Bogotá - Vítězný vstup do mistrovství světa nečekaně vynesl trenéra kolumbijských fotbalistů Josého Pekermana až do tamních prezidentských voleb. Argentinský kouč v nich sice nekandidoval, od nadšených fanoušků ale přesto dostal přes 400 tisíc hlasů.
Brasília - Fotbalistům Kolumbie ve zbývajících dvou zápasech základní skupiny na mistrovství světa nepomůže Carlos Bacca. Sedmadvacetiletého útočníka Sevilly kvůli svalovému zranění čeká zhruba sedmi- až desetidenní pauza.
Belo Horizonte - Fotbalisté Kolumbie porazili na mistrovství světa v úvodním utkání skupiny C v Belo Horizonte Řecko 3:0 a zaznamenali svou nejvyšší výhru v historii šampionátu. Za vítězstvím je nasměrovaly branky Pabla Armera, Teófila Gutiérreze a Jamese Rodrígueze.
New Jersey - Fotbalisté Řecka museli kvůli porouchanému letadlu odložit cestu na mistrovství světa v Brazílii. Let z New Jersey do města Aracaju neodstartoval kvůli technické závadě navigačního systému a tým mistrů Evropy z roku 2004 musí nejméně o den prodloužit svůj pobyt ve Spojených státech.
Praha – Svět vidí Česko mnohem pozitivněji, než Češi sami sebe. Tvrdí to známá polská režisérka Agnieszka Hollandová, která dnes v Praze s dalšími 14 oceněnými převzala od ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) cenu Gratias agit za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí. Podle šéfa diplomacie jsou všichni letošní laureáti, mezi nimiž byla i módní návrhářka Blanka Matragi nebo bojovník proti nacismu Otto Pick, ztělesněním dobrého jména a svým životem pomáhají utvářet dobrý dojem o Česku.
Rio de Janeiro, Praha - Tak už jen šest dnů. Za šest dnů začne v Brazílii velký mejdan, na který se fotbalová planeta třese čtyři roky. Co je nového před mistrovstvím světa?
Buenos Aires - Fotbalistům Kolumbie nakonec bude na světovém šampionátu v Brazílii chybět klíčová ofenzivní opora Radamel Falcao. Útočník Monaka se nestihl zotavit po lednové operaci levého kolena a chybí v konečné nominaci, kterou oznámil trenér José Pekerman v pondělí během přípravného kempu v Buenos Aires.
Campana - Fotbalisté Kolumbie se budou muset na mistrovství světa v Brazílii obejít bez záložníka Edwina Valencii. Devětadvacetiletého hráče brazilského Fluminense trápí podle trenéra Josého Pekermana několik zranění najednou.
Plan di Montecampione - Horskou 15. etapu Gira d'Italia vyhrál italský cyklista Fabio Aru a dosáhl největšího úspěchu v kariéře. Lídr Rigoberto Urán z Kolumbie dojel po 217 km pátý a zvýšil náskok před druhým Cadelem Evansem z Austrálile na 1:03 minuty.
Oropa - První alpskou etapu letošního Gira d'Italia vyhrál italský cyklista Enrico Battaglin. Čtrnáctý den příliš nevyšel lídrovi Rigobertu Uránovi z Kolumbie, jenž sice udržel růžový trikot, ale z favoritů dojel do cíle jako jeden z posledních a na své pronásledovatele mírně ztratil.
Bogotá – V hořícím autobusu, ve kterém vybuchlo palivo, přišlo v Kolumbii o život 31 dětí a jeden dospělý. Dalším 24 dětem se podařilo z vozidla včas uprchnout, většina z nich ale utrpěla popáleniny a stav některých zraněných je kritický, uvedl zástupce Červeného kříže. Školáci se podle agentury Reuters v neděli vraceli z církevního výletu.
Bogotá - Dvě největší kolumbijské povstalecké skupiny vyhlásily od příštího úterý jednostranné osmidenní příměří. Informovaly o tom dnes tiskové agentury s odkazem na prohlášení rebelů. Příměří souvisí s prezidentskými volbami, které se v Kolumbii konají 25. května. Vláda na prohlášení povstalců zatím nereagovala.
Bogotá - Kolumbijská policie dnes zatkla jednoho z bývalých vůdců největší pravicové polovojenské organizace Spojená sebeobrana Kolumbie (AUC) Manuela Salvadora Ospinu Cifuentese, přezdívaného Móvil 5. Podle zpravodajského serveru BBC byl zločinec na útěku před trestem 30 let vězení za masakr několika desítek lidí z roku 1990.
Bogotá - Jednasedmdesát let staré letadlo s pěti lidmi na palubě se zřítilo v Kolumbii. S odvoláním na dnešní sdělení kolumbijského vojenského letectva to uvedla agentura DPA. Trosky stroje typu Douglas DC-3 letecké společnosti Aliansa se našly 250 kilometrů jižně od metropole Bogoty.
Curych - Čeští fotbaloví reprezentanti figurují v žebříčku mezinárodní federace FIFA na 36. místě. V čele je dál trojice Španělsko, Německo, Portugalsko, na čtvrté místo se posunula pořadatelská země letošního mistrovství světa Brazílie.
Jablonec n. N. - Triatlonová reprezentantka Petra Kuříková z Jablonce nad Nisou měla během uplynulých dvou víkendů dost napilno. Společně s českou výpravou se totiž nejprve zúčastnila Akademického mistrovství světa v Brazílii, o týden později pak bojovala v závodě Panamerického poháru v Peru. V Brazílii skončila těsně pod stupni vítězů, v Peru už si medaili uniknout nenechala a doběhla třetí. Výsledky bere jako motivaci k další práci, která by měla vést ke splnění jejího olympijského snu.
Bogotá - Úřady se snaží zachránit až 30 lidí, kteří zůstali uvěznění pod zemí na jihozápadě Kolumbie, kde se propadla část zlatého dolu, v němž prováděli nelegální těžbu. Z dolu zatím byli vyproštěni tři zranění a tři mrtví, informoval zpravodajský server BBC News. Agentura AP dnes uvedla, že horníků uvězněných pod zemí je 15; čísla je ale s ohledem na nelegální těžbu v dole těžké ověřit.
Mexiko – Tisíce čtenářů a obdivovatelů, příbuzní i dvě hlavy států vzdali v pondělí v hlavním městě Mexika poslední poctu zesnulému kolumbijskému spisovateli Gabrielovi Garcíovi Márquezovi, považovanému za jednoho z největších španělsky píšících autorů všech dob. Nositel Nobelovy ceny za literaturu zde zemřel minulý čtvrtek ve věku 87 let.
Lisabon - Kolumbijský fotbalista Radamel Falcao, který se před třemi měsíci podrobil operaci přetržených vazů v levém koleně, může začít plánovat start na mistrovství světa.
Kladno – Dva fotbalisté z Kladenska se dostali do širší nominace reprezentačního celku České republiky. Ne do mužstva Pavla Vrby, ale do týmu futsalistů-sálových fotbalistů. Tomáš Abrham (aktuálně Vraný) a Pavel Hafenrichter (Tuchlovice) mají naději si zahrát na květnovém mistrovství Evropy v Praze.
Praha, Mexiko – Tisíc let samoty a smutku. Tak pojmenoval ztrátu spisovatele Gabriela Garcíi Márqueze v parafrázi na jednu z jeho knih kolumbijský prezident Juan Manuel Santos na Twitteru. Kolumbijský spisovatel Gabriel José García Márquez zemřel ve čtvrtek ve věku 87 let a prezident ho označil za „největšího Kolumbijce všech dob."
Kolumbie - Osmiměsíční chlapec Santiago Mendoza z kolumbijské Codazzi váží jako šestileté dítě, kvůli těžké obezitě mu tak hrozí choroby, jakými trpí staří lidé: srdeční infarkt či cukrovka.
Hořice – Textilní společnost Mileta z Hořic v účetním roce od dubna 2013 do konce března 2014 zvýšila tržby o 15 procent na 563 milionů korun a dosáhla tím nejvyššího prodeje za posledních šest let.
Vizovice - Čtvrtek 10. července 2014 toto datum má výrazně zakroužkováno v kalendáři snad každý správný rocker. V tento den totiž startuje v pořadí už dvanáctý ročník mezinárodního rockového festivalu Masters of Rock. Vizovice se tak až do neděle 13. července promění v metropoli rockové a metalové hudby.
Vizovice Čtvrtek 10. července 2014 toto datum má výrazně zakroužkováno v kalendáři snad každý správný rocker. V tento den totiž startuje v pořadí už dvanáctý ročník mezinárodního rockového festivalu Masters of Rock. Vizovice se tak až do neděle 13. července promění v metropoli rockové a metalové hudby.
Santiago de Chile – Mohutné zemětřesení, které v úterý večer udeřilo v blízkosti severního pobřeží Chile, si zatím vyžádalo šest obětí na životech. Vláda z ohrožených oblastí evakuovala více než 900.000 lidí. Zemětřesení o síle 8,2 stupně Richterovy stupnice také vyvolalo více než dvoumetrovou přívalovou vlnu cunami, která dorazila k severu Chile po 45 minutách. Vyhlášené varování před přívalovou vlnou úřady už odvolaly.
Ostrava, Č. Třebová – Talentovaní studenti z celé České republiky v Ostravě minulý týden soutěžili v náročných teoretických a praktických úlohách v Ústředním kole Matematické olympiády.
Bruntál – Metalová smršť se žene v pátek 28. března od 20 hodin do bruntálského hudebního klubu Africa pub. Pořadatelé série festivalů známých jako Prometalfest pozvali do Africa pubu tři vynikající kapely.
Bogotá - Úder blesku zabil ve středu nejméně tři lidi v zemědělské oblasti centrální Kolumbie. Podle agentury AP zásah elektrického proudu během silné bouře dalších pět lidí včetně dvou dětí zranil.
Lima, Jeruzalém - Peruánská policie zatkla 60 mladých Izraelců za vandalismus u archeologické lokality Sacsayhuamán. Izraelci tam podle deníku The Jerusalem Post uspořádali hlučný večírek, na kterém nechyběly drogy, alkohol ani orgie. Na místě zůstala hromada odpadků a také aplikátorů drog, takže prostor musel být uzavřen pro veřejnost.
Kyjev – Za anexi Krymu visí nad Rusy hrozba snad ještě strašnější než západní sankce. Ukrajinské vlastenky se totiž rozhodly ztrestat okupanty sexuálním bojkotem a po sociálních sítí se teď šíří akce s názvem „Rusovi nedávej". Ukrajinky dokonce začaly přemlouvat i Rusky, aby vyhlásily sexuální stávku: „Naši kluci jsou ještě doma, ale ti vaši jsou už ve válce…"
Španělsko - Španělská policie zatkla na letišti v severošpanělském Bilbau českého občana, který měl v zavazadle 670 gramů kokainu. Třiapadesátiletý muž, který tento týden přiletěl z brazilského Sao Paula, ukrýval podle serveru eldiario.es drogu v lahvičkách se šampónem. Zatčený Čech nyní čeká ve vazbě na soud, který jej může poslat na několik let za mříže.
Victoria (Kanada) - Zašlá stříbrná mince, šilink z 16. století, objevený v prosinci na západním pobřeží Kanady, rozděluje historiky v názoru na to, zda britská koruna po 200 let tajila objev území severně od Kalifornie. Jistý Bruce Campbell teď tráví svůj důchod tím, že s detektorem kovů zkoumá krajinu.
Brno /ROZHOVOR/ – Sázka na medaili českých dráhových cyklistů v bodovacím závodě dvojic, madisonu, není zrovna riskantní krok. A že u ní bude brněnský závodník Martin Bláha? To už hraničí s jistotou.
Kladno – Pořádný kus cesty urazil pavouk, kterého ve čtvrtek objevila v krabici s banány prodavačka obchodu ve Vítězné ulici v Kladně-Rozdělově. Zásilka ovoce totiž pocházela až z Kolumbie. Pavouka odchytili kladenští strážníci.
Kladno - Pořádný kus cesty urazil pavouk, kterého ve čtvrtek objevila v krabici s banány prodavačka obchodu ve Vítězné ulici v Kladně-Rozdělově. Zásilka ovoce totiž pocházela až z Kolumbie. Pavouka odchytili kladenští strážníci.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ – Vloni se stala mistryní Evropy i světa. Dá se tedy říct, že zcela zaslouženě opanovala anketu Nejúspěšnější sportovec roku 2013 města Hradec Králové. Karatistka Radka Krejčová (narozena 10. dubna 1984).
Cali, Brno – Sice bydlí v hotelu pouhých deset minut od velodromu, přesto české dráhové cyklisty na každém kroku doprovází policie. Mistrovství světa hostí kolumbijské Cali, které patří mezi města s vysokou kriminalitou. „Ať jedeme na kole po městě nebo autobusem na dráhu, doprovází nás policie," hlásil z dějiště šampionátu brněnský sprinter Adam Ptáčník.
Zlín – Na přelomu března a dubna připravuje Krajská hospodářská komora Zlínského kraje ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Limě podnikatelskou misi českých firem do Peru.
Rio de Janeiro - Česká tenistka Klára Zakopalová postoupila na turnaji v Riu de Janeiro do druhého kola. První nasazená hráčka porazila v úvodním duelu na brazilské antuce Marianu Duqueovou z Kolumbie dvakrát 6:4.
Hradec Králové – Po roce se opět můžete těšit na anketu Nejúspěšnější sportovec roku 2013 města Hradec Králové. Na slavnostním galavečeru dojde k vyhlášení výsledků hlavních kategorií (jednotlivci, kolektivy, handicapovaní, Síň slávy a Cena Fair Play), o jejichž pořadí rozhodují hlasy odborné komise složené převážně ze zástupců pořadatelů.