PRACHATICE - Podruhé v kariéře vyrazil do Jižní Ameriky na světový šampionát ve futsalu – sálovém fotbalu prachatický Šafránek. Se sálovkou začínal v patnácti letech v týmu FC Vosy Prachatice, který se posléze spojil s SK Strabag. V jeho dresu naskočil do naší nejvyšší soutěže. Nyní druhým rokem hostuje v týmu Chemcomex Praha. Před čtyřmi lety skončila reprezentace České republiky v Paraquayi devátá, tentokrát v Argentině získala historicky nejlepší umístění, skončila pátá.
RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ - Cestovatel Leoš Šimánek uvede jako premiéru v pátek od 19 hodin v hale Orlovna velkoplošnou panoramatickou live-diashow se sedmi projektory. Nese název Pobřeží Pacifiku – Na nafukovacích člunech z Kanady na Aljašku.
PRAHA - Umíte si představit život v uprchlických táborech? Pokud ne, můžete až do 9. září na náměstí Míru jeden takový navštívit. V rámci putovní výstavy ho zde zřídili pracovníci Lékařů bez hranic. Chtějí ukázat na fakt, že je na světě 33 milionů lidí na útěku.
MENDOZA (ARGENTINA) - Argentinský světový šampionát ve futsale – sálovém fotbale pokročil do čtvrtfinálových bojů. Tam postoupil i celek České republiky, v jehož středu hraje i prachatický Ondřej Šafránek.
NOVÝ JIČÍN - Tým prvoligových basketbalistů Nového Jičína, který bude od letošní sezony působit pod názvem GEOFIN Nový Jičín, se opět rozrostl o nové hráče. Jedním z nich je mladý Američan, Joe Chapman, který přišel do týmu s pověstí excelentního střelce.
PRAHA - RAKOVNÍK -V pondělí27. srpna odletělo z Prahy do Argentiny reprezentační mužstvo České republiky v sálovém fotbalu, které se od 1. do 10. září v Mendoze zúčastní 9. Mistrovství světa v sálovém fotbalu.
KANADA - Při požáru a následném pádu horkovzdušného balónu ve městě Surrey v kanadské provincii Britská Kolumbie zahynuli dva lidé a dalších 11 bylo zraněno. S odkazem na kanadská média o tom informovala agentura Reuters.
PROSTĚJOV - Mezi čtyři nejlepší týmy planety pronikli tenisoví žáci České republiky na mistrovství světa družstev do 14 let. V Prostějově o tom rozhodlo klíčové vítězství 2:1 nad Slovenskem v rozhodujícím duelu základní skupiny B.
KOZLOVICE – Jubilejní desátý ročník beskydského metalového festivalu Immortal Shadows hostí v sobotu 21. července areál hasičské zbrojnice v Kozlovicích.
PUERTO LA CRUZ (VENEZUELA) - Fotbalisté Paraguaye a Argentiny si už po druhých zápasech v základní skupině C zajistili postup do čtvrtfinále mistrovství Jižní Ameriky. Oba týmy v pondělí přidaly druhé výhry a mají na svém kontě plný počet šesti bodů.
PRAHA - Magnetem letošního ročníku pochodu proti rakovině se staly dračí lodě. První česká posádka lodi tvořená ženami, které mají osobní zkušenost s rakovinou prsu, bude účastníky pochodu doprovázet po nábřeží.
PROSTĚJOV - Nálepku nejlepšího českého studenta španělštiny pro rok 2007 získal devatenáctiletý student prostějovského Gymnázia Jiřího Wokra Ondřej Klabal.
BOGOTA - Kolumbijskému policejnímu důstojníkovi Jhonu Pinchau Blancovi se podařilo po osmi letech uprchnout ze zajetí, v němž ho drželi levicoví povstalci.
BRAZÍLIE - Papež dopálil indiánské náčelníky. Ohně v kmenech původních obyvatel Brazílie a Kolumbie včera vzplanuly. Benedikt XVI. těsně před pondělním odletem z cesty po Brazílii indiány urazil, když prohlásil, že katolická církev zachránila a vysvobodila původní indiánské kmeny.
MYS CANAVERAL (USA) - Po dvou a půl měsících oprav sev úterýamerický raketoplán Atlantis vydal na pět a půl kilometru dlouhou cestu na startovní plochu na Mysu Canaveral. Odtud by měl konečně začátkem června odstartovat na misi k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Oznámila to agentura AP.
BOGOTÁ - Při středečnímvýbuchu bomby nastražené u silniceve střední Kolumbii zahynulo osm policistů z protidrogové jednotky. Podle úřadů stojí za útokem levicoví povstalci z řad největšího povstaleckého hnutí v zemi - Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC).
BOGOTÁ - Expertní týmy poblíž jednoho z měst na jihu Kolumbie v desítkách masových hrobů odkryly v posledních dnech 211 těl. Informovala o tom v noci na dnešek agentura AP. Jde podle ní o dědictví bojů, které se v této oblasti, jež je známá pěstováním koky, v minulosti odehrávaly.
BOGOTÁ - Kolumbijskému námořnictvu se podařil kapitální úlovek - ve skrýši na tichomořském pobřeží zabavilo 25 tun kokainu, což představuje největší jednorázově zkonfiskované množství narkotik v dějinách země. Oznámila to dnes agentura AP s odvoláním na kolumbijské ministerstvo obrany.
BOGOTA - Nebývalý výpadek elektřiny ochromil ve čtvrtek na několik hodin celou Kolumbii a především ve městech způsobil dopravní chaos, protože přestaly fungovat semafory. Výpadek, který způsobila porucha na rozvodné stanici v hlavním městě Bogotě, trval čtyři hodiny a postihl 31 provincií z 32.
Orlando (USA) 21. dubna (ČTK) - Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) zaplatil rodinám sedmi astronautů, kteří zahynuli v roce 2003 při katastrofě raketoplánu Columbia, na odškodném 26,6 milionu dolarů, tedy v přepočtu bezmála 550 milionů korun.
HAVANA - Kubánský vůdce Fidel Castro v pátek přijal vysokého funkcionáře čínských komunistů, Informaci kubánských médií dnes světové agentury interpretují jako známku toho, že se Castro natolik zotavil po těžké operaci, že se opět začíná ujímat své vůdčí role v zemi.
BOGOTA - Tisíce lidí dnes musely být evakuovány kvůli sesuvům půdy, které způsobily erupce sopky Nevado del Huila v jižní Kolumbii. Oznámily to místní úřady. Zranění ani případné oběti nebyly hlášeny, informovala agentura AP.
LIMA/PRAHA - V Peru byl zadržen devatenáctiletý Čech kvůli pašování drog. Policie ho zatkla na letišti v Limě před odletem do Madridu poté, co u něj našla asi 3,3 kilogramu kokainu. Mladík je v cele předběžného zadržení, sdělila dnes ČTK mluvčí českého ministerstva zahraničí Zuzana Opletalová.