Onšov - Začít studovat na univerzitě, to jde v každém věku. Stačí chuť a snaživí lidé. V Onšově mají obou těchto věcí nadbytek. Obyvatelé tamního domova důchodců se poté, co objeli svět na kole, stali na rok vysokoškolskými studenty.
Žďár nad Sázavou - Žďárské náměstí Republiky obsadil v pátek růžový autobus společnosti Avon, v němž mohly všechny zájemkyně bez ohledu na věk najít odpovědi na své otázky týkající se rakoviny prsu. Kromě užitečných rad ženy obdržely také slevové poukázky, díky nimž pro ně bude ultrazvuk a mamograf o dvě stě korun levnější.
Třebíčsko - Vakcína proti žloutence typu A je na Třebíčsku nedostatkovým zbožím. Zásoby lékáren zmizely jen pár dnů poté, co se objevily první zprávy o epidemii v Praze a středních Čechách.
Beerfelden - Budějovický pediatr dr. Jiří Klíma, lékař dětské kliniky Nemocnice Č. Budějovice, a.s., ze 16. mistrovství světa lékařů, farmaceutů a veterinářů v duatlonu přivezl bronzovou medaili!
Ratboř/ Poděbrady - O tom, že hrdinové neexistují pouze ve filmech, ale chodí mezi námi, se přesvědčila matka sedmnáctiletého syna. Dva policisté, zachránili na poděbradském nábřeží život mladíka v poslední chvíli. Jedním z policistů je Miroslav Beneš z Ratboře.
Praha - Pražský městský soud dnes poslal lékaře Vladimíra Mikuše na 14 let do vězení za vraždu své bývalé milenky. Její tělo Mikuš potopil v Orlické přehradě a právě to se mu nakonec stalo osudným.
Kroměřížsko - Zaplatit za položky na receptu v lékárnách nebo si raději koupit lék sám bez předpisu? Nad touto otázkou lidé mohou přemýšlet už bezmála desátý měsíc, tedy od Nového roku, kdy se ve zdravotnictví platí poplatky.
Zubří - Velmi vážná poranění utrpěl v pátek 26. září čtyřicetiletý muž ze Zubří. Krátce po deváté hodině ráno jej při práci v lese zavalil traktor. V současné době je v péči lékařů na Anesteziologicko resuscitačním oddělení nemocnice ve Valašském Meziříčí.
Prostějovsko - Lidé volají na ministerstvo a kontaktují své zdravotní pojišťovny, oficiální stížnost však nikdo z nich podat nechce. Podle tiskového mluvčího ministerstva zdravotnictví Tomáše Cikrta se bojí, že by je lékař příště neošetřil.
Liberec - Nejdříve do roku 2012 by v Libereckém kraji mohl vzniknout hospic. Výstavba zařízení, které by pomáhalo klidně a důstojně odejít ze života smrtelně nemocním pacientům, vypadá nadějně. Než však začne hospic skutečně pomáhat lidem Libereckého kraje, zbývá ujít ještě dlouhý kus cesty.
Staré Město, Brno - Zraněného senátora Josefa Vaculíka (KDU–ČSL) lékaři probudili z umělého spánku a vše nasvědčuje tomu, že se jeho zdravotní stav začíná zlepšovat. Předvolební kampaň tohoto staroměstského politika však bude i nadále pokračovat bez svého hlavního protagonisty.
Zlínský kraj - Chcete znát zkušenosti lidí s určitým lékařem nebo sám svého doktora veřejně pochválit či pokárat? Na internetovém serveru znamylekar.cz to už přibližně měsíc jde. Mezi tisíci jmen lékařů z celé republiky jich tam lze najít asi devět set ze Zlínského kraje.
Ústí nad Orlicí - V poliklinice Galen v Ústí nad Orlicí otevřou Centrum jednodenní chirurgie. V rozmezí 24 hodin zde budou provádět řadu výkonů z oborů chirurgie, ortopedie a dalších.
Staré Město/ Brno - Zraněného senátora Josefa Vaculíka (KDU–ČSL) lékaři probudili z umělého spánku a vše nasvědčuje tomu, že se jeho zdravotní stav začíná zlepšovat. Předvolební kampaň tohoto staroměstského politika však bude i nadále pokračovat bez svého hlavního protagonisty.
