Kreativ

ŠTÍTEK: orchestr

Alexandrovci rozezvučí olomoucký zimák. Vydrží to

Olomouc - Když začnou ty desítky mužských hrdel zpívat, člověka úplně mrazí v zádech. Alexandrovci, legendární vojenský soubor, navštíví ve čtvrtek 18. června zimní stadion v Olomouci. Jejich hostem tam bude Petr Kolář.

FOTO: Den hudby v Benešově počasí nepokazilo

Benešov - Tři formace, Sklepmistři, Ruce Nohy Music Band a Big Band Pacholata, ale také předkapela, Žákovský orchestr ZUŠ Josefa Suka Benešov se ve čtvrtek 11. června představili při už šestém ročníku minifestivalu na Masarykově náměstí.

Dva dechové orchestry vystupují v sokolovně

Rokycany - Dva velké dechové orchestry, a sice ZUŠ Rokycany a Domu kultury v Hrádku - se chystají na společné vystoupení. Střídavě zahrají pod taktovkou Luboše Klasny a Františka Lukeše.

Dechovky znovu zahrají na počest Maňase

Sehradice - Už příští neděli si vSehradicích na Luhačovicku přijdou na své všichni příznivci dechové hudby. Odstartuje totiž 12.ročník přehlídky dechových orchestrů snázvem Maňasovy Sehradice.

Koupením cihly mohou lidé podpořit Proutek

Jindřichohradecko - Jindřichohradecký dětský rytmický orchestr Hakuna Matata zahájí 15.června desátý ročník benefiční kampaně na podporu lidí smentálním postižením Akce cihla, a to vČeských Budějovicích.

Mladí si zahrají na pódiu s Janáčkovou filharmonií

Ostrava - V Domě kultury města Ostravy je ve čtvrtek na programu poslední abonentní koncert 55. sezóny Janáčkovy filharmonie Ostrava. Jedná se o čtvrtý koncert cyklu věnovaného talentovaným hudebníkům nastupující generace s názvem Jeunesses musicales.

Uherský Brod ožije jarmarkem

Uherský Brod - Město ožije v sobotu 13. června jarmarkem. Hlavní program sebude konatna tamním Masarykově náměstí od 9.30 hodin.

Slavný Čechomor hvězdou letošní Hudby bez hranic

Šumpersko - Koncert skupiny Čechomor bude jedním z hlavních lákadel jubilejního pátého ročníku festivalu Hudba bez hranic, který se uskuteční od pátku 12. do neděle 14. června na Šumpersku. Folkrocková kapela vystoupí na pódiu kulturního areálu v Dolních Studénkách v pátek od 21.30 hodin.

Ve Spálově si připomněli tamní osobnost

Spálov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Koncert dvou kapel pod širým nebem se uskutečnil v neděli 7. června ve Spálově. V jeho rámci si přítomní připomněli vzácnou osobnost místního rodáka Františka Šustka.

Kopřivnická beseda slaví stovku

Kopřivnice – Sto let od svého založení si v letošním roce připomíná Katolická beseda v Kopřivnici. Současný výbor besedy plánuje oslavy, jejichž hlavní dění vyvrcholí během tří dnů v polovině června.

Prajzovanka míří do Prahy

Bolatice - Dechová huba Prajzovanka se přihlásila a byla pořadateli vybrána na 10. Mistrovství Evropy dechových hudeb české a moravské dechovky, které se uskuteční 26. až 28. června 2009 v Praze na Křižíkově fontáně.

Sarabanda už jenom vyhrává

Rychnov nad Kněžnou, Praha - Flétnový soubor ZUŠ Sarabanda popáté zvítězil v soutěži mladých orchestrů Concerto Bohemia, kterou každoročně vyhlašuje Český rozhlas a Česká televize.

Pocta jubilantce Jarmile Šulákové na Máji

Ostrava - Těžko uvěřit, že naše první dáma folkloru, zpěvačka lidových písní a královna matka Valašského království, Jarmila Šuláková, oslaví letos koncem června neuvěřitelné osmdesátiny. V pátek večer vystoupí na Janáčkově máji.

FOTOGALERIE: Po novém průtahu mašírovaly mažoretky

Červené Pečky - Ve středu se v Červených Pečkách uskutečnilo slavnostní otevření nového silničního průtahu, který vede přes tamní náměstí. Opět se tak obnovilo využívané spojení mezi Kolínem a Kutnou Horou.

Kristjan Järvi se stává světovou dirigentskou osobností

Ostrava - Velmi pohodový večer strávili v pondělí návštěvníci Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj v Domě kultury města Ostravy. Posluchačům jej zprostředkoval v Evropě velmi ambiciózní Basilejský komorní orchestr, složený především z mladších instrumentalistů z celého světa.

Ostravská premiéra dnes na Máji

Ostrava - Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj pokračuje ve středu večer v Domě kultury města Ostravy. Na koncertě, který začíná v 19.30 hodin, jsou na programu Symfonie č. 2 Michala Zenkla, předčasně zemřelého skladatele, jehož opus dnes zazní v ostravské premiéře.

Americké jaro zavítá do Rudy

Ruda nad Moravou - Dvojici hudebnic ze Spojených států amerických bude ve čtvrtek 4. června hostit kostel svatého Vavřince v Rudě nad Moravou.

Seminář učil muzikanty správnému tónu

Hranice /FOTOGALERIE/ - Velká přehlídka dechových orchestrů byla v neděli k vidění v hranické Sokolovně. Předcházel jí dvoudenní seminář na Základní umělecké škole, kde se členové jednotlivých formací učili správnému tvoření tónu. V Hranicích se tato akce konala již potřetí.

Kristjan Järvi a Basilejský komorní orchestr na Máji

Ostrava - Další hudební lahůdku slibuje na pondělní večer program Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj. V Domě kultury města Ostravy se od 19.30 hodin představí vynikající Basilejský komorní orchestr s dirigentem Kristjanem Järvim.

Swing a jazz v Týništi servírují Laczo Deczi s Cellulou New York i žáci

Týniště nad Orlicí - Swing ve všech pádech se každý rok na jaře skloňuje v Týništi nad Orlicí. Frázování zní v uších pořadatelům akce už v těchto dnech. Na 5. a 6. června 2009 totiž připravují již 14. ročník Mezinárodního swingového festivalu Jardy Marčíka. Přehlídka nese jméno muzikanta týnišťského big bandu, který pomáhal se zakládáním festivalu a jeho pozdějších ročníků se již, bohužel, nedožil.

Bystřický orchestr ovládl Čermákovo Vysoké Mýto

Bystřice nad Pernštejnem - Absolutní vítězství ze XVII. ročníku Národní přehlídky dětských dechových orchestrů Čermákovo Vysoké Mýto si na Vysočinu přivezli členové Dechového orchestru ze Základní umělecké školy v Bystřici nad Pernštejnem. Ti se zúčastnili přehlídky dechové hudby a ve východních Čechách nečekaně zvítězili.

Stacionář Nesa obdrží 160 tisíc korun

Velké Meziříčí - Díky sobotnímu charitativnímu koncertu Muzikanti dětem a Nadaci Divoké husy získá velkomeziříčský stacionář Nesa více jak 160 tisíc korun.

Městem se ponesou tóny dechovky i saxofonu

Napajedla - Čtyři promenádní koncerty připravil ina letošní rok vNapajedlích místní Klub kultury. Během čtyř neděl se před budovou městského kina představí dechovka, mladí umělci, ženský sbor isaxofonový orchestr.