Kreativ

ŠTÍTEK: lékař

Žatecký lékař Ondřej Vít. Jeho velkým koníčkem je nohejbal, český reprezentant je dokonce několikanásobným mistrem světa.

Doktor mistr světa. Praktik Ondřej Vít se stará o zdraví více než čtvrtiny Žatce

Skoro pořád úsměv na tváři, sportovní nadšenec, sportující dokonce na špičkové úrovni, vždyť je pětinásobným mistrem světa v nohejbalu. Oblíbený praktický lékař, ke kterému chodí velká část Žatce. A k tomu navíc ještě fyzioterapeut. Čí je to vizitka? Pacienty vyhledávaný Ondřej Vít si povolání lékaře vysnil už jako úplně malý klučina. A nadšení pro doktořinu mu vydrželo dosud, stejně jako láska ke sportu.

Věková hranice pro zdravotní prohlídky řidičů se má zvýšit na 70 let.

Změna pro řidiče seniory: Věková hranice pro lékařské prohlídky se posouvá

Zajímavá zpráva pro starší řidiče! Poslanecká sněmovna odsouhlasila posunutí věkové hranice pro povinné lékařské prohlídky řidičů z dosavadních 65 na 70 let. Pokud návrh projde Senátem a podepíše jej prezident, nová pravidla by měla začít platit od začátku příštího roku. Do té doby však nadále platí povinnost podstoupit prohlídku v 65 letech.

Primář oddělení ORL Městské nemocnice Ostrava Martin Formánek při focení pro Deník, 6. května 2025, Ostrava.

Zvažoval basketbal i armádu. Dnes je Formánek nejmladším docentem ORL v Česku

V dětství se věnoval především sportu a jeho původním plánem bylo stát se vojákem nebo basketbalistou. Pak ale dal na doporučení rodičů a po gymnáziu začal studovat medicínu. Dnes je Martin Formánek už druhým rokem primářem na oddělení ORL v Městské nemocnici Ostrava a letos se stal i nejmladším docentem v tomto oboru v Česku.

Květen je měsícem pylových alergií - Ilustrační foto

Alergici v květnu prožívají silnou pylovou sezonu: Jak potíž poznat a nepodcenit

Podle odborných odhadů trpí alergiemi okolo dva a půl milionu Čechů, včetně dětí. V květnu, kdy je jaro v plném rozpuku, si užívají své. Po bříze, jejíž intenzita vyvrcholila koncem dubna, se alergici potýkají s pyly dubu, buku či habru. Do toho se přidávají i trávy a bylinky. Podle odborníků je proto třeba situaci nepodceňovat a včas si – po poradě s lékařem či lékárníkem – pořídit léky nebo spreje. Tématu se věnuje další díl projektu Vizita Deník.cz. 

Ladislav Pešl při operaci srdce.

Zlomené srdce je diagnóza, říká zakladatel kardiocentra Ladislav Pešl

Když bylo Ladislavu Pešlovi šestnáct let, do rukou se mu dostal román pojednávající o první transplantaci srdce. Od té doby to jeho bije právě pro kardiologii. V českobudějovické nemocnici pracuje pětatřicet let, od roku 2005 jako ředitel úseku kardiovaskulárního a thorakálního centra. 

Primářka endoskopického oddělení brněnské Nemocnice Milosrdných bratří v Brně Magdalena Otrubová.

Nemoci se nezměnily, pacienti ano, říká primářka brněnské endoskopie Otrubová

Sny z prvních tříd o životním povolání se ne vždy vyplní. Nikoli v případě Magdaleny Otrubové. Z tehdy malé milovnice bílých plášťů, ticha a čistoty se opravdu stala brněnská lékařka nyní už s víc než třicetiletou praxí. Hlavní náplní její práce je diagnostika a léčba nemocí zažívacího traktu zrakem pomocí optických přístrojů, takzvaných endoskopů. Své profesní sny si plní v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně, kde je primářkou endoskopického oddělení. Doktorka Otrubová je další z oblíbených a úspěšných lékařů, které Deník.cz představuje v seriálu Galerie osobností regionálního lékařství. V něm redakce zpovídá postupně přes 250 lékařů z celé České republiky, kteří se v různých oborech starají o naše zdraví a delší život.

