Londýn - Serena a Venus končí ve Wimbledonu i ve čtyřhře. Americké hvězdy dnes odstoupily ze druhého kola deblu kvůli zdravotním potížím Sereny. Světová tenisová jednička nebyla od rozcvičení zjevně ve své kůži a měla problém vůbec trefit raketou míč.
New York - Hokejisté Ottawy jsou bez kapitána, útočník Jason Spezza odchází do Texasu. V kanadské metropoli přitom působil od roku 2001, kdy ho Senátoři draftovali. Na Stanley Cup ale čekal až dosud marně
Praha - Po roce v červenci do Prahy opět přijíždí starší muž, který však navzdory tomu, že se nesnaží jako mnohé hvězdy šoubyznysu působit „mladě", svým charizmatem stále dokáže oslovit všechny generace.
Mělník – Do Mělníka se sjeli čeští volejbaloví trenéři a hráči z české extraligy, aby tam mladým volejbalistům a volejbalistkám z celého Česka ukázali, jak správně trénovat a hrát.
Barcelona - Zdálo se, že to myslí vážně. Znělo to, jako by litoval svého zkratu. Jenže možná je to úplně jinak. Luis Suárez se v pondělí omluvil za kousnutí do soupeře na mistrovství světa. "Je to pravda, omlouvám se všem," vzkázal. Teď se objevují indicie, které znějí docela šíleně. A upřímnému gestu moc nenahrávají…
Praha – Po roce v červenci do Prahy opět přijíždí starší muž, který však navzdory tomu, že se nesnaží jako mnohé hvězdy šoubyznysu působit „mladě", svým charizmatem stále dokáže oslovit všechny generace. Loni pražskou O2 arenu nadchnul kanadský písničkářský bard, devětasedmdesátiletý Leonard Cohen. A ve středu přijede jeho o šest let mladší písničkářský souputník z americké Minnesoty Bob Dylan.
Blansko - Do konce července si mohou lidé blanenské Galerii Jonáš prohlédnout obrazy blanenského výtvarníka Drahoslava Macka. Autor prostřednictvím maleb zavede návštěvniky do světa hvězd a hvězdných znamení.
Teresopolis - Svalové problémy ze zápasu s Chile nepřipraví největší hvězdu brazilských fotbalistů Neymara o čtvrtfinále domácího mistrovství světa. Dvaadvacetiletý útočník Barcelony, jenž v osmifinále s Chile dal v rozstřelu rozhodující penaltu, má úlevy v tréninku, ale o páteční duel s Kolumbií nepřijde.
Chotěboř – Lidský a přitom zábavně upřímný snímek Saviour z prostředí lidí s mentálním postižením natočila parta klientů a asistentů v Benediktu v Chotěboři a v Modletíně v Železných horách.
Dolní Lomná – Fleret, Javory se sourozenci Ulrychovy, Jiří Helekal anebo Michaela Tučná v zastoupení svého otce Michala. To jsou nejznámější jména a kapely, které se představí v pátek a v sobotu v Dolní Lomné na 22. ročníku Festivalu na pomezí.
Kolín - V sobotu 19. července se v kolínském amfiteátru na Kmochově ostrově uskuteční další ročník rockové přehlídky TPCA Beat Fest, ten se od mnoha jiných hudebních akcí liší tím, že dává příležitost začínajícím kapelám.
New York - Nedávná basketbalová hvězda Jason Kidd se po premiérové sezoně v roli hlavního kouče přesune z Brooklynu do Milwaukee. Podle agentury AP za něj Nets obdrží právo volby v druhém kole draftu v příštím roce a další výběr v roce 2019. Na lavičce nejhoršího týmu uplynulé sezony NBA Kidd nahradí kouče Larryho Drewa, se kterým se klub po roce rozloučil.
Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň jsou ve městě velmi populární. Přesvědčit se o tom můžete procházkou Smetanovými sady, kde stojí nepřehlédnutelné panely s portréty hvězd klubu.
