Hasičům přibyla v autech povinná výbava. Z plyše
Brno - /FOTOGALERIE/ Jihomoravští hasiči budou k zásahům vozit plyšového dráčka, který se jmenuje Hasík. Nejedná se jen o maskota, vyvolat má i psychologický efekt.
Brno - /FOTOGALERIE/ Jihomoravští hasiči budou k zásahům vozit plyšového dráčka, který se jmenuje Hasík. Nejedná se jen o maskota, vyvolat má i psychologický efekt.
Brno – /FOTOGALERIE/ Jihomoravští hasiči budou k zásahům vozit plyšového dráčka, který se jmenuje Hasík. Nejedná se jen o maskota, vyvolat má i psychologický efekt.
Hořovice - Lupič mířil na obsluhu čerpací stanice i zákazníky pistolí
Osek - Maminky nejmladších obyvatel Oseku se už nemusejí scházet po hospodách. Od včerejška oficiálně funguje jejich mateřské centrum s příznačným názvem Děti v prvním patře objektu místních hasičů.
Lucembursko se proměňuje v ráj pěší turistiky. Kdo chce putovat zdejší krajinou křížem krážem po svých, může zaparkovat auto a vydat se na některou ze 171 vyznačených tras.
Děti na maškarní diskotéce v Týnci mohly vyhrát v tombole různé ceny
Měčín - Čtyřicet dětí ve dvou třídách mají v nové školní budově v Měčíně
Zlínsko - Pediatrům na Zlínsku zrušení třicetikorunového regulačního poplatku pro děti do osmnácti let, schválené vpolovině týdne poslanci, příliš nevadí. Oněkteré výhody tak ale podle nich mohou přijít ijejich pacienti. Vybrané peníze totiž lékařům pomáhaly snákupem hygienických potřeb do čekáren ordinací a třeba také na nákup hraček pro malé marody.
Zlín - Přes sto plyšových hraček, které položili kamarádi, obyvatelé inávštěvníci Zlína kvelké lípě vparku utržiště, ve čtvrtek posbírali pracovníci zlínské radnice. Předají je rodinám dvou chlapců, kteří podlehli následkům zranění způsobených lednovým pádem vzrostlého stromu.
Uherský Brod - /FOTOGALERIE/ Když jsme na počátku tohoto roku seznamovali děti s bláznivou akcí s troufalým názvem, netušili jsme, s jakým obrovským nadšením bude přijata.
Brno - /FOTOGALERIE/ Přehlídka inspirovaná architekturou a životním stylem 60. let minulého století přilákala ve čtvrtek večer do Uměleckoprůmyslového muzea Moravské galerie v Brně příznivce organických tvarů, pastelových barev a nenaplněných iluzí.
Zlín - Přes sto plyšových hraček, které položili kamarádi, obyvatelé i návštěvníci Zlína k velké lípě v parku u tržiště, ve čtvrtek 12. února posbírali pracovníci zlínské radnice. Předají je rodinám dvou chlapců, kteří podlehli následkům zranění způsobených lednovým pádem vzrostlého stromu.
Zlín - Přes sto plyšových hraček, které položili kamarádi, obyvatelé i návštěvníci Zlína k velké lípě v parku u tržiště, ve čtvrtek posbírali pracovníci zlínské radnice. Předají je rodinám dvou chlapců, kteří podlehli následkům zranění způsobených lednovým pádem vzrostlého stromu.
Praha - Počet nebezpečných výrobků v zemích EU je rekordně vysoký, tvrdí analýza mezinárodní advokátní kanceláře Lovells.
Zruč nad Sázavou - Na pomoc ohroženým a nemocným dětem z rozvojových zemí se vydala i ženská populace Zruče nad Sázavou. Adoptuj panenku a zachráníš život dítěte. To je motto projektu, pro který pod záštitou organizace UNICEF ušila každá z nich charitativní hračku.
Hořice - Již poněkolikáté se díky vám, čtenářům a díky obyvatelům Hořic a okolí mohla uskutečnit sbírka pro útulek psů a koček ve Skřivanech, kterou pořádali žáci Domova mládeže Obchodní akademie.
