin společně s Thomasem Rawlesem byli za českou hráčkou o jednu ránu. Pátý Jay Klapper o tři a šestý Newport o pět.
Liberec - Čtenáři mohou vyhrát čtyři lístky na hokejové utkání Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno (neděle 21. října) a vidět tak Jaromíra Jágra na vlastní oči.
Znojemsko /INFOGRAFIKA/ - Na jihu Moravy je asi osm set bunkrů, z toho polovina je na Znojemsku. Tři z nich jsou pak velké bunkry určené pro stálé opevnění.
Kroměřížsko – Po desátém kole fotbalové III. třídy, skupiny A je situace na čele tabulky neskutečně vyrovnaná. První Rajnochovice a šesté Míškovice dělí jenom dva body. Ve skupině B válcují své soupeře rezervní týmy Zborovic a Hanácké Slavie.
Ostrov – Obec na Lanškrounsku si v krajských volbách připsala jedno prvenství, a to nejnižší volební účast. Ta nepřekročila ani pětadvacetiprocentní hranici, když se zastavila na hodnotě 24,95 procenta. Volila necelá čtvrtina ze 493 voličů.
Liberec /ROZHOVOR/ - Povídání se zpěvačkou Martou Kubišovou o koncertu v Liberci, písničkách, jejím výkonu na Trutnov Open Air Festivalu a pořadu Chcete mě?.
Liberec /ROZHOVOR/ - Povídání se zpěvačkou Martou Kubišovou o koncertu v Liberci, písničkách, jejím výkonu na Trutnov Open Air Festivalu a pořadu Chcete mě?.
Písek - Pondělní utkání dvanáctého kola první hokejové ligy: IHC Písek – HC Berounští Medvědi 0:2 (0:1, 0:0, 0:1).
Mladá Boleslav - Basketbalistky Slovanky nestačily na favorizované Brňanky.
Brno - Po dvouleté odmlce vyjíždí na turné skupina Elán, která chce fanoušky překvapit novou scénou i programem. Koncerty odstartují v Brně už tento pátek.
Praha – V Česku loni po několikaletém propadu vzrostla spotřeba chleba. Zatímco v roce 2010 činila 40,9 kilogramu na osobu za rok, loni se zvýšila na 42 kilogramů. Uvedl to dnes při příležitosti oslav Světového dne chleba předseda Podnikatelského svaz pekařů a cukrářů Jaromír Dřízal. Jedním z důvodů opětovného růstu spotřeby je podle něj přesun preferencí zákazníků od pečiva ze zmrazených polotovarů k chlebu mimo jiné proto, že chléb je v přepočtu výrazně levnější.
Ostrava - Magii divadelního prostoru můžete v těchto dnech zažít v Ostravském muzeu na výstavě věnované jedné z nejvýraznějších osobností historie ostravského divadla druhé poloviny 20. století scénografovi Vladimíru Šrámkovi.
Lenešice - Lidé mohli obdivoval krásná zvířata a umění jezdkyň při první Hubertově jízdě.
Brno - Po dvouleté odmlce vyjíždí na turné skupina Elán, která chce fanoušky překvapit novou scénou i programem. Koncerty odstartují v Brně
Praha – Nové SUV Kia Sorento přichází k českým dealerům s několika výraznými změnami.
Napajedla, Spytihněv - Obyčejné kameny obalené blátem a válející se už řadu let na dně vodního toku. Oku běžného a nezasvěceného člověka nestojí ani za pohled, pro vyznavače historie a dochovaných památek mohou být učiněnou pastvou.
Břeclav – Zámecký pivovar v Břeclavi chce začít vařit už od příštího jara. Vrátí se do neobarokní podoby a lidem nabídne světlou jedenáctku.
Lány - Výstavu Tři sta let lánské obory zahájila v pondělí večer manželka prezidenta Livia Klausová.
Praha /VIDEO/ - Největší koncert tohoto roku se pomalu blíží. Již 24. října zahrají v pražské malé Sportovní hale legendární američtí metalisté Manowar, nejhlasitější kapela na světě. Kapela, která patří k průkopníkům žánru a funguje přes 32 let, se těší na pražské publikum.
Tachov – Přibližně tři desítky účastníků se vydaly na nedělní výšlap po části Zlaté stezky, středověké obchodní cesty, která procházela i Tachovskem. Nadšenci ze spolků Terra Tachovia a Via Carolina ji pořádají už několik let.
Přibližně tři desítky účastníků se vydaly na nedělní výšlap po části Zlaté stezky, středověké obchodní cesty, která procházela i Tachovskem. Nadšenci ze spolků Terra Tachovia a Via Carolina ji pořádají už několik let.
Bílovice – Jak čelit bolesti zad a pohybového ústrojí, ale především jak ji léčit, to bylo hlavní téma přednášky terapeuta a lektora integrální medicíny Radima Grebeníčka a jeho bratra Pavla Grebeníčka, který je masérem a také terapeutem. Akce se uskutečnila v pátek 5. října v podvečer v Bílovicích.
Ostrava - Moravskoslezský deník bude od 16. října přinášet každé úterý ve svém tištěném vydání seriál z historie FC Baník Ostrava.
Ostrava - Moravskoslezský deník bude od 16. října přinášet každé úterý ve svém tištěném vydání seriál z historie FC Baník Ostrava.
Ostrava - Moravskoslezský deník bude od 16. října přinášet každé úterý ve svém tištěném vydání seriál z historie FC Baník Ostrava.
Ostrava - Moravskoslezský deník bude od 16. října přinášet každé úterý ve svém tištěném vydání seriál z historie FC Baník Ostrava.
Strakonice – Saxofonistka Kristýna Bělochová ze Skal u Strakonic předala pomyslný štafetový kolík Strakonického deníku Davidu Řeřábkovi ze Strakonic. David si lebedí ve filmech, a to, že by se do nějakého v budoucnu sám mohl vrhnout, rozhodně nevylučuje. „Nechám se spíše překvapit," směje se.
Hodonín, Blatnička – Každý rok se této podívané účastní tisíce lidí. Zajímá je, jak vypadá rybářské řemeslo, chtějí ale také ochutnat rybí speciality a zkusit štěstí při soutěžích. A pořadatelé výlovu rybníku Dvorský jim to letos nabídnou již po devatenácté. Tentokrát se výlov uskuteční ve dnech dvacátého a jednadvacátého října.
Náchod – V sobotu 20. října bude v 10.30 hodin odstartován na hronovském náměstí již 55. ročník silničního běhu Hronov-Náchod.
Chomutovsko - Lidé na Chomutovsku odevzdali dohromady přes pět tisíc neplatných hlasů. Tolik jich nebylo nikdy v historii voleb
Strakonice – Muzeum po hlavní sezoně láká na vánoční ozdoby i adventní trhy.
Opava - Kanoistická sezona za sebou zavřela dveře, a nastává tak ideální čas na hodnocení. Závodníci Kanoe klubu Opava se zúčastnili spousty tuzemských či mezinárodních akcí, takže šéftrenér oddílu Dalibor Slovák měl na co vzpomínat.
Napajedla, Spytihněv - Obyčejné kameny obalené blátem a válející se už řadu let na dně vodního toku. Oku běžného a nezasvěceného člověka nestojí ani za pohled, pro vyznavače historie a dochovaných památek mohou být učiněnou pastvou.
Spytihněv – Trojici významných výročí si o víkendu připomněli ve Spytihněvi, kde slavili 300 let od postavení kostela, 300 let školství v obci a 125 let od postavení budovy školy. A právě ve škole se scházeli ti, kteří si chtěli zavzpomínat na časy dávno minulé.
Znojemsko - Ze stereotypních výsledků pro politické strany vystupují do popředí jednotlivé obce, kde často přičiněním místního kandidáta můžeme pozorovat výsledky naprosto odlišené od těch krajských.
Písek – Jistě není náhodou, že ve městě působí hned několik fotoklubů a fotokroužků. Vždyť historie amatérského fotografování v Písku se začala psát kolem poloviny devatenáctého století.
Hukvaldy, Ostravice - Láska k historii a šermu přivedla Daniela Hlavenku do řad skupiny Rytířů z Hückeswagen.
Pec pod Sněžkou - Na sedmikilometrovou trasu z Velké Úpy na vrchol Sněžky vyšli horští nosiči. Trasu, kterou horští šerpové využívali i v dobách minulých, přibližují místní nadšenci.
Spytihněv – Trojici významných výročí si o víkendu připomněli ve Spytihněvi, kde slavili 300 let od postavení kostela, 300 let školství v obci a 125 let od postavení budovy školy. A právě ve škole se scházeli ti, kteří si chtěli zavzpomínat na časy dávno minulé.