Kreativ

ŠTÍTEK: hračka

Ve Zlatém jablku otevřeli megahernu. Dětem nabízí zábavu s oblíbenými hračkami.

Ve Zlatém jablku otevřeli megahernu. Dětem nabízí zábavu s oblíbenými hračkami

 Prázdninovou megahernu si pro nejmenší návštěvníky připravilo obchodní centrum Zlaté jablko ve Zlíně. Herna je otevřená až do 21. července a její součástí je i relaxační zóna s posezením. Vždy v sobotu pak nabídne i pestrý doprovodný program plný her, zábavy a soutěží s oblíbenými hračkami a postavičkami.

Dítě usínající za zvuků bílého šumu z mobilní aplikace. Pro některé rodiče představuje bílý šum vítanou záchranu spánku. Pozor ale na jeho negativní dopady.

Oblíbené pomůcky na usínání očima odborníků: mohou pro děti skýtat i nebezpečí

Takzvaný bílý šum pro miminka používá řada rodičů. Děti díky němu usínají rychleji a spí lépe. Bílý šum mohou přehrávat speciální přístroje, usínací hračky, nebo aplikace v telefonu. Odborníci však varují, že ne vždy je pro děti bezpečný. Na potencionální škodlivost poukazují také logopedi. Časté vystavení bílému šumu může mít negativní vliv na rozvoji řeči a sluchu.

Po celé letní prázdniny si malí i velcí návštěvníci Výstavní síně města Velké Opatovice budou hrát s hračkami, které se vyráběly v tehdejším Československu.

Česká hračka ve Velkých Opatovicích. Letní herna láká na retro zábavu

/FOTO/ Po celé letní prázdniny si malí i velcí návštěvníci Výstavní síně města Velké Opatovice budou hrát s hračkami, které se vyráběly v tehdejším Československu. Letní herna Česká hračka představí rodinám s dětmi designové kousky ze sedmdesátých a osmdesátých let minulého století, které se díky nadčasovému vzhledu vyrábí dodnes.

Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici. Ilustrační foto

Tipy na víkend na Hodonínsku. Koná se Mezinárodní folklorní festival

Poslední červnový víkend bude Hodonínsko žít hlavně Mezinárodním folklorním festivalem ve Strážnici. Na návštěvníky čekají vystoupení folklórních souborů z celé Evropy, krojované průvody i tradiční lidové písně. Kdo se bude chtít na festival dopravit originálně, může využít speciální parní vlak. První spoj odjíždí z Veselí nad Moravou. 

Pozor na to, co si balíte do kufru do letadla.

Letecká přeprava má svá pravidla. V Asii vám mohou zabavit i erotické hračky

Před odletem na dovolenou je důležité věnovat pozornost obsahu zavazadel, aby se předešlo problémům při letištní kontrole. Některé předměty, jako plynové kartuše, prskavky nebo erotické pomůcky, mohou způsobit komplikace a zdržení. Dodržování pravidel pro přepravu tekutin a ostrých předmětů je klíčové pro hladký průběh cesty.

V dnešní době sbírka muzea sčítá tisíce hraček a je již takového rozsahu, že patří mezi největší stálou expozici historických a retro hraček v republice.

Navštivte okouzlující svět hraček v bývalém areálu skláren v Novém Bydžově

Léto se blíží, a tak možná přemýšlíte, kam se se svou rodinou či přáteli vypravit. Patříte mezi milovníky krásných hraček? Sbíráte je nebo se pohledem na ně jenom rádi kocháte? Pokud ano, pak se určitě vydejte do Muzea hraček Stuchlíkovi v Novém Bydžově. Čeká vás nezapomenutelný zážitek, který potěší všechny věkové kategorie.

Celníci odhalili padělky firmy Apple za pět milionů korun

S padělky má zkušenost většina Čechů. Poznat je od originálu je stále těžší

Padělky značkových výrobků způsobují firmám obrovské ztráty. Jen v Česku loni celníci zachytili padělky za více než 36 milionů korun a škody v celé Evropské unii šplhají do desítek až stovek miliard korun. Odborníci ale upozorňují, že padělky můžou mít také dopad na spotřebitele. V některých případech i na jejich zdraví.

Jak vypadají vaše hračky uvnitř? Hračky do vany a kousátka, do kterých se může dostat voda, může napadnout plíseň nebo bakterie.

Jste si jistí, že v hračce není plíseň? Čím děti ohrožuje a jak se jí zbavit

Videa rozpůlených hraček, v jejichž útrobách bují plíseň, se už několikrát objevila na internetu. Ať už si hračky děti berou do vany, nebo je dávají do pusy, pokud má hračka jakýkoliv otvor, kam se může dostat vlhkost, hrozí vznik kolonií plísně, bakterií nebo kvasinek. Jak tedy hračky dezinfikovat a jak z hraček odstranit plíseň? Přečtěte si, jak odstranit plíseň z plastu nebo gumy a jak často byste měli hračky dětem umývat. Důležité je také vědět, co udělat se starou hračkou, která provlhla. 

