
Knihovníci navštívili nejstarší čtenářku. Oslavila 99. narozeniny
Cheb – Knihovníky chebské knihovny doma uvítala nejstarší čtenářka Jana Náhlovská. Oslavila 99 let a může se pyšnit úžasnou vitalitou.
Cheb – Knihovníky chebské knihovny doma uvítala nejstarší čtenářka Jana Náhlovská. Oslavila 99 let a může se pyšnit úžasnou vitalitou.
Plzeň - Knihovna města Plzně má dnes uzavřeny všechny pobočky, a to z technických důvodů.
Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm zavedla službu Knihy až k Vám domů. Novinka městské knihovny je určena imobilním čtenářům, kteří tak při vypůjčení knihy musí vyřešit už jen jediný problém - jakou publikaci by si rádi přečetli.
Před dvaceti lety ve Zbyslavicích zavřeli výsek masa. Dnes v této části komplexu, kde sídlí i jediný obchod v obci, otevírají volnočasové Komunitní centrum s bohatým využitím. A jednou zde možná bude třeba knihovna.
Tábor – Městská knihovna v Táboře připravila pro návštěvníky Sokolské plovárny první z avizovaných zážitkových setkání s knihou.
Jirkov - Čtenáři mohou ode dneška, úterý 24. července, přijít na všechna oddělení knihovny.
Jičínsko – Hořická knihovna se zapojila do celostátního projektu na podporu dětského čtenářství, který je zaměřený na ty nejmenší.
Až do konce července je ve foyeru regionální knihovny v Karviné-Mizerově výstava věnovaná výročí zavraždění rodiny posledního ruského cara Nikolaje Romanova a celé jeho rodiny.
Překvapivý objev čekal na všechny, kteří se v těchto týdnech věnují rekonstrukci hranické knihovny. Po shození omítky na stropě pod ní totiž vykoukly staré stropní malby. Na určení jejich stáří se pracuje.
Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.
Ústí nad Labem /FOTOGALERIE/ - Akt dvou žen ze třicátých let, dílo slavného sochaře Zetlllitzera, stěhovalo v pátek 20. července Muzeum města Ústí nad Labem ze Severočeské knihovny těžkým jeřábem.
Nymburk – Nejen školy jsou tradičním místem stavebních prací o prázdninách. Zásadní úpravy v těchto dnech a týdnech provádí dělníci také na Městské knihovně v Nymburce.
Havlíčkův Brod – Posledních několik let se malí návštěvníci havlíčkobrodské knihovny mohou zúčastnit prázdninového výtvarného tvoření. V Duhových hrátkách, jak se celá dílna nazývá, si děti vyzkoušejí nejrůznější činnosti.
Kutná Hora - Myšlenka zrekonstruovat budovu bývalé Základní školy J. A. Komenského v Kutné Hoře Na Náměti a vybudovat v ní novou moderní knihovnu většinu Kutnohořanů nadchla. Město se ale hned na začátku muselo vypořádat s jednou komplikací.
Slatiňany – Během uplynulého víkendu dorazily na zámek ve Slatiňanech další původní knihy ze zámecké knihovny.
Benešovsko - Přinášíme vám tradiční krátké zprávy z regionu.
Po deseti letech by měla do konce roku 2020 skončit revitalizace rozsáhlého historického komplexu Klementina, sídla Národní knihovny (NK). Třetí etapa oprav historické budovy vyjde na miliardu korun.
Děti z ateliéru Modrý anděl přemalovali první knihobudku. Tyto budky jsou v Prostějově už tři, nového kabátu se dočkala ta na Husově náměstí. „Chtěli jsme, aby byli více barevnější a upoutali více pozornosti. Takhle určitě nalákají i více školáků,“ řekla předsedkyně Okrašovacího spolku Milada Sokolová.
Rakovník – Ač by se mohlo zdát, že s koncem školního roku a nástupem prázdnin a dovolených se v dnešní době internetu a sociálních sítí na knihách hromadí prach a pracovnice v knihovnách si mohou trochu odpočinout, v rakovnické knihovně je tomu právě naopak. Po knihách je poptávka i od svátečních čtenářů, kteří si je berou právě na dovolené. A tak mají napilno také zaměstnanci knihovny, kteří se podílí i na údržbových pracích a organizaci letních akcí.
Vyškov – Na prázdninový provoz si někteří čtenáři navštěvující pravidelně vyškovskou Knihovnu Karla Dvořáčka nezvykli.
Ústecko - Seniorům přímo do jejich domovů donáší knihy dobrovolníci.
Prázdniny jsou v plném proudu a i přesto, že většina rodin odjela na dovolenou, pro orlovské děti, které se na dovolenou teprve chystají, je připraven bohatý prázdninový program. Čeká na ně interaktivní výstava večerníčků, čtení pohádek nebo prázdninový týden v knihovně.
Krásná - V obci Krásná u Aše se pro veřejnost otevřela nová knihovna.
Jako v hollywoodském snu si v minulých dnech připadali někteří obyvatelé Hradce Králové. Ve městě nad soutokem Labe a Orlice byla totiž k vidění hvězda hollywoodských akčních filmů Jackie Chan (64). Muž, kterého si milovník filmů vybaví například ve snímcích Police Story, Křižovatka smrti či Tenkrát na východě, zavítal do východočeské metropole, aby zde natočil pár záběrů k chystanému filmu Můj deník.
