
Hygiena: Kvalita vody ke koupání se zlepšila
Liberecký kraj - Kvalita vody se podle posledního měření hygieniků zlepšila. Bez omezení se dá opět koupat na liberecké přehradě, ale i v oblíbeném letovisku u Stráže pod Ralskem v Hamru na Jezeře.
Liberecký kraj - Kvalita vody se podle posledního měření hygieniků zlepšila. Bez omezení se dá opět koupat na liberecké přehradě, ale i v oblíbeném letovisku u Stráže pod Ralskem v Hamru na Jezeře.
Liberecký kraj - Kvalita vody se podle posledního měření hygieniků zlepšila. Bez omezení se dá opět koupat na liberecké přehradě, ale i v oblíbeném letovisku u Stráže pod Ralskem v Hamru na Jezeře.
Jablonec n. N. – Fotbalové soutěže v kraji a okresu mají jasno o svém složení do nové sezony. V krajském přeboru se naštěstí nepotvrdily spekulace o tom, že A-tým Mšena soutěž dobrovolně opustí. Je to však po pár letech poprvé, co nebude nikdo z Jablonecka ve vyšší soutěži (divize, ČFL). To samé platí o sousedním Liberci. V divizi tak z Libercekého kraje bude jen Jablonec nad Jizerou (famra FK Baumit Jablonec) a Pěnčín-Turnov.
Jablonec n. N. - Náměstek primátora Miloš Vele dospěl k dohodě s manželi Urbancovými, majiteli problematického domu v Pobřežní ulici, a předložil zastupitelům návrh na směnu objektů a tím definitivní ukončení zdlouhavého jednání.
Pojizeří - I. A třída se loučí s dvěma celky ze Semilska. Sestupují mužstva Jilemnice a Horní Branné.
Česká Lípa - Tři mužstva z Českolipska budou zastupovat svůj okres v novém ročníku krajského fotbalového přeboru dospělých.
Mšeno - Dvě lidické děti hovořily ve Mšeně o tom, jak se jim ze dne na den život převrátil naruby.
Jablonec n. N. - Do roku 2016 padne z městské kasy do Jablonecké energetické 165 milionů korun. Vzniknou kotelny, Brandl odstaví.
Mšeno - Na oblíbeném festivalu se během deseti let vystřídalo mnoho kapel, z nichž většina hrála bluegrass, country a nebo trampskou muziku. Folk by měl poprvé zaznít až příští rok.
Mšeno - Dvě lidické děti hovořily ve Mšeně o tom, jak se jim ze dne na den život převrátil naruby.
Mšeno - Dvě lidické děti hovořily ve Mšeně na Mělnicku o tom, jak se jim ze dne na den život převrátil naruby. „Jsme lidické děti a zůstaneme jimi až do konce života," říká Marie Šupíková, která jako jedna z mála dětí přežila vypálení středočeských Lidic nacisty.
Byšice – Při červnové vernisáži výtvarného oboru byšického ateliéru mšenské základní umělecké školy v obřadní síni místní radnice se konala i módní přehlídka.
Mšeno - Na radnici ve Mšeně je k vidění jedinečná putovní výstava, která představuje obrázky z celého světa věnované památce zavražděných lidických dětí.
Jablonec n. N. - Do obnovy a oživení zastaralé teplárenské sítě dá Jablonec nad Nisou do roku 2016 dohromady 165 milionů korun. Rozhodlo o tom dnes jablonecké zastupitelstvo.
Mělnicko – Nové okresní přeborníky v nejmladších fotbalových kategoriích má s definitivní platností Mělnicko. Okresní svaz v těchto dnech zveřejnil po posledních dohrávkách konečné pořadí v jednotlivých soutěžích „malé kopané".
Jablonec n. N. - Fotbalové veletoče a jisté harakiri VTJ Rapid Liberec, Doubí, Mšena B a naposledy Semil, které nakonec místo Višňové do divize nepůjdou, zle zamotalo složením krajských soutěží.
