Lepší zemřít, než se dostat k takovému lékaři, říká pacientka
Blansko - Na nevhodné chování lékaře zinterny vblanenské nemocnici si stěžuje jedna zpacientek.
Blansko - Na nevhodné chování lékaře zinterny vblanenské nemocnici si stěžuje jedna zpacientek.
Zlín - Rovnátka utřicetiletých a starších lidí už na Zlínsku nejsou ničím neobvyklým. Podle stomatologů je to díky novým technologiím a zejména estetickým trendům. Lidé totiž více dbají osvůj vzhled. Ajsou ochotni za to zaplatit iněkolik tisíckorun.
Zlín - Rovnátka utřicetiletých a starších lidí už na Zlínsku nejsou ničím neobvyklým. Podle stomatologů je to díky novým technologiím a zejména estetickým trendům. Lidé totiž více dbají osvůj vzhled. Ajsou ochotni za to zaplatit iněkolik tisíckorun.
Havířov/Třebíč -Hokejisté Horácké Slavie dál výsledkově tápou.
Třebíč - Ceny za ošetření zubů jdou do tisíců, někteří pacienti musí hledat nové lékaře.
Havířov/Třebíč - Hokejisté Horácké Slavie dál výsledkově tápou. Zatím jim k tolik potřebným bodům nepomohla ani léčba naordinovaná novým trenérem Kamilem Pokorným. Po smolné prohře 1:2 si v Havířově připsali už desátou ztrátu v řadě.
Strakonice/ Zdravotnická záchranná služba měla vloni v okrese celkem 4466 zásahů. Z toho bylo 4092 klasických čili primárních výjezdů a 374 takzvaných sekundárních.
TACHOV - Dvacet měsíců nepodmíněně, zákaz řízení motorových vozidel na dva roky a uhradit náklady spojené s léčbou družky, kterou napadl. Takový verdikt vynesl Okresní soud v Tachově nad Miroslavem Fiedlerem z Borska
Londýn/ Výzkumníci přišli na to, proč se mnohdy nedaří léčba leukémie. Našli buňky, které způsobují opakovaný rozvoj nemoci a unikají dosud známým metodám léčby.
„Vysvětlete mi, co vás na tom tolik rozčílilo, že jste zde poškozeného tak surově napadl,“ vyzvala soudkyně obžalovaného Stanislava. Ten jen pokrčil rameny. „Vždyť už jsem vám to všechno řekl. Byl to zkrat,“ odpověděl Stanislav a špičkou boty jemně kopal do tyče soudní ohrádky, ve které stál. Soudkyně ho nutila ještě k dalšímu podrobnějšímu vysvětlení, ale Stanislav se pouze zmohl na odpověď, že už si nic nepamatuje a že už to všechno řekl.
Blansko - Na nevhodné chování lékaře zinterny vblanenské nemocnici si stěžuje jedna zpacientek.
„Vysvětlete mi, co vás na tom tolik rozčílilo, že jste zde poškozeného tak surově napadl,“ vyzvala soudkyně obžalovaného Stanislava. Ten jen pokrčil rameny. „Vždyť už jsem vám to všechno řekl. Byl to zkrat,“ odpověděl Stanislav a špičkou boty jemně kopal do tyče soudní ohrádky, ve které stál. Soudkyně ho nutila ještě k dalšímu podrobnějšímu vysvětlení, ale Stanislav se pouze zmohl na odpověď, že už si nic nepamatuje a že už to všechno řekl.
Opava - Otřes mozku a pohmoždění lebky způsobil předevčírem třiadvacetiletý řidič z Mladecka o rok mladší cyklistce z Hradce nad Moravicí.
KARLOVY VARY - Až dvacet milionů může stát podle odhadů oprava zdevastované střechy v Alžbětiných lázních (dříve Lázně V) v Karlových Varech.
Žatec - V žatecké lékárně na tamní poliklinice byla v pondělí 14. ledna instalována kasička, do které mohou lidé vhazovat finanční dary pro Nadaci pro transplantaci kostní dřeně.
PLZEŇSKO - Zaměstnaní jsou teď praktici i pediatři na Plzeňsku. Virová onemocnění se nyní velice rychle šíří a dle lékařů jejich počet rapidně vzrůstá.
Ostrava - Krvavá rodinná potyčka se vzávěru minulého týden odehrála vOstravě. Vkuchyni rodinného domku se do sebe pustili dvaasedmdesátiletý opilý muž a jeho pětačtyřicetieletý syn. Během hádky otec popadl nůž a potomka bodl do hrudníku.
BENEŠOV - Centrum pro onemocnění prsu minulý rok vyšetřilo na osm tisíc pacientek. Dopomohla k tomu i preventivní akce jedné z pojišťoven ve spolupráci s kosmetickou společností
Mostecko - Na Mostecku se přemnožila veš dětská. Šíří se vnejnevhodnější chvíli, kdy je zdraví dětí oslabeno při inverzi škodlivinami vovzduší. „Prosím, prohlédněte dětem vlasy,“ píší učitelé rodičům do žákovských knížek.
Mostecko/ Na Mostecku se přemnožila veš dětská. Šíří se v nejnevhodnější chvíli, kdy je zdraví dětí oslabeno při inverzi škodlivinami v ovzduší.„Prosím, prohlédněte dětem vlasy,“ píší učitelé rodičům do žákovských knížek.
SOKOLOVSKO - Zajímavost z rubriky Čtenář - reportér
Ostrava - Krvavé partnerské drama se vtěchto dnech odehrálo vOstravě. Opilá pětatřicetiletá žena po předchozí hádce napadla vbytě svého orok mladšího druha. Pokusila se jej bodnout kuchyňským nožem do hrudníku.
Kolomna/ Praha - Česká rychlobruslařka bude v ruském mrazu útočit na evropské medaile. Rtuť teploměru ukazuje hrozivých minus patnáct stupňů.
České Budějovice - Volejbalisté Jihostroje Č. Budějovice mají starosti se složením sestavy pro pondělní utkání v Opavě. Utkání začne v 17.30, přímým přenosem ho přinese televizní program ČT4 Sport.
Opavsko - „Česká pojišťovna zatím nabízí pojištění léčebných výloh pro psy, ale pracuje i na variantě pro kočky,“ uvedl mluvčí České pojišťovny Václav Bálek s tím, že lidé si mohou sjednat pojištění léčení úrazu nebo nemoci, pojištění uhynutí nebo utracení, či pojištění odpovědnosti za škodu.
Východní Čechy - Krajský soud poslal ve středu na sedm let do vězení s dozorem devětatřicetiletého Jaroslava Baldrycha z Náchoda.
Východní Čechy - Krajský soud poslal ve středu na sedm let do vězení s dozorem devětatřicetiletého Jaroslava Baldrycha z Náchoda.
Hradec Králové - Krajský soud poslal včera na sedm let do vězení s dozorem devětatřicetiletého Jaroslava Baldrycha z Náchoda.
PLZEŇSKO - Nejvíce nejasností ohledně regulačních poplatků ve zdravotnictví provázely začátkem roku platby za pohotovostní služby. Sami lékaři si s některými případy placení nevěděli rady. Někde tak pacient zaplatil za dvě vyšetření dvakrát, jinde jen jednou. Ministerstvo zdravotnictví proto vydalo upřesňující metodický pokyn, podle něhož mají lékaři postupovat. Všechny nejasnosti ale ještě vysvětlené nejsou, a lékaři je řeší po svém.
Hradec Králové - Krajský soud poslal ve středu na sedm let do vězení s dozorem devětatřicetiletého Jaroslava Baldrycha z Náchoda.
Hradec Králové - Krajský soud poslal ve středu na sedm let do vězení sdozorem devětatřicetiletého Jaroslava Baldrycha zNáchoda.
Východní Čechy - Krajský soud poslal ve středu na sedm let do vězení s dozorem devětatřicetiletého Jaroslava Baldrycha z Náchoda.
Postoloprty - V ordinaci pro zvířata je vždy plno práce.
Praha - Ochránit chronicky a těžce nemocné pacienty před finanční nouzí má roční limit ve výši 5000 korun na poplatky a doplatky ve zdravotnictví. Ulevit by se mělo především těm nemocným, kteří užívají velmi drahé medikamenty.
