Praha /VIDEO/ - Třicet sedm let. Nejdelší čas, jaký kdy režisérka Helena Třeštíková některému ze svých filmových hrdinů věnovala. Tu čest měl Honza, syn autorčiny kamarádky Jany Kettnerové, kterého s malými pauzami sledovala od narození - a spolu s ním vlastně i jeho rodinu. Film Soukromý vesmír představila režisérka už loni v prosinci a stejně jako většina jejích projektů budí pozornost. Ve středu má slavnostní premiéru v pražském kině Světozor.
Turnov - Rozhovor s pěveckým duem o tom, jak dlouho ještě budou hrát, proč je Vašek bigbíťák a co říkají na předělávku Bílé orchideje od Morčat na útěku.
Kroměříž - Bohatý program a milý zážitek slibuje Gold Garden ples, který se uskuteční 28. ledna v kroměřížském Domě kultury. Deníku akci přiblížil organizátor Libor Hrušák.
Turnov - Rozhovor s pěveckým duem o tom, jak dlouho ještě budou hrát, proč je Vašek bigbíťák a co říkají na předělávku Bílé orchideje od Morčat na útěku.
Stříbro – Po dlouholeté odmlce se ve Stříbře opět konal Městský ples, na kterém se mohli návštěvníci pomocí prezentačních infotabulí a letáčků seznámit s prací stříbrských podniků, organizací i škol. Firmy dokonce vystavily ve vestibulu vůz, motorky či topné těleso.
Vyškovsko – Předposlední lednový víkend má ambice na to, aby na několik zajímavých setkání přilákal snad všechny generace diváků. Například milovníci divadla se mohou těšit hned na trojici divadelních představení.
Planá – Festival Plánský Koupák vyhrál třetí ročník ankety Tachovského deníku o nejoblíbenější kulturní akci loňského roku. Odměnou vítězi ankety je rozhovor s organizátorem. Proto jsme několik otázek položili Jiřímu Fejtovi, který je vůdčí osobností pořádající agentury Erion Production.
Plzeň - Plavbu lodí Costa Concordia absolvovali i Plzeňané Petr Kasalický s přítelkyní Jaroslavou Květoňovou. Naštěstí ne tu poslední a osudovou, kdy se loď převrátila a pohřbila několik lidí.
Plzeň – Plavbu lodí Costa Concordia absolvovali i Plzeňané Petr Kasalický s přítelkyní Jaroslavou Květoňovou. Naštěstí ne tu poslední a osudovou, kdy se loď převrátila a pohřbila několik lidí.
Dolní Němčí /ROZHOVOR/ - Dvěma patnáctiminutovými vstupy ozdobil v sobotu pátý ročník farního plesu v Dolním Němčí zpěvák Petr Bende. Než ale vyběhl na pódium, poskytl Slováckému deníku rozhovor.
Nová Paka – Se starostou Nové Paky jsme se ohlédli za minulým rokem a zhodnotili jej. Mluvili jsme o investicích, rozvoji průmyslové zóny, bydlení, budování bazénu ad. Naše první otázka směřovala do minulosti.
Jablonec nad Nisou /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ -Dívčí skupina 5Angels vystoupila před téměř pěti stovkami fanoušků v jabloneckém Eurocentru. Po koncertě se svým příznivcům podepsaly a s největšími vytrvalci se i vyfotily.
Tábor /FOTOGALERIE/ -Andělé jsou mezi všemi, mezi nebem a zemí, mezi kolíbkami i ranvejemi, na kobylce houslí, na oceli skalpelu, jako paprsky světla letí do noci a chrání vaše osudy. Takhle upozorňoval Music Club Kotnov na sobotní večer, kdy pořádal první narozeninovou party. Během prvního roku dosáhl klub Kotnov několika met. „Kotnov se stal jedním z nejexkluzivnějších klubů v České republice. Disponuje mystickým prostorem hradního sklepení, na výzdobě se podílel významný designér Josef Klír,“ říká Petra Motyčková z agentury 3P3 Consulting.
Plzeň – Do plzeňského Parkhotelu přijede toto úterý zpěvačka Věra Špinarová, aby tady od 19 hodin uvedla velký sólový koncert. Ještě dodatečně tak oslaví své prosincové životní jubileum – šedesáté narozeniny.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Německá pop legenda Alphaville, slavící letos 30 let vzniku, vystoupí na 3. Plese severočeských patriotů v sobotu 4. února. Ještě před show dal Deníku rozhovor Marian Gold, její zpěvák i zakladatel.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR, SOUTĚŽ/ - Pop legenda Alphaville (SRN) pobaví 3. Ples severočeských patriotů v sobotu 4. února. Ještě před show dal Deníku rozhovor Marian Gold, její zpěvák i zakladatel.
Praha - Božena Němcová by z toho možná byla podobně zklamaná, jako když jí dal kopačky Václav Bolemír Nebeský a místo hrátek s talentovanou literátkou odjel studovat medicínu do Vídně.
