Praha - Fotbal sleduje jen zpovzdálí, přesto český ekonom Petr Zahradník vidí do fungování tuzemských i zahraničních klubů. Kdo jiný by mohl s nadhledem a erudicí zhodnotit situaci ve Spartě? „Už teď bych byl jako investor hodně opatrný,“ prohlásil 52letý expert v rozhovoru pro Deník.
Mezinárodní den leváků každoročně slavený od 13. srpna 1976 je příležitostí, jak upozornit většinovou pravorukou společnost, že v populaci se pohybuje 10 až 13 procent lidí, kteří upřednostňují svou levou ruku. Jedná se spíše o muže než ženy.
Ostrava - Mezinárodní den leváků každoročně slavený od 13. srpna 1976 je příležitostí, jak upozornit většinovou pravorukou společnost, že v populaci se pohybuje 10 až 13 procent lidí, kteří upřednostňují svou levou ruku a kterým to v pravostranně orientované společnosti může přinášet řadu obtíží. Jedná se spíše o muže než ženy,
FOTOGALERIE / Staré a designově zajímavé hračky nabízí výstava Retrohrátky v Alternativě, Kulturním institutu ve Zlíně do 25. srpna. Otevřena je denně od 10 do 18 hodin, vstupné je 30 Kč.
Liberec – Policisté z obvodního oddělení Vápenka šetří případ vloupání do mateřské školky v Beskydské ulici. Zloděj svým jednáním způsobil škodu ve výši 27.000 korun.
Březnice – Poslední červencový víkend navezli kolotočáři na březnické náměstí několik atrakcí a od pátku začal rej. Hlavní silnici lemovaly stánky. Nejčastěji zde trhovci prodávali hit letošního léta, hračky spinery a klasické pouťové sladkosti. Náměstí naplnily kolotoče, centrifugy, poníci nebo vodní atrakce.
Kouřim /FOTOGALERIE/ - V sobotu v rámci řemeslného léta si v kouřimském skanzenu návštěvníci mohli vlastnoručně zkusit vyrábět hračky ze dřeva a zároveň si je také mohli zakoupit.
Brno /VIDEO/ - Ohromné tesáky pruhovaných šelem odtrhávajících maso sledovaly přes skla expozic v brněnské zoo v sobotu desítky lidí. Přišly se podívat na speciální komentovaná krmení tygrů sumaterských, které pro ně zoo připravila na Mezinárodní den tygrů. Děti si také prošly stezku s vědomostními otázkami.
Poznamenané zubem času, ale stále krásné. Takové jsou hračky ze sbírky Miroslavy Pecháčkové, které můžou do poloviny září obdivovat návštěvníci bučovického muzea na Vyškovsku. Na výstavě s názvem Technické hračky jsou k vidění tahací, optické a jiné skvosty z dob našich babiček i rodičů.
Bučovice – Poznamenané zubem času, ale stále krásné. Takové jsou hračky ze sbírky Miroslavy Pecháčkové, které můžou do poloviny září obdivovat návštěvníci bučovického muzea. Na výstavě s názvem Technické hračky jsou k vidění tahací, optické a jiné skvosty z dob našich babiček i rodičů.
Jižní Morava - Psí hotely jsou v kurzu. Jen v jihomoravském příhraničí jich funguje minimálně šest. Prázdninové pobyty si majitelé psů rezervují už od jara.
Zapojte se s námi do soutěže o Cestovní kávovar STARESSO, dvě sady mlýnků na pepř a sůl, čtyři Infusery - láhev na ovoce Only H2O a dvě Powerbanky Xiaomi s kapacitou 16000 mAh.
Jižní Morava – Radek Večeřa z Dubňan na Hodonínsku uspořádal koncert Benefit. Díky tomu získal pro zvířecí útulek ve Skalici téměř jedenáct tisíc korun, spoustu granulí, pamlsků a hraček. Akci zorganizoval už podruhé. S nedostatkem peněz se potýkají prakticky všechny útulky pro zvířata i jediná záchranná stanice v kraji. Jejich provoz je dost často závislý na práci dobrovolníků a právě darech od sponzorů.
Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Virtuální průlet vesmírem, návštěvu planet či kosmické stanice nabídne ve čtvrtek od 19.30 hodin hradecká hvězdárna a planetárium. Součástí programu bude i prohlídka expozic a výstavy.
Za zatím nevyjasněných okolností došlo v olomoucké zoo na Svatém Kopečku k pokousání dítěte vlkem. Šelma byla ve svém výběhu za oplocením. Tříletá dívenka utrpěla při kontaktu se zvířetem poranění kolene a po ošetření na místě byla převezena do nemocnice.
Žďár nad Sázavou – Ke zveřejnění zákazu létání s drony nad areálem kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře - památkou UNESCO - přistoupila jeho správa. Porušení může hříšníka vyjít od sta tisíc korun až do pěti milionů.
Robotická sekačka nepatří k malým investicím, a tak se před jejím pořízením musíte pořádně zamyslet, jestli je vůbec pro váš trávník vhodná a do jaké míry bude schopna splnit vaše očekávání.
Mělník - Kočičí útulek Devět životů se sídlem v Hospozíně pořádá až do středy tohoto týdne v kralupském kulturním domě Vltava velký bazar. Veškerý výtěžek poputuje na financování péče o opuštěné, týrané a nemocné kočky. K mání je oblečení, kabelky, boty, bižuterie, porcelán nebo hračky v rozmezí od 5 do 30 korun za kus. Kočičkám pomáhá i Sára, u které je možné si koupit třeba kočičí štěstí.
Světlá nad Sázavou – Malým tvůrcům a světu her a hraní patřil v sobotu 22. července zámek ve Světlé nad Sázavou. Zámecké nádvoří a park ožily stánky s tradičními hračkami, přičemž k řadě stánků na jarmarku patřily tvůrčí dílničky.
Doksy - Zpracování vlny a její následné využití k výrobě oděvů patří k nejstarším řemeslům. Plstění, předení, barvení, pletení, háčkování. Z dříve nezbytné činnosti se dnes stal vyhledávaný rukodělný koníček.
Brno /FOTOGALERIE, ANKETA/ – Zatímco dnes má televizi skoro každý, v padesátých letech minulého století, kdy začali v Československu tento vynález vyrábět, si ji mohl koupit jen nejbohatší člověk z vesnice. „Dívat se pak chodila půlka obce. Televize měla malinkatou obrazovku a proto k ní časem vyrobili zvětšovací lupu naplněnou vodou. Vypadalo to, jako by před obrazovkou bylo akvárium,“ popsal majitel nově vzniklého brněnského Retro muzea na statku Lukáš Fajtl. V muzeu zájemci unikátní předmět uvidí, stejně jako tisíce dalších retro věcí.
Pasov - V Dingolfingu se v sobotu konaly závody žlutých „pískajících“ dětských plovoucích kachniček po Isaru mezi dvěma mosty. Benefiční akci pořádal místní Lions-Club.
Kamenice nad Lipou – Na zámku v Kamenici nad Lipou se v těchto dnech koná už dvanáctý ročník oblíbeného festivalu Hračkobraní. Ten začal ve středu 12. července a návštěvníci sem mají možnost zavítat až do neděle 16. července.
Ani letošní rok nemůže na seznamu milovníků orientačního běhu chybět Grand Prix Silesia – tradiční akce, kde k vítězství nestačí vyhrát pouze jeden orientační běh.
„Maminka vždycky vstává o půl hodiny dřív než já, aby si v klidu mohla užít léky. Stejně jako v pátek. Já jsem byla v ložnici, když se ozvala rána. Jakoby někdo zabouchl okno a k tomu jsem cítila závan.“ Tak začala své vyprávění šestašedesátiletá Anna Petříková ze Zlína-Kudlova.
Dvě zanícené sběratelky panenek, medvídků a hraček, zakladatelka sbírky a tvůrkyně realistických rebornovaných panenek, které jsou k nerozeznání od živých miminek Monika Chmelařová s dcerou Nicol z Polešovic, která je její pokračovatelkou, přivezly z mezinárodního festivalu panenek a Teddy medvídků v německém Sonnebergu další významné ocenění.