Třebíč - Svůj sexuální pud ukájí třením o cestující, ty většinou mlčí. Nepříjemný zážitek by ale měly hlásit policii
PLZEŇ - Teprve 17letá dívenka pomohla promrzlému muži, který v pondělí zmateně pobíhal u Hlavního nádraží v Plzni. Šestasedmdesátiletý nešťastník měl na sobě pouze košili, tepláky a domácí obuv a podle všeho vůbec nevěděl co se s ním děje.
Hongkong - Dalším objevem přispěli čínští vědci ksvětovému boji proti drogové závislosti. Objevili totiž geny, které mají zásadní vliv na sklony knávykovým látkám. Toto zjištění ovlivní vbudoucnu léčbu a prevenci závislosti na omamných látkách.
KARLOVY VARY - Nesouhlas s placením poplatků za děti v ambulanci u lékaře nebo v nemocnici vyjadřuje v současné době drtivá většina rodičů.
Pelhřimovsko - Včelaři bijí na poplach. Laciný asijský či jihoamerický med sráží výkupní ceny dolů natolik, že se jim pomalu nevyplatí do výkupny jezdit.
Kladensko - Pacienti, kteří ještě vletošním roce nezavítali do kladenské nebo slánské nemocnice, by si ssebou rozhodně neměli zapomenout drobné. Kladenské zařízení totiž na vybírání nově zavedených poplatků zavedlo pět výběrčích automatů. Ve Slaném je naproti tomu pouze jedno místo, kde je možné poplatek uhradit, a to hned ve vrátnici.
Písek - Policisté museli urychleně zakročit proti devatenáctiletému mladíkovi, který vrodinném domku vPísku napadal svou sestru.
Litoměřicko - Obavy lékárníků na Litoměřicku z nižšího obratu se nepotvrdily. První lednový týden ukázal, že i po zavedení poplatků za recept pacienti do lékáren chodí v běžném počtu a platí. Lékárníci se přesto domnívají, že vlna protestů může ještě přijít.
Teplice nad Bečvou -Přes sedmdesát předních odborníků zabývajících se léčbou a rehabilitací kardiovaskulárních onemocnění se v pátek 4. a v sobotu 5. ledna sešlo v lázeňském sanatoriu Moravan v lázních Teplice nad Bečvou.
Teplice nad Bečvou -Přes sedmdesát předních odborníků zabývajících se léčbou a rehabilitací kardiovaskulárních onemocnění se v pátek a v sobotu sešlo v lázeňském sanatoriu Moravan v lázních Teplice nad Bečvou.
PÍSECKO - Osm maminek s dětmi přivítalo rok 2008 v komunitě na zámečku Karlov u Smetanovy Lhoty. Zařízení patří organizaci Sananim, která provozuje celorepublikovou síť propojující všechny formy péče o drogově závislé.„Máme plno a pořadník je přeplněný až do dubna, května. Jsme jediné zařzení svého typu v republice, takže další maminky, které potřebují pomoci, musejí čekat, což je velký problém,“ říká Petr Vácha, vedoucí komunity v Karlově.
Náchod/ Změna způsobu úhrady léků začala 1. ledna letošního roku. V lékárnách nastává zvýšení sazby DPH, zavedení regulačních poplatků a zároveň limitu chránící zejména těžce a chronicky nemocné.
Strakonice/ Lidé přispěli nákupem dárku.
PÍSECKO - Autentické vyprávění jedné z maminek, které se léčí v Karlově. Je ze Strakonic a má soudně odebranou dceru.
PÍSECKO - V Karlově je jediná komunita, specializovaná na pomoc drogově závislým matkám
Opavsko - Od Nového roku se to týká každého z nás. Poplatky za lékařskou péči se staly skutečností. Třicet korun za návštěvu praktického lékaře a za jednotlivé léky na receptu, devadesát korun za ošetření na pohotovosti, šedesát korun denně za pobyt v nemocnici. Pacientům se to nelíbí. Jak se ale na celou situaci dívají samotní lékaři na Opavsku?