Staré Město - Billy Idol, Elton John, Alice Cooper, Jim Morisson, Ringo Starr, Iron Maiden či The Who. Jako rockery či rocková uskupení je zná celý hudební svět. Ne každý ale ví, že tato jména spojuje kromě muziky také umění.
Praha - Ani krize neohrozila pořádání plesů, karnevalů a tanečních večerů. Jen v Praze se budou od ledna do března konat desítky akcí, sezonu tradičně odstartovaly maturitní plesy. Tancechtiví Pražané ale mohou vyrazit i na křišťálový, folklorní nebo lékařský bál. Zimní radovánky pak vyvrcholí plesem v opeře.
Na Valašsku se loni narodilo přes patnáct set dětí. Většina jich dostala běžná česká jména. V kolébkách si tak pobroukávají Elišky, Adélky, Tomášové či Jakubové.
Mostecko - Velké taneční zábavy se blíží. Nejvíc jich bude v sále mosteckého Repre, kam se vejde až tisíc lidí. Bály bude hostit i Citadela v Litvínově.
Benešovsko – „To jsem opravdu nečekal.“ Právě s tím, slovy notorického sběrače Zlatých a Českých slavíků, Karla Gotta, by mohl přebírat už svou třetí trofej lídra ankety Benešovský Otík, Vlasta Horváth.
Pelhřimov, Brno – Téměř po měsíci poznali chuť vítězství. Přesně po osmadvaceti dnech opět zněla kabinou píseň Karla Gotta C´est la vie oslavující získané tři body.
Teplice - Koncert Davida Uličníka a Jiřího Škorpíka se koná 27. prosince od 19.00 hod. v Zahradním domě v Teplicích. Tito dva členové populárního 4TETu připravili společně s dalšími třemi muzikanty nový projekt, který měl svou premiéru 7.12 v Praze a toto bude jejich teprve druhý koncert.
Kolín – Je to jedna z kolínských jistot – jedním z posledních koncertů roku v kolínské restauraci U Vodvárků je večírek kapely De Bill Heads s vlastním přízviskem Idiotic Pub Band.
Praha - Na sociální síti Facebook je v takto zaměřené skupině více než 1600 lidí. Sledují také internetový odpočet dní, po které bude ještě Klaus na Hradě. Stránka klauscountdouwn.cz dnes hlásí 449 dní.
Olomouc /DOPLNĚNO/ – Co mají společného Karel Gott, Václav Neckář, atmosféra Latinské Ameriky a krásná Taťána Kuchařová? Všichni zmínění se sejdou 21. ledna na již třináctém ročníku Městského bálu v Olomouci, který nese podtitul S Karlem Gottem až do Brazílie. Letošní plesání změní své místo konání.
Praha /ROZHOVOR/ – Její poslední celovečerní film Katka získal řadu cen, včetně domácích. Teď chystá Helena Třeštíková do kin další počin, který „sbírala“ snad nejdelší dobu ze všech svých projektů. V úterý viděli její Soukromý vesmír první diváci. Zachycuje život rodiny režisérčiny kamarádky Jany Kettnerové během více než třiceti let a je i cenným průřezem naší novodobou historií – od srpnové okupace, přes Spartakiádu až po neslavné Husákovy projevy a sametovou revoluci. S Helenou Třeštíkovou jsme si podídaly o jejím novém dokumentu Soukromý vesmír, chaotickém materiálu a horizontálním Karlu Gottovi…
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Je to už více než deset let, co malí kluci školou povinní, nadějní muzikanti místní ZUŠ, hostovali v představení Slováckého divadla Slovácko sa súdí.
Praha /VIDEO/ – O největším českém hitu všech dob rozhodli v pondělí večer diváci TV Barrandov. Jsou jím Holky z naší školky. Šlágr autorů Karla Vágnera a Pavla Žáka, kterým před dvaceti lety bořili diskotéky Standa Hložek a Petr Kotvald, obstál v konkurenci 197 písní, pro něž diváci hlasovali na internetu i pomocí SMS. Druhou nejoblíbenější skladbou je Stín katedrál, na pomyslné bronzové příčce skončil Holubí dům.
Praha – Atmosféra blížících se Vánoc převládala na koncertu legendárního tenoristy Josého Carrerase, který včera vystoupil v ne zcela zaplněné pražské O2 areně. Pódium ozdobily dva velké vánoční stromky a množství žárovek, vánoční písně zazněly v programu i při přídavku. To si se slavným španělským umělcem přišel zazpívat Karel Gott. Společně předvedli oscarovou skladbu White Christmas Irvinga Berlina z filmu Holiday Inn, kterou Gott nazpíval česky jako Já sním o Vánocích bílých. Vřele přivítaný Gott poté přidal píseň Jsou svátky.
Praha – Atmosféra blížících se Vánoc převládala na koncertu legendárního tenoristy Josého Carrerase, který včera vystoupil v ne zcela zaplněné pražské O2 areně.
Praha – Baladou Lásko, voníš deštěm z repertoáru rockové skupiny Black Sabbath zakončila dnes v pražské Tesla Aréně ve čtvrtek svoji koncertní činnost Marie Rottrová.