Do Kunovic míří Hana Zagorová
Kunovice – Fanoušci Hany Zagorové budou mít možnost spatřit svoji oblíbenou zpěvačku. Její koncert se totiž koná v pátek 4. prosince ve sportovní hale v Kunovicích. Vystoupení začíná v 19.30 hodin.
Kunovice – Fanoušci Hany Zagorové budou mít možnost spatřit svoji oblíbenou zpěvačku. Její koncert se totiž koná v pátek 4. prosince ve sportovní hale v Kunovicích. Vystoupení začíná v 19.30 hodin.
Znojmo /ROZHOVOR/ - V čele dechové kapely Amatéři, která letos oslaví deset let svého trvání, stojí kapelník Roman Teplý.
Hronov /FOTOGALERIE/ – Na první adventní neděli uspořádala církev Československá husitská v Hronově ve spolupráci se ZUŠ Hronov tradiční Adventní koncert. Ten měla pod taktovkou – tak jako každý rok – Zuzana Meierová.
Kolínsko - Do konce roku si můžete vybrat z nebřeberného množství kulturních akcí v regionu.
Šumpersko – Odlehčená nabídka čeká v prosinci na milovníky kultury na Šumpersku. Ačkoli tento měsíc oficiálně čítá jednatřicet dní, nabídka většiny institucí se vešla pouze do prvních tří adventních týdnů. I přesto je z čeho vybírat, posuďte sami.
Český Brod /FOTOGALERIE/ - Několik stovek dětí a dospělých prošlo městem v lampiónovém průvodu. Všichni společně pak sledovali slavnostní rozsvícení vánočního stromu.
Zábřeh – Vydáním nového alba a velkým koncertem s hvězdami jazzu a pop music oslaví čtvrt století své existence zábřežský Moravia Big Band. První tóny jubilejního vystoupení se rozezní ve středu 2. prosince od 19 hodin v zábřežském kulturním domě.
Ostrava – Tomáš Kočko a jeho Orchestr vyrazí na prosincové sváteční turné.
Prachatice /FOTOGALERIE/ - První maturitní ples tohoto podzimu odstartovala v pátek třída 4. C Střední pedagogické školy a vyšší odborné školy sociální v Prachaticích.
Zlín – Orchestr Václava Hybše si zabere jeviště Velkého sálu Městského divadla Zlín už ve středu 2. prosince. Publikum se může těšit na Vánoční koncert.
Českokrumlovsko -Vánoční zpívání pod stromky a adventní trhy se rozezvučely a zavoněly v regionu.
Prostějov – Základní umělecká škola Vladimíra Ambrose v Prostějově oslavila v sobotu sto dvacet let své existence.
Cheb - Jaké budou oslavy kulatého výročí ATK Standard?
Fryšták – neděle 29. listopadu bude první adventní. Na spoustě míst po celé republice se rozezní adventní koncerty. Jeden takový se uskuteční také v kostele svatého Mikuláše ve Fryštáku na Zlínsku.
Březnice /ROZHOVOR/ - Hudební sál zámku Březnice bude v sobotu 12. prosince patřit Vánočnímu swingovému koncertu Sester Havelkových. Kvarteto Olga Bímová, Petra Kohoutová, Dana Šimíčková a Anna Vránová zde v rámci tradiční akce Vánoce na zámku vystoupí od 19 hodin. Nejen o tomto koncertu jsme si povídali s Annou Vránovou.
Plasná – V sobotu 28. listopadu od 10 do 16 hodin mohou lidé již tradičně navštívit vyhlášený trh chráněných dílen občanského sdružení Proutek v Plasné.
Třeboň – Vlasta Redl s dechovkou, cellista ze symfonického orchestru s Věrou Bílou… Festivaly Okolo Třeboně a Zpátky do Třeboně nabízely vždy netradiční spojení.
Třeboň– Vlasta Redl sdechovkou, cellista ze symfonického orchestru sVěrou Bílou… Festivaly Okolo Třeboně a Zpátky do Třeboně nabízely vždy netradiční spojení.
