Teresópolis - Ostudný debakl s Německem raději zraněný Neymar ani neviděl do konce. Zatímco se jeho brazilští spoluhráči modlili, aby úterní semifinále na domácím mistrovství světa už skončilo, Neymar měl možnost ještě v průběhu "utéct". Očekávaný fotbalový zápas sledoval doma s rodinou v Guarujánu, ale za stavu 0:7 prý nevydržel a radši šel hrát poker.
Mohelnice /SOUTĚŽ O VSTUPENKY/ – Hudební festival Fingers Up v Mohelnici se blíží. Také letos představí známé české i slovenské interprety. Hlavními taháky letošního čtvrtého ročníku bude David Koller, kapela Wohnout či Xindl X. Ze Slovenska přijedou takové hvězdy jako Iné Kafe, Desmod nebo finalista Česko-Slovenské SuperStar Martin Harich.
Jeseníky – Během letních prázdnin brázdí Jeseníky opět specializované spoje určené především pro turisty. Do hor nyní jezdí jak Turistbus, který spojuje většinu míst, odkud lze vyrazit na túru do atraktivních lokalit, tak cyklobusy. Ty umožňují navíc na speciálním přívěsu přepravu až patnácti kol.
Kojetín – Nemá hvězdné manýry, přestože by je mít mohla. Osmnáctiletou studentku gymnázia v Kojetíně Niki Trefilovou, které se podařilo za pouhých pár měsíců dostat mezi světovou elitu modelingu, a jejíž tvář ozdobila titulní stránky prestižních časopisů jako Vogue nebo Cosmopolitan, zdobí především skromnost. A přestože její kariéra vypadá, jakoby spadla z čistého nebe, je za ní velká touha a odhodlání.
Krásná Lípa - „Na poslední chvíli se nikdo nepřihlásil, tajně jsme doufali. Opět se potvrdilo, jak moc nám účast nabouralo ME do 23 let ve Švýcarsku," řekl ředitel klání Jiří Vích
Sao Paulo - Zatímco v základní skupině mistrovství světa zářily, ve vyřazovací části se nizozemské fotbalové hvězdy spíše trápí. Především útočník Manchesteru United a kapitán "Oranjes" Robin van Persie, který sbírá spíše ofsajdy než góly.
Jablonec n. N. - Na koncertech Jabloneckého kulturního léta pod širým nebem jsou pravidelně k vidění návštěvníci napříč věkovými i sociálními skupinami. Vybere si určitě i letos každý.
Holýšov – Milovníci řízného rocku se už zítra začnou sjíždět k Holýšovu, kde se na přírodním ostrově za městem bude konat již třetí ročník hudebního open-air festivalu Pekelný ostrov.
Jihlava – Pohled do programu napovídá, že je na co se těšit. Ve středu Jihlavu jako předzvěst festivalu s názvem Vysočina fest navštívila kapela Kryštof.
Praha - V sobotu 12. července pokračuje v Opavě Český pohár v olympijském triatlonu. Do tohoto města se vrcholový triatlon vrací po dlouhých dvaceti letech jako čtvrtý díl prestižního seriálu.
Uherský Brod /ROZHOVOR/ - Je mu 28 let, bydlí v Uherském Brodě a při přípravě festivalu Kupkofest, který se na koupališti Nivnická riviéra bude konat v sobotu 19. července, se stará o propagaci a reklamu. U festivalu působí od jeho prvního ročníku před pěti lety. Organizátoři ho oslovili právě kvůli zkušenostem s reklamou a nakonec to skončilo u dlouhodobé spolupráce.
Morkovice /ROZHOVOR/ - Přes den v práci, navečer plánování a příprava festivalu: tak vypadají dny organizátorů pár týdnů před Stará Masna Open Air Festivalem. Na svědomí ho má celkem čtrnáct lidí z regionu, kteří se rozhodli obohatit Kroměřížsko o kvalitní rockovou akci.
Kadaň - Hudební festival Vysmáté léto bude 19. července již pojedenácté. Hostí ho opět malebné prostření Kadaňského hradu na břehu Ohře, kde přivítá hvězdy československého hudebního nebe.
Brná u Ústí - Festiválek Reggae V Zahradě hostí v sobotu 19. července od 15.00 restaurace V Zahradě v Brné na okraji Ústí. Dovezou vás na něj linky MHD 17 či 27, program slibuje čtyři skupiny.
Sveti Stefan - V pečlivě chráněném černohorském letovisku Sveti Stefan začaly přípravy na svatbu světové jedničky Novaka Djokoviče. Srbský tenista se tam ve čtvrtek ožení s dlouholetou přítelkyní Jelenou Rističovou. Bezpečnostní opatření jsou velmi přísná.
Karlovy Vary /ROZHOVOR/ – Když sedíte pár centimetrů od ní a sledujete její temné oči a zvláštní neklid v tváři, dojde vám, že působí přesně jako hrdinky, jež hraje na plátně. Její stále trochu nebezpečná krása nejde ani v pětašedesáti přehlédnout. Fanny Ardantová, držitelka Césara za Evelyne ve filmu Někdo to rád holky a Evropské filmové ceny za nejlepší herečku ve filmu 8 žen platila na karlovarském festivalu za klidnou a usměvavou hvězdu. I když se televizní štáb chystal dvakrát déle, než bylo zdrávo, jí nemizel úsměv z tváře.
Jihlava - Ve středu, v předvečer festivalu Vysočina festu, pořádá firma Bosch Diesel v amfiteátru na Heulose v Jihlavě exkluzivní koncert pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky.
