Vánoční melodie znějí po celém Litoměřicku
Litoměřicko - Kam o Vánocích?
Litoměřicko - Kam o Vánocích?
Chodová Planá - Pivovarská humna v chodovoplánském pivovaru hostila Rybovu Českou mši vánoční. Pivovarští tuto akci pořádali už minulý rok
Krnov - Zaplněné divadlo ocenilo šedesát muzikantů krnovského orchestru potleskem ve stoje. Legendární hudební těleso je dobře připraveno na blížící se Mezinárodní festival dechových hudeb Praha 2009.
Pardubice - Zpěvák Milan Drobný bude v pondělí speciálním hostem Vánočního koncertu Orchestru Václava Hybše, který se koná od sedmnácti a dvaceti hodin ve Východočeském divadle.
Poběžovice - Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby pod taktovkou dirigenta Marka Vorlíčka vyslechnou Poběžovice. Koncertem se rozezní 26. prosince od 16 hodin velký sál hotelu Hubertus.
Litoměřice - Přinášíme Vám přehled mší, které se budou konat v litoměřické katedrále sv. Štěpána.
Havířov - Neodmyslitelnou součástí bohaté nabídky havířovských vánočních koncertů jsou již tradičně koledy v evangelickém kostele v Havířově-Bludovicích.V sobotu tam vystoupil prestižní folklorní soubor lidových písní a tanců Vonička.
Ústí nad Labem -Na 50 skladeb Beatles během večera, o 10 muzikantů víc v symfonickém orchestru než loni, 800 návštěvníků – platících i hostů, 5 hodin hudby, 4 přídavky.
Nymbursko - Přinášíme vám přehled boholužeb na konci roku
Krnov - Dechový orchestr mladých Krnov v sobotu 20. prosince potěší své příznivce tradičním Vánočním koncertem. Ten se uskuteční od 17 hodin v Městském divadle Krnov.
Chomutovsko - Přemýšlíte, kam zajít o posledním předvánočním víkendu? Města na Chomutovsku nabízejí různý program.
Český Brod – Ve čtvrtek večer se v kostele sv. Gotharda konal již XVI. Adventní koncert, pořádaný společností Vox Bohemicalis.
Karlovarsko — Chcete na Karlovarsku vyrazit na jednu z vánočních akcí? Podívejte se do seznamu a vyberte si.
FURTH IM WALD - Češi mají na koncert zvýhodněné vstupné
Pardubice - České Vánoce s Komorní filharmonií je název pořadu, který pardubický orchestr připravil na dnešek od 19.30 hodin pod dirigentskou taktovkou Jaroslava Kyzlinka do Sukovy síně Domu hudby.
Uherské Hradiště - /FOTOGALERIE/ Tradiční vánoční koncert Základní umělecké školy v Uherském Hradišti se konal v úterý 16. prosince v místní Redutě. Zcela zaplněné hlediště si vyslechlo skladby s vánoční tematikou.
Český Těšín – Vánoce už nám klepou na dveře. Chcete-li se na chvíli vymanit z předvánočního shonu, navštivte některou z akcí Vánočního stromu, který pořádá Kulturní a společenské středisko „Střelnice“ v Českém Těšíně ve spolupráci s Domem Narodowym.
Přerov - /FOTOGALERIE/ Taneční a pěvecké soubory dětí z přerovských škol, ale také vystoupení dechových orchestrů či zájmových kroužků – to vše můžou až do Vánoc zhlédnout návštěvníci, kteří zavítají odpoledne na přerovské náměstí T. G. Masaryka.
Přerov - /FOTOGALERIE/ Taneční a pěvecké soubory dětí z přerovských škol, ale také vystoupení dechových orchestrů či zájmových kroužků – to vše můžou až do Vánoc zhlédnout návštěvníci, kteří zavítají odpoledne na přerovské náměstí T. G. Masaryka.
Frýdek-Místek - Iletošní rok patřil vprostorách Nové scény Vlast ve Frýdku-Místku malým zpěvákům zmateřských a základních škol. Již po páté se sešli na pěvecké soutěži Vánoční nota pořádané základní školou Jiřího zPoděbrad ve Frýdku-Místku.
České Budějovice - Už na začátku prosince měli návštěvníci koncertu Nezmarů příležitost poslechnout si tuto českobudějovickou folkovou skupinu poprvé dohromady s velkým obsazením Jihočeské komorní filharmonie.
Nové Strašecí/ Základní umělecká škola pořádá vánoční koncert komorního koncertu.
Ostrava - Mezinárodní festival Souznění nabídne – stejně jako dříve – nejenom klasiku, folklor, ale připomene řadu lidových zvyků a obyčejů.
Krnov - Dívčí pěvecký sbor Ars Voce z Krnova zazářil v úterý 16. prosince, když skvěle odzpíval dva Vánoční koncerty po sobě, a to před vyprodanou Koncertní síní svatého Ducha v Krnově.
Kolín - Ke svému konci dospěl téměř pětiletý soudní spor města Kolína o ochrannou známku „Městská hudba Františka Kmocha Kolín“.
