Nová parkovací místa vzniknou nejpozději do konce února u nádraží Opava-východ. Dosud podle náměstka primátora Josefa Stiborského fungovala zhruba tři místa k parkování u budovy plynáren naproti nádraží.
Praha - Pražský deník vám přináší vycházky Prahy Neznámé. Vydáme se po méně známých, ale zato neméně zajímavých zákoutích metropole. Protentokrát se pustíme za architektonickými zajímavostmi náměstí Míru.
Louny - V Městské knihovně v Lounech začal ve středu 11. ledna další cyklus zeměpisných přednášek. Vyprávění se ujal Tomáš Hušek, který dvakrát navštívil Kambodžu. O své zážitky se podělil se čtenáři lounské knihovny.
Ústí n. O. /Krátce/ – Městská knihovna pokračuje v cyklu přednášek zařazených do Akademie volného času, jako první v letošním roce přednášel profesor František Musil o sídlech středověkých společenských elit.
Praha - Národní knihovna by v budoucnu měla kromě každé nové vydané tištěné knihy archivovat i publikace pořízené elektronicky. Počítá s tím novela knihovního zákona a zákona o neperiodických publikacích, který v pondělí projedná vláda.
Vsetín Sobotní odpoledne ve vsetínském Domě kultury patřilo dětem. Konal se zde 25. ročník Tříkrálového karnevalu. V předsálí a velkém sále tak bylo možné potkat princezny, kovboje, draky, klauny, víly a spoustu dalších rozličných masek. Akci společně pořádaly Základní škola Integra, Salesiánské sdružení a Masarykova veřejná knihovna.
Most - Ve čtvrtek 19. ledna začne v mostecké výstavní síni Zlatá trojka v městské knihovně výstava Mostecko včera a dnes. Jiří Havelka, fotograf a bývalý důlní technik hlubinného dolu Julius III, vystaví přes padesát srovnávacích fotek proměn mostecké krajiny.
Kolín – Velký den pro Regionální muzeum v Kolíně se přiblížil. Příští týden se pracovníci muzea začínají stěhovat do zrekonstruovaného Veigertovského domu na Karlově náměstí. Tím končí mnoholeté období, kdy muzeum nemělo hlavní sídlo.
Kladno - Středočeská vědecká knihovna v Kladně pořádá ve spolupráci s Památníkem Karla Čapka výstavu s názvem Ztracená generace. V Malé galerii knihovny potrvá do 14. února a návštěvníkům bude přístupná v otevírací době knihovny. Realizoval ji Památník Karla Čapka u příležitosti stoletého výročí 1. světové války.
Neštěmice - Obvodní radnice v Neštěmicích v listopadu obnovila vydávání svého zpravodaje. Prozatím vyšlo jen jedno číslo, radnice ho zaplatila třiceti tisíci z vítání malých občánků.
Vyškov - Začínala v roce 2000 v knihovně v Moravských Prusích na Vyškovsku, kde žije. Oba s manželem byli odkojení knížkami, s rozhodnutím stát se knihovnicí neváhala.
Karlovarský kraj - O přípravě projektů na opravy silnic II. a III. tříd v regionu a o jejich šanci na úspěch v získání evropských dotací jednala hejtmanka Jana Vildumetzová s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou.
Víska – V nových a mnohem důstojnějších prostorách se od Nového roku scházejí zastupitelé obce Víska na Chotěbořsku. Do lepšího se přestěhovala i obecní knihovna.
Ústí nad Labem - Nový sborník, který vznikl z loňského kurzu tvůrčího psaní, obsahuje čtyřicet úloh lektora Adama Krupičky s deseti řešeními čerstvých absolventů Labské literární akademie. Knihu s poetickým názvem Lalia spoluvydala Severočeská vědecká knihovna s podporou města Ústí.
Zdice – Zdičtí turisté pořádají během roku spoustu výletů do zajímavých koutů berounského regionu a jeho okolí. O jejich kouzlo a atmosféru se rozhodli podělit i s ostatními příznivci turistiky.
Královéhradecko – V loňském roce odstartoval projekt České pošty, který spočívá v převedení poštovních služeb na obecní úřady nebo soukromé provozovatele.
Washington - Většina savců má nudné zbarvení, samá fádní hněď a šeď - naproti tomu zebří pruhy jsou výrazné, krásné a především zvláštní, říká americký vědec Tim Caro. Biolog, který se věnuje divoce žijícím zvířatům, strávil deset lét pod horkým tanzanským sluncem, aby zjistil, proč mají zebry pruhy. Zašel až tak daleko, že se sám za zebru převlékl. Svou odpověď ovšem nakonec našel až v knihovně své domovské Kalifornské univerzity, napsal americký deník The Washington Post (WP).
Jemnice (Třebíčsko) - O rakovině se prý má hovořit veřejně. Stává se tak i při odborných přednáškách, jedna z těch nejbližších, která se bude konat hlavně pro ženy, se uskuteční v pondělí 16. ledna od 16.30 hodin v Jemnici.
Ústí nad Labem – Unikátní, pestrá a zajímavá je sbírka povídek, esejů i postřehů „Lalia" (Labská literární akademie), výsledek práce absolventů kurzů tvůrčího psaní Adama Krupičky.
Cheb - Spoustu čtenářů a návštěvníků chebské knihovny zaujal v roce 2014 pětidílný cyklus přednášek Jakuba Formánka s názvem Mýty a fakta první republiky.
Praha - Vláda dnes souhlasila s poskytnutím finanční podpory pro Cenu Václava Havla za lidská práva pro další čtyři roky. Cenu uděluje Rada Evropy od roku 2013 a je s ní spojena odměna 60.000 eur (1,6 milionu korun). Příspěvek české vlády tvoří polovinu z této částky.
Hradec Králové - Biskupská knihovna v atriu Nového Adalbertina na hradeckém Velkém náměstí hostí ve středu 11. ledna od 17.30 hodin Filmové večery východočeských tvůrců.
Votice – Pouze klepání paliček o sebe a tlumený hovor byl o víkendu slyšet ze spolkové místnosti multifunkčního centra v Husově ulici. Patnáct zručných žen v sobotu a o tři více v neděli se zdokonalovalo s pomocí zkušené lektorky při kurzech v paličkování krajek.
Zdice - Zimní večery jsou dlouhé. Přestože většina českého národa dá před čtením knihy přednost sledování televize či brouzdání po internetu, je stále dost lidí, kteří čtou rádi.
Plzeň – Vastimil Vondruška patří v knihovnách k nejžádanějším autorům, a tak není divu, že Knihovna Města Plzně na konci roku 2016 zařadila do svého fondu jeho nejnovější román Nitranská brána smrti.
Vsetín - Rok na cestách je název souboru akcí, které na rok 2017 připravili pracovníci Masarykovy veřejné knihovny Vsetín. Letos se zaměří na cestování a poznávání jiných národů a jejich kultur.
Hluboká nad Vltavou - Encyklopedie, příběhy včelky Máji nebo lovecké knihy o váze přes čtyřicet kilogramů v těchto dnech berou do rukou kastelán Státního zámku Hluboká Miroslav Pavlíček a jeho kolegové. Po deseti letech se pustili do pravidelné inventury zámecké knihovny. Její katalogy obsahují úctyhodných dvanáct tisíc položek!
Rakovník – První Tříkrálová obchůzka, kterou muzikanti z kapely Hradní duo a jejich přátelé absolvovali v rakovnických ulicích, se uskutečnila v lednu 1994.
Boršov nad Vltavou (Českobudějovicko) - Dějiny umění, zajímavé kapitoly z historie, současnou literaturu, ale i některé medicínské otázky budou probírat zájemci, kteří se přihlásí na Boršovskou univerzitu (nejen) pro 3. generaci.