Uherské Hradiště – Sto pětapadesát nových bakalářů z Fakulty logistiky a krizového řízení University Tomáše Bati ve Zlíně v pondělí 30. června slavnostně odpromovalo. Absolventi oborů Ovládání rizik a Ochrana obyvatelstva v Uherském Hradišti v sále kina Hvězda složili slib, a pokročili tak ve své životní pouti.
Montevideo - Omluvil se. A slíbil, že už nikdy nebude kousat soupeře. Luis Suárez poslal do světa zprávu, v níž konečně přiznává, že udělal něco špatně. Uruguayská hvězda, jež dostala po incidentu na mistrovství světa rekordní čtyřměsíční trest, možná opravdu pochopila vážnost situace.
Londýn - Byla hodně pomalá, zlobila se Caroline Wozniacká po porážce. Měla na mysli Barboru Záhlavovou-Strýcovou. Někdejší světová jednička by byla pro to, aby byly v tenise zavedeny hodiny měřící čas mezi výměnami, podobně jako je to u střelby v basketbalu.
Hlohovec, Valtice, Lednice - S počátkem prázdnin zahájí pravidelný provoz kulturní fenomén Břeclavska hlohovecké Dvorní divadlo. Na třech stálých scénách chystá letos dvě novinky.
Teplice - Na stránkách novin a na webu Teplického deníku se v době brazislkého šampionátu objevují komentáře sportovního redaktora Františka Bílka, které jsou zaměřené právě na tento fotbalový svátek.
Genk, Opava - Český reprezentant a tovární jezdec italské stáje Birel Jan Midrla absolvoval úvodní závody evropského šampionátu v kartingu třídy KZ2. V belgickém Genku patřil k největším hvězdám a po prvním ze tří podniků mistrovství Evropy figuruje na deváté příčce průběžného pořadí. Opavský motokárový závodník přesto neprožil zcela povedený víkend.
Brno – Minulou sezonu se trápil se zraněním, teď slaví jeden z největších úspěchů kariéry. Cyklista Daniel Turek si z víkendového českého šampionátu ve Slavkově odvezl stříbrnou medaili ze závodu jezdců do třiadvaceti let. „Je to moje první medaile ze silničního závodu. Letos mi závod krásně vyšel," libuje si jezdec brněnského Favoritu.
Praha - Může si oddechnout. Natržený sval se dobře zahojil, a tak Pavel Maslák zase s chutí nabírá formu. Z tréninkového manka postupně ukrajuje na slovenském Štrbském plese. „Můžu už dělat všechno," hlásí spokojeně halový mistr světa a evropský šampion v běhu na 400 metrů.
Teplicko - Dvoudenní pouť se konala na louce ve Mstišově. Kromě tradičních pouťových atrakcí přijeli svým vystoupením potěšit návštěvníky i folkové a country hvězdy. Tomáš Linka s kapelou Přímá linka měl při naší sobotní návštěvě plno a všichni se těšili i na Lokomotivu s P. Vondráčkem, Pepu Štrosse nebo na Jakuba Smolíka.
Karlovy Vary – Jen pár desítek minut stačilo dnes na to, aby se v předprodeji vyprodala první část vstupenek na letošní Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Do předprodeje jde vždy deset procent lístků na filmová představení. Pokladny festivalu se pro klasický prodej otevřou ve čtvrtek ráno. I o něj bývá tradičně velký zájem.
Brazílie – Fotbalové mistrovství světa v Brazílii dospělo do svých osmifinálových bojů. První vyřazovací duel obstarala domácí Brazílie, které se do cesty postavil výborný tým Chile.
Mšecké Žehrovice – Již tuto sobotu 5. července se můžete těšit na šestý ročník legendárního turnaje v malé kopané o putovní pohár SK Mšecké Žehrovice věnovaný Dušanu Rajglovi.
Holýšov – Rozčarování střídá obrovská úleva. Fotbalisté Holýšova prohráli o víkendu baráž s Černicemi (1:4, 2:2) a s krajským přeborem se smutně loučili.
Brazílie – Hvězdou internetu se stalo obyčejné domácí prase, které si od porážky zachránilo život skokem z korby jedoucího náklaďáku. Videozáznam jeho hrdinského počinu natočila osádka auta, které za náklaďákem jelo, a na webu už má růžovoučké a řádně vypasené prasátko stovky tisíc fanoušků.