Jablonec n. N. - Čtvrtek 26. listopadu: Městské divadlo Jablonec: 19.00 Orchestr Václava Hybše. Hosté: Luděk Sobota, Veronika Savincová, Barbora Mochová, Martin Růža a další.
Jablonec n. N. - Na Vánoční koncert Orchestru Václava Hybše zve Městské divadlo v Jablonci nad Nisou.
Bruntál – Čas blížících se Vánoc budou lidem připomínat vánoční osvětlení ulic a stromky na náměstích.
Ústí nad Orlicí – Pokud koncem listopadu nebudete vědět, co s načatým podzimním večerem, rozhodně nijak neprohloupíte, navštívíte-li v pátek v 19.30 hodin ústeckoorlické Roškotovo divadlo a v něm pořádaný již druhý jubilejní koncert Dechového orchestru města Ústí nad Orlicí pod vedením dirigenta Josefa Kněžka.
Hodonín – Od doby, co vznikla, už vychovala několik generací hudebníků a rozšířila se o několik nejen hudebních oborů. Změnilo se i místo, kde původně stála. Řeč je o hodonínské Základní umělecké škole, která letos slaví sedmdesáté výročí od svého založení.
Zlín - Jeden z velkých pianistů současnosti, americký klavírista David Syme, vystoupí už ve čtvrtek 26. listopadu ve zlínském Domě umění v programu s názvem Tance minulého století.
Hejnice – Benefiční koncert ve prospěch Fondu ohrožených dětí pořádají v neděli 29. listopadu od 18.00 hodin v bazilice Navštívení Panny Marie v Hejnicích stavaři Libereckého kraje.
Kladno - Koncert v kladenském kulturním domě začne v 19 hodin.
Rakovník - Orchestr Merkur si pro večer svátku svaté Cecílie uschoval blahopřání hned pro čtyři svoje „půlkulaťáky“. Cecílie, patronka muzikantů, měla svátek v sobotu.
Kolín /FOTOGALERIE/ - Kdo přišel v neděli těsně před osmnáctou hodinou do kostela Husova sboru na kolínském Husově náměstí, už se do kostelních lavic nevešel. Lidé stáli okolo míst k sezení, mezi dveřmi, jedna paní dokonce stála na lavičce venku.
Brno /SERIÁL/ - O stavbu kvalitního hudebního stánku usiluje také současné vedení města. Jako nejlepší vyhodnotilo návrh pražského Atelieru M1.
Písek - Sobotní podvečer patřil v koncertní síni sv. Trojice v Písku Píseckému komornímu orchestru.
Kutná Hora - K provedení posledního díla Wolfganga Amadea Mozarta Requiem spojily své síly Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl z Kutné Hory s kolínským sborem Continuo a Pěveckým sborem gymnázia Kolín. O hudební doprovod se postaral Kolínský symfonický orchestr. Pod taktovkou Davida Lesáka se v sólových partech představili Simona Jindráková (soprán), Lucie Procházková (alt), Zdeněk Licek (tenor) a Lukáš Bořek (bas).
Rakovník - Oba skvěle sehraní koncertní mistři přednesli například Sonátu g moll pro violu a klavír Henryho Ecclese.
Teplicko - Kina, výstavy, koncerty - jen si vybrat.
Nový Jičín – Další z benefičních koncertů pořádaných ve prospěch humanitární organizace ADRA pořádá tento pátek novojičínské Beskydské divadlo. Představí se na něm orchestr lidových nástrojů Ondráš VUS Brno a pěvecký sbor Ondráš Nový Jičín.
Benešov - Koncertem svých žáků a učitelů oslaví ve čtvrtek 19. listopadu sedmdesáté výročí založení Základní umělecká škola Josefa Suka.
Přeštice – Desítky lampionů a rozzářené dětské oči, tak to v úterý v podvečer vypadalo na přeštickém Masarykově náměstí.
Kolín /FOTOGALERIE/ - Uprostřed listopadu již vypukla plesová sezóna v kolínském Městském společenském domě, kde se v pondělí před státním svátkem uskutečnil již třetí Ples dětských organizací, na kterém se sešli vedoucí oddílů všech kolínských táborníků.
Opava - Slezské divadlo uvede 17. listopadu od 19 hodin proslulou Verdiho operu Rigoletto.
Kolín /FOTOGALERIE/ - Koncertem nazvaným Za Císaře pána oslavil v neděli v podvečer v kolínském sále Na Zámecké své osmdesáté narozeniny dirigent a skladatel Miroslav Císař, který část svého hudebního života zasvětil Městské hudbě Františka Kmocha, kde působil jako dirigent.
Český Těšín - První ročník Těšínského jazzového festivalu se v Českém Těšíně uskutečnil v roce 1973. Od té doby k Českému Těšínu jazzový festival prostě neodmyslitelně patří. Letošní ročník se uskuteční od 18. – 21. listopadu 2009.
Pardubice - Ve čtvrtek vystoupil houslový virtuos před pardubickým publikem. S houslemi z roku 1726
Domažlice /ROZHOVOR/ – Senior, obyvatel domažlické Máchovy ulice Josef Šmíd nevynechá jediný koncert Čerchovanu. A to přesto, že 2. září oslavil už 90. narozeniny.
Pardubice /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek vystoupil houslový virtuos před pardubickým publikem. S houslemi z roku 1726. Housle mu tatínek v pěti letech pořídil, aby zkrotil jeho dětskou zlobivost a temperament zaměřený na hry se sirkami raději využil nějakým smysluplným způsobem. Ukázalo se, že to bylo moudré rozhodnutí. Dnes patří houslista Václav Hudeček k mezinárodní interpretační elitě. Za zásluhy o český stát v oblasti kultury získal státní vyznamenání. Vystoupil v nejprestižnějších koncertních síních po celém světě. Ve čtvrtek houslového mistra mohli vidět i návštěvníci pardubického Domu hudby.
Olomouc /FOTOGALERIE/ – Netradiční baletní pojetí Macbetha slibuje páteční premiéra v Moravském divadle. Nabídne divákům taneční provedení shakespearovské tragédie, kterou s baletním souborem divadla nazkoušel režisér a choreograf Robert Balogh.
Kolín – Přestože nová kolínská kapela Eso hrála letos již sedmkrát na zahrádce místní restaurace U Ostrova, v širší známost zatím nevstoupila. Její základ tvoří klávesista, kytarista, trumpetista a zpěvák Miloslav Hartman z Volárny a kolínská zpěvačka Ladislava Červínová.
Jablonec n. N. – Prague Bassoon Band. Městské divadlo Jablonec – středa 11. listopadu 19.00. Fagotový soubor: Václav Vonášek, Martin Petrák – členové České filharmonie, Radek Dostál – člen Pražského komorního orchestru, Václav Fürbach – člen orchestru FOK.
Opava /FOTOGALERIE/ - Operní soubor znovu dokázal, že Slezské divadlo právem zůstává vlajkovou lodí opavské kultury. Po úspěšné prezentaci v Číně se další část souboru vrátila z neméně úspěšného třináctidenního turné po Japonsku.
Hořice – Hořický mezinárodní jazzový festival JazzNights s podnázvem „Jazzobití pod horami“ letos slavil patnácté narozeniny.
Houstouň - Autorem pořadu Solasido, který je určen pro děti ve věku od šesti do patnácti let, je pětačtyřicetiletý Pavel Justich, který sice dnes žije v Rodinovech u Klatov, ale k Domažlicku má vřelý vztah.
Dřevohostice /FOTOGALERIE/ - Jedenačtyřicet mladých lip přibylo v neděli odpoledne kolem vodního příkopu u zámku v Dřevohosticích. Sadili je tam lidé z obce i blízkého okolí. Původní alej padla vloni k zemi, protože usychala.