
Venkovské trhy ve Šternberku se otevřou v sobotu letos naposled
Šternberk – Poslední letošní Venkovské trhy se ve Šternberku na Olomoucku uskuteční v sobotu 6. října.
Šternberk – Poslední letošní Venkovské trhy se ve Šternberku na Olomoucku uskuteční v sobotu 6. října.
Krasíkov – Přivítat návštěvníky na jubilejním desátém ročníku Slavností jablek se chystá vrch Krasíkov. Slavnosti se konají v sobotu 6. října a začínají v 11 hodin.
Dolní Lomná – Tradiční regionální jarmark s trhem zvířat se koná v sobotu od 10 hodin v areálu u Lomňanského muzea.
Staré Město – Posezení s altánky či ekologickou naučnou stezku pro žáky základních škol chce vybudovat vedení Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě v areálu parku, v němž škola stojí. Od plánu jej ale odrazují vandalské činy, jimiž park trpí.
Hronov /FOTOGALERIE/ - Po pěti lekcích tanečních kurzů přišel čas na první prodlouženou, kterou si nenechali ujít téměř všichni mladí tanečníci v doprovodu svých rodičů, jimž předvedli své pokroky ve studiu tance.
Mirovice – Na začátku je jablko, na konci mošt. Jakým procesem musí projít ovoce, aby se z něj stala lahodná šťáva? To jsem měla možnost vidět v mirovické moštárně. Průvodcem po světě moštování mi byla předsedkyně mirovického zahrádkářského svazu a bývalá dlouholetá vedoucí výroby Alena Jannacková.
Domažlicko - Úroda jablek je letos vskutku obrovská.
Častolovice – Nejkrásnější jablka, melouny, dýně i květiny nebo stromky na jednom místě.
Častolovice – Nejkrásnější jablka, melouny, dýně i květiny nebo stromky na jednom místě.
Mirovice – Na začátku je jablko, na konci mošt. Jakým procesem musí projít ovoce, aby se z něj stala lahodná šťáva? To jsem měla možnost vidět v mirovické moštárně. Průvodcem po světě moštování mi byla předsedkyně mirovického zahrádkářského svazu a bývalá dlouholetá vedoucí výroby Alena Jannacková.
Klatovsko - Deník už zná vítěze letních soutěží, ve kterých jste redakci posílali fotografie svých zahrádek a výpěstků na nich, rybářských úlovků, houbařských úlovků a fotografie z dovolené nebo letních výletů
Zlín - Unikátní výstavu fotografií nazvanou Naši geografové mohou zhlédnout lidé ve Zlíně. V pasáži centra Zlaté jablko ji otevřela peruánská velvyslankyně v České republice Marita Susana Landaveri Porturas.
Zlín - Unikátní výstavu fotografií nazvanou Naši geografové mohou zhlédnout lidé ve Zlíně. V pasáži centra Zlaté jablko ji v pondělí otevřela peruánská velvyslankyně v České republice Marita Susana Landaveri Porturas.
Litoměřicko - Brigádníci se letos při sběru jablek zapotí. Úroda se totiž oproti minulým rokům opravdu vydařila.
Mrákov /VIDEO/ - Příroda dělá v posledních letech divy. Nejenže si musíme zvykat na tropické počasí, ale zmatené jsou také rostliny, které kvetou dvakrát ročně. To se stalo například na zahrádce Hoffmannových v Mrákově na Domažlicku.
Mrákov – Příroda dělá v posledních letech divy. Nejenže si musíme zvykat na tropické počasí, ale zmatené jsou také rostliny, které kvetou dvakrát ročně.
Vyškovsko - Výkupny letos lákají na vysoké ceny, zájem lidí o sběr ovoce přesto na Vyškovsku klesá. Ovocné stromy u silnic regionu navíc pomalu nahrazují okrasné javory nebo lípy.