Liberecký kraj - Vzhledem ke skutečnostem, že fotbalový klub VTJ Rapid Liberec sestupuje z divize až do I. A třídy a Doubí jde dobrovolně z krajského přeboru do I. A třídy, navíc z této soutěže jde pryč ještě Mšeno B, uvolňují se místa v I. B třídách.
Jablonec n. N. - Lávka přes Bílou Nisu spojující ulici Želivského a mšenské sídliště opět slouží chodcům i cyklistům.
Mělnicko - Už podruhé v tomto roce se konal nordic walking víkend, který zorganizovalo Rodinné centrum Všetaty – Přívory společně s Nordic walking pro radost.
Jablonec n. N. - Fotbalová sezóna skončila a mělo by vše být jasné. Tedy co se týká postupu a sestupu. Jenže ouha! Problémy začínají v krajském přeboru, který sice vyhrála Višňová, ale tam se horečně radí, jestli do divize postoupí. Pokud Višňová postup odmítne, jdou do divize druhé Semily.
Mělnicko – Nečekanou a navíc definitivní změnu na druhém místě přineslo víkendové závěrečné dějství fotbalového okresního přeboru, kde Tišice vystřídala rezerva Neratovic.
Liberec – Krajský fotbalový přebor/ Jiskra Višňová vybojovala titul krajského přeborníka a může hrát divizi!
Desná - Fotbalisté Desné v posledním utkání letošního ročníku krajského přeboru přivítali druhý celek tabulky Semily. Hosté si odvezli výhru 2:3 po poločase 0:1. Mšeno své poslední utkání s Hrádkem předehrávalo již minulý týden.
Pojizeří - Před sezonou by na krajský titul tipoval Višňovou málokdo, po sobotní výhře v Mimoni je ale prvenství tamního oddílu skutečností. Nyní se tak tým z Liberecka bude rozhodovat, zda si od příští sezony vyzkouší účast v divizi.
Mělnicko - Výsledkový servis víkendových zápasů fotbalových celků z Mělnicka.
Mělník – Trest, jehož podstatnou část si přesune až do nové sezony, si vykoledoval fotbalista Dolních Beřkovic Roman Kaňka.
Jablonecko - Tým Mšeno C se stal vítězem okresní soutěže III. třídy na Jablonecku. Do vyšší soutěže však postupovat nechce. Kdo bude na druhém místě, se dozvíme o víkendu, protože jsou na programu dvě dohrávky. Jednou z nich je přímý souboj o druhé místo mezi Plavy B a Novou Vsí. Druhou dohrávkou je souboj tabulkových sousedů Hodkovic B s Radčicemi.
Českolipsko /FOTOGALERIE ZE SKALICE/ - Naděje, že z krajského fotbalového přeboru spadnou „jen" tři nejhorší mužstva, posílily víkendové výsledky v divizní skupině B.
Mšeno – Fotbalový stadion ve Mšeně se v pondělním tropickém odpoledni stal svědkem další zastávky fotbalového projektu „Létající trenéři", při němž zkušení kouči názorně demonstrují způsoby vedení tréninku fotbalistů nejmladší generace.
Jablonec n. N. - Školáci si půjdou pro vysvědčení jako všichni ostatní, ale do lavic se v září vrátí později. Třicet let stará budova potřebuje opravit a Jablonec získal peníze z fondů. Na azbest a jeho likvidaci jsou stavebníci prý připraveni.
Jablonecko - Na drama do posledního kola je zaděláno v I. A třídě. Fotbalisté Velkých Hamrů udržely výhrou v Hejnicích bodový náskok před Košťálovem, který zvítězil doma s Cvikovem. Boj o druhé postupové místo za Chrastavou vyvrcholí v posledním kole tento víkend.
Mělnicko – Poslední stěžejní otázku zodpovědělo předposlední kolo fotbalového okresního přeboru. Jediným sestupujícím bude Nová Ves. Ta si o pád koledovala už delší dobu, po domácí porážce s rovněž ohroženými Veltrusy se stal realitou.
