Liberec /ROZHOVOR/ - Tereza Drahoňovská, studentka ateliéru vizuální komunikace, úspěšně realizovala svou první velkou výstavu v prostoru progresivní galerie Die Aktualität des Schönen… Výstava trvá do 23. listopadu.
Uherský Brod – Třiadvacetiletý kickboxer světových kvalit Jakub Dvořák z Uherského Brodu, který si na otevřeném mistrovství planety před dvěma lety sáhl na bronzovou medaili, bude největší hvězdou videoklipu uherskobrodských Chaos In Head.
Hranicko - Metalový večer v Bělotíně, koncert hvězdy českého bluegrassu Roberta Křesťana v Hranicích či retrozábava ve stylu 70. let. To jsou něktré z akcí, které nabzí závěr tohoto týdne na Hranicku.
Uherské Hradiště – Předplatitelů přibývá, každý den se hlásí noví zájemci – taková zpráva by loni divadelníky potěšila, ale znervóznila zároveň, protože nové předplatitele už nebylo kam dávat.
Utín – Legendární Plastik People of Univers budou hlavním hostem prvního ročníku hudebně dramatického festivalu Utín groud, který se pořádá už tuto sobotu večer v Utíně na Přibyslavsku.
Liberec – Hvězdou studentského koncertu Papučpárty byl v úterý 19. října v klubu ÚL Tomáš Klus. Že hudebník i autor textů umí žonglovat se slovy a tématy s přehledem i úsměvem, stačí si s kytarou a jeho alba mají úspěch, to dokazují Klusovy písničky k filmu Anglické jahody či loňská deska „Hlavní uzávěr splínu“.
Praha – Život je boj. To vědí hrdinové filmů Benga v záloze, Domů na vánoce, Vše, co miluji i Záměna. Čtyři nové filmy tohoto týdne, které ve čtvrtek vstoupí do kin. Dva jsou z americké produkce, posmutnělý vánoční příběh z Norska a posledně jmenovaný je polské provenience. Do kin tedy vstupují čtyři rozmanité premiéry, na plátně potkáme i herecké hvězdy…
Zlín – Světoznámý kytarista Gwyn Ashton předvede své umění ve čtvrtek 25. listopadu návštěvníkům Zelenáčovy šopy. Koncert australského bluesmana začíná v 19 hodin. Osobitého muzikanta bude doprovázet slovenský bubeník Tomáš Bobrovniczký.
Velká Kraš – Velké plány mají s budovou mateřské školy ve Velké Kraši na Jesenicku. Obec v ní chce vytvořit zázemí pro spolky i služby. K tomu ale radnice potřebuje získat kolem dvaceti milionů korun. Zda peníze vedení obce sežene, je však zatím ve hvězdách.
Uherský Brod /ROZHOVOR/ - Město Uherský Brod je jedním z mála míst v republice, kde radnice provozuje hvězdárnu. Tu brodskou má pod křídly místní Dům kultury. Ředitelem hvězdárny je již dlouhá léta, která sám to nerad počítá, uznávaný astronom Rostislav Rajchl.
Zábřeh – Své výrobky a výtvarné práce na adventní téma představí v pátek 26. listopadu od devíti do 16.30 hodin klienti Oázy – centra denních služeb pro lidi s mentálním postižením v Zábřehu na výstavě nazvané Hvězda nejen vánoční.
Svitavy – Regionální sdružení sportů společně se Svitavským deníkem a městy chystají vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec regionu Svitavska za rok 2010.
Lubná – Ztemělý sál, strop pokrývají jen desítky malých hvězd. Po chvíli vzduch mezi fanoušky protne proužek modrého světla a ozve se tolik očekávaný zvuk gibsonky, který v nervy drásajícím riffu okamžitě přiměje diváky k toužebnému vyvolávání kapely.
Východní Čechy /POSLECHNĚTE SI HYMNU/ - Pokaždé se anketa Nejúspěšnější sportovec roku posouvá kvalitativně výš. Není tomu jinak ani letos, kdy se bude vyhlašovat 43 okresních a sedm krajských kol. Všechna krajská vyhlášení diváci zhlédnou na kanálu ČT4.
