![](https://g.denik.cz/50/e1/historie_vystavistebrno_prazena-list-l.jpg)
Výstaviště oslaví 80 let obřím pavilonem P
Brno - Brno se připravuje na jednu z největších oslav letošního roku. Výstavišti, světoznámé architektonické i hospodářské chloubě města, bude totiž osmdesát let.
Brno - Brno se připravuje na jednu z největších oslav letošního roku. Výstavišti, světoznámé architektonické i hospodářské chloubě města, bude totiž osmdesát let.
TACHOVSKO - Scéna jako z katastrofického filmu
Gabriel García Márquez patří k nejlepším světovým spisovatelům a Láska za časů cholery patří k jeho nejlepším knihám.
Oscarový režisér Ang Lee se ve své novince znovu vrací ke střetu rozumu a citu, a nevyhýbá se ani otevřenosti v zobrazení sexuálních scén
Opava - „Nechtěl jsem, aby moji hrdinové pouze zpívali, chtěl jsem, aby to byli hudebníci a zpěváci, pro které je zpěv přirozenou součástí života.“ John Carney.
Mariánské Lázně - K tanci bude hrát skupina Hollywood Show a večer zpestří Flying Boys
Vsetín -Modeláři ze Vsetína si vydobyli celosvětový respekt. Po úspěšné spolupráci na pilotních kabinách do letounů v německém válečném filmu Rudý baron se jim nyní otevírá cesta do Hollywoodu.
Zlísnký kraj - Modeláři ze Vsetína si vydobyli celosvětový respekt. Po úspěšné spolupráci na pilotních kabinách do letounů vněmeckém válečném filmu Rudý baron se jim nyní otevírá cesta do Hollywoodu. Jeho producenti totiž připravují snímek onejznámější americké pilotce Amelii Earhartové, která vroce 1932přeletěla jako první žena Atlantický oceán a opět let později se pokusila obletět zeměkouli, a právě vsetínští modeláři byli osloveni, aby vpřípadě natáčení vyrobili repliku kabiny jejího letounu.
Olomouc - Pohádka Louskáček patří mezi nejpopulárnější díla ruského skladatele Petra Iljiče Čajkovského. Půvabný vánoční balet se od roku 1892 dočkal mnoha provedení, v České republice ho však nikdo nenastudoval v provedení převážně dětských tanečníků - až nyní.
Los Angeles - Stávka hollywoodských scenáristů pokračuje šestým týdnem a její následky už po Vánocích přímo pocítí američtí televizní diváci. Místo nových dílů oblíbených seriálů, jako jsou Zoufalé manželky, Kriminálka Las Vegas, 24 hodin a Kancl, naladí na svých přijímačích samé reality show.
Praha - Na předvánoční filmový trh vstoupil dobrodružný Zlatý kompas teprve dnes, psát a mluvit se ale o něm začalo už týdny před tím, než ho někdo vůbec viděl.
České Budějovice, Tábor/ Netradiční předvánoční nadílku některých kin na jihu Čech dostanou v následujícím prosincovém týdnu milovníci stříbrného plátna. Od pátka totiž začíná druhý ročník Filmánie 2007, která za cenu sníženého vstupného nabídne nepřeberné množství filmových snímků.
ELFSBORG/PRAHA - Asi to bude znít jako příběh z Hollywoodu. O tom, jak kdysi fotbalový svět objevil talentovaného brankáře. O jeho cestě životem. O tom, jak se po letech ztratil a zase vrátil. Jako oslavovaný hrdina.
PRAHA - Současnou tvář východoasijské kinematografie i letos zmapuje v pražských kinech Světozor a Aero přehlídka Filmasia. Od čtvrtka do neděle se zde uskuteční již třetí ročník festivalu, který reaguje na růst zájmu o asijský film.
ZLÍNSKO - Zlínská oblast a Středomoravská jezdecká liga se rozhodně v rámci České jezdecké federace neztrácí. Naopak jezdci dosahují výborných výsledků v celorepublikových, ale i mezinárodních kláních.
TÁBOR - Odpoledne a večery všedních dnů rozděluje Káťa Jandáčková mezi zkoušky v Divadelním souboru Tábor a sezimoústecké Múzice. Nezřídka během jednoho dne absolvuje i tři zkoušky za sebou. K tomu ještě chodí na hodiny příčné flétny do ZUŠ v Sezimově Ústí a soukromě na lekce zpěvu. V sobotu jezdí do Prahy na konzervatoř, kde studuje hereckou přípravku. Přijímačky na hudebně dramatické oddělení této školy bude skládat příští rok. Ani o nedělích nelenoší. Vystupuje na divadelních scénách, a pokud ne, alespoň zkouší. Kdy vlastně tahle žákyně deváté třídy píše domácí úkoly?