Novomanželé potěšili děti v nemocnici.

Na svatbu donesli místo květin hračky a hry

Novomanželé Zuzka a Radim se rozhodli oslavit svůj velký den netradičním způsobem a požádali své svatební hosty, aby místo gratulačních kytic přinesli hračky, omalovánky, psací potřeby, knihy, hry nebo plyšáky. Co s tím? O tom nám už poreferovala čtenářka Irena Sikorová Nožková, děkujeme.

Plakáty k filmům Coco, Hledá se Nemo a Toy Story: Příběh hraček.

Nejlepší animované filmy Pixaru: Lidé milují Coco, Toy Story či Hledá se Nemo

Animované filmy studia Pixar si získaly obrovskou oblibu u dětí, ale také dospělých. Mimo špičkové animace se vyznačují i tím, že vyprávějí často velmi emocionální příběhy, s nimiž se mohou ztotožnit všechny generace, a u jejich sledování se bude spolehlivě bavit celá rodina. Jaké „pixarovské“ filmy jsou nejlepší? Coco, Toy Story, nebo Hledá se Nemo? Deník představuje deset titulů, které si prozatím vedou nejlépe na Československé filmové databázi (ČSFD).

Trojice obžalovaných žen v kauze žateckých jeslí u lounského soudu.

Bylo to dětské vězení, řekla u soudu v kauze žateckých jeslí klíčová svědkyně

Okresní soud v Lounech se ve středu 22. května podruhé zabýval kauzou žateckých jeslí. Tři jejich dnes už bývalé zaměstnankyně jsou obžalované z přečinu ohrožování výchovy dítěte, kterého se měly dopustit nevhodnou péčí o ně. Všechny ve svých vyjádřeních vinu odmítly, dvě z nich ale připustily, že občas před dětmi použily nevhodná slova.

Psi si s klacky hrají rádi. Bezpečné však není aportování ani jejich žvýkání.

Klackům se raději vyhněte. Obyčejná hra může skončit zraněním i smrtí psa

V boj o život se může snadno změnit nevinně vypadající zábava v podobě aportování klacků svému čtyřnohému parťákovi. Klacky se totiž mohou při dopadu na zem vzpříčit a psovi, který se po nich v zápalu hry vrhne, způsobit vážné zranění, v některých případech dokonce smrt. Nebezpečné je i štěpení při žvýkání, kdy se mohou psovi úlomky zapíchnout do tlamy nebo krku.

Rodinná firma Baavi vyrábí v Karlštejně dřevěné Montessori hračky.

Dřevěné hračky truhláře Ondřeje z Karlštejna rozvíjí kreativitu a děti baví

/FOTO, VIDEO/ Truhlář Ondřej Salavec rozjel úspěšnou firmu s osmi zaměstnanci, která vyrábí kuchyně a nábytek na míru. Když se mu ale narodily dcery Bára a Viktorka, napadlo jeho ženu Elišku, aby dětem vyrobil dřevěné hračky Montessori. Tedy variabilní a víceúčelové. U děvčat měly takový úspěch, že vznikla další firma, která letos oslavila tříleté výročí.

Tatra 148 opět dobývá dětská srdce.

Legendární hračka opět dobývá dětská srdce. Tatra 148 se rodí pod Ještědem

/VIDEO, FOTO/ Patřila mezi oblíbené hračky dětí od 50. až do 80. let minulého století. Převážela písek, autíčka či panenky a další dětské poklady. A nyní se může z tradiční plastové Tatry 148 radovat i současná generace. Letos uplynulo deset let od okamžiku, kdy tuto tradici obnovila česká firma Dino Toys a navázala spolupráci s rodinnou společností Novoplast Liberec, kde oblíbené hračce vdechují život.

Tatra 148 opět dobývá dětská srdce.

Legendární hračka opět dobývá dětská srdce. Tatra 148 se rodí pod Ještědem

/VIDEO, FOTO/ Patřila mezi oblíbené hračky dětí od 50. až do 80. let minulého století. Převážela písek, autíčka či panenky a další dětské poklady. A nyní se může z tradiční plastové Tatry 148 radovat i současná generace. Letos uplynulo deset let od okamžiku, kdy tuto tradici obnovila česká firma Dino Toys a navázala spolupráci s rodinnou společností Novoplast Liberec, kde oblíbené hračce vdechují život.

V  Chuchelně má jednu z provozoven česká společnost Kovap s  téměř osmdesátiletou tradicí výroby hraček.

Tradice plechových hraček ze Semilska žije. Hrají si s nimi až v Austrálii

Kouzelná beruška na klíček, která nikdy nespadne ze stolu, patří k ikonám českého hračkářství. Právě tento skvost vyrábějí v údolí plechových hraček, které leží v Chuchelně u Semil. Deník vám prozradí, jak legendární hračky vznikají a že v kurzu jsou například traktůrky.  

Jakub Večerka, 29. března 2024, 2870 g, 48 cm, Plzeň

Podívejte se na miminka narozená v Plzeňském kraji v 15. týdnu roku 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Plzeňského kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. A navíc pošlete-li nám fotografii vašeho miminka ke zveřejnění, získáte od nás unikátní dárek.

