
Znásilnil vlastní dceru a zkoušel i její kamarádky, dostal sedm let
Hradec Králové - V pondělí zazněl poslední letošní verdikt Krajského soudu v Hradci Králové. Zní sedm let vězení ve věznici s ostrahou a k tomu ústavní sexuologická léčba.
Hradec Králové - V pondělí zazněl poslední letošní verdikt Krajského soudu v Hradci Králové. Zní sedm let vězení ve věznici s ostrahou a k tomu ústavní sexuologická léčba.
Královéhradecko - V pondělí zazněl poslední letošní verdikt Krajského soudu v Hradci Králové. Zní sedm let vězení ve věznici s ostrahou a k tomu ústavní sexuologická léčba.
Kamenný Újezd - Obrovská vlna solidarity se v posledních měsících končícího roku zvedla na Rokycansku. V Deníku jsme už několikrát informovali o Kubíčkovi Královcovi z Kamenného Újezdu, který potřebuje pro svou další léčbu víčka od pet lahví.
Hluboká nad Vltavou, Humpolec – Vítězný pokřik místo skleslých hlav. Milevští hokejisté se po víkendu radují ze dvou výher. Shodně 3:2 uspěli v pátek na Hluboké a v neděli v Humpolci.
Přibližně devadesát pacientů bude muset strávit Štědrý večer a vánoční svátky ve Vítkovické nemocnici.
České Budějovice – Vzestupný trend ukazuje juniorka Motoru pod vedením nové trenérské dvojice Martin Štrba, Milan Kupka.
Londýn - Záložník Jonás Gutiérrez se po úspěšné léčbě rakoviny varlat vrátil k fotbalu. Jednatřicetiletý bývalý argentinský reprezentant odehrál jako kapitán 87 minut za juniorský tým Newcastlu v pondělním utkání proti West Hamu a přispěl k výhře 4:1. Anglický klub o tom informoval na svém webu.
Praha – Na poslední chvíli odsouhlasila Poslanecká sněmovna novelu zákona o veřejném zdravotním pojištění, kterou jí vrátil k projednání Senát. Pacienti budou moci od Nového roku jezdit do lázní až na čtyři týdny, jedná se zejména o léčbu po operacích, novinka pomůže i astmatikům nebo lidem se srdečními chorobami. Děti budou moci do lázní vždy na čtyři týdny. Při těžkých a závažných nemocích bude moci léčba trvat po dobu nutnou k vyléčení bez časového omezení.
Tábor - Hokejový klub HC Tábor i jeho elitní reprezentanti připravili v sobotu svým fanouškům vskutku nezapomenutelný večer.
Postgraduální studentka 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, doktorka Jana Mattová získala v korejském Soulu ocenění za výzkum, který se zabývá novými možnosti léčby Wilsonovy nemoci - genetické poruchy, která nedovolí organismu správně vylučovat měď.
Madrid - Pacient otevírá své velké žluté oči, ale zůstává zcela tichý, když mu Edurne Cornejová napichuje nožku jemnými jehličkami. Nezdá se nijak vyveden z míry. Tato malá španělská sova se totiž s akupunkturou setkává už poněkolikáté. Pták se zranil na zádech, když narazil do továrního komínu na východě španělské metropole Madridu, ležící ve výšce 700 metrů nad mořem v pohoří Sierra de Guadarrama, kde žije mnoho sov.
Želízy - Jaroslavu Pešičkovi bylo padesát, když u něj jeho praktický lékař v rámci běžného interního vyšetření zjistil diabetes II. typu. „Byla to pro mě překvapující zpráva, protože jsem na sobě nepociťoval žádné příznaky této nemoci," řekl obyvatel obce Želízy na Mělnicku.
Praha - Léčebné konopí pro české pacienty má pěstovat Elkoplast Slušovice. Zvítězil s nejlepší cenou, za gram žádá 68 korun bez DPH, sdělila ČTK mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv Lucie Šustková. Vítěz by měl podle dostupných informací dodat 40 kilogramů léčebného konopí.
Před nedávnem se ve Vlčnově, místní části Starého Jičína, otevřelo nové pobytové centrum, které je zaměřeno na celostní péči. Nabídku služeb si přišel vyzkoušet také někdejší kapitán extraligových třineckých Ocelářů Radek Bonk, jenž v letošní sezoně obléká dres mateřské Kopřivnice v krajské hokejové lize.
Praha – Češi loni vyhodili léky za téměř dvě miliardy korun, zjistil v průzkumu Státní ústav pro kontrolu léčiv. Celkem bylo na český trh loni dodáno léků za 55,2 miliardy korun v cenách výrobce. Podíl nevyužitých léčiv činil minimálně 3,4 procenta dodávek distributorů, řekla mluvčí lékového ústavu Lucie Šustková. Do lékáren odevzdává léky pouze polovina domácností, třetina je vyhazuje do popelnic nebo WC.
