Vedle hlavního trenéra Jaroslava Modrého bude ústřední postavou sportovního úseku hokejového Madeta Motoru České Budějovice. Patrik Martinec (49 let) se po návratu z Jižní Koreje stal v klubu asistentem trenéra, hlavním skautem a také sportovním ředitelem mládežnické akademie.
Malý postavou, ale velký svými výkony. Hráč, kterého si k sobě vybral sám očekávaný lídr týmu Milan Gulaš. Ze Sparty Praha přichází zkušený útočník Lukáš Pech (37 let) jako velká posila hokejistů Madeta Motoru České Budějovice.
Celý měsíc mohli čtenáři Deníku hlasovat na webových stránkách o nejpopulárnějšího fotbalistu okresu.V Č. Budějovicích, stejně jako v dalších šesti okresech, se rozpoutal málo vídaný souboj.
"Ve zdravém těle zdravý duch! V čistém městě čistý vzduch!" to je heslo úklidové akce, kterou v krajském městě organizoval koncem dubna Sokol. Při procházce po Českých Budějovicích místní lidé, kteří se zapojili, čistili své okolí a ještě měli trochu pohybu. Fotografie z úklidu zaslala Ingrid Váchová, náčelnice českobudějovického Sokola.
Na silnicích v regionu je živo. Silničáři se pustili do práce na vylepšení stavu vozovek hned na několika "frontách". Nově k nim přidali pracovníci Ředitelství silnic a dálnic běžné udržovací práce
Dávno zapomenutý a chátrající pomník z roku 1925 připomínající tragédii aviatika Antonína Ježka, který zahynul při leteckém neštěstí v roce 1923 v Českých Budějovicích, se podařilo obnovit nadšencům historie z českobudějovické Vojensko–letecké historické společnosti.
V sobotu zemřela krátce po 93. narozeninách Hana Tvrská (24. 4. 1928 – 1. 5. 2021) z Českých Budějovic, jedna z posledních pamětnic holokaustu. Přežila utrpení koncentračních táborů Terezín, Osvětim a Bergen-Belsen, o svých zážitcích po roce 1989 vyprávěla žákům a studentům na školách a učila je k toleranci a snášenlivosti.
Velký návrat je skutečností. Trojnásobný nejlepší hráč extraligy Milan Gulaš (35 let) se po deseti letech vrací domů do Českých Budějovic. „Je to pro mě obrovská motivace,“ ujistí.
Ve čtvrtek 2. května 1991 se v ulicích Českých Budějovic začalo opět jezdit na elektřinu. Po třiceti letech tvoří trolejbusy páteř městské hromadné dopravy, svezení po městě je s nimi navíc bezemisní. Květen bude v Dopravním podniku města České Budějovice (DPMCB) ve znamení jejich oslav.
Obranu Madeta Motoru posílil jednatřicetiletý Jan Piskáček, jenž strávil posledních osm extraligových sezon ve Spartě Praha, kde dokonce dělal i kapitána. V Českých Budějovicích podepsal důrazný bek roční smlouvu a okamžitě se zapojil do přípravy na novou sezonu.
Unikát, který v Evropě nemá obdoby, získalo darem město Litovel od místního občana Jiřího Sedláčka. Celoživotní sbírka obdivovatele harmonik čítá na 250 exponátů.
Unikát, který v Evropě nemá obdoby, získalo darem město Litovel na Olomoucku od místního občana Jiřího Sedláčka. Celoživotní sbírka obdivovatele harmonik čítá na 250 exponátů.
Zamíříme na západ a naším cílem budou západočeské Horažďovice. v Sedlíkovicích zabočíme doprava k vodárně Hajská, ve kterém žije něco málo přes 5000 obyvatel. Město leží na hlavním silničním tahu č. 22 mezi Klatovy a Strakonicemi. Na hlavní trati Plzeň – České Budějovice je nádraží Horažďovice předměstí, odkud vychází regionální trať do Domažlic.
Navzdory nepříznivé předpovědi počasí krajem v neděli 2. května již počtvrté za sebou korzovali v koloně Jezdci za svobodu. Dokonce se konaly hned dvě Jízdy svobody současně.
Ředitel Jihočeského Krajského úřadu v Českých Budějovicích Milan Kučera rezignoval na svou funkci. Tu vykonával téměř devět let. Do úřadu nastoupil pár týdnů před Vánoci v roce 2012.
Desátý ročník Hospicové desítky, benefičního závodu na podporu Hospice sv. Jana N. Neumanna, se letos koná od 1. do 31. května. Cílem běhu je z vybraných finančních prostředků pořídit koncentrátor kyslíku. Akce se mohou zúčastnit lidé všeho věku.
Covidová vlna pomalu, ale jistě opouští jižní Čechy. V kraji je k prvnímu květnovému dni 190 nakažených na 100 tisíc nemocných s covidem a číslo dál klesá, posledního dubna jich bylo 204. Přesto se Jihočeského kraje další rozvolňování podle nových pravidel ministerstva zdravotnictví zatím netýká (na rozdíl od krajů, kde se toto číslo pohybuje pod stovkou nakažených).
/FOTOGALERIE/ Příbram si opět zkomplikovala cestu za ligovou záchranou. V utkání 30. kola FORTUNA:LIGY podlehla na domácí půdě Českým Budějovicím 0:1. Pět kol před koncem tak její ztráta na vytouženou patnáctou příčku, která znamená jistotu účasti v soutěži i pro příští ročník, tak bude činit nejméně pět bodů.
