Beseda s Josefem Formánkem zaplnila knihovnu
Další promítání a tentokrát i s besedou přichystala loketská městská knihovna.
Další promítání a tentokrát i s besedou přichystala loketská městská knihovna.
Svou literární kavárnu otevře v pondělí odpoledne opět městská knihovna v Moravském Krumlově. Hostem bude tentokrát kontroverzní advokátka Klára Samková.
V atriu loketské městské knihovny máte stále možnost zhlédnout výstavu děl Dlibora Nesnídala.
U příležitosti třicetiletého výročí sametové revoluce přijal pozvání do nymburské knihovny český filozof, vysokoškolský pedagog a publicista Jan Sokol.
Ostrov – Srdečně vás zveme na výtvarnou dílnu, na které se naučíte vyrábět z korálků vánoční ozdoby nebo šperky. Akce je připravena na dnešní odpoledne od 15:30 v Městské knihovně Ostrov. Ozdoby a šperky si vyrobíte pod vedením zkušené lektorky Miroslavy Čanigové.
V knihovně v Klatovech se bude opět vyrábět.
Ve studovně Městské knihovně v Lovosicích začíná nová výstava fotografií.
Vedoucí mladých hasičů ve Zhoři u Tábora ve spolupráci s místní knihovnou uspořádali v pátek 8. listopadu pro mladší a starší žáky vědomostní kvíz.
Expozice je zpřístupněna do 30. listopadu
Humpolec – Městská knihovna v Humpolci připravila k 30. výročí sametové revoluce výstavu s názvem: „Z knihovního fondu: Samizdatová literatura“.
Nová knihovna J.A. Komenského vdechla život do překrásných prostor Knurrova paláce v centru Fulneku. Její slavnostní otevření si ve čtvrtek 14. listopadu nenechali místní ujít.
Třicetileté výročí od sametové revoluce připomene Festival svobody v Písku. Celý listopad je v městské knihovně k vidění výstava Hele, Havel!
V Městské knihovně v Klatovech si kromě půjčování knih můžete prohlédnout i výstavu obrazů.
V knihovně se sejdou numismatici.
Třicetileté výročí od sametové revoluce připomene Festival svobody v Písku. Celý listopad je v městské knihovně k vidění výstava Hele, Havel!
Další z koncertů na podporu orlovského evangelického svatostánku pořádá Nadační fond přátel kulturní památky evangelického kostela v Orlové. V sobotu 16. listopadu vystoupí v kostele Koncertního souboru Permoník se svým pásmem. Koncert začíná v 17 hodin, předprodej běží v Městském informačním centru v orlovské knihovně.
Do sálu Knihovny Petra Bezruče v Opavě si můžete přijít v úterý 19. listopadu od 18 hodin poslechnout přednášku cestovatelky Viktorky Hlaváčkové s názvem Island stopem, v sedle, v horách.
Soutěžit budou žáci základních škol a gymnázia.
V knihovně Václava Štecha ve Slaném na Masarykově náměstí v prostorách Klubu-K se v pátek 15. listopadu v 16 hodin koná vzpomínkové setkání ke 30. výročí sametové revoluce.
Gastronomické procházky regiony Francie, tak se jmenovala akce, která v minulých dnech potěšila návštěvníky žatecké knihovny. Příchozím o francouzských lahůdkách v různých regionech povídala Denisa Chopard Pištorová.
Kořenec – Nejlepší komunitní knihovnou v Jihomoravském kraji je ta z Kořence na Blanensku. Nejvyšší ocenění převzala knihovnice Hana Matulová na slavnostním vyhlášení vítězů v Moravské zemské knihovně v Brně.
Třicetileté výročí od sametové revoluce připomene Festival svobody v Písku. Celý listopad je v městské knihovně k vidění výstava Hele, Havel!
Pozvání do sokolovské knihovny přijala tentokrát spisovatelka Petra Jirglová.
Každý čtvrtek od 15.30 hodin se scházely ženy v prostorách knihovny a háčkovaly čepice, nákrčníky nebo šály, které se v pondělí 18. listopadu 2019 odevzdají v kavárně LaFe ve Zlíně, kde proběhne dobročinný trh, na kterém se tyto výrobky budou prodávat.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Zaplněná velká studovna Středočeské vědecké knihovny v Kladně sledovala ve středu křest knihy Kladenská sametová, která čtenářům přiblíží listopadové dění roku 1989 v Kladně. Tomuto slavnostnímu aktu předcházel koncert písničkáře Vladimíra Merty.
Jihočeská univerzita sbírá na charitativní akci knihy všeho druhu.
V minulých dnech se dětské oddělení Městské knihovny Louny proměnilo v cirkusové šapitó.
Akce proběhne v 1. patře v naučném oddělení Knihovny K. H. Máchy.
Dalším pořadem loketské knihovny k 30.výročí sametové revoluce je přednáška PhDr. Vladimíra Bružeňáka s názvem V zapomnění.
eseda s diplomatkou, bývalou novinářkou a, Janinou Hřebíčkovou se koná ve čtvrtek 14.listopadu od 17 hodin v Městské knihovně v Kutné Hoře.
Na povídání o žďárském Muzeu knihy, které bylo ve žďárském zámku uzavřeno před pěti lety, mohou lidé přijít ve čtvrtek 14. listopadu od 17 hodin do žďárské Knihovny Matěje Josefa Sychry.
Mobilní obrazovky, chytlavé hry, virtuální realita. Diskuzí o tom, jak se tvoří hry pro hráče na celém světě, jak si užít digitální zábavu a přitom se v obrazovkách neztratit provede ve čtvrtek v městské knihovně v Břeclavi Božena Řežábová.
Třicetileté výročí od sametové revoluce připomene Festival svobody v Písku. Celý listopad je v městské knihovně k vidění výstava Hele, Havel!
Stanislav Havlíček se vydal na misi Lékařů bez hranic. O svých zážitcích a zkušenostech napsal knihu, jejíž křest proběhne v bílovecké knihovně.
Modrý salonek frýdecko-místecké knihovny bude ve čtvrtek 14. listopadu patřit další přednášce, kterou bude mít na starost spisovatelka Gabriela Pelikánová.
Městská knihovna Klimkovice zve zájemce do kina Panorama na Retrovýstavu 30 sametových let.
Ždánice - Na komponovaný pořad Beatles story II aneb Jak skončila legenda zve ve středu Infocentrum města Ždánice. Pořadem budou ve druhém patře městské knihovně provázet Vladimír Netopil a Anastázie Polášková.
Opravdu netradiční koncert bude ve čtvrtek 14. listopadu hostit Středočeská vědecká knihovna v Kladně. V její velké studovně se Kladeňákům představí exotická vycházející hvězda britského indie folku – Jennifer Kamikazi.
Městská knihovna Větřní pořádá třetí večer přednáškového cyklu "Jak naučit Leonarda malovat".
Kam za kulturou dnes a ve čtvrtek? Nahlédněte do našich tipů.
Do poslechového sálu městské knihovny v Jindřichově Hradci můžete dnes v 16.30 hodin zajít na přednášku Petra Hesouna: JINDŘIŠSKÉ ÚDOLÍ – pohledy minulé, současné a budoucí.
Promítání dokumentárního filmu v rámci projektu Promítej i Ty! se odehraje ve středu 13. listopadu od 18 hodin ve žďárské Knihovně Matěje Josefa Sychry.
Knihovna města HK hostí ve středu odpoledne přednášku o zrodu moderní vědy.
Srdečně vás zveme na křest knihy Hodinky, který se uskuteční tuto středu od 18:00 v Městské knihovně Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem.
Potkat v muzeu pračlověka, zahrát si hry v knihovně, zavzpomínat na listopad roku 89 anebo si jít zabruslit. To vše a mnohem více můžete podniknout o víkendu 16. a 17. listopadu.
Nadcházející víkend si na mnoha místech připomeneme 30. výročí od sametové revoluce a listopadových událostí roku 1989. Ale také vás čekají různé výtvarné dílny a hudební vystoupení.
V úterý 5. listopadu pozvaly knihovnice zájemce na módní přehlídku originálních modelů z tvůrčí dílny Romany Laštovičkové. Panovala velice příjemná atmosféra, k níž přispělo kromě předváděné kolekce i neuvěřitelně nápadité občerstvení, které připravila maminka paní Laštovičkové.
Již třetí rok je chodovská městská knihovna zapojena do projektu Spisovatelé do knihoven. Tentokrát do Chodova míří Michal Ajvaz.
Stanislav Havlíček se vydal na misi Lékařů bez hranic. O svých zážitcích a zkušenostech napsal knihu, jejíž křest proběhne v bílovecké knihovně.
Petr Nazarov procestoval několik desítek zemí a v některých z nich i na určitou dobu zakotvil. K cestování po zemích celého světa postupně přidal i fotografování. Je autorem několika knih, ve kterých se odráží zážitky z cest a poutavé vyprávění je doplněno vynikajícími fotografiemi. V březnické knihovně můžete navštívit jeho besedu o Kubě – perle Karibiku.