Východní Čechy - Nejen od osazenstva v čekárnách se lze nyní dozvědět, jestli v ordinaci sedí lékař, se kterým jsou jeho pacienti spokojeni nebo ne. K novému známkování na webu jsou však doktoři nedůvěřiví. Je totiž anonymní.
Dioptrické vady lze korigovat dvěma způsoby – brýlemi a kontaktními čočkami, odstranit je lze laserovou operací. Každá z těchto metod má své výhody a nevýhody, zvolit je potřeba tu, která nejvíce vyhovuje konkrétnímu pacientovi.
Vysočina - Hlavním cílem domácí hospicové péče je umožnit nemocným důstojné prožití poslední části života v domácím prostředí. Hospicové hnutí Vysočina na svých webových stránkách píše, že to dělá stejně kvalitně jako v nemocnici, protože spolupracuje s odborníky na léčbu bolesti, psychology, duchovními a sociálními pracovníky. To vše zdarma. Nikde se ale nepíše o tom, že i zdarma dávají pacientům opiáty na utlumení bolesti bez indikace lékaře.
Železný Brod - V úterý si železnobrodští strážníci užili péče o opilé. V brzkých ranních hodinách byl nalezen hlídkou Městské policie Železný Brod opilý 64letý muž, který ležel na frekventované křižovatce na náměstí 3. května. Hlídce se podařilo muže probrat. Neměl žádné viditelné zranění a lékařskou prohlídku odmítl, proto byl odveden domů.
Východní Čechy - Nejen od osazenstva v čekárnách se lze nyní dozvědět, jestli v ordinaci sedí lékař, se kterým jsou jeho pacienti spokojeni nebo ne. K novému známkování na webu jsou doktoři nedůvěřiví. Je totiž anonymní.
Jankovice - Opilého cyklistu může nehoda přijít až na padesát tisíc korun. Ve středu 24. září navečer devětatřicetiletý muž na polní cestě mezi Jankovicemi a Košíky upadl. Zraněného cyklistu převezla sanitka do uherskohradišťské nemocnice, kde mu lékaři ošetřili lehká zranění v obličeji.
Přerov - Na operačních sálech přerovské nemocnice ve středu 24. zářídopoledne probíhaly předváděcí operace. Přerovští ortopedové svým kolegům, kteří přijeli z Čech a Moravy, převedli endoprotetiku ramene.
Přerov - Na operačních sálech přerovské nemocnice ve středu 24. zářídopoledne probíhaly předváděcí operace. Přerovští ortopedové svým kolegům, kteří přijeli z Čech a Moravy, převedli endoprotetiku ramene.
Havířov/ Kniha Meditace starého klauna od Bohumila Kubíčka a Návraty ze samoty Ivy Savkové, byly za účasti obou autorů slavnostně pokřtěny v Galerii Spirála.
Opavsko - Nevím o žádné lékárně v Opavě, která by tuto vakcínu měla na skladě. Taková jsou slova vedoucí magistry opavské Lékárny U sv. Vojtěcha Dagmar Navrátilové.
Slovácko - Očkovací vakcínu proti žloutence lidé v lékárnách na Slovácku prakticky neseženou. Z regálů zmizela poté, co se republikou začaly šířit zprávy o epidemii žloutenky typu A v Praze a okolí.
Olomouc - Ačkoliv kvůli infekční žloutence, která se jako lavina šíří Českem, připomínají epidemiologové lidem dodržování hygieny a hlavně mytí rukou po použití WC. Na podnět jedné ze čtenářek jsme se podívali na toalety na olomoucké poliklinice. Na dámských záchodcích chybělo mýdlo i papírové ručníky.
Prostějov - Na místo činu se vrátil renomovaný kardiochirurg Jan Lukl. Právě on si před pětatřiceti lety jako první v prostějovské nemocnici troufl implantovat do lidského těla kardiostimulátor.
Jihlava/Nové Město na Moravě - Nejbližší příbuzní devětapadesátileté nemocné ženy z Jihlavy, která v domácí péči dostala od pracovnice hospice opiát bez vědomí lékaře, tvrdí, že vůbec netušili, jaký lék dostává.
Praha - Některé léky se budou od ledna prodávat bez předpisu jen v případě, že s tím budou souhlasit lékaři. Ve středu se na tom dohodl ministr zdravotnictví Tomáš Julínek se zástupci gynekologů a praktických a dětských lékařů.