Trutnov - Úterý a středu, 10. a 11. února, zvolili zástupci Diakonie Broumov pro akci Ulice. Uspořádají ji v Trutnově na Kryblici a na sídlišti v Horním Starém Městě.
Staré Sedliště — Dvakrát až třikrát do roka vítají na Obecním úřadu ve Starém Sedlišti nové občánky. Páteční podvečerní vítání bylo letošní první akcí tohoto druhu v obci.
Kolín - Neznámý pachatel se vloupal do prodejny hraček v Pražské ulici. „Stalo se to v období mezi půl šestou večerní ve čtvrtek a půl devátou ráno v pátek,“ potvrdila policejní mluvčí Jana Žďárská. Zloděj si odnesl celou pokladní kasu s třemi a půl tisíci korun. „Celková škoda se vyšplhala na 10 600 korun,“ řekla Žďárská.
Kutná Hora - Malí vítězové čtenářské fotosoutěže Kutnohorského deníku na téma Moje nejoblíbenější hračka si v redakci ve Veselského ulici v Kutné Hoře převzali odměnu.
Cheb - Komentář redaktora Petra Przeczka
Cheb - V obchodech se objevily přilby bez českého označení
Jihlava - Pohádku pro děti a pro jejich rodiče Svět hraček přijedou do Jihlavy zahrát herci z pražského divadla Minaret. Představení se bude konat v neděli 8. února v 18 hodin v Divadle Na Kopečku.
Kostelec - Sbor dobrovolných hasičů (SDH) z Kostelce u Hluboké nad Vltavou mají od úterý novou „hračku“.
Uherské Hradiště - Výtěžek tradiční vánoční sbírky v Uherském Hradišti pomůže dvěma tamním rodinným centrům. Rozhodli o tom její organizátoři, kterými jsou zástupci města a Oblastní charity Uh. Hradiště.
Zlonice - Pokaždé, když jdou starší lidé otevřít, připomene jim nálepka nebezpečí číhající venku.
Karlovy Vary — Už zítra začne znovu fungovat ošacovací středisko Českého Červeného kříže v Karlových Varech. Lidé by však měli nosit věci, které Červený kříž může nabídnout potřebným, a ne oblečení potrhané a špinavé.
Východní Čechy - Značka CE prohlašuje, že produkt vyhovuje základním požadavkům všech nařízení vlády, které se na něj vztahují. Bohužel je běžné, že padělatelé samozřejmě falšují i označení zaručující shodu výrobku s platnou legislativou. Spotřebitel se pak oprávněně domnívá, že kupuje bezpečný výrobek.
Ostrava - Je libo nefunkční samopal či hodiny s kukačkami? Na bleším trhu není žádný problém. V sobotu se na ostravské Černé louce kromě tohoto zboží nabízely sbírky známek, starožitný porcelán, lustry, lampy, staré mince.
Kyjov - Z Kyjova na Ukrajinu zamířil kamion se školními potřebami. Humanitární pomoc vypravilo kyjovské sdružení Omega Plus. Díky tomuto sdružení už na Ukrajinu odjel z Kyjova nejeden náklad. Ten poslední byl plný školních lavic a židliček.
Mělník/ Zápisy do prvních tříd se v Mělníku konají už zítra a ve středu. Pro někoho je to zkouška školní zralosti, podle vedoucí mělnické pedagogicko - psychologické poradny Zuzany Černé jde ale spíš o společenskou událost.
Východní Čechy - Značka CE prohlašuje, že produkt vyhovuje základním požadavkům všech nařízení vlády, které se na něj vztahují. Bohužel je běžné, že padělatelé samozřejmě falšují i označení zaručující shodu výrobku s platnou legislativou. Spotřebitel se pak oprávněně domnívá, že kupuje bezpečný výrobek.