Mšeno – Zranění plochodrážního jezdce Filipa Šitery ze sobotního podniku přeboru České republiky jednotlivců na jeho domácí dráze ve Mšeně se ukázalo být vážnější, než se původně zdálo.
Pojizeří - Porážky Horní Branné a vítězství Nového Boru muselo o víkendu udělat největší radost fotbalistům Harrachova.
Jablonecko - Oba celky v krajském přeboru z Jablonecka vyšly o víkendu naprázdno. Mšeno prohrálo v Sedmihorkách a Desná padla s Pěnčínem-Turnov B.
Pojizeří /FOTO/ - O držiteli krajského titulu se rozhodne až v příštím týdnu. Semily doma sice udolaly Mírovou, Višňová ale otočila utkání s Českou Lípu, a tak se bodový rozdíl na čele tabulky nezměnil.
Mšeno – Tropické vedro přivítalo aktéry třetího kola přeboru České republiky jednotlivců. To se konalo na plochodrážním stadionu ve Mšeně u Mělníka a ve startovní listině mělo dvanáct jmen. Mezi startujícími chyběla především juniorská reprezentace, která ve stejný den vybojovala v Německu postup do finále mistrovství světa juniorských družstev.
Mělnicko - Výsledkový servis víkendových zápasů fotbalových celků z Mělnicka.
Pojizeří - Pojizerské celky netrpělivě čekají v závětří na zaváhání postupových soupeřů. Dočkají se?
Svitavy – Konečné přálo počasí i ploché dráze a na stadionu v Cihelně se třetí letošní plánovaný podnik mohl odjet bez problémů podle určeného rozpisu.
Jablonecko - Okresní soutěž pomalu směřuje do svého finiše a na čele je celek Mšena C, který Plavům B odskočil na rozdíl tří bodů. Plavy totiž odehrály velmi špatný zápas a v Hodkovicích dostaly bůra. Mšeno si naopak doma poradilo s posledním týmem tabulky Josefovým Dolem 6:1.
Mšeno – Druhou z celkem pěti letošních možností navštívit ve Mšeně plochodrážní závod mají příznivci levých zatáček v sobotu od 16 hodin. Na programu bude třetí podnik sedmidílného přeboru České republiky jednotlivců.
Mělník – Co přineslo středeční jednání disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Mělník?
Úštěk - Předposlední červnová sobota v Úštěku bude patřit dechové hudbě. Vystoupí tam tři zahraniční dechové orchestry, například z Chorvatska nebo Rakouska.
Jablonecko - Fotbalisté Velkých Hamrů ještě musí odložit oslavy postupu do krajského přeboru. Doma s Košťálovem totiž Hamry prohrály 1:2 a boj o druhé místo se zdramatizoval. Rozhodnou poslední dvě kola.
Svitavy – Ve druhém závodě plochodrážní 1. ligy se vrchovatě naplnily předsezonní prognózy, které tuto soutěž jednoznačně upřednostnily před letos dokonale okleštěnou extraligou. Svědčí o tom ostatně i celkové výsledky, v nichž se čtyři zúčastněné týmy vešly do rozpětí jediného bodu! Vítězně z této „tlačenice" vzešlo Mšeno.
Mělnicko – Postupová tajenka „na šest" (Záryby) je v nejvyšší okresní fotbalové soutěži od předminulého týdne definitivně vyluštěna. Určitý náboj tak soutěži dodává boj o záchranu zúžený už několik kol pouze na dvojici Veltrusy – Nová Ves.
Liberec - /Krajský fotbalový přebor/ Višňová po výhře nad Bozkovem předskočila vedoucí Semily.
Střední Čechy - Obliba příměstských táborů, kam děti o prázdninách docházejí z domova stále roste. Ve Středočeském kraji bylo loni přibližně 250 táborů a dětských pobytů. Jejich počet se v posledních letech výrazně nemění.
Pojizeří - Ve Mšeně remizující koloru nezachránil Bozkov, který nadějné vedení ve Višňové neudržel.