Karviná – Z průběžného vedení v tabulce druholigové skupiny C se mohou momentálně těšit basketbalisté Karviné. Na první příčku je katapultovaly dvě výhry z cizích hřišť, přičemž zvláště ta v Uherském Brodě je překvapující a nesmírně cenná.
Praha - Noční obloha v prosinci nabídne meteorický roj Geminidy a také zatmění Měsíce, které však bude z Česka viditelné jen z menší části. Z planet bude možné pozorovat Jupiter, Venuši a Saturn.
Moravský Krumlov /ROZHOVOR/ - Po delší odmlce se do Moravského Krumlova vrací hudební festival Mrazík. Akce začíná v pátek šest hodin v podvečer a koná se v kinosále Moravského Krumlova.
Odry – Radůza patří mezi stálice české a moravské alternativní hudební tvorby. Její moderní šanson a hlasový projev nemá v tuto chvíli na naší hudební scéně obdoby. Zpěvačka, multiinstrumentalistka a autorka hudby i textů vystoupí ve středu v Odrách.
Chomutov, Brno – Úsměvem i skromností připomíná princeznu z pohádky, ale už brzy se může stát královnou. V českém plavání nadchází její čas. Seznamte se: Simona Baumrtová. Devatenáctiletá znakařka je jeden z největších talentů v českých bazénech.
Jaroměř – Hvězda psí tanečnice Keysi neustále svítí a stoupá vzhůru. V nedělním čtvrtém finále Talentmanie se svou hrdou majitelkou Alenou Smolíkovou z Jaroměře drtivě porazila ostatní soupeře. Jejich pirátské vystoupení zakončené „řádným“ douškem z láhve s nápisem „rum“ ohromilo i pobavilo diváky.
Krnov /FOTOGALERIE/ -Fanoušci se dočkali a krnovský klub Kofola zažil největší událost za dobu své existence. V sobotu Krnovem prošly legendy světového rocku: koncertovala zde skotská skupina Nazareth.
Jaroměř – Hvězda psí tanečnice Keysi neustále svítí a stoupá vzhůru. V nedělním čtvrtém finále Talentmanie se svou hrdou majitelkou Alenou Smolíkovou z Jaroměře drtivě porazila ostatní soupeře. Jejich pirátské vystoupení zakončené „řádným“ douškem z láhve s nápisem „rum“ ohromilo i pobavilo diváky.
Tachov – I když hudební festival Tachovské rockové léto, spojený s auto a moto srazem, se uskuteční v první polovině července příštího roku, organizátoři zahájí předprodej už příští týden.
Východní Čechy – Pokaždé se anketa Nejúspěšnější sportovec roku posouvá kvalitativně výš. Není tomu jinak ani letos, kdy se bude vyhlašovat 43 okresních a sedm krajských kol. Všechna krajská vyhlášení diváci zhlédnou na kanálu ČT4.
Hranice- Od konce minulého týdne pracovníci Ekoltesu zdobí hranické ulice vánoční výzdobou. Začali rozvěšováním hvězd se žárovkami na sloupy veřejného osvětlení a v pondělí pokračují rozmístěním žárovek a světýlek na vysoké jehličnany před budovou zámku.
Východní Čechy – Pokaždé se anketa Nejúspěšnější sportovec roku posouvá kvalitativně výš. Není tomu jinak ani letos, kdy se bude vyhlašovat 43 okresních a sedm krajských kol. Všechna krajská vyhlášení diváci zhlédnou na kanálu ČT4.
Východní Čechy – Pokaždé se anketa Nejúspěšnější sportovec roku posouvá kvalitativně výš. Není tomu jinak ani letos, kdy se bude vyhlašovat 43 okresních a sedm krajských kol. Všechna krajská vyhlášení diváci zhlédnou na kanálu ČT4.
Bruntál /FOTOGALERIE/ -Vánoční výzdoba zkrášluje města a obce, nazdoben už je Krnov i Bruntál. Teď přijde na řadu stavění vánočních stromůna náměstích. A pak i jejich rozsvěcení.
Liberec – Vždycky je něco za něco. To platí i o novinkách, které pro milovníky lyžování připravili provozovatelé skiareálu na libereckém Ještědu. Lyžaři se sice budou moci v nadcházející zimě prohánět po nové sjezdovce na Pláních, ale současně si v porovnání s loňskou zimou něco připlatí.