Osobnosti Lounska na pohlednicích
Louny - Knihovna vydává sadu pohlednic s osobnostmi Lounska.
Louny - Knihovna vydává sadu pohlednic s osobnostmi Lounska.
Šumpersko/Jesenicko - Poslední díl čarodějnické ságy o Harry Potterovi zamíří ve středu v noci k českým čtenářům. Knihkupci museli podepsat smlouvu a zavázat se, že knihu nedají do prodeje dřív než minutu po půlnoci z 30. na 31. ledna.
BENÁTKY NAD JIZEROU - Hned čtyři dotazníky najednou připravilo pro veřejnost vedení města Benátky.
Šumpersko/Jesenicko - Poslední díl čarodějnické ságy oHarry Potterovi zamíří zítra vnoci kčeským čtenářům. Knihkupci museli podepsat smlouvu a zavázat se, že knihu nedají do prodeje dřív než minutu po půlnoci z30.na 31.ledna.
Moravská Třebová - Knihovnice přišly s originálním nápadem vytvořit nejdelší pletenou šálu v historii města. Plést v knihovně lidé začali prvního ledna minulého roku. V pátek už byla šála dlouhá sedm metrů a šedesát centimetrů. Do knihovny chodí pomáhat děvčata i chlapci.
KRALUPY - Poslední usnesení kralupských zastupitelů je kvůli procesní chybě neplatné, k Mlýnu se ještě vrátí
Jihlava - Vybudování recepce s prodejem lístků na kulturní akce, rekonstrukce sálů ve druhém patře a zahájení série nových výstav.
Nové Město nad Metují - Nedostanečná kapacita Městské knihovny v Novém Městě nad Metují volá po změně. Již sice mělo dojít k přestěhování knihovny do budovy doučasné České pošty vedle Rychty, ale projekt na rekonstrukci vnitřních prostor budovy, který by byl v takovém případě nutný, neprošel.
Kutná Hora/ Věrnou kopii originálu nejrozsáhlejšího středověkého rukopisu v Evropě má od čtvrtečního večera k dispozici kutnohorská městská knihovna. Řeč je o Velislavově bibli, kterou městu věnovalo nakladatelství Archa 90.
KLATOVY/SUŠICE - Do čtvrtého ročníku projektu pod názvem Sochy do barokní niky vstoupila ve čtvrtek Městská knihovna v Klatovech.
Hradec Králové - Mrtvý bod. Jedině tak se dá označit to, kam se posunulo jednání o 21 milionech korun, které chybí v rozpočtu Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové.
Kutnohorsko/ Jako hrůzu charakterizovala nové zdravotní poplatky důchodkyně Květoslava Kožená ze Záboří nad Labem, která utratí víc jak pětinu měsíčního příjmu za nutné léky.
Jihlava - Vybudování recepce s prodejem lístků na kulturní akce, rekonstrukce sálů ve druhém patře a zahájení série nových výstav.
Žatec, Louny - Kraj pošle milion korun na knihovny v Lounech a Žatci.
Vyškov - Zrakově postižení z Vyškova už nejsou na své problémy sami. Od tohoto týdne tam totiž začala působit pobočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých.
Hradec Králové - Původní záměr magistrátu, začít se stavbou městské knihovny už v tomto roce, se podle slov náměstka primátora Borise Hermana neuskuteční.
Zlín - Sedmé výročí si letos připomíná Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). Se svými jedenácti a půl tisíci studenty je nejmladší vysokou školou vČeské republice.
Valašsko - Krásnému mořskému ptáku albatrosovi hrozí vyhynutí. Přestože létá nad mořem daleko od nás, rozhodli se pomoci jeho záchraně také ochránci přírody, děti idospělí na Valašsku.
Pacov - „Pokud fotíte portrét, nebo model, musíte umět pracovat nejen s fotoaparátem, ale také se světlem a modelem,“ vysvětloval v knihovně pacovského gymnázia skupině studentů uznávaný fotograf Kamil Varga.
Libochovice - Obyvatelé Libochovic se nejčastěji chlubí zdejším státním zámkem a zámeckou zahradou. Vyplynulo to z výsledků dotazníkového šetření, které libochovická radnice v závěru minulého roku provedla. Libochovičtí v ní vyjádřili, aby se radnice zaměřila na propagaci města.
Bruntál - Dvaadvacetiletá Sandra Vebrová besedovala v bruntálské knihovně v úterý 22. ledna se školáky také o knihách Luko - Malý vlkodlak a Luko - Tajemství vlkodlaků. Ty jsou součástí připravované trilogie, ve které hrají prim především vlkodlaci. Představiteli jsou však i dvě třináctileté děti Luko a Mariana.
Slovácko - Změna v podobě zvýšené sazby DPH z pěti na devět procent potrápí nejspíše milovníky knih. Ke zhoršení kvality výuky ani problémy žáků se čtením kvůli zdražení učebnic podle oslovených ředitelů základních škol na Slovácku nedojde.
Jindřichův Hradec - V městské knihovně v Jindřichově Hradci začala celoroční soutěž pro malé čtenáře. Na každý měsíc je připraveno několik otázek. Odpovědi se zaznamenávají do speciální průkazky a na konci roku budou nejúspěšnější soutěžící odměněni.
SOKOLOVSKO - Poslední díl ságy o čarodějnickém učni míří na pulty knihkupectví a do knihoven
Hulín - Pracovnice hulínské knihovny připravily pro čtenáře setkání sautorem knížky Mlýny a mlynáři ve staletích Arnoštem Pospíšilem.
Cheb - Absolventský film zhlédly tři desítky diváků
Kutná Hora/ Věrnou kopii originálu unikátní středověké publikace převezmou ve čtvrtek v 17 hodin v preghausu Vlašského dvora pracovnice městské knihovny. Jedná se o jednu z nejobsáhlejších evropských obrazových knih z poloviny čtrnáctého století – Velislavovu bibli.
Kutná Hora/ Velké nadšení z reformy financí mezi drobnými podnikateli nepanuje, vítají však zrušení registračních pokladen. Někteří živnostníci reformní změny ani nezaznamenali.
Orlová – Přišel a uspěl. Takto by se dal několika málo slovy popsat úspěch osmačtyřicetiletého Ladislava Trnčíka zOrlové, který uspěl vnové televizní soutěži Naslepo.
Orlová – Přišel a uspěl. Takto by se dal několika málo slovy popsat úspěch osmačtyřicetiletého Ladislava Trnčíka zOrlové, který uspěl vnové televizní soutěži Naslepo.
Opatovice I/ Ve znamení akce „kulový blesk“ byl v Opatovicích I konec loňského roku.
Praha -Zájem ovýstavy oAlbrechtovi zValdštejna ve Valdštejnské jízdárně Senátu a oĎáblovy bibli vKlementinu předčil očekávání pořadatelů. Na obě už dorazilo více než padesát tisíc návštěvníků.
Vsetín - Přednášku nazvanou Hlubinami vesmíru připravila na zítřek Masarykova veřejná knivovna ve Vsetíně.
Opočno- Nejenže zdejší Městská knihovna je od 13. prosince opět otevřená, ale čtenáři zde mají konečně teplo.
Vyškov - Památce obětí holocaustu věnovala vyškovská nadace Tři brány projekt nazvaný S láskou 2008. Akce probíhá celý týden až do pátku.
Šumperk - Jako stavbu století označil přístavbu šumperské městské knihovny starosta Zdeněk Brož. Rozšíření knihovny se nyní opět o krok posunulo dopředu.
Šumperk - Jaká bude vaše letošní výplata po zavedení daňových novinek? Naše kalkulačka vám rychle spočítá jak moc si na výplatní pásce polepšíte či naopak pohoršíte díky daňové reformě.
Hustopeče - Zdražil plyn, elektřina, voda, potraviny i pohonné hmoty. Výjimkou nejsou ani volnočasové aktivity. Každý přece potřebuje někdy vypnout mozek a jít se pobavit ať už sám, nebo s přáteli.
Prostějov - Vstupné v Koupelkách se zvýší o třicet korun, zdraží i divadlo, ale jen mírně.
KARLOVY VARY - Pokud je něco v kulturním životě Karlovarska skutečně chvályhodné, pak je to aktivita Krajské knihovny v pořádání výstav.
TACHOVSKO - Řada rodičů se stále častěji setkává s problémem, jak dostat svého potomka ke klasické knížce
Hradec Králové - Historického úspěchu dosáhla Knihovna města Hradec Králové. Dnes už se může pochlubit prestižním titulem Knihovna roku 2007.
Rakovnicko/ Doslova desítky možností, jak se bavit nebo odpočívat ve chvílích, kdy mne netíží pocit povinnosti
LESNÁ - Seriál o zaniklých, zapomenutých a kuriozních památkách Tachovska
Příbram/ V době e-mailů a SMS zpráv mizí klasická pohlednicová přání. Bohužel se to týká i novoročenek, které si s originálními kresbami posílali především kumštýři, a které jsou dodnes ceněným sběratelským materiálem.
Strakonicko/ Zdražování energií od letošního ledna ovlivní i naše volnočasové aktivity.
Olomouc - Rovných sto korun zaplatí na jaře fanoušci fotbalové Sigmy při utkáních v Olomouci. Je to o dvacet korun víc, než klub vybíral loni. Zdražení však v letošním roce připravují také například ve fitcentrech a uvažují o něm i památkáři.
Chomutov - Pohádku Ham, ham přijede do Chomutova zahrát Divadýlko z pytlíčku, které pochází z Pardubic. Pohádka je určena pro děti z mateřských školek a taky pro první stupeň základní školy.
Trutnovsko - Nejen prací živ je člověk. Část příjmů zrodinných rozpočtů míří také na kulturu, koníčky a další využití volného času. Letošní rok vtéto oblasti velké změny vregionu nepřinese.
Slovácko - Zatímco výrobky a služby obyvatelstvu v regionu od začátku roku zdražují citelným způsobem, ceny za využívání například knihovny, kabelové televize či sportovišť na Slovácku zůstaly většinou na stejné úrovni jako v minulém roce.