Orlickoústecko - Značka CE prohlašuje, že produkt vyhovuje základním požadavkům všech nařízení vlády, které se na něj vztahují. Bohužel je běžné, že padělatelé samozřejmě falšují i označení zaručující shodu výrobku s platnou legislativou. Spotřebitel se pak oprávněně domnívá, že kupuje bezpečný výrobek.
Zruč nad Sázavou - První bleší trh se konal v sobotu v kongresovém sále hotelu Centrin ve Zruči nad Sázavou.
Vyškovsko - /AKTUALIZOVÁNO/ Slavkovská radnice zpřísnila kritéria pro přijímaní dětí do mateřské školy. Rodiče z Vyškova a okolí naopak nemusí mít strach, že se jejich dítě nedostane do školky.
Ostrava - V zoo v pátek 30. ledna oslavují narozeniny hned tři tamní šimpanzi. Samička Hope oslaví 18. narozeniny, její dcera Bambari osmé a sameček Sebastian, který do zoo přišel loni v červnu z polského Krakova, 24 let.
Žďár nad Sázavou (OBRAZEM) - Školáci ze Žďáru, stejně jako děti z celé republiky, převzali ve čtvrtek z rukou svých učitelů vysvědčení. Pro žáky prvních ročníků to bylo navíc úplně poprvé v životě.
Pardubice - Žáci ze Základní školy v Polabinách I. v Pardubicích dnes odstartují projekt Deníku, ve kterém budou deváťáci radit prvňáčkům, jak zvládnout základní školu.
Kutnohorsko - Náhodně vybraní respondenti odpovídali na otázku: Na kolik vás měsíčně přijde váš domácí mazlíček?
Veselí nad Moravou - Výstava s názvem Kraslice je letos opět k vidění ve veselském městském muzeu.
Uherskohradišťsko - Nákup pomůcek na výtvarné vánoční či velikonoční dílny, zlepšení vybavení a více hraček ve školní družině nebo adopce na dálku. Na tyto účely často používaly školy na Hradišťsku peníze, které získaly sběrem papíru a následným odevzdáním do sběrny.
České Budějovice -Dnes od 9 do 16 hodin mohou dětští návštěvníci nakouknout pod zručné ruce zvěrkovického dřevořezbáře a jejich rodiče nebo prarodiče si s trochou nostalgie připomenout dřevěné vojáky, husary, selku, trhovkyni, pradlenu nebo kominíka.
Liberec - Besedu se staršími občany s názvem Zabezpečení seniorů uskutečnila na městském úřadě v libereckém obvodě Vratislavice nad Nisou v pondělí 26. ledna v rámci preventivní činnosti Městská policie Liberec.
Brno - Jak žili malí a dospívající aristokraté osmnáctého a devatenáctého století? Jaké měli zvyky a jak chodili oblékaní? Sjakými hračkami si hráli, co nosili do školy a jak vypadaly jejich pokojíčky? Odpovědi na tyto otázky nabídne dospělým imalým návštěvníkům nová výstava brněnské Galerie Sklepení. Brňanům se dnes otevírá neznámý Svět dětí na šlechtických sídlech.
Daytona– Slavná americká trať ovíkendu hostila závod na 24hodin.
Mojžíř /FOTOGALERIE/ - Základní škola Hlavní v Mojžíři hostila v sobotu budoucí prvňáčky. V doprovodu svých rodičů a dalších příbuzných se jich přišlo zapsat do 1. třídy 11.
Mělník/ Redaktorka Deníku píše vlastní zážitky a postřehy z prostor solné jeskyně
Cheb - Škody, které působí dovozci ilegálního zboží z Asie majitelům ochranných známek, jdou do milionů. Chebští celníci už v letošním roce řešili sedm takových případů. Přitom posledním šlo o ponožky a denimové kalhoty.
Cheb - Celníci v Chebu už zadrželi v letošním roce sedm podezřelých dodávek
Stříbrníky - S opožděnou ježíškovskou nadílkou včera překvapili náměskyně ústeckého primátora Zuzana Kailová a místostarosta Severní Terasy Josef Macík nejmenší obyvatele městského Azylového domu pro matky a děti na Stříbrníkách.