Alexandr Říha, 31. března 2024, 2570 g, Sedlčany

Podívejte se na miminka narozená ve Středočeském kraji v 15. týdnu roku 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek ze Středočeského kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. A navíc pošlete-li nám fotografii vašeho miminka ke zveřejnění, získáte od nás unikátní dárek.

Jakub Kukačka, 3. dubna 2024, 2640 g, Cheb

Podívejte se na miminka narozená v Karlovarském kraji v 15. týdnu roku 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Karlovarského kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. A navíc pošlete-li nám fotografii vašeho miminka ke zveřejnění, získáte od nás unikátní dárek.

Štěpánka Bobková, 8. dubna 2024, 2780 g, 49 cm, Hněvotín.

Podívejte se na miminka narozená v Olomouckém kraji v 15. týdnu roku 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Olomouckého kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. A navíc pošlete-li nám fotografii vašeho miminka ke zveřejnění, získáte od nás unikátní dárek.

Nela Freudenreichová, 3.4.2024, 3460 g, 48 cm, Dlouhá Ves

Podívejte se na miminka narozená v kraji Vysočina v 15. týdnu roku 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z kraje Vysočina. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. A navíc pošlete-li nám fotografii vašeho miminka ke zveřejnění, získáte od nás unikátní dárek.

Lukáš Čerešňák, 6.4.2024, 4180 g, 53 cm, Louka

Podívejte se na miminka narozená v Jihomoravském kraji v 15. týdnu roku 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Jihomoravského kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. A navíc pošlete-li nám fotografii vašeho miminka ke zveřejnění, získáte od nás unikátní dárek.

Sophia Pechová, 7. dubna 2024, 2400 g, 44 cm, Krnov.

Podívejte se na miminka narozená v Moravskoslezském kraji v 15. týdnu roku 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Moravskoslezského kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. A navíc pošlete-li nám fotografii vašeho miminka ke zveřejnění, získáte od nás unikátní dárek.

Markétka Šabouková, 5.4.2024, 2740 g, Bošice u Čkyně

Podívejte se na miminka narozená v Jihočeském kraji v 15. týdnu roku 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Jihočeského kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. A navíc pošlete-li nám fotografii vašeho miminka ke zveřejnění, získáte od nás unikátní dárek.

Laura Máslíková, 4. dubna 2024, 3390 g, 50 cm, Zákupy. Foto: se souhlasem rodiny

Podívejte se na miminka narozená v Libereckém kraji v 15. týdnu roku 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Libereckého kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. A navíc pošlete-li nám fotografii vašeho miminka ke zveřejnění, získáte od nás unikátní dárek.

Bruno Kavalír, 1. dubna 2024, 49 cm, 2860 g, Praha

Podívejte se na miminka narozená v Praze a Středočeském kraji v 15. týdnu 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Prahy a Středočeského kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. A navíc pošlete-li nám fotografii vašeho miminka ke zveřejnění, získáte od nás unikátní dárek.

Martina Barešová, 4. dubna 2024, 3600 g, 51 cm, Dlouhoňovice.

Miminka narozená v Hradeckém a Pardubickém kraji v 15. týdnu roku 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. A navíc pošlete-li nám fotografii vašeho miminka ke zveřejnění, získáte od nás unikátní dárek.

Dominik Hél, 1. dubna 2024, 3150 g, 49 cm, Topolná.

Podívejte se na miminka narozená ve Zlínském kraji v 15. týdnu roku 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek ze Zlínského kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. A navíc pošlete-li nám fotografii vašeho miminka ke zveřejnění, získáte od nás unikátní dárek.

Sofie Tesařová, 7. dubna 2024, 3900 g, 51 cm, Teplice.

Podívejte se na miminka narozená v Ústeckém kraji v 15. týdnu roku 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Ústeckého kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. A navíc pošlete-li nám fotografii vašeho miminka ke zveřejnění, získáte od nás unikátní dárek.

David Streit, 28. března 2024, Jeseník.

Podívejte se na miminka narozená v Olomouckém kraji v 14. týdnu roku 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Olomouckého kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. 

Izabela Lainová, 1. dubna 2024, 4200 g, 50 cm, Žalany.

Podívejte se na miminka narozená v Ústeckém kraji v 14. týdnu roku 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Ústeckého kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. 

Ondřej Woth, 28. 3. 2024, 4170 g, 54 cm, Praha

Podívejte se na miminka narozená v Praze a Středočeském kraji v 14. týdnu 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Prahy a Středočeského kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. 

Vendelín Salfický, 23. ledna 2024, 4700 g, 55 cm, Janovice.

Podívejte se na miminka narozená v Libereckém kraji ve 14. týdnu roku 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Libereckého kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. 

Sára Svobodová, 27.3.2024, 3260 g, 49 cm, Kamenice

Podívejte se na miminka narozená v kraji Vysočina v 14. týdnu roku 2024

/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z kraje Vysočina. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu.