
Originální novoročenky se staly sběratelským artiklem
Krnov - Novoročenky ve fyzické podobě navzdory mobilům a mailům nezmizely, staly se předmětem sběratelského zájmu. Jednu takovou sbírku vystavuje od pátku krnovská knihovna.
Krnov - Novoročenky ve fyzické podobě navzdory mobilům a mailům nezmizely, staly se předmětem sběratelského zájmu. Jednu takovou sbírku vystavuje od pátku krnovská knihovna.
Hodonín – Smolný vstup do nového roku zažil jeden ze sprejerů ve Velkomoravské ulici v Hodoníně. Osmnáctiletého „grafika“ ze Zlínska dopadli policisté krátce po činu.
Kolín/Praha - Výstavu Václava Radimského ve výstavních prostorách Galerie hlavního města Prahy v městské knihovně na Mariánském náměstí navštívili zástupci kolínské radnice. Kolín na výstavu zapůjčil triptych Pohled na Kolín, jehož domovským místem je obřadní síň kolínské radnice.
Volary – Pokud se v lednu sejdou na pracovní schůzce zastupitelé Volar, aby dali hlavy dohromady ohledně budoucího využití bývalého hotelu Bobík, měli by vzít do úvahy i další volné objekty v majetku města.
Severní Čechy - Proč krávy spustily řetězovou reakci - aneb co všechno poslali klienti do Allianz pojišťovny. Která hláška se nejvíce líbí vám?
Johannesburg - V Hillbrow, jedné z problematických čtvrtí Johannesburgu, oslaví příchod nového roku tradičně kuriózně.
Humpolec /SILVESTR/ - To byl, panečku, zase jednou rok,” mnou si spokojeně dlaně humpolečtí představitelé.
Karvinsko - Už za pár hodin je tu nový rok, který podle mnoha prognóz nebude vůbec jednoduchý. Co všechno čeká obyvatele Karvinska a na co se mohu těšit, se dozvíte z následujícího přehledu.
Studénka - Studénecká knihovna pořádá výstavu háčkovaných vánočních ozdob, betlému a hraček Ladislavy Hradské. K vidění tam budou její krásná díla až do 31. ledna příštího roku.
Javorník – Ekologické centrum za šedesát milionů korun vznikne v Javorníku. Vybuduje ho občanské sdružení Ester. Sloužit bude například pro konání škol v přírodě, ekologických a sportovních táborů nebo pořádání odborných konferencí.
Plzeň - Ředitelé, šéfové a majitelé plzeňských organizací hodnotí, s jakými problémy se potýkali a co se jim v uplynulém roce naopak povedlo.
Hradec Králové -Lidovci by si přáli, aby právě opravovaná nová městská knihovna nesla Havlovo jméno. Magistrát se diskusi nebrání, přiklání se však spíš k původnímu návrhu přejmenovat náměstí Svobody v centru Hradce.
Děčínsko - Zajímavé akce a události slibuje lidem na Děčínsku rok 2012. Připravili jsme pro vás ty nejzajímavější!
Příbram /REAKCE NA ČLÁNEK/ - Dnešní pochod Příbramí pořádaný politickými stranami a hnutím Věci veřejné, TOP 09 a SOS Příbram komentuji v rozhovoru. Přesto si dovolím reagovat na několik nepravdivých či zkreslených informací, které vyšly v Příbramském deníku dne 29. prosince 2011 v článku s názvem „SOS Příbram vyzývá lidi: Pojďte si posvítit na radnici!“
Varnsdorf - Městská knihovna Varnsdorf vyhlásila 10. ročník soutěže Literární Varnsdorf 2012.
Prostějovsko – Nezaměstnané a úřady práce čekají od Nového roku změny. Kdo je v evidenci déle než dva měsíce a neodpracuje dvacet hodin týdně, může přijít o dávky. Novinek v rámci legislativního balíčku označovaného jako Sociální reforma I. je však více.
Malínky – Poslední letošní zasedání čeká v pátek, jen několik dní před koncem roku, zastupitele Malínek. Projednají rozpočtové provizorium na příští rok, na který plánují především obnovu hasičské zbrojnice a následnou stavbu přístřešku.
Č. Třebová - Místní městská knihovna připravila pro čtenáře několik novinek. Studenti a lidé pracující do večera uvítají možnost přijít si vypůjčit knihu v sobotu dopoledne.
Vavřinec – Rok 2011 si ve Vavřinci rozhodně budou pamatovat. Pro starostu obce Miloslava Novotného to byl snový rok. Málokterý starosta se totiž může pochlubit tím, že by vedl vesnici, která v jednom roce nasbírala tolik ocenění.
Prostějovsko – Nezaměstnané a úřady práce čekají od Nového roku změny. Kdo je v evidenci déle než dva měsíce a neodpracuje dvacet hodin týdně, může přijít o dávky. Novinek v rámci legislativního balíčku označovaného jako Sociální reforma I. je však více.
Děčín - Od rozhodnutí děčínských radních pojmenovat novou budovu děčínské městské knihovny jménem prezidenta Václava Havla uplynul sotva týden. A někteří obyvatelé města už jsou ostře proti.
Frenštát pod Radhoštěm - Výstava prací Lucie Culkové s názvem Draci a jiná fantasy stvoření bude k vidění až do konce ledna ve frenštátské městské knihovně. Jak už název napovídá, jedná se expozici kreseb dračích stvoření, které ocení nejen milovníci žánru fantasy.
Vyškov – Na nové cykly přednášek se od začátku roku 2012 můžou těšit lidé, kteří hledají poučení ve vyškovské Knihovně Karla Dvořáčka. Od ledna se v ní budou střídat přednášející zběhlí v historii i psychologii.
Břeclav – Práce s počítačem, notebookem, oblíbené kurzy trénování paměti, pohádky a samozřejmě půjčování knížek pro všechny generace. Přestože je Městská knihovna v Břeclavi poslední dny končícího roku 2011 zavřená, knihovníci se již připravují na nový rok. A čtenáři se mají na co těšit.
Most - Dosud nevystavenou kolekci svých autorských tisků představuje ode dneška (20. prosince) v mostecké galerii Zlatá trojka akademická malířka Helena Ambrosová. Výstava je součástí cyklu „Mostečtí výtvarníci“ a potrvá do 28. ledna příštího roku.
Česká Třebová – Hezký dárek k Vánocům připravilo pro seniory z českotřebovského domova v Bezděkově občanské sdružení Za jeden provaz. Místní obyvatelé si mohou vybírat ze čtyř desítek titulů, které jim nabízí nová audio- knihovna.
Třinec - Se svíčkami a lucerničkami přicházeli lidé v předvečer Štědrého dne do dětského oddělení Městské knihovny v Třinci, aby si právě odsud mohli do svých domovů odnést Betlémské světlo.
České Budějovice – Nekonečná „hra“ občana P. Č. s českými soudy všech stupňů pokračovala u Nejvyššího správního soudu ČR (NSS).
Králův Dvůr - Zastupitelé Králova Dvora by chtěli v příštím roce zrealizovat několik rozsáhlejších investičních akcí. Na některé z nich už letos podalo město žádost o dotaci.
Ostružno – Obecní úřad s místní knihovnou uspořádaly první předvánoční koncert v kostele Povýšení sv. Kříže.
Ústí nad Labem, Litoměřice – Ruční papír: inspirováno přírodou. Tak se jmenuje vánočně laděná expozice, kterou až do 10. ledna 2012 hostí ústecká knihovna na adrese Winstona Churchilla 3. Pořádá ji ve spolupráci s občanským sdružením Dílna ručního papíru a Irenou Štyrandovou, výtvarnicí i řemeslnicí z Litoměřic. Právě ta dílnu vede a tvoří v ní zajímavé věci. „Naše dílna od roku 2003 sídlí ve Velké Dominikánské, v hradební věži městského opevnění, která zde stojí už od konce 14. století,” prozrazuje majitelka dílny. „Historie na nás v těch místech přímo dýchá – je zde genius loci. V těchto zdech se nachází spousta příběhů,” přiznává radostně. „Výroba ručního papíru je a vždy bylo umění, je to také jeden dlouhý a krásný příběh,” doplňuje.