Teplicko - Ústecká zoologická zahrada přišla o jedno ze svých nejpopulárnějších zvířat. Kvůli vleklým zdravotním problémům veterináři utratili lachtana Moritze. ČTK to řekla Nikola Roštejnská z oddělení propagace zoo.
Revoluční objev. Právě tak se dá hovořit o práci vědeckého týmu z Hradce Králové, který po několika letech výzkumu připravil nový typ léčiva na Alzheimerovu chorobu.
Ústí n. L. - Ústecká zoologická zahrada přišla o jedno ze svých nejpopulárnějších zvířat. Kvůli vleklým zdravotním problémům veterináři utratili lachtana Moritze.
Náchod, Hradec Králové – Rozsudek krajského soudu zní: Otec bude platit nižší výživné, děti ale neuvidí.
Hradec Králové – Revoluční objev. Právě tak se dá hovořit o práci vědeckého týmu z Hradce Králové, který po několika letech výzkumu připravil nový typ léčiva na Alzheimerovu chorobu.
Praha - Postgraduální studentka 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, doktorka Jana Mattová získala v korejském Soulu ocenění za výzkum, který se zabývá novými možnosti léčby Wilsonovy nemoci - genetické poruchy, která nedovolí organismu správně vylučovat měď.
Želízy – „Máte cukrovku," slyšel před jednadvaceti lety od svého lékaře Jaroslav Pešička. Přestože ho tato diagnóza zaskočila a rozhodně ho nepotěšila, naučil se s nemocí žít.
Svitavy – Patnáctiletého chlapce nakaženého tuberkulózou hledala policie. Mladík se totiž nevrátil do nemocnice, kde ještě nedávno podstupoval léčbu choroby.
Choceň – Třetí adventní neděli začala celorepubliková dobročinná akce Strom splněných kočičích přání. Jejím cílem je podpořit organizace pečující o opuštěné kočky a pomoci tak uhradit výdaje na krmivo, léčbu a veterinární péči. Pořadatelem je Devět životů o.p.s.
Sokolov – Od Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově se už v pátek bude linout zpěv vánočních koled.
V Ořechově si tamější obyvatelé mohli zakoupit zvonečky. Jejich prostřednictvím mohli napomoct k léčbě pětileté Lucky. Čísla, která z uspořádaných sbírek v této obci vzešla, svědčí o tom, že lidem osud dívenky nebyl lhostejný.
Vrbice /ROZHOVOR/ - Žanetka z Vrbice na Kolínsku se narodila s vrozenou vývojovou vadou mozku. Lékaři nečekali, že by někdy mohla začít chodit, ačkoli mentálně je v pořádku. Její maminka Pavlína se ale rozhodla, že se s takovou diagnózou jen tak nesmíří a začala pátrat po tom, jestli neexistují nějaké možnosti.
Česká Lípa - Celkem 12 482 korun dostane ještě před Vánocemi rodina Ullmannových z České Lípy.
Liberecký kraj - Pokud chtějí majitelé psů svým miláčkům během vánočních svátků udělat radost, pak by s nimi měli vyrazit na pořádnou procházku.
Litoměřice /ROHZOVOR/ – Kontaktní centrum Litoměřice, jehož provozovatelem je Oblastní spolek Českého červeného kříže, je jediným zařízením svého druhu v okrese.
Vrbice - Lázně 100 tisíc za čtyři týdny, státní školka s asistentem 12 tisíc měsíčně …
Ořechov – Nákup tak tradičního vánočního symbolu, jakým je zvoneček, nemusí pouze potěšit jeho majitele, ale může také pomoct někomu, kdo zrovna pomoc potřebuje. A právě tuto formu podpory zvolili obyvatelé Ořechova, aby pomohli pětileté Lucii Skládalové.
Liberec - Pokud chtějí majitelé psů svým miláčkům během vánočních svátků udělat radost, pak by s nimi měli vyrazit na pořádnou procházku.
Rio de Janeiro - Zdraví jachtařů na olympiádě v Riu de Janeiro může podle brazilských vědců ohrožovat "superbakterie", kterou objevili ve vzorcích vody v oblasti, v níž se bude v roce 2016 závodit. Bakterie, která se obvykle vyskytuje v nemocničním odpadu, nereaguje na obvyklá antibiotika a léčba onemocnění je tak velmi složitá.
Zlín – /ROZHOVOR/ Na rovinu. Z lékařů mám docela respekt, který pomalu hraničí s jistým strachem. Povídám to primáři gynekologie ve zlínské Nemocnici ATLAS Ivo Gerychovi, který opáčí: „Já vám něco povím, já také," směje se.
Brno - Po půl roce se vrátily Laserové dny do Brna. V dubnu si cyklus přednášek poslechli studenti Masarykovi univerzity, v pondělí fyzici z Vysokého učení technického. Akce se snaží nalákat mladé vědce do oboru laserové techniky, která má stále větší uplatnění.