Stále v práci, primář Jaroslav Kraus vede své oddělení už 57 let

Stále v práci, primář Jaroslav Kraus vede své oddělení už 57 let

Rentgenologie zaznamenala za 60 let pokrok, dnešní přístroje jsou bezpečnější a přesnější. To je výhoda pro pacienty i pro personál. Lidé se už nemusí obávat případného vyšetření. Na záření ze starého přístroje doplatil kdysi i Jaroslav Kraus, pozdější primář radiodiagnostického oddělení mariánskolázeňské nemocnice. Nějakou dobu musel působit jako praktický lékař.

Kladenský chirurg Vladimír Lemon ve své kladenské ordinaci.

Aby se chirurg Vladimír Lemon dostal na medicínu, stavěl chodníky k poliklinice

/FOTO, VIDEO/ Kladenský chirurg Vladimír Lemon (72) zasvětil svůj život medicíně, podobně jako před ním jeho otec Vladimír Lemon, který v kladenské nemocnici zakládal v roce 1967 jedno z prvních anesteziologicko-resuscitačních oddělení v republice. Roky zde působil jako primář a byl velmi váženou a uznávanou osobností v oboru. Nejinak je tomu i v případě jeho syna, jenž se před časem stal na několik let i ředitelem kladenské nemocnice. Mimo to roky provozuje soukromou praxi a desítky let se věnuje, coby sportovní lékař, kladenským fotbalistům SK Kladno a pečuje i o českou mládežnickou fotbalovou reprezentaci.

Ilustrační foto.

Až 3,5 milionu pro nové doktory. Tábor bojuje s nedostatkem lékařů

Táborská radnice se snaží řešit nedostatek lékařů, jako jsou zubaři, pediatři a psychiatři, nabídkou bezúročných půjček až do výše 3,5 milionu korun. Tento krok má zvýšit atraktivitu města pro zdravotnické odborníky a zajistit tak potřebnou péči pro obyvatele. Usnesení čeká na schválení zastupitelstvem.

Chirurg Jindřich Sita v ambulanci v Boru.

Z pouště do ordinace. Válečný lékař dnes pečuje o pacienty v Boru a Stříbře

Z pouštní mise zpět k lidem. Válečný veterán, chirurg Jindřich Sitta, dnes zachraňuje chirurgii v pohraničí. V dětství střílel z praku na Žižkově, v dospělosti operoval na frontách světa. Dnes místo bitev vede tým lékařů ve Stříbře a Boru, kde se snaží udržet dostupnou péči tam, kde odborníci často chybí. Příběh muže, který zažil válku zblízka a vrátil se pomáhat domů, přináší další díl seriálu Deníku Vizita – o lékařích, kteří mají co říct.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek

Odlehčená sádra není nadstandard, chtěli jsme ji učinit dostupnější, říká Válek

Změny v nastavení systému pohotovostí či vysoké sankce za vybírání nelegálních poplatků v ordinacích. To podle svých slov prosazuje ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Důraz klade i na prevenci, dostupnou síť lékařů či digitalizaci. „Nejpozději od července příštího roku by měl mít každý elektronický přístup k veškeré své zdravotní dokumentaci,“ říká v rozhovoru pro Deník.cz.

Polská policie. Ilustrační foto

Polský pacient ubodal v Krakově ortopeda. Prý byl nespokojen s léčbou

Pacient ve fakultní nemocnici v Krakově na jihu Polska v úterý ubodal svého lékaře. Pětatřicetiletý podezřelý, kterého při pokusu o útěk zadržela ostraha nemocnice a následně jej předala policii, byl pacientem zavražděného ortopeda a údajně byl nespokojen s léčbou. Rozzuřený a agresivní muž násilím vtrhl do ordinace lékaře, pohádal se s ním a několikrát jej bodl nožem. Lékař zraněním podlehl, uvedla v úterý polská média s odvoláním na ředitele kliniky a policii. Šok nad tragédií vyjádřil prezident Andrzej Duda i premiér Donald Tusk.

Vizualizace a průběh stavby nové budovy v Humpolci.

Záhada v Humpolci. Lidé řeší, co roste u obchodního domu Klokan

Záhada, která zaměstnává v současné obyvatele v Humpolci na Pelhřimovsku. Co se staví u obchodního centra Klokan, ptají se. Na rohu frekventovaných ulic Okružní a Lnářská se již delší dobu činí stavební stroje. Velká moderní hranatá budova za plotem tady roste jako z vody. K čemu ale bude sloužit?

Děkan Lékařské fakulty OU Rastislav Maďar při focení pro Deník, 14. dubna 2025, Ostrava.