Lyngby - Místo Romana Kreuzigera pojede Tour de France Polák Rafal Majka, který českého cyklistu narychlo vystřídal v nominaci stáje Tinkoff-Saxo, i když původně se mu to příliš nelíbilo.
Valašské Klobouky – Více než pět tisíc návštěvníků zavítalo tento víkend na patnáctý ročník Valašského kumštování. To letošní začalo již ve středu, kdy se do Valašských Klobouk sjeli řezbáři, sochaři, malíři keramici a další výtvarníci, kteří vytvářeli a zkrášlovali svými díly Dolní náměstí.
Břeclav /REPORTÁŽ/ – Křik desítek dětí, kteří na začátku louky pod zámkem bubnují, malují nebo hází míčky na cíl, mě na chvíli znejistěl. Než jsem si všiml obsazených lavic a stolů plných plastových kelímků o kousek dál. Ano, jsem správně. Je sobota odpoledne a areál pod břeclavským zámkem se změnil v ráj milovníků piva. Dorazily jich tisíce, a to nejen z okresního města.
Východní Čechy – Královéhradecký hejtman Lubomír Franc podle právě zveřejněných výsledků průzkumu veřejného mínění agentury Sanep potvrdil svou pozici nejméně oblíbeného hejtmana ze 14 českých krajů.
Východní Čechy - Královéhradecký hejtman Lubomír Franc podle právě zveřejněných výsledků průzkumu veřejného mínění agentury Sanep potvrdil svou pozici nejméně oblíbeného hejtmana ze 14 českých krajů. Popularita šéfa pardubického hejtmanství Martina Netolického naopak rychle stoupá.
Východní Čechy - Královéhradecký hejtman Lubomír Franc podle právě zveřejněných výsledků průzkumu veřejného mínění agentury Sanep potvrdil svou pozici nejméně oblíbeného hejtmana ze 14 českých krajů. Popularita šéfa pardubického hejtmanství Martina Netolického naopak rychle stoupá.
Knovíz – Neuvěřitelných sedm stovek lidí se sešlo v sobotu odpoledne na fotbalovém hřišti v Knovízi. A není se co divit. K dispozici bylo tradičně parádní počasí, spousta zajímavého občerstvení a hlavně fotbalový turnaj za účasti kladenských hokejových hvězd z NHL.
Domažlice – Poslední smeč, tým okolo Jaroslava Kuneše, se stal posledním vítězem, který vyhrál Domažlickou bowlingovou ligu v herně pod bránou. Nový ročník soutěže už se bude hrát v Koulárně v ulici Msgre B. Staška. Ta je už nyní otevřena denně od 17:00 do 23:00 hodin.
Miami - Po LeBronu Jamesovi se rozhodl vstoupit na trh s volnými hráči další hvězdný basketbalista Miami Dwyane Wade. Navíc je možné, že výstupní klauzuli ve své smlouvě využije i třetí člen úderné trojice Chris Bosh. Wade už své rozhodnutí klubu, s nímž získal v letech 2006, 2012 a 2013 titul, oznámil.
Pardubice - Žďárská běžkyně Kristiina Mäki, která závodí za pardubickou Hvězdu, překonala během deseti dnů tři národní rekordy. Říká, že se nespokojí s jedním cílem a posouvá je:
Praha, Brno /ROZHOVOR/ - Český zápas má svou vycházející hvězdu. Brněnská rodačka Adéla Hanzlíčková vybojovala bronzovou medaili na juniorském mistrovství Evropy. V Katovicích dvacetiletá volnostylařka navázala na páté místo z dubnového seniorského šampionátu.
Filadelfie - To rozhodně nečekal. Jedním z prvních, kdo gratuloval Jakubu Vránovi, kterého si v prvním kole draftu NHL vybral Washington, byl nečekaně kapitán jeho nového týmu Alexandr Ovečkin.
Berlín, Praha - V Mnichově včera začala druhá největší filmová přehlídka po Berlinale: Filmfest München. Její 32. ročník nabídne v Gasteigu a dalších kinosálech v Mnichově tradiční sekce, retrospektivy a filmařské debaty.