Praha /FOTOGALERIE/ - Páteční požár stánků s občerstvením na výstavišti v Praze Letňanech způsobil předběžnou škodu osm až deset milionů korun. V sobotu to řekl obchodní a marketingový ředitel provozovatele výstaviště František Martin Přívětivý. Oheň, který vznikl při práci s propanbutanovou lahví, podle něj zničil dva stánky včetně vybavení, okolní sezení a fasádu přilehlých veletržních hal. Dva muži byli při požáru lehce zraněni.
Praha - Na výstavišti v Praze - Letňanech v pátek hořely stánky s občerstvením. Požár vznikl při výměně propanbutanové lahve, několik dalších následně explodovalo. Hasiči zhruba po 40 minutách požár dostali pod kontrolu, dva ze šesti stánků ale oheň zničil. Informoval o tom velitel zásahu Miloš Němec a obchodní a marketingový ředitel provozovatele výstaviště František Martin Přívětivý. Dva lidé ze stánku byli lehce popáleni, zhruba 200 lidí z blízké haly bylo preventivně evakuováno.
Praha /FOTOGALERIE/ - Na výstavišti v Praze - Letňanech v pátek hořely stánky s občerstvením. Požár vznikl při výměně propanbutanové lahve, několik dalších následně explodovalo. Hasiči zhruba po 40 minutách požár dostali pod kontrolu, dva ze šesti stánků ale oheň zničil. Informoval o tom velitel zásahu Miloš Němec a obchodní a marketingový ředitel provozovatele výstaviště František Martin Přívětivý. Dva lidé ze stánku byli lehce popáleni, zhruba 200 lidí z blízké haly bylo preventivně evakuováno.
Brno – Smršť kytarového britpopu v podání Placebo – kapely, která patří ke špičce rockové scény, čeká letos v červnu i fanoušky v Brně. Placebo zde totiž 26. června odehrají svůj koncert k 20. výročí svého založení.
Praha - Jedna z nejúspěšnějších britských rockových kapel Kasabian bude po Stingovi další hvězdou druhého ročníku Prague Metronome Festivalu, který se uskuteční od 23. do 24. června na pražském Výstavišti. Kasabian se prezentují alternativním rockem a vyprodanými koncerty vyvrací tvrzení o konci éry britské kytarové muziky. Ve čtvrtek to za pořadatele informovala Larisa Blichová.
Lysá nad Labem – Druhý ročník halové soutěže ve všestrannosti konané v rámci Jezdeckého festivalu 2017 v Lysé nad Labem nabídne nevšedně štědrou finanční dotaci v celkové výši 30 tisíc korun, přičemž tzv. za peníze pojede nejlepších patnáct účastníků.
Pardubice – Během středy a čtvrtka přiblíží Univerzita Pardubice zájemcům možnosti vysokoškolského studia na svých sedmi fakultách na Veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2017.
Praha - Na veletrhu Gaudeamus Praha 2017, který se ve středu a ve čtvrtek uskuteční na výstavišti v Praze - Letňanech, představí svou nabídku 191 tuzemských i zahraničních vysokých škol a dalších vzdělávacích institucí. Návštěvníci se budou moci seznámit s více než třemi tisícovkami oborů, informovali pořadatelé.
Zlín – Hudba v podobě tří kapel, jedinečná písečná animace, akrobatická show a atraktivní pole dance, fotokoutek nebo třeba velký valentýnský raut, to je jen stručný výčet toho, co čeká návštěvníky Srdcového bálu, který se uskuteční v sobotu 11. února v Kongresovém centru ve Zlíně.
Praha - Německá metalová kapela Helloween, která byla v roce 2015 jednou z hlavních hvězd festivalu Benátská! v Liberci, vystoupí 25. listopadu v pražské Tipsport Aréně na Výstavišti. Na koncertu v rámci jejich Pumpkins United World Tour se na jednom pódiu sejdou bývalí členové kapely, kytarista a zpěvák Kai Hansen a zpěvák Michael Kiske společně se současnou sestavou Helloween. V úterý o tom za pořádající společnost Pragokoncert Bohemia informoval Vladimír Sendler.
Praha /FOTOGALERIE/ - Ve vyprodané Tipsport areně na pražském Výstavišti dnes s velkým úspěchem vystoupila americká punková kapela Green Day. Nadšenému publiku během energického vystoupení s množstvím pyrotechnických efektů nabídla písně ze svého aktuálního alba Revolution Radio i hity z úspěšných desek American Idiot, Dookie nebo Nimrod. Do České republiky se Green Day vrátili po sedmi letech.
Zlín – Dámy v oslnivých a třpytících se šatech, pánové v nažehlených oblecích. Z každého koutu zlínského Kongresového centra čiší příjemná atmosféra a dobrá nálada. Je sobota lehce před osmou hodinou večer a tamní velký sál je plný tanečníků, kteří si plnými doušky užívají 5. Ples Filharmonie Bohuslava Martinů ve spolupráci s Baltaci a. s.
