Brumov – Mokrejš, Tuček, Luža. Ta jména už nyní budí u soupeřů respekt. Nováček na hokejové mapě v krajské soutěži mužů HC Brumov vsadil na známé osobnosti, které prošly českou i slovenskou extraligou i soutěžemi ve světě. Měly by být vzory pro mládež, kterou si chtějí v Brumově vypiplat.
Veselí nad Moravou – Komisařka, Přišel voják z fronty, Jdi a dívej se nebo Když padá hvězda. Výčet filmů, které se představí na Semináři ruského filmu.
Příbram - Trojnásobný zlatý slavík a hvězda 80. let Dalibor Janda, který dosud prodal přes dva miliony nosičů, je na svém prvním akustickém turné s názvem ,,říká si Hurikán acoustic tour 2010“.
Valašské Meziříčí - Astrofotografický workshop se zaměřením na digitální fotografování vesmíru pořádají od pátku do neděle ve Valašském Meziříčí.Účastníci nahlédnou do historie fotografování hvězdné oblohy i do současných technik.
Hlučín – Hned pět hráčů ze základní sestavy bude v sobotu v zápase se Žižkovskou Viktorkou chybět trenéru Hlučína Jiřímu Bartlovi. Nuce a Ulmu nepustí do hry karetní tresty, Mareš s Gulajevem berou antibiotika a Bogdan má zlomený nos.
Karlovy Vary – Francouzský manželský pár Sonia a Alexander Poussin je hlavními hvězdami čtvrtého ročníku cestovatelského festivalu Caminos, který v pátek začíná v karlovarském kině Drahomíra.
Teplice – Premiéra nových hráčů Balticflory před vlastním publikem je tu! Po šťastné výhře v Pardubicích, kterou zařídil hattrickem Paulinho a gólem v poslední sekundě Ricardo, přichází na řadu souboj 9. kola proti silnému, ale v novém ročníku Jetbull Futsal ligy tápajícímu Tangu Brno.
Ostrava – Někteří by se za tu dobu neprokousali ani do světové dvacítky. On se stal během osmi let legendou, která přepisovala historické tabulky jako na běžícím pásu.
Hranice – Atmosféra plná energie, barev a rytmů čardáše ovládla ve čtvrtek odpoledne hranický Zámecký klub. Konal se zde osmý ročník hudební a taneční soutěže Terne Čercheňa nebo-li Romské hvězdy.
Hamilton, Brno - Čeští skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková postoupili bez problémů do finále mistrovství světa ve veslování na Novém Zélandu. Synek i Knapková obsadili v semifinále druhé místo, když nestačili jen na své hlavní soky v plánovaných bojích o medaile.
Brno /FOTOGALERIE/ - Basketbalistky Friska Sika Brno v Eurolize slaví překvapivé vítězství. Favorita porazily 62:61. Fordová v začátku chyběla kvůli ponožkám.
Pardubice – Tradičně, netradičně uzavřeli atleti Hvězdy sezonu. Uzamkli ji disciplínami, které pravidelně nebývají na pořadu mistrovských ani nemistrovských soutěží.
Ústí nad Labem /HLASOVÁNÍ/ - Ačkoliv přijde Ježíšek až za třiapadesát dní, firma Panocha už začala s vánoční výzdobou centra města. „Výzdobu na Vánoce děláme v Ústí nad Labem už čtrnáctým rokem.
Kolín /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – K Ewě Farne jsem se dostal na kolínském koncertu ještě na soundchecku. Zvukaři ladili poslední úpravy na aparatuře, kapela cvičně hrála a Ewa zpívala. Měla na obličeji obrovské pilotní brýle, smála se a bylo jasně vidět, že ji dráha hudební hvězdy skutečně baví.Po chvilce ji road manager upozornil, že jsem přišel na rozhovor. Mladá zpěvačka seskočila z pódia, podala mi ruku, řekla „Ewa – těší mě.“ Některým lidem trvá, než se rozpovídají. Ale Ewa Farna rozhodně není jednou z nich.
Teplice – Rondo Teplice získalo o víkendu čtyři body do tabulky oblastní ligy. Nejprve na svém domácím hřišti v Krupce „zhaslo“ chomutovské North Stars (severní hvězdy), aby o den později pohrálo na samostatné nájezdy v Mostě s dalšími „seveřany“ – Nordics Most. Oba duely komentuje vedoucí Ronda Josef Brda.
Strakonice – Strakonická ulice Lidická směrem ke křižovatce u Hvězdy je stále ještě rozkopaná. Sítě však už jsou hotové, a tak zbývají jen práce na povrchu.
Slovácko - Vzpomínáte na příběh mého šnečka Tondy? No, já vím, že na něho nejde zapomenout. Vyrazil si do světa. A jak se zdá, daří se mu velice dobře. Potom se říká, že takový normální vesnický kluk se může jen těžko ve světě prosadit.
Prostějov – Proti papírově slabším soupeřům to příliš nešlo. Teď přijde na řadu sok z kategorie obtížnějších. Prostějovští basketbalsité zajíždějí na palubovku Opavy.
Kolín /ROZHOVOR/ - K Ewě Farne jsem se dostal na kolínském koncertu ještě na soundchecku. Zvukaři ladili poslední úpravy na aparatuře, kapela cvičně hrála a Ewa zpívala.
Hamilton - Čeští skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková se v semifinálových jízdách na mistrovství světa na Novém Zélandu utkají se svými hlavními soupeři v předpokládaných bojích o medaile
Brno – Měl být až tím druhým. Místo toho padne váha odpovědnosti na jeho ramena. Badmintonista Jan Vondra je po vážném onemocnění svého kolegy ze Sokola Veselý Jehnice a nejlepšího českého hráče Petra Koukala hlavní postavou úřadujících extraligových šampionů v letošní cestě za obhajobou titulu.
Mikulov /FOTOGALERIE/ - Jak dostat na jedno pódium Hanu Zagorovou, Pink, Standu Hložka, Nastěnku a Johna Travoltu? Mikulov už na to má osvědčený návod. Stačí si pozvat pražské Hanky Panky se svojí unikátní travesti show.
Otrokovice /FOTOGALERIE/ – Visegrádský festival jižanského rocku v sobotu večer přivábil skupinku nejvěrnějších fanoušků. Na ty čekaly kapely z tuzemské i zahraniční scény, které svým stylem často kombinují různé žánry.
Senomaty – Na senomatském hřišti se setkali dva šestibodoví „giganti“ z úplného podpalubí průběžné tabulky, kteří už řadu týdnů vzpomínali, jak chutná slast vítězství nebo alespoň remíza. Oba týmy však byly právě proto „nabuzeny“, protože tušily, že další ztráta právě v tomto souboji by už mohla být osudná.
Šumperk – Největší počet zahraničních účastníků ve své patnáctileté historii přivítá letošní ročník festivalu Blues Alive. Jejím vrcholem bude koncert jednoho z největších bluesových kytaristů všech dob Johnnyho Wintera. Festival se koná 18. do 20. listopadu v šumperském Domě kultury.
Olomouc – V souboji Tváří v tvář tentokrát změřili síly dva reprezentanti do 21 let Václav Pilař a Tomáš Hořava. Více důvodu k radosti měl nakonec domácí křídelník, který solidním výkonem přispěl k vítězství Hradce 1:0.