Letecká záchranná služba v Jihočeském kraji oslaví 1. května 2021 třicet let svého trvání. Za tři dekády provozu uskutečnily posádky Letecké záchranné služby na 13 500 vzletů a poskytly přednemocniční neodkladnou péči tisícům pacientům v bezprostředním ohrožením zdraví a života.
První květen tradičně znamená pro hokejové kluby možnost odtajnit nové posily. Madeta Motor hlásí skutečně zajímavá jména. Tím největším je bezpochyby návrat trojnásobného nejlepšího hráče extraligy Milana Gulaše z Plzně. Pětatřicetiletý forvard v klubu podepsal tříletou smlouvu.
Práce na novém přemostění přes Volyňku ve Vimperku začaly. „Zhotovitelem krajské zakázky je společnost STRABAG,“ řekl krajský radní pro dopravu Antonín Krák. Podle jeho slov si likvidace starého a stavba nového přes Volyňku vyžádá 31 milionů korun.
Nové česle, které slouží k zachycení velkých nečistot, dostane čistírna odpadních vod v Českých Budějovicích. Výměna zařízení, kde se zachycují nejrůznější předměty, jako jsou vlhčené ubrousky, kuchyňský odpad nebo listí, z nichž většina by se vůbec neměla do odpadní vody dostat, začala v polovině dubna a bude dokončena letos v červnu.
S případným zdržením počítejte na hlavním tahu z Českých Budějovic do Českého Krumlova u Rájova. V Rájově je totiž částečně uzavřený most přes Vltavu. I když panují obavy z tvoření kolon, zatím se tam nic dramatického neděje.
Před rozhodujícím pátým duelem finálové série volejbalové UNIQA extraligy s Českými Budějovicemi dostal důvěru od trenéra Jiřího Nováka nahrávač a kapitán Karlovarska Lukáš Ticháček.
Až opakované výzvy českobudějovických strážníků přiměly muže k odchodu z místa, kde na veřejnosti popíjel alkohol. Jenže cestou se zastavil u vozidla městské policie a sklenicí udeřil do bočního okénka. Skončil se zraněnou rukou a poté i v poutech.
V sobotu zemřela Věra Pazderková, bývalá ředitelka českokrumlovské knihovny a dlouholetá členka a cvičitelka Klubu českých turistů START Český Krumlov.
Ulicemi jihočeské metropole se pohybuje zvláštní postava. Muž oblečený jen do pytlové sutany, na nohou sandály vláčející obrovský dřevěný kříž. Přes rameno nese brašnu. Viděli jste ho také?
Během letošní zbraňové amnestie odevzdali Jihočeši policistům celkem 139 kusů zbraní a 1050 kusů střeliva. Mezi asi nejcennější kousek zatím řadí samopal americké výroby z roku 1942. Nelegální dědictví či nálezy lze beztrestně odevzdat do konce července.
Dívkám to šlo s květinami, klukům zase se svářečkou. Studenti Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické v Českých Budějovicích se vrátili na praxe.
Po svém příchodu na západ Čech se velmi dobře zhostil role lídra volejbalového Karlovarska. Třiadvacetiletý univerzál Patrik Indra, který zamířil do města minerálních pramenů před sezonou zpod Ještědu, se během volejbalové sezony vypracoval v tahouna týmu.
Málokdo může tvrdit, že má za sebou tak pestrou sportovní kariéru, jako Miroslav Vaníček. Letos 27. února oslavil 90. narozeniny. A při bilancování svého života se měl za čím ohlédnout. Určitě nezahálel.
Petr Moravec, fotograf z Českých Budějovic, tentokrát zaslal do redakce své fotografie dubnového superúplňku. Děkujeme. Zachytil jev, kdy se Měsíc přiblížil blízko k Zemi a zdál se nám proto mnohem větší, než jindy. Tento superúplněk je přezdívaný jako "růžový".
Petr Moravec, fotograf z Českých Budějovic, tentokrát zaslal do redakce své fotografie dubnového superúplňku. Děkujeme. Zachytil jev, kdy se Měsíc přiblížil blízko k Zemi a zdál se nám proto mnohem větší, než jindy. Tento superúplněk je přezdívaný jako "růžový".
Situace na trhu s realitami v Jihočeském kraji je napjatá jako v jiných regionech. Potvrzují to i dotázaní realitní makléři. Lidé se obávají ekonomické krize, a tak se snaží investovat do domů, bytů, pozemků i rekreačních objektů. Enormní poptávka je právě po chatách a chalupách.
Havarijní uzavírka, to je důvod, proč na hlavním tahu z Českých Budějovic do Českého Krumlova na silnici I/39 silničáři ve středu 28. dubna museli částečně uzavřít most přes Vltavu.
Střední škola obchodu, služeb podnikání v Českých Budějovicích mohla opět otevřít provozovnu praktické výuky pro budoucí fotografy, kadeřnice, kosmetičky, aranžéry či prodavače. Do praxe se zapojily také cukrářky.
Jihostroj České Budějovice v Karlových Varech přebíral stříbrné medaile. K triumfu ve volejbalové UNIQA extralize chybělo málo. Tým bojoval až do konce a ukázal vnitřní sílu. I proto pro klubový web hodnotí generální manažer Robert Mifka sezonu pozitivně a je přesvědčen, že s fanoušky na tribunách mohla dopadnout jinak.