Olomouc – Do sedmdesátých let se v sobotu večer vrátili hosté čtvrtého ročníku Plesu mezi květy na olomouckém výstavišti Flora. Pořádaly ho Technické služby města Olomouce a Zoologická zahrada Olomouc. Léta minulá se nesla především v duchu Televarieté.
Brno, Valašsko - Mezinárodní veletrh průmyslu a cestovního ruchu Regiontour 2017 začal ve čtvrtek. Na brněnském výstavišti se v pavilonu P představuje také region Valašsko ve společné expozici Východní Morava. Pracovníci informačních a cestovních agentur návštěvníkům veletrhu ukazují Valašsko jako kraj plný kultury, krajových jídel, turistických, sportovních a volnočasových aktivit.
Litoměřice – Na výstavišti Zahrada Čech letos v červnu proběhne osm tradičních akcí s celostátními Hasičskými slavnostmi, které se konají v dvouletém cyklu.
Praha /FOTOGALERIE/ - Nové vstupní brány do areálu Výstaviště by mohly stát v roce 2018. Správce areálu, městská firma Rozvojové projekty Praha, vyhlásila na řešení vstupního prostoru architektonickou soutěž. Informoval o tom dnes v tiskové zprávě Institut plánování a rozvoje (IPR), který soutěž zaštiťuje. Úpravy vstupu by měly být první fází rekonstrukce výstaviště, do budoucna se počítá i s dostavbou vyhořelého křídla Průmyslového paláce.
Vysočina – Kraj Vysočina opět nebude chybět na veletrhu v Brně s názvem Regiontour. Od dnešního dne až do neděle 22. ledna se mohou návštěvníci v pavilonu P brněnského výstaviště seznámit s turistickou nabídkou nejen Vysočiny, ale i dalších regionů.
Brno /ANKETA/ – Zažít to nejlepší z Brna za pár minut. Takovou možnost nabízí lidem stánek Brna na veletrzích cestovního ruchu Go a Regiontour, které začaly ve čtvrtek na brněnském výstavišti. Na vlastní kůži ale budou moct lidé už v první polovině letošního roku zažít třeba adrenalinové procházky brněnským podzemím. Oznámili to zástupci města a brněnského Turistického informačního centra.
České Budějovice - Nejen v době konání výstav či jiných akcí by mohlo být živo v areálu českobudějovického výstaviště. Podle připravované územní studie severní části, se kterou se v pondělí seznámili členové rady města, se tu otevírá prostor na modernizaci starších objektů, ale také na výstavbu zcela nových pavilonů.
Dnes na brněnském výstavišti začíná mezinárodní veletrh cestovního ruchu v regionech Regiontour. Nesmí chybět Krnovsko, Jeseníky ani celý Moravskoslezský kraj.
Písek – Město a písecký region jsou pravidelnými účastníky mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a turistických možností v regionech na brněnském Výstavišti. Letošní prezentace cestovního ruchu s důrazem na regiony se koná ode dneška do neděle.
Brno /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Pro tipy, jak trávit dovolenou a volný čas, si mohou už od čtvrtka přijít lidé na brněnské výstaviště. Začínají tam totiž cestovatelské veletrhy Go a Regiontour. Lidé je mohou navštívit v pavilonech P a F. Největší cestovatelská přehlídka končí až v neděli.
Blanensko, Vyškovsko – Unikátní expozice v jeskyních Moravského krasu, singletrailové trasy pro cyklisty. Nové mapy, průvodce a propagační materiály měst. To jsou hlavní lákadla, které naservírují turistům zástupci z Blanenska a Vyškovska na mezinárodním veletrhu turistických možností Regiontour.
Pelhřimov – Agentura Dobrý den Pelhřimov se jako každý rok představí se svými rekordy na jednom z nejvýznamnějších českých veletrhů cestovního ruchu Go and Regiontour.
Již ve středu se začne soud zabývat žalobou Muchova vnuka na určení vlastnictví Slovanské epopeje. Celý spor se táhne už od roku 2010, kdy pražští radní rozhodli o prozatimním přemístění pláten z Moravského Krumlova do Veletržního paláce namísto výstavby nového pavilonu. Rozhodnutí vyvolalo vlnu nesouhlasných reakcí nejen v Krumlově, soudní cestou se mu snažil zabránit i malířův vnuk John Mucha, který požadoval umístění obrazů v nové galerii. Odvolával se jednak na původní rozhodnutí pražských radní, ale také na podmínku svého dědečka, že obrazy mají být vystaveny na důstojném místě.