Švihov - V letošním roce uplynulo padesát let od otevření školní budovy ve Švihově, která se po dlouhých desetiletích provizorií a příprav stala důstojným místem vzdělávání dětí nejen ze Švihova, ale i širokého okolí
Litoměřice - Vánoční koncert pro žáky litoměřických základních a středních škol uspořádala dnes (úterý) dopoledne v Domě kultury v Litoměřicích Základní umělecká škola Litoměřice společně se ZUŠ Lovosice. V 9 hodin se první polovině dětí představila lovosická kapela Enkláva, v 11 hodin pak dalším šesti stovkám školáků Orchestr dechových nástrojů ze ZUŠ Litoměřice. Dva koncerty vidělo přes 1200 školáků.
Jablonec n. N. - Na Mírovém náměstí, v Podhorské ulici, na náměstí dr. Farského, ve Výstavním pavilonu a ve velkém sále Eurocentra ve středu rozloží prodejní stánky více než stovka obchodníků.
Slavičín - Koledy, orchestrální skladby imoderní písně si připravil na páteční večer soubor Valaška zValašských Klobouk.
Mělník/ Vkapucínském klášteře v Mělníku se v neděli konal adventní koncert základní umělecké školy.
České Budějovice - Do velkého finále míří největší pěvecká soutěž Jihočeský vrabčák 2008. Přijít se podívat na svého pěveckého favorita a případně jej podpořit můžete 20. prosince v českobudějovickém Domě kultury Metropol od 19 hodin.
Liberec - Ačkoliv v posledních letech koncertovala zcela vyjímečně, vyrazila nyní zpěvačka Petra Janů na vánoční turné. V pondělí 15. prosince vystoupí v historické budově libereckého Divadla F. X. Šaldy. Koncert, nazvaný podle celé šňůry Vánoční hvězda Petry Janů, začne v 19.00 hodin.
Tachov - Výroční koncert tachovského Dechového orchestru mladých se uskutečnil ve společenském sále Mže v Tachově.
Kolín – Kdysi velice populární dívčí country skupiny Schovanky obohatila tradiční předvánoční firemní večírek v MSD Kolín.
Hodonín - Hodonínský symfonický orchestr a smíšený pěvecký sbor oslaví vánoční čas soudobými skladbami.
Křtiny (FOTOGALERIE + VIDEO) - Zrekonstruovaný zámek ve Křtinách ve čtvrtek slavnostně otevřeli zástupci Školního lesního podnik. Pásku přestřihl rektor Mendelovy zemědělské a lesnické fakulty v Brně Jaroslav Hlušek spolu s ředitelem Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny Jaroslavem Martínkem.
Kolín – Pronajmout si kolínské Městské divadlo se v poslední době stává Mekkou místních amatérských nejen hudebních či tanečních seskupení.
Rakovník/ AtlantisCollegium přivezlo do Rakovníka předvánoční náladu.
Hronov - V Čapkově sále se ve středu 10. prosince letos naposledy sešli zastupitelé na svém zasedání. Tentokrát se nezabývali pouze problémy města, ale jednání se neslo, vzhledem k blížícím se Vánocům, ve slavnostním duchu.
Olomouc - Na letošním pátém ročníku festivalu Swing žije sklidil obrovský potlesk Big Band ZUŠ Iši Krejčího. Formace vedená saxofonistou Jakubem Červenkou se po necelém týdnu opět představí olomouckému publiku, tentokrát v Jazz Tibet Clubu. Pokud máte rádi klasické hity Franka Sinatry a říká vám něco jméno Count Basie, neměli byste ve čtvrtek ve 20 hodin na koncertě bandu chybět.
V tomto týdnu nehraje Karlovarský symfonický orchestr žádný koncert, ale nahrává kompaktní disk. Můžete k tomuto albu říct nějaké podrobnosti? Kolik do nahrávky investujete finančních prostředků?
Český Krumlov - Program akcí v období adventu a Vánoc.
Albertovec - Jiný svět? Přesně takovou otázku si mohli klást společně s organizátory účastníci sobotní vernisáže v Galerii Albertovec. Je svět tělesně, duševně či jinak postižených opravdu jiný? Anebo je svět takzvaně zdravých od světa postižených k nerozeznání?
Plzeň - Pro veliký lidský příběh Řeka Zorby ve stejnojmenném muzikálu by bylo i plzeňské Velké divadlo těsné. Ale hostující režisér Petr Novotný se musel v nové inscenaci Divadla J. K. Tyla v Plzni spokojit s prostorem o mnoho menšího Komorního divadla.
Opava – Známý houslista Václav Hudeček vystoupí dnes v Opavě. Svůj nástroj nechá rozeznít v kostele svatého Václava. Koncert začíná v devatenáct hodin.
Chrudim - Předvánoční představení chrudimské ZUŠ se konalo v sobotu Divadle Karla Pippicha.
Ostrava - Komorní soubor složený především ze členů Janáčkovy filharmonie získal za deset let své existence posluchače nejen v České republice.
Frenštát pod Radhoštěm – Jedna ze stálic české populární hudby Jitka Zelenková neztrácí nic ze své oblíbenosti. Vsoučasnosti objíždí republiku se svým vánočním turné a zastaví se také vkině ve Frenštátě pod Radhoštěm. Koncert se tam koná již toto úterý.
Holice - Aplausem přijalo publikum premiéru hudebního seskupení Vánoční rej synkop, kterou zažily v sobotu večer Holice.
Rožnov pod Radhoštěm - Známá cimbalistka a zpěvačka Zuzana Lapčíková vystoupí ve středu v podvečer ve Společenském domě v Rožnově pod Radhoštěm. Společně s ní se divákům představí také mužské vokální kvarteto Q Vox.