LETNÁ – Trhák z Hollywoodu. S happy endem, samozřejmě. Příběh o tom, jak se Afroameričanka z chudinské čtvrti New Jersey dostala na vrchol, doputoval až na české obrazovky. Pardon – basketbalové palubovky.
LOS ANGELES - Na podporu scenáristů, kteří už týden stávkují za vyšší tantiémy z prodeje DVD a nových médií, vyšly do ulic i hvězdy hollywoodského nebe.
LUBLAŇ - Být druhý nemusí být prohra. Přesvědčil se o tom nastávající slovinský prezident Danilo Türk. Kandidát levicové opozice sice vyšel z prvního kola prezidentských voleb jako druhý, v neděli ho ale podle odhadů po uzavření volebních místností zvolili Slovinci svým novým prezidentem.
LOS ANGELES - Smějí se vám lidé za to, že máte dlouhý krk, velké uši, vysoké čelo anebo jste terčem posměchu pro jiné tělesné abnormality? A rádi se zároveň vracíte do vědeckofantastického světa Star Treku? Potom máte exkluzivní šanci vysmát se posměváčkům nazpátek a stát se členem posádky lodi Enterprise v novém filmovém dobrodružství, které přijde do kin příští Vánoce.
KOMENTÁŘ - Je to nekonečný seriál, ta kuřimská kauza. Hlavní hrdinové jsou kladní i záporní. Ti zlí, zdá se, prohrávají, končí ve vazbě a před soudem.
Kdyby se životního příběhu Jaroslavy Fabiánové z Děčína, přezdívané „Ďábel s andělskou tváří“, stejně jako „Hospodská harpyje“ nebo „Vraždící siréna“ chopil feministicky naladěný scenárista z Hollywoodu, možná by z něj vykřesal dramatickou story lesby, která se líbí chlapům, mají na ni zálusk a ona jim „odpovídá“ po svém - vezme jim život.
Kdyby se životního příběhu Jaroslavy Fabiánové z Děčína, přezdívané „Ďábel s andělskou tváří“, stejně jako „Hospodská harpyje“ nebo „Vraždící siréna“ chopil feministicky naladěný scenárista z Hollywoodu, možná by z něj vykřesal dramatickou story lesby, která se líbí chlapům, mají na ni zálusk a ona jim „odpovídá“ po svém - vezme jim život.
LOS ANGELES - Američtí scenáristé včera vstoupili do stávky. Budoucnost ohlášených filmů je nejistá, oblíbené seriály zmizí z obrazovky
BRNo - Představitel hlavní role Formanova Amadea, americký herec Tom Hulce, seděl na zemi a gestikuloval rukama.
SOKOLOV - Padesát karatistů mělo možnost cvičit s okinawským rodákem a žíjící legendou.
KUTNÁ HORA - V kutnohorském kině Svět promítají film Denní hlídka 18. října v 19.30 hodin.
PRAHA -Česko se už dávno nemůže považovat za zemi zaslíbenou pro zahraniční filmové produkce. Tuzemská legislativa totiž nedokázala zareagovat na výzvy konkurenčního prostředí.
LOS ANGELES - Do slavného chodníku slávy na Hollywood Boulevardu byla vsazena nová hvězda. Nový přírůstek do řady pozlacených plaket patří siru Rogeru Moorovi.
STRÁŽ POD RALSKEM - Do objektu státního podniku Diamo ve Stráži se vloupali neznámí pachatelé, kteří zde způsobili škodu za celkem 41 tisíc korun.
KARLOVY VARY - České snímky na jubilejním 40. ročníku festivalu Tourfilm nezabodovaly. Ve výsledkové listině hlavní soutěže Tourfilmu se Česká republika objevuje pouze čtyřikrát.
OPAVA - Letošní festival Bezručovy Opavy se nachýlil ke svému závěru. Posledním snímkem se stane Kámen mudrců (1988) režiséra André Delvauxe, vzniklý ve francouzsko- belgické koprodukci. V Lidovém domě zahraje skupina Gulo čar.
PRAHA - Filmová hudba si neúnavně klestí cestu do koncertních síní. Pondělní koncert Nejslavnější filmová hudba Hollywoodu, který v Rudolfinu uvedl festival Pražský podzim hned ve dvou vystoupeních, tentotrendjenompotvrdil.
LOS ANGELES - Nad někdejší princeznou popu Britney Spearsovou se opět stahují mraky. Jako by nestačilo, že se jí začátkem září vůbec nezdařil comeback na výsluní hudební scény, který jí mělo zajistit vystoupení na předávání cen MTV, a že v soukromí prochází celou řadou osobních krizí.
PRAHA - John Wilson přivezl na Pražský podzim restaurovanou filmovou hudbu a Johnu Williamsovi se chystá vyseknout poklonu.
PRAHA - John Wilson přivezl na Pražský podzim restaurovanou filmovou hudbu a Johnu Williamsovi se chystá vyseknout poklonu.
LOS ANGELES - Vztah nejkrásnějšího páru Hollywoodu, dvaatřicetileté Angeliny Jolieové a třiačtyřicetiletého Brada Pitta byl médii již nesčetněkrát pohřben.
LOS ANGELES - Hollywoodští účetní mají důvod k radosti. Letní sezona totiž studiím vynesla rekordní tržby a producenti o ní mohou bez dlouhého váhání hovořit v superlativech.
RECENZE - Inscenace Čardášové princezny je ztělesněním herecké manýry, šmíry a pózy, vše bez sebemenší známky recese a parodie.
HOLLYWOOD - Herečka Demi Mooreová se nikdy nesmířila s tím, že by měl jejím nejslavnějším filmem zůstat Duch s Patrickem Swayzem z roku 1990.
PRAHA - V ostré konkurenci s multiplexy musejí malá kina bojovat o diváky. Multikina totiž nastolila určité standardy technického vybavení kinosálů, které teď malá kina musejí dohnat. Divák by měl totiž mít stejný pocit komfortu, jakého se mu dostane v multiplexu.
NOVÝ BOR - V Novém Boru vznikl snímek Boxing day, za necelý měsíc jej čeká premiéra
LOS ANGELES - Universal vyhrál bitvu filmových studií o práva k bestselleru Lone Survivor, který napsal příslušník speciálních elitních jednotek SEAL Marcus Luttrell. Bestseller míří do Hollywoodu.
PRAHA - Fotbaloví fanoušci ho mají za hvězdu už dávno. Teď ho můžou velebit i ti intelektuálové, kteří si nemyslí, že nejpopulárnější hra světa je poslední baštou, kde ještě člověk musí něco umět, neztratí o ní dobré slovo a Zinedina Zidana zavile označují za virtuoza na loutnu oud.
KOMENTÁŘ - Režisér Brian Singer zahájil natáčení filmu Valkyrie popisujícího neúspěšný atentát skupiny důstojníků na Adolfa Hitlera v červenci 1944.
KARVINÁ - Již třetí ročník hudebně–divadelního festivalu Darkov 2007 je plný hereckých hvězd.
KARVINÁ - Již třetí ročník hudebně–divadelního festivalu Darkov 2007 je plný hereckých hvězd. Tou zřejmě největší bude Karel Roden, herec, jenž jako jeden z mála Čechů tohoto řemesla prorazil v Hollywoodu a mj. si zahrál hlavní roli ve filmu 15 minut po boku Roberta de Nira.
RECENZE - Jaké schopnosti dát filmovému hrdinovi, aby v jedenadvacátém století působil alespoň trochu originálně? Nad tím si v Hollywoodu lámou hlavy už nějaký ten rok a výsledkem tohoto dumání je vlna adaptací komiksů.
RECENZE - Jaké schopnosti dát filmovému hrdinovi, aby v jedenadvacátém století působil alespoň trochu originálně? Nad tím si v Hollywoodu lámou hlavy už nějaký ten rok a výsledkem tohoto dumání je vlna adaptací komiksů.
KOSTELEC NAD ORLICÍ - “Pravda je, že náš diář, společný s manželkou Mirkou, s níž společně provozuji soukromé loutkové divadlo, máme nacpaný již tři roky dopředu. Během roku normálně hrajeme každý den až na čtyři týdny v létě, které většinou trávíme na dovolené právě v Kostelci nad Orlicí,“ prozradil při návštěvě autocampingu Orlice Matěj Kopecký, potomek slavného zakladatele českého loutkářství taktéž Matěje Kopeckého.