České Budějovice - V kurzu jsou svatby na statku. Právě jim patřil sobotní Svatební veletrh, který se uskutečnil v pavilonu T na českobudějovickém výstavišti. Inspiraci tu ale našli i snoubenci, kteří mají o svém plánovaném velkém dni docela jiné představy. Veletrh nabídl módní přehlídky svatebních šatů, pánských obleků i šatů pro družičky, ukázky různých dekorací, svatebních účesů, květinové výzdoby, ale také prstenů a dortů.
České Budějovice – Módní přehlídky svatebních šatů, pánských obleků i šatů pro družičky, ukázky různých dekorací, svatebních účesů, prstenů a dortů či rozhovory se známými osobnostmi.
Lysá nad Labem – Fotbalový klub Slovan Lysá nad Labem pořádá tradiční společenský ples, který se koná v sobotu 25. února na výstavišti v Lysé a začne ve 20 hodin. Letos s lyskou stopou v Barceloně.
Na kvalitní stolní tenis se mohou těšit o víkendu fanoušci v Ostravě. A to nejen v podání mužů, ale také žen. V obou nejvyšších domácích soutěžích totiž na sever Moravy míří atraktivní soupeři.
Region – Setkání chovatelů na výstavišti v Lysé nad Labem, které se mělo uskutečnit od pátku do neděle, se z důvodu výskytu ptačí chřipky (vysoce patogenní aviární influenza) ve Středočeském kraji nekoná. Město je v pásmu dozoru. Výstava „ Náš chovatel 2017" je zrušená nařízením Krajské veterinární správy.
Přerov – Jejich „revíry" se nemění a jen výjimečně se přemístí z osvědčeného místa, kde se jim už jednou podařilo přečkat zimu. Bezdomovci v Přerově se v mrazivých dnech zahřívají na parovodních trubkách a teplovodech za firmou Kazeto, ale azyl jim poskytují i čekárny na vlakovém nebo autobusovém nádraží. Ani kruté mrazy ale paradoxně nezaplnily ubytovnu pro bezdomovce u výstaviště, kde jsou stále volná místa.
Lysá nad Labem /FOTOGALERIE/ - Začátkem ledna patří výstaviště v Lysé nad Labem na Nymbursku tradičně poštovním holubům. Na celostátní výstavu se tam pravidelně sjíždějí členové Českomoravského svazu chovatelů poštovních holubů se svými rychlými opeřenci z celé České republiky, aby poměřili jejich celoroční výsledky a vybrali ty úplně nej.
Brno - Protančit noc, pochutnat si na luxusním rautu a promenádovat se ve večerní róbě. Takový plán má minimálně na jeden lednový nebo únorový večer mnoho Brňanů. Vrcholí totiž plesová sezona. Na některé plesy lidé stále seženou lístky.
Hradec Králové - Fanoušci swingové hudby zažijí v šesti městech České republiky velký galakoncert špičkových zpěváků a hudebníků v doprovodu RTV big bandu Felixe Slováčka.
Praha - Na několika místech Letné a Holešovic mohou obyvatelé i návštěvníci nově využít veřejně přístupné toalety. Bezplatné je použití záchodků na radnici, nádraží, v metru ale i v několika spolupracujících kavárnách a bistrech. Projekt připravila místní radnice. V rozhovoru to řekl starosta Jan Čižinský (Praha 7 sobě).
Do Prahy zavítala výstava modelů z kostek stavebnice Lego, kterou na Výstaviště v Holešovicích přivezli polští pořadatelé. Hlavním lákadlem jsou pětimetrový model lodi Titanic a socha bývalé tenistky Martiny Navrátilové, kterou dnes slavnostně odhalili olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová a sportovní moderátor a komentátor Michal Hrdlička.
Písek - Zemědělský svaz ČR pořádá v rámci veletrhu Vzdělání a řemeslo na českobudějovickém výstavišti jízdu zručnosti a zemědělskou olympiádu. Obou celostátních soutěží se zúčastnilo padesát žáků z devatenácti středních odborných škol a učilišť z pěti krajů ČR.
Rakovník - Nové mistrovské choreografie představily tanečnice dětské country taneční skupiny Lentilky, která tančí už mnoho let při Domu dětí a mládeže v Rakovníku, na tradičním společném country bále na konci roku v Domě osvěty v Rakovníku. Lentilky totiž míří na další mistrovství světa v Couple a line dance. To se tentokrát uskuteční za pár dní v Liberci v kongresovém centru.
Praha - Pražští památkáři nedají souhlas s dočasnou stavbou na místě vyhořelého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti. Preferují trvalé řešení. V rozhovoru s médii to řekl šéf památkářů Jiří Skalický. Vedení Prahy od požáru paláce v roce 2008 neúspěšně plánuje vytvoření repliky. Nedávno oznámilo, že chystá architektonickou soutěž na provizorní halu za 200 až 300 milionů korun. Záměr zkritizovala opozice. Podle ní hrozí, že by se z drahého provizoria mohla nakonec stát stavba trvalá.