Písek - Kolektiv pracovníků městské knihovny a Prácheňského muzea připravil unikátní projekt nazvaný Čtení z Písku.
Moravská Třebová - V období předvánočních zaměstnaneckých večírků jsem byl pozván na ten náš, který se nesl v duchu sedmdesátých a osmdesátých let.
Hodonínsko – Když přebrala Dagmar Kachlířová dambořickou knihovnu, řekla si, že v ní udělá pořádek. Díky tomu se nyní ve vesnici uskutečnil poprvé výprodej vyřazených knih. Zájem byl hlavně o ty dětské. Podobně to bývá i ve větších knihovnách, kde je nutné vyřazovat knihy častěji.
Praha - V polovině dětských pokojíčků je kromě knihovničky i televize a přehrávač CD. Ukázal to průzkum Mediaresearch pro Asociaci televizních organizací mezi 730 dětmi od čtyř do 14 let. Z výsledků také vyplynulo, že čím dál víc dětí má pokoj jen samo pro sebe
Ústí n. O. – Do posledního místa zaplněná Malá scéna tleskala výkonům dětí, které docházejí do kroužků ústeckého Domu dětí a mládeže.
Šaratice – Knihu s neobvyklým názvem vydali v těchto dnech v Šaraticích. Jmenuje se Šaratice 800 let plus dva roky navíc, a jak název napovídá, mapuje víc než osmisetletou historii obce.
Český Brod - Městská knihovna v Českém Brodě již tradičně v době adventu připravuje literárně-zábavný pořad pro žáky ZŠ, letos byl věnován Karlu Jaromíru Erbenovi, od jehož narození uplynulo v listopadu 200 let. Během první poloviny prosince tak proběhlo celkem dvacet besed, kterých se zúčastnilo 395 žáků obou českobrodských ZŠ, českobrodské Základní a Praktické školy a ZŠ Poříčany.
Bílina - Bílinští radní navrhují přejmenovat hlavní náměstí ve městě po Václavu Havlovi. Návrh doporučili schválit zastupitelstvu, to rozhodne v únoru.
Pelhřimov /FOTOGALERIE/ – Příjemná předvánoční atmosféra dýchla ve středu odpoledne na návštěvníky jubilejního desátého ročníku Medování.
Kutná Hora /FOTO/- Pietní rozloučení s Václavem Havlemse uskutečnilo v pátek před polednem u pomníku T.G.Masaryka před Vlašským dvorem.
Nýrsko – Na projekt Šumavská škola = evropská škola získala nýrská základní škola ve Školní ulici dotaci z Evropského sociálního fondu
Vyškovsko -Poslední rozloučení s Václavem Havlem se dotkne také života na Vyškovsku. Knihovna ve Vyškově naplánovala pietní shromáždění, lidé zavzpomínají u Masarykova pomníku.
Rakovnicko - Knihy o Václavu Havlovi i ty, které on sám napsal, se v regálech městských knihoven příliš neohřejí.
Litoměřicko - Jak ve městech na Litoměřicku vzpomínají lidé na Václava Havla.
Děčín - Děčínští radní rozhodli, že městská knihovna ponese jméno Václava Havla. Podle mluvčí děčínského magistrátu Markéty Lakomé vše ale není definitivní; souhlas rady je jen prvním krokem.
Ústí nad Labem - Bílinští radní navrhují přejmenovat hlavní náměstí ve městě po Václavu Havlovi.
Prachatice /FOTOGALERIE/ - Zapálením svíčky a nahrávkou povídky Pižďuch zálesák v originálním podání Václava Havla začal včera odpoledne v Městské knihovně Prachatice program pro děti věnovaný vánočním zvykům.
Praha - Zesnulému bývalému prezidentovi Václavu Havlovi byla sejmuta posmrtná maska. Uvedla to kancelář někdejší hlavy státu. Obvykle se jedná o odlitek z vosku nebo sádry. Maska se pak používá jako vzor pro pozdější tvorbu portrétů nebo soch.
Ostružno -Knihovnice Zdena Bittnerová vypěstovala spoustu cuket, aby mohla uspořádat již tradiční ostruženskou cuketománii.