Nebovidy – Na první promítání letního kina na tvrzi v Nebovidech si našlo cestu 102 diváků. Další večer pod hvězdami se chystá na tento pátek (11. července), kdy na děti čeká pohádka Karolína a svět za tajnými dveřmi a na dospělé pak Čtyři slunce.
Vracov, Brno – Má mě rád, nemá mě rád? Stanu se mistryní světa, nestanu se mistryní světa? Tato slova říkala v propagačním videu před mistrovstvím světa do sedmnácti let rozehrávačka Petra Holešínská. Z domácího šampionátu nakonec český tým odešel bez medaile. V duelu o třetí místo podlehl v Plzni Maďarkám 61:67.
Praha - Hlasitá produkce norské skupiny Kvelertak v úterý po 16. hodině zahájila na holešovickém Výstavišti festival Aerodrome, jehož hlavní hvězdou bude skupina Metallica. K open air areálu míří tisíce lidí, většina z nich má na sobě tmavé tričko s logem své oblíbené skupiny.
STOLETÝ. Hvězdou 27. ročníku projížďky Oldtimer IG v Pergu byl rudý Ford T ve vzácném speedster provedení se sníženým rámem, který letos slaví sto let – má rok výroby 1914, píše deník OÖN. Čtyřválcový motor má 20 koní. Vůz objevil Gottfried Masilko z Naarnu přes internet v New Yorku. Na setkání v Pergu chtěl jet jiným vozem, ale ten měl krátce po startu poruchu, a tak „osedlal" forda – k vůbec první jízdě s tímto strojem. A trasu do St. Leonhardu u Freistadtu, k hradnímu muzeu v Reichensteinu a zpět do Pergu absolvoval bez závad.
Bantice - Znojemští Rytíři nastoupili o nedělním odpoledni na svém hřišti v Banticích v rámci čtvrtfinále play-off proti týmu Liberec Titans. Soupeř byl před zápasem favoritem, ale domácí Znojmo postavilo všechny předpoklady na hlavu a svého soka smetlo v poměru 38:17.
Vysoké Veselí – V minulosti byly poutě a posvícení radostnou událostí celé obce. V současné době je mnoho měst a obcí, kde obyvatelé už ani pořádně nevědí, kdy mají pouť nebo posvícení.
Lille - Nejprve Mark Cavendish, nyní Andy Schleck. Lucemburský cyklista odstoupil po pádu v pondělní třetí etapě z Tour de France. Vítěz slavného závodu z roku 2010 doplatil na karambol při příjezdu pelotonu do Londýna, při kterém si poškodil vazy a meniskus v pravém koleně.
Zlín - VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. největší vydavatel regionálních novin v ČR hledá hledá pro krajskou redakci ve Zlíně kolegu na místo SPORTOVNÍ REDAKTOR/REDAKTORKA.
Plzeň – Jak sestavit výjimečný festival a neskončit po něm v dluzích? Jakub Vedral, který produkuje Živou ulici, je přesvědčen, že na to přišel. Program mu připravil bratr Honza a je sestaven z ryze českých zpěváků, zpěvaček a skupin.
Krásná Lípa – Jasně nejzářivější hvězda pelotonu prázdninového závodu Tour de Feminin a na startu ostře sledovaná jednička pojede ve Šluknovském výběžku s jedničkou.
Cleveland - Slavný basketbalista LeBron James by se mohl po čtyřech letech vrátit do Clevelandu. Devětadvacetiletý Američan tým zámořské NBA opustil po sedmiletém angažmá v roce 2010 a byl označován za zrádce.
Třebíčsko - Do obilných lánů se na Třebíčsku zakously první kombajny a další na sebe nenechají dlouho čekat. Pondělí bylo pro zemědělce ideální. Víkendové deště vystřídalo teplo.
Sao Paulo - Fotbalisty Brazílie dělí už jen jeden zápas od toho, aby si na domácím mistrovství světa zahráli o šestý titul. Nejdřív však musejí vyřešit velký problém, protože v úterním semifinále v Belo Horizonte proti Německu jim bude kvůli zranění chybět největší hvězda a nejlepší střelec Neymar.
Karlovy Vary /FOTOGALERIE/ – Filmy a déšť. To je jistota, která vás na karlovarském filmovém festivalu zaručeně nemine. Byla inspirací i pro choreografy Michala a Šimona Cabanovy, kteří ve své úvodní vizuálně akustické show podbarvené swingem ponořili v pátek večer Velký sál Thermalu do ohromující nálady v mokrém stylu s tanečnicemi a deštníky.
Rio de Janeiro - Kolumbijský fotbalista Juan Camilo Zúňiga nebude dodatečně potrestán za zákrok na Neymara, kterým brazilskou hvězdu zranil a znemožnil mu dohrát zbytek mistrovství světa.
Velké Karlovice - Seriál VALACHY TOUR, který přináší závody různých disciplín pro sportovce všeho věku a kondice v krásné přírodě Beskyd, pokračuje již tuto sobotu 12. července další akcí - závodem horských kol BIKE VALACHY ve Velkých Karlovicích. Ten opět přinese příležitost poměřit síly s hvězdami světového formátu.
Sezemice – Na netradiční fotbalové klání, které bylo součástí oslav pětadevadesátých narozenin sezemického fotbalového oddílu, zavítal mimo jiné i známý zpěvák MARTIN MAXA.Ten byl jednou z hvězd týmu osobností Arabela, který změřil své síly proti staré gardě Sezemic.
Brasília - Sázkové kanceláře změnily před semifinále mistrovství světa ve fotbale své prognózy. Po odstoupení největší hvězdy Neymara kvůli zranění zad už nejsou hlavními favority na zlato domácí Brazilci, více bookmakeři věří Argentině a Německu. Nizozemci jsou v semifinále největšími outsidery.