Zásada /ROZHOVOR/ - Prohibice měla dopad i na malé destilerie typu Style Bohemia Zásada. A ještě mít bude. Sklady destilerie i odběratelů jsou plné.
Praha - Jedno jablko denně nahradí lékaře. Toto tvrzení britského lékaře J. Stisona z roku 1904 je stále aktuální. I proto byla před nedávnem spuštěna informační kampaň „Zdravá svačina", která má pomoci při změně stravovacích návyků českých školáků. A jak? Zejména podporou konzumace tuzemského ovoce a zeleniny. Dobrá myšlenka, ovšem nelehká realizace.
Bukovany - Kolik aut projelo v pondělí 1. října ráno kolem kobyly, která se pásla na krajnici silnice v Bukovanech, nyní už nikdo nezjistí. Jisté však je, že teprve na telefonát Benešovského deníku přijeli na místo týnečtí strážníci.
Šternberk – Rekordní návštěvnost o víkendu zaznamenali na hradě ve Šternberku, kde poprvé probíhala akce Podzimní mlsání doplněná kostýmovanými prohlídkami.
Domažlice – Strážníci přestali tolerovat dlouholetý zvyk stát s autem ve frontě na chodníku.
Bukovany – Kolik aut projelo v pondělí 1. října ráno kolem kobyly, která se pásla na krajnici silnice v Bukovanech, nyní už nikdo nezjistí. Jisté však je, že teprve na telefonát Benešovského deníku přijeli na místo týnečtí strážníci.
Kozojídky – I když počasí letos pěstitelům ovoce moc nepřálo, opět se v Kozojídkách uskutečnila oblíbená výstava ovoce a zeleniny. „Báli jsme se, že výstava ani nebude. Jablka opadala, všechno uschlo," řekl jeden z organizátorů výstavy František Koryčanský.
Hrádek – Třetí sobotu za sebou moštovali v Hrádku. A zájem byl s ohledem na nadúrodu znovu neuvěřitelný!
Zásada - Prohibice měla dopad i na malé destilerie typu Style Bohemia Zásada. A ještě mít bude. Sklady destilerie i odběratelů jsou plné.
Šternberk – Rekordní návštěvnost o víkendu zaznamenali na hradě ve Šternberku, kde poprvé probíhala akce Podzimní mlsání doplněná kostýmovanými prohlídkami.
Opava - Nový sběrný dvůr v Kylešovicích. Právě ten se stal již před několika měsíci jablkem sváru mezi místními obyvateli a opavským magistrátem. Na počátku tohoto roku vše nasvědčovalo tomu, že město couvlo a občané vyhráli. Nyní se však situace změnila.
Krásný Dvůr - Loni na podzim se oslava jablek v Krásném Dvoře konala poprvé a přilákala mnoho lidí.
Olomouc – Olomoucký biojarmark přilákal v sobotu na Horní náměstí stovky lidí. K nákupu potravin, oblečení a kosmetiky v biokvalitě jim vyhrávala cimbálovka.
Kralupy – Kralupy nad Vltavou, kterými pochodovali ve svátečním dni extrémisté, daly jasně najevo, co si myslí o nacionalismu a jeho stoupencích.
Kralupy – Kralupy nad Vltavou, kterými pochodovali ve svátečním dni extrémisté, daly jasně najevo, co si myslí o nacionalismu a jeho stoupencích.
Náchod – Medvědi Ludvík a Dáša, kteří žijí v příkopu náchodského zámku, hlady nezemřou.
Kralupy nad Vltavou - Kralupy nad Vltavou na Mělnicku, kterými pochodovali ve svátečním dni extrémisté, daly jasně najevo, co si myslí o nacionalismu a jeho stoupencích. Až sto padesát nacionalistů vyrazilo po páteční čtrnácté hodině od nádraží na pochod městem.