Benešovsko – Návštěvnost knihoven na Benešovsku se v létě liší. Zatímco do některých vedou kroky čtenářů častěji než po zbytek roku, jinde pozorují jejich odliv a jsou i takové, kde nezaznamenaly žádnou změnu. Oslovené instituce se většinou shodují v tom, že na dovolenou si lidé nejčastěji půjčují oddechovou literaturu, vedou především texty z pera současných českých autorek.
Hradec Králové - Po Catherine Zetě Jones se v Hradci objevila další filmová hvězda.
Hradec Králové - Podívat se na centrum krajského města z ptačí perspektivy a u toho si ještě zacvičit jógu mohou lidé ve čtvrtek na střeše městské knihovny.
Masarykova knihovna připravila přes léto pro děti program plný čtení, na který zvou i známé osobnosti. Ve středu knihovnu navštívila Kateřina Mrlinová, herečka, zpěvačka a šansoniérka ze Vsetína.
Most - Městská knihovna v Mostě má být otevřeným vzdělávacím, kulturním, komunitním a kreativním centrem. Knihovnické služby postupně posílí, nabídnou i elektronické publikace a více cizojazyčných.
Kutnohorsko – Lidé na knihovny nezanevřou ani o prázdninách. Chodí jich sem sice o něco méně, ale například v kutnohorské knihovně to díky upravené otevírací době tolik nepozorují.
Jičín - Také si neumíte představit dovolenou bez dobré knihy? Pokud se o prázdninách vydáte osvěžit na jičínské koupaliště, můžete oblíbené čtení zapomenout klidně doma. Od července tu totiž funguje nově otevřená samoobslužná knihovna, která nabízí zhruba 150 titulů. Knihy jsou k dispozici v bufetu, hned vedle automatu na kávu.
Vrdy /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Slavnostní odhalení pamětní desky s reliéfem Františka Vladimíra Lorence, díla sochaře a restaurátora Zdeňka Myslivce, se uskutečnilo v neděli 8. července ve Vrdech. Právě jeho jméno nese od začátku měsíce místní knihovna.
Jarošov nad Nežárkou - Jarošovská Pravdova knihovna uspořádala ve čtvrtek 5. července 2018 tradiční pouťovou vycházku.
Jihlava – Kvůli špatnému technickému stavu bude letos muset projít opravou střecha budovy Městské knihovny Jihlava. Její provoz však rekonstrukce nijak neomezí.
Městská knihovna Havířov a Správa sportovních a rekreačních zařízení vyhlašují bleskovou soutěž o 10 permanentek na letní koupaliště a jiná městská sportoviště.
Planá - Už od jara letošního roku pomáhá plánská knihovna prodejem vyřazených knih či knih darovaných Hospici sv. Jiří v Tachově.
Kolín – Linii teras nad řekou, k níž nedávno přibyly ty zrekonstruované za městským společenským domem, by mělo brzy rozšířit další místo. Jsou jimi avizované prostory dvora bytových domů pro seniory v Husově ulici a nevyužitá zahrada za městskou knihovnou.
Hradec Králové - Výstavu Stavba roku 2017 představující projekty přihlášené na veřejnou architektonickou soutěž Královéhradeckého kraje můžou do konce srpna zhlédnout návštěvníci ve foyer Knihovny města Hradce Králové.
Hradec Králové - Na výstavu fotografií Martina Lukeše Gotham City můžou návštěvníci dorazit do konce srpna do Knihovny města Hradce Králové, Pobočky Moravské Předměstí B.
Vyškov – Matkám nedonošených dětí pomáhají ve vyškovské knihovně. „Dobrovolníci uháčkují srdíčko a napíší mamince vzkaz,“ sdělila zaměstnankyně knihovny Zdeňka Adlerová.
Brno /ANKETA/ - Knihomolové, kteří se budou chtít na léto předzásobit, by si měli pohlídat upravenou otevírací dobu knihoven. Některé z nich na prázdniny zavírají, jiné mají otevřeno jen jeden prázdninový měsíc.
Benešovsko - Kam vyrazit za kulturou a zábavou?
Boskovice – Jedna ze dvou telefonních budek na boskovickém Masarykově náměstí se dočká kuriózního využití. Město ji odkoupilo od společnosti O2 a přetvoří ji ve veřejnou knihovnu.
Cheb - Čtenáři si mohou také o prázdninách půjčovat knihy v chebské městské knihovně. Ta má však jako tradičně upravenou provozní dobu pro veřejnost, aby nemusela být knihovna ani v době dovolených zavřená.
Most - Městská knihovna v Mostě bude mít v sobotu 7. července zavřeno.
Rokycany - O rekonstrukci objektu se postarala především dřevomorka.
Protivín - Závěr školního roku se již podruhé v Městské knihovně Protivín nesl v duchu pasování prvňáčků na čtenáře.
Havlíčkův Brod – V červenci v Havlíčkově Brodě odstartuje dlouho očekávaná výstavba nové krajské knihovny, která návštěvníkům nabídne dvoupatrový čtenářský ráj s pohodlnými čítárnami i prostorem pro vzdělání a relaxaci.
Liberec – Stejně jako každý rok i letošní prázdniny bude mít Krajská vědecká knihovna v Liberci omezený provoz.
Kvíčovice – Kromě prostor úřadu se uvnitř nachází zasedací místnost a knihovna.