Lékařem se rozhodl být v 11 letech. Dnes je Rastislav Maďar uznávaný epidemiolog

Narodil se na Slovensku, část dětství prožil v Moskvě, ale respekt a uznání veřejnosti získal během svého působení v Ostravě. Už jako jedenáctiletého chlapce ho zasáhl dokument o hladomoru v Africe – tehdy si řekl, že bude lékařem a bude pomáhat. Dnes je Rastislav Maďar nejen děkanem Lékařské fakulty Ostravské univerzity, ale i uznávaný epidemiolog a zakladatel sítě očkovacích center, která po celé republice ročně obslouží přes 70 tisíc pacientů. Do povědomí veřejnosti v Česku se dostal především jako jedna z hlavních postav začátků pandemie covidu-19.

Haně Jurčíkové odoperovali odborníci Chirurgické kliniky FNOL nádor, který se skrýval pod chronickým zánětem na slinivce.

Pozorná dcera pomohla odhalit u maminky nádor. Operace v Olomouci ji zachránila

Všímavost dcery, které se nezdály maminčiny potíže se zažíváním, pomohla odhalit zákeřný rakovinný nádor v břiše. Následná robotická operace v olomoucké fakultní nemocnici pak její mamince zachránila život. Po půlroční chemoterapii se 66letá žena vrátila zpět do zaměstnání. Zvolnila, upravila životní styl a užívá si příjemných stránek života.

Porod patří k největším okamžikům života ženy. Pro některé jsou ale vzpomínky na něj zakalené hrubým chováním personálu.

Agrese a urážky z porodnic nezmizely. Není oholená, řvala lékařka na celý sál

Porodní asistentka Julie Bischofová otevřela na svém instagramu téma neprofesionálního chování personálu v českých porodnicích. Veřejně sdílela svědectví žen, která dokumentují hrůzné chování lékařů i porodních asistentek k ženám při porodu i po něm. Rodičky se setkávají s porodnickým násilím, tedy ponižováním, agresivitou i vyhrožováním.

V Nemocnici Strakonice se konal již 9. ročník celostátní soutěže Medik roku.

Hospodská rvačka prověřila budoucí lékaře. Strakonice hostily Medika roku 2025

V hospodě plné lidí se strhla rvačka dvou podnapilých mužů, agresoři se neustále napadají slovně i fyzicky. Dvě ženy s bodným poraněním leží nehybně na podlaze a restaurací se rozléhá zoufalý pláč a křik vyděšených dětí. Na místo přijíždí záchranná služba. Sehraná rvačka v hospodě byla jednou ze zkoušek, kterou si pro budoucí lékaře připravila v rámci soutěže Medik roku 2025 strakonická nemocnice, jež byla letošním pořadatelem této prestižní akce.

MUDr. Martin Stračár

Chirurg Martin Stračár sloužil v polní nemocnici v Iráku. Nyní operuje v Třebíči

/ROZHOVOR/ Po dvaceti letech služby v armádě se zkušený lékař Martin Stračár rozhodl pro změnu a zamířil do třebíčské nemocnice. Jeho kariéra zahrnuje dlouholeté vedení chirurgického oddělení ve Vojenské nemocnici Brno, kde působil také později jako ředitel, ale i nasazení v polní nemocnici v Iráku. „Byla to výborná životní i odborná zkušenost, dostal jsem se například ke šrapnelovým poraněním, která se v běžně v nemocnici nevyskytují “ vzpomíná Martin Stračár, jehož specializací je chirurgie zažívacího traktu a miniinvazivní chirurgie.

Milan Koller, 74letý gynekolog ordinující v obci Bečov na Mostecku.

V noci bylo i deset porodů, nebyl čas nad tím mudrovat, říká Milan Koller

Gynekolog Milan Koller (74 let) má ordinaci už pětadvacet let v paneláčku v obci Bečov na Mostecku. Začínal jako porodník před padesáti lety v mostecké nemocnici. Nyní je v penzi, ale nepřestává léčit. Chce být užitečný, dokud je zdráv. Hovoří o velkém štěstí, že může ještě uběhnout jednou ročně maraton a řídit jako brigádník autobus MHD.

Lidem, kteří pijí více než dva litry coly denně, může hrozit nepravidelná činnost srdce a následný infarkt.

Kardiolog upozornil na 4 nápoje, které mohou vážně poškodit srdce

O zdraví srdce se zpravidla hