Liberecký kraj – Pokud si vzpomenete na začátek filmu Kobry a Užovky, kde Kryštof Hádek coby nenapravitelný drogově závislý jde chatařskou kolonií s úmyslem vyloupit jeden z přístřešků, víte, že dostat se do takového objektu je velmi snadné.
Mělník - Regionální muzeum Mělník vyrazilo prezentovat své expozice, výstavy a služby na veletrh Holiday World 2019 do pražských Holešovic. Letos pro své příznivce připravilo zajímavé hádanky. Odměnou za úspěšný tip jsou návštěvníkům vstupenky do skalního obydlí ve Lhotce u Mělníka. Děti si mohou odnést muzejní balónky nebo kočárkové puzzle.
Jablonec n. N. – Vedení jabloneckého magistrátu uvažuje o vybudování nové haly pro zimní sporty. Vyrůst by mohla nad sportovní halou a městským bazénem. Vznikl by tak propojený areál pro rekreační sporty. Uvažuje se i o dalších parkovacích místech, po kterých volají především návštěvníci sousedící přehrady Mšeno.
Jablonec n. N. – Dvacet bytů, deset milionů korun. Po mnoha letech se pozornost jabloneckého magistrátu obrátila na městské byty. Jejich zdevastované prostory projdou do konce roku rekonstrukcí. V obnově se pak má pokračovat i nadále. „Budeme se snažit najít v rozpočtu peníze na další rekonstrukce,“ ujistil náměstek primátora pro ekonomiku a majetek Štěpán Matek.
Mšeno, Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Když v roce 2009 odcházel bojovat o medaile na amerických kulturistických soutěžích, myslel si, že za oceánem zůstane, dokonce se mu podařilo získat americké občanství. Po necelých deseti letech se však někdejší kulturista a nyní kondiční a výživový specialista Petr Prieložný i s manželkou a malou dcerou vrátil domů do Čech.
Jablonec n. N. – V současné době v Jablonci nad Nisou zcela fungují dva osadní výbory. Magistrát by rád spolupracoval s osmi. Měly by pokrýt celé město.
Jablonec n. N. – Divizní áčko Mšena pokračuje v přípravě. Za sebou už má sedm zápasů. Čekají ho ještě dva přípravné duely před zahájením sezóny, a to s Jičínem a Turnovem. Oba sehrají na hřišti v Břízkách. Ten poslední, víkendový se ale hráčům Mšena vůbec nevydařil.
Jablonec n. N. – Nestíhám. Klasika. Ze Mšena k hrázi to mám deset minut, po hrázi dalších pět, a než doběhnu k modrému domu Povodí Labe, kde bydlí hrázný, zdrží mě to na dalších deset minut. „Proč nejdete přes led, my jdeme také,“ říká mi sympatický pár důchodců. Když oni, tak já taky. „Není se čeho bát. Mrzlo a síla ledu bude určitě přes dvacet centimetrů,“ tvrdí žena.
Mělnicko - Více než sto rekreačních objektů zkontrolovali v uplynulých dnech policisté ze Mšena ve spolupráci s policejními kynology. Zaměřili se zejména na dveře, okenice, zámky a ostatní přilehlé prostory v okolí. Při službě ve špatně dostupných místech využili novou policejní čtyřkolku.
Ústecko – Ústecký krosový pohár měl na programu svůj druhý závod. Běžce tentokrát čekala 13,2 kilometrů dlouhá trasa kolem Jedlové hory u Chlumce a závodníci se museli potýkat s notně zasněženým terénem.
Jablonecko – Několik přípravných utkání už má za sebou a další ho ještě čekají. Proti FK Jablonec U21 hráli svěřenci trenéra Jaroslava Vodičky, jak kouč sám řekl, s chutí. Zápas skončil výsledkem Jiskra Mšeno A Fk Jablonec U21 6:1 (3:0).
Mělnicko - Devatenáct týmů rozdělených do pěti základních skupin si letos zahraje fotbalový Rebel Český pohár. Soutěž sloužící hlavně jako příprava na jarní pokračování mistrovských zápasů odehraje skupinovou fázi během úvodních tří víkendů v březnu.
Mladá Boleslav – Junioři FK Mladá Boleslav doplnění zkušenými hráči, kteří jsou aktuálně mimo prvoligový kádr, měli po celé utkání proti Dvoru Králové výraznou převahu, ale do finální přihrávky a zakončení je dobře organizovaný divizní soupeř pouštěl minimálně.
Jablonec n. N. – Jablonečtí fotbalisté rozstříleli v městském derby divizního lídra Mšeno 8:0 (4:0). Dva góly vstřelili útočníci Chramosta a Doležal, další branky dali Acosta, Ikaunieks, Hübschman a Holeš.
Jablonec n. N. - Kalamitní opatření 1. stupně stále trvá, Jablonec nad Nisou je už ale průjezdný a z velké části i průchodný. Zbývá uklidit necelých 10 % z udržovaných chodníků. Z města bylo odvezeno od včerejška dalších 1400 tun sněhu, celkem už je to 2200 tun.
Čáslav /ROZHOVOR/ - Po podzimu obsadili čáslavští fotbalisté druhé místo divizní tabulky, přičemž na první místo nedosáhli pouze díky horšímu skóre. Podzimní část sezony hodnotil Radim Truksa, čáslavský trenér.
Jablonec n. N. – Vedení jablonecké radnice by bylo rádo, kdyby osadní výbory rostly jako houby po dešti. Vtáhnout občany města více do veřejného dění, to je to, oč tu běží.
Mšeno – V chrámu sv. Martina ve Mšeně se v sobotu 22. prosince rozezní hlasy mšenského pěveckého sboru Intermezzo, který letos zřejmě naposledy provede svůj adventní koncert, a to na počest svého v srpnu zesnulého sbormistra, Karla Horňáka.
Lužec nad Vltavou - Ve středu 12. prosince přesně v 18 hodin se začalo na téměř 800 místech v celé České republice se zpíváním nejznámějších vánočních koled. Zpívalo se i na Mělnicku, například před Základní školou v Lužci nad Vltavou u rozsvíceného vánočního stromečku. Tam se sešlo na tři desítky nadšených zpěváků.
Jablonec n. N. – V neděli 2. prosince krátce po jedenácté hodině dosud neznámý pachatel přistoupil zezadu k pětasedmdesátileté seniorce u autobusové zastávky před prodejnou Penny v ulici Palackého v Rýnovicích.
Čáslav - Podzimní část skončila v neděli 18. listopadu také divizní Čáslavi. Čáslavští odehráli na umělé trávě utkání proti Dvoru Králové, ve kterém zvítězili 2:1. „S podzimem jsme určitě spokojení, chtěli jsme hrát v první polovině tabulky, nakonec je z toho dělené první místo se Mšenem, které má lepší brankový rozdíl,“ byl s děleným prvním místem spokojený Truksa.
To, že má jablonecká přehrada tři nádrže, už nikoho nepřekvapí. Že ale mění tvar každým dnem kvůli úbytku vody, už ano. Jedničce, jak Jablonečané nazývají první nádrž přehrady Mšeno, už zbývá pouhých šest metrů, aby byla úplně prázdná. A může být hůř. Zatímco na dvojce a trojce zůstane minimum vody kvůli rybám a živočichům zde žijícím, první nádrži hrozí, že zůstane na suchu úplně.
Jablonecko – Spokojenost zavládla po podzimní fotbalové sezóně v Jiskře Mšeno. Nejen, že áčko pod vedením trenéra Jaroslava Vodičky vyhrálo divizi C, ale béčko s trenérem Vladimírem Mařasem nezůstalo nijak pozadu a obsadilo v tabulce I. A třídy také nejvyšší pozici.
Jablonecko – Jiskra Mšeno potvrdila v závěru podzimu svou formu. Doma smetla po jednoznačném průběhu sedmi góly Náchod a přezimuje na čele divizní skupiny C. Hattrickem se blýskl exligista Štajner.
Liberecko – Po remíze 2:2 v Ruprechticích si mšenští fotbalisté zanotovali – Jsme první, no a co? Proč by ne, když dvakrát vedli. Měli však také v posledním utkání I. A třídy velkou kliku, protože domácí minimálně čtyři góly zahodili. Fotbalová derniéra podzimní I. A třídy svedla domácí Ruprechtice, které třikrát v řadě neprohrály a vedoucí tým soutěže z Jablonce. Ten však kvůli současně hrajícímu áčku v divizi neměl jejich „pendly“.
Trutnov - Na polovinu listopadu vyšlo závěrečné kolo vyšších krajských soutěží v hradeckém kraji, dohrána bude o reprezentační přestávce i polovina Fortuna Divize C. Na domácím trávníku se v ní představí fotbalisté Přepeř a Trutnova, Dvořákovi svěřenci proti Velkým Hamrům nastoupí netradičně již v sobotu dopoledne.
Mělnicko – Až dosud v nové soutěži pouze vyhrávali. V předposledním podzimním dějství okresního přeboru fotbalistů ale nováček z Kralup tvrdě narazil. O zdramatizování situace na čele tabulky se postaraly Tišice, v Olších vyhrály 3:0. Po pouhém týdnu se znovu měnilo obsazení poslední příčky.
Jablonecko /FOTO/ – Tvrdě za výhrou šli ale i hosté. Bylo se na co dívat. Navíc domácí fanoušci byli slyšet téměř při každém písknutí rozhodčího. Na jeho hlavu mířila slova kritiky příznivců hamrovského týmu.
Český Brod – Ve 14. kole fotbalové divizní skupiny C hostil Český Brod nejproduktivnější tým probíhajícího ročníku Mšeno (35 branek). S ohledem na aktuální marodku domácích, těžké sousto, které se dalo strávit, protože ještě čtvrt hodiny před koncem svěřenci trenéra Kafky sahali po všech bodech. Nakonec po dvou trefách soupeře padli 1:2.
Mělnicko - Vláda nováčka nad čelem tabulky fotbalového okresního přeboru není v posledních týdnech žádnou novinkou, jedenácté kolo ale řádně zamíchalo pořadím na chvostu. Dolní Beřkovice se výhrou na Pšovce odrazily ode dna, na které při tříbodovém probuzení Kostelce spadly kromě poražené rezervy i Horní Beřkovice.
Jablonecký kouč Jaroslav Vodička řešil ještě pár minut před výkopem rychlou změnu v sestavě, zraněného Štemberka při rozcvičení narychlo nahradil v základní sestavě Štěpánek.
Trutnov - Teprve třetí plnohodnotné vítězství v letošní divizní sezoně vybojovali v sobotu fotbalisté Trutnova, když dvěma góly zazářil nejlepší střelec mužstva Jakub Matějka. Naopak Dvorští prohráli v Přepeřích. Sice brzy vedli, pak ale soupeř dvěma trefami skóre otočil a v nastaveném čase přidal ještě branku na 3:1.
Jablonecko – Vysoká výhra 4:0 z nedalekého Turnova vynesla svěřence trenéra Jaroslava Vodičky už na čtvrté místo divizní skupiny C. Fotbalisté Jiskry nastříleli všechny branky už během prvního poločasu.
Jablonecko /FOTO/ – Víc než spokojený může být trenér áčka Velkých Hamrů Josef Hnídek. V dalším utkání divize C porazil jeho tým soupeře vysokým brankovým rozdílem.
Mělnicko – Skutečný vrchol podzimního programu má za sebou fotbalový okresní přebor. Do kralupských Olší si na přímý souboj o čelo tabulky našly i v nepříznivém počasí cestu dvě stovky diváků. K vidění byl nakonec pouze jediný gól, kterým se domácí nováček urval nejbližším pronásledovatelům už na šest bodů.