Praha /FOTOGALERIE/ - Děti po náročné onkologické léčbě a jejich vrstevníci z dětstkých domovů a Klokánků z celé České republiky prožili třetí adventní neděli v atmosféře lásky, přátelství a vzájemného porozumění. Charitativní projekt Radost dětem pro ně v pražském Fóru Karlín uspořádal již 4. ročník Vánočního odpoledne.
Hranice – Skoro pět set balónků s přáním Ježíškovi vylétlo v Hranicích z dětských rukou. Projekt, při kterém děti k oblakům vysílají balónky současně po celé republice, přilákal do zámecké dvorany stovky lidí. Páteční vypouštění bylo spojené i s tradičním Vánočním jarmarkem.
Monrovia - Liberijští zdravotníci dnes zahájili léčbu pacientů s ebolou pomocí séra získaného z krve lidí, kteří se z nemoci již zotavili. Informoval o tom zpravodajský web BBC. Lékaři doufají, že experimentální léčba pomůže v boji s nemocí, která si podle dnešní bilance Světové zdravotnické organizace (WHO) v západní Africe vyžádala již 6841 obětí. Celkem se nakazilo už téměř 18.5000 lidí. OSN dnes vyzvala k odpuštění dluhů zemím zasaženým epidemií.
Brno - Po půl roce se vrátily Laserové dny do Brna. V dubnu si cyklus přednášek poslechli studenti Masarykovi univerzity, v pondělí fyzici z Vysokého učení technického. Akce se snaží nalákat mladé vědce do oboru laserové techniky, která má stále větší uplatnění.
Zlín - Krajský soud ve Zlíně v pondělí rozhodl v případu znásilnění dvou nezletilých chlapců: obžalovaný osmatřicetiletý Stanislav G. z Otrokovic stráví 5 let ve vězení s ostrahou a podrobí se ústavní ochranné sexuologické léčbě. Rozsudek je pravomocný, obžalovaný i státní zástupce se proti němu neodvolali.
Sudice – Lidé v Sudicích si nyní musejí více hlídat své čtyřnohé miláčky. Tamní pejskaři totiž nedávno nedaleko obce našli otrávené návnady. Žádný pes tentokrát k újmě nepřišel. Na rozdíl od podobného případu asi před dvěma lety. Sudičtí případ předali policii.
Sudice – Lidé v Sudicích si nyní musejí více hlídat své čtyřnohé miláčky. Tamní pejskaři totiž nedávno nedaleko obce našli otrávené návnady. Žádný pes tentokrát k újmě nepřišel. Na rozdíl od podobného případu asi před dvěma lety. Sudičtí případ předali policii.
Liberecký kraj - Rekordní počet oznámení o výskytu ektoparazitů, kam patří zákožka svrabová, veš šatní, blechy, štěnice či rus domácí, přijala letos Krajská hygienická stanice v Liberci. Do konce listopadu jich bylo 40, loni za stejné období 24. Uvedla to Dušana Kafková z protiepidemického odboru.
Kroměříž - Poslední šanci spatřit putovní výstavu s názvem Jsem jako ty mají zájemci do 2. února příštího roku v Muzeu Kroměřížska. Expozice složená z uměleckých děl pacientů se schizofrenií od roku 2013 navštívila přes dvacet míst u nás i na Slovensku a viděly ji tisíce lidí, je také součástí projektu na podporu osvěty a správné léčby schizofrenie: nyní její putování končí.
Táborsko – Fotbalový klub FC MAS Táborsko se v listopadu připojil k celosvětové kampani Movember.
Příbramsko - Letošní rok nebyl ze zdravotního hlediska včelstev příznivý. „Netrpělivě jsme očekávali, jak včelstva přezimují na loňském, melecitózním medu. Jelikož byla teplá zima a včelstva měla možnost několikrát v průběhu zimy vylétnout, přezimovala dobře," hodnotí zdravotní referent včelařů z Příbramska Josef Němec
Příbram /LÉKAŘ RADÍ/ – V tomto ročním období se potýkáme s různými virózami a dalšími infekcemi horních dýchacích cest. Samoléčba zpravidla zabere a do týdne jsme zase jako rybičky. Co ale dělat v případě, že máme rýmu téměř nepřetržitě, špatně se nám dýchá, máme pocit ucpaného nosu a další nepříjemné pocity?
Příbram - Hepatitidou typu A onemocnělo dítě, které chodí do Základní školy Příbram, Příbram VII, 28. října 1. Další dva případy onemocnění byly prokázány v Mateřské škole Perníková chaloupka v Kutnohorské ulici, další dva případy byly v té samé školce dohledány v rámci lékařského dohledu.
Čížová – Tradici zpívání u vánočního stromu v Čížové zpestří křest kůzlátka.