Náchod /FOTOGALERIE/ - Zámečtí medvědi Ludvík a Dáša hlady rozhodně trpět nebudou. Vedení města jim našlo nové sponzory, kteří šelmám až do konce roku 2014 zajistí celkem 350 kilogramů granulí pro velká plemena psů a 60 kusů masových salámů.
Kelč – Vrtulník musel ve čtvrtek dopoledne letět do Kelče pro zraněného muže, který spadl při česání jablek ze stromu. S podezřením na poranění páteře zdravotníci muže transportovali do ostravské nemocnice.
Opava - Nový sběrný dvůr v Kylešovicích. Právě ten se stal již před několika měsíci jablkem sváru mezi místními obyvateli a opavským magistrátem. Na počátku tohoto roku vše nasvědčovalo tomu, že město couvlo a občané vyhráli. Nyní se však situace změnila.
Náchod /FOTOGALERIE/ - Zámečtí medvědi Ludvík a Dáša hlady rozhodně trpět nebudou. Vedení města jim našlo nové sponzory, kteří šelmám až do konce roku 2014 zajistí celkem 350 kilogramů granulí pro velká plemena psů a 60 kusů masových salámů.
Uherské Hradiště - Především na podzim se jméno Karly Malinové často objevuje v regionálních médiích, a to v souvislosti s úrodou. Nebo také se soutěží Top Víno Slovácka. Anebo vlastně pokaždé, když se jakýkoliv problém týká zemědělců a zemědělství.
Bělá pod Bezdězem - Není sklizeň jako sklizeň, před tradičními jablky a švestkami dal „zahrádkář" v Bělé pod Bezdězem na Mladoboelslavsku přednost pěstování konopí. Vysoké rostliny nezvyklého vzhledu však neunikly pozorným očím sousedů mladého pěstitele. A nebyly jim zrovna po chuti.
Starý Klíčov – Velký zájem o zkapalnění dovezeného ovoce způsobil, že v klíčovské pálenici došly sudy, ve kterých Císlerovi zakládají kvas.
Janovice nad Úhlavou – Fíkovník, plody ačokča, ananasovník s malým plodem, bavlník nebo baklažán. S tímto i s dalšími výpěstky se pochlubili zahrádkáři, kteří je přinesli na zahrádkářskou výstavu do Janovic nad Úhlavou.
Chelčicko / Lhenicko - Pokud bude prohibice trvat dál, mohou být letos Slavnosti plodů bez soutěže destilátů.
Bernartice - Zákazníci z Popovce u Zběšiček: Letos je hodně jablek. Nevíme, co s nimi. Dali jsme je i do výkupu.
Starý Klíčov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Prezentace výpěstků ZO ČZS Starý Klíčov ukázala, že se v regionu máme čím pochlubit.
Bělá pod Bezdězem – Není sklizeň jako sklizeň, před tradičními jablky a švestkami dal „zahrádkář" v Bělé přednost pěstování konopí.
Blanensko – Na zdraví i na zahřátí. Lahodnou třešňovici už má František Koudelka z Lipovce vypálenou. V příštích dnech zaveze do pálenice ještě kvas ze švestek a rynglí. Domácí pálenku si nechává dělat už pětatřicet let. „Člověk ví, co se do pálenky dá. Žádná chemie jako u některých patoků z obchodů. To se nedá s domácí pálenkou vůbec srovnat," řekl lipovecký zahrádkář.
Podkrkonoší – Již popáté zasedala certifikační komise, která posuzovala nejen nové žádosti o udělení značky, ale také žádosti o prodloužení certifikátu značky PODKRKONOŠÍ regionální produkt®.
Třebíčsko - Při cestování po silnicích na Třebíčsku mnohdy zahlédnete za krajnicí pod ovocnými stromy sběrače jablek. Často se pohybují až nebezpečně blízko a ohrožují tak hlavně svoji bezpečnost. To vše za cenu peněz, moštu či pálenky.
Jesenice – Celkem šestadvacet štrúdlů rozložených na tácech čekalo na bedlivé oko i chuťové buňky poroty.