
V Olomouci bude tropický ráj
Olomouc – Pro všechny dobrodruhy nabízí v pondělí 7. března olomoucké Divadlo Tramtarie speciální exkurzi. Diváci při ní navštíví místo s největší koncentrací exotiky na světě s názvem Tropical Islands.
Olomouc – Pro všechny dobrodruhy nabízí v pondělí 7. března olomoucké Divadlo Tramtarie speciální exkurzi. Diváci při ní navštíví místo s největší koncentrací exotiky na světě s názvem Tropical Islands.
Kojetín /PŘEDSTAVOVAČKY SOUBORŮ/ – Podevatenácté se letos koná v Kojetíně divadelní přehlídka. Devět soutěžních souborů se představí v sále sokolovny od 16. do 20. března. Zájem o přehlídku je čím dál větší. Pořadatelé měli těžký úkol vybrat mezi dvaceti zájemci devět, protože z časových důvodů jich víc přijmout nemohli.
Praha – Už v sobotu večer budeme znát další majitele filmových Českých lvů. V pražské Lucerně se mj. rozhodne, který z filmů nominovaných na nejlepší snímek roku zvítězí. Akademici letos volili nově nejprve pětici nominovaných, z nich pak ve druhém kole trojici, kterou představí až na slavnostním večeru. Ten bude tradičně přenášet Česká televize. Ve hře jsou Špačkova Pouta, Sedláčkův Největší z Čechů, Kuky se vrací Jana Svěráka, Trojanův Občanský průkaz a Habermannův mlýn Juraje Herze. Největším favoritem je s třinácti nominacemi Špačkův film, po sedmi nominacích mají rodinný snímek Kuky se vrací a komedie Největší z Čechů.
Břeclavsko /TIP NA VÍKEND/ - Komu se nechce sobotní večer trávit u televizní obrazovky, neholduje výhradně relaxaci sportem a rád by naplnil svůj program kulturním vyžitím, tomu je určena tato rubrika.
Český Těšín /FOTOGALERIE/ - Těšínské divadlo v sobotu uvedlo premiéru hry světoznámého dramatika J. B. Moliéra – Tartuffe, která je charakterizována jako „jedna z nejslavnějších komedií v dějinách dramatického textu.“
Koloveč – Jako každou sobotu i dnes se s naším putováním podíváme na zoubek některému z ochotnických divadelních spolků.
Dačice - Do Dačic se opět sjely divadelní soubory na oblíbený festival Dačické kejklování.
Okres Louny - Co se děje na stříbrných plátnech v regionu.
Litoměřicko - Přinášíme program kin v okrese.
Mladá Boleslav /FOTO, VIDEO/ - Do města automobilů míří legendární divadelní komedie Dívčí válka.
Nadějkov - Spolkový život.
Přerov /REPORTÁŽ/ – Omlouvám se skupině Screamers, že jsem jejich představení nezhlédla až do konce. Ale zřejmě nejsem dostatečně veselá, neumím se bavit a nahlas smát legračním věcem. To je totiž hlavní důvod, který přivedl ve středu večer do sálu Městského domu v Přerově nadšené diváky. Více než osmdesát procent z nich byly ženy.
Hradec Králové – Hradecké Divadlo Drak se v další premiéře letošní sezony vrací ke slavnému žánru commedie dell’arte.
Liberecký kraj – V německém Mnichově se před několika dny blýsklo Naivní divadlo, proslulé liberecké loutkové divadlo pro děti. Soubor zde absolvoval první ze svých zahraničních vystoupení naplánovaných v tomto roce.
Kopřivnice – Herci Petr Nárožný a Simona Stašová patří mezi záruky divadelní kvality. Spolu teď vystoupí také v kopřivnickém Kulturním domě ve hře Neila Simona Poslední ze žhavých milenců.
Liberecký kraj– V německém Mnichově se před několika dny blýsklo Naivní divadlo, proslulé liberecké loutkové divadlo pro děti. Soubor zde absolvoval první ze svých zahraničních vystoupení naplánovaných v tomto roce.
Červený Kostelec /PROGRAM/ – V souladu s tradicí si už po čtrnácté dají v Divadle J. K. Tyla dostaveníčko příznivci amatérského divadla.
Broumov – V lońském roce zrekonstruované víceúčelové česko–polské Infocentrum zažilo poslední únorovou neděli další premiéru. Klub MY 2011 při ČSŽ Broumov zde zahájil novou etapu veřejného promítání. Zároveň si příchozí návštěvníci mohli po projekci obnovené broumovské kino prohlédnout.
Plzeň – Snad všechny režie Petra Novotného v Plzni diváky zaujaly. A nejinak je tomu u jeho nejnovější inscenace – slavné klasické operety Netopýr s hudbou Johanna Strausse.
Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích se o víkendu stalo dějištěm české premiéry satirické komedie Liška v kurníku aneb Pan ministr v Kmínovicích.
Chrudim/Pardubice/Kolín - Na březnové Hvězdné mámě se bude promítat film Hezké vstávání s charismatickým Harrisonem Fordem (v CineStaru, OCGrand) a v Chrudimi a Kolíně se můžete těšit na skvost novodobého českého filmu, jakým film Nevinnost zajisté je!
Jablonecko - Nabídka filmových představení v kinech na Jablonecku.
Kladno - Čtvrtý ročník kladenského festivalu amatérského a nekomerčního filmu Klapka 2011 se uskutečnil v neděliodpoledne v Divadle Lampion.
Krnov – Abonenti krnovského divadla se dočkají nové sezony již v pondělí 28. února. Zahájí ji Klicperovo divadlo přiváží inscenaci Petrolejové lampy. Vstupenky prodává infocentrum na Hlavním náměstí, začíná se v 19.30 hodin.
Opava /SOUTĚŽ/ – Až ze svého domovského Divadla U Hasičů v Praze přijíždí v březnu do Opavy hvězdně nabitý soubor hereckých stálic, aby pro místní fanoušky sehrál povídkovou komedii Turecká kavárna.
České Budějovice - Diváky čeká zvláštní spojení komedie a prózy.
Náměšť nad Oslavou – Divadelní představení hořké komedie francouzského autora Jean – Paul Alegra Agnes Belladone je připraveno na pondělní odpoledne v Náměšti nad Oslavou.
Domažlice – Dnes se s naším putováním po ochotnických divadlech vrátíme do Domažlic, kde se seznámíme s úplným ochotnickým miminkem.
Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.
Kojetín /PŘEDSTAVOVAČKY SOUBORŮ/ – Podevatenácté se letos koná v Kojetíně divadelní přehlídka. Devět soutěžních souborů se představí v sále sokolovny od 16. do 20. března. Zájem o přehlídku je čím dál větší. Pořadatelé měli těžký úkol vybrat mezi dvaceti zájemci devět, protože z časových důvodů jich víc přijmout nemohli.
Vsetín /ROZHOVOR/ – Divadlo v Lidovém domě ve Vsetíně připravuje premiéru nové hry španělského dramatika Federica García Lorcy Dům Bernardy Albové. Divadelníci ji zahrají publiku ve Vsetíně v sobotu 26. února od devatenácti hodin. Nejen o připravované hře si Valašský deník povídal s jejím režisérem a divadlením kritikem Marcelem Sladkowským ze Zlína.
České Budějovice – Jihočeské divadlo uvádí od pátka hudební crazy komedii
Teplicko - Kina, plesy a divadlo - jen si vybrat!
Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.
Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.
Pardubice - Tento víkend ve Východočeském divadle v Pardubicích bude patřit premiéře hry Liška v kurníku aneb Pan ministr v Kmínovicích. Před diváky se tato hra poprvé dostane v sobotu 26. a v neděli 27. února od 19 hodin.
Vsetín /FOTOGALERIE/ – Scéna je zalitá bílým světlem. Za pěti šicími stroji sedí pět žen. Šijí a vyprávějí si o mužích. Začíná druhé dějství divadelní hry španělského dramatika a básníka Federica Garcíi Lorcy Dům Bernardy Albové.
Jablonecko - Nabídka filmových představení v kinech na Jablonecku.
Pardubice – Jedenáctý ročník Grand Festivalu smíchu je za dveřmi. Již v pondělí 14. března zavítají na prkna Východočeského divadla divadelní soubory z celé České republiky, ovšem ani domácí nezůstanou mimo hru.
Písecko - V Seniorském domě a v Elimu v Písku je ve středu maškarní, v klubu Krteček budou vyrábět masky.
Okres Louny - Na jaké kulturní a společenské akce můžete v regionu vyrazit.
Klatovsko - Programy kin v regionu do 28. února
Kout na Šumavě – Pro dobrou náladu si v pátek večer zašli obyvatelé Kouta na Šumavě a další diváci do tamního sálu Na Střelnici.
Jihlava – Herec Petr Nárožný a herečka Simona Stašová se ve středu představí jihlavskému publiku ve hře nazvané Poslední ze žhavých milenců.
Praha – Svěží komedie ze zákulisí skomírající americké televize, dánské rodinné drama nominované na Oscara, boxerská story a Laďa Kerndl hledající dceru v Banátu, to jsou novinky, jež uvidíme tento týden v kinech. Ve čtvrtek mají tedy premiéru komedie s Dianou Keaton a Harissonem Fordem, dvě dramata a český debut z rumunského Banátu.
Třebíč – S adaptací prózy Jaroslava Žáka, která vyšla v roce 1937 a jež se stala o rok později předlohou pro dnes již legendární film, zavítá do Třebíče Městské divadlo Brno.
Karlovy Vary - Uměleckým šéfem projektu, na nějž město vyčlenilo milion korun, se stal Jiří Seydler
Šumpersko/Jesenicko: Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka od 22. února do 1. března.
Plzeň – Hrobku s vyhlídkou v plzeňském Divadle J. K. Tyla můžete vítat slovy: Je skvělé, že se hraje detektivka! Nebo se třeba budete ptát: Proč se uvádí na jevišti hororová komedie, když kriminálek a thrillerů je plná televize?
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Páteční večer byl pro všechny příznivce divadla v Hradci velkou událostí. Klicperovo divadlo totiž zaplavila další z premiér hostujícího režiséra Vladimíra Morávka. Hráli se Světáci. Divadelní adaptace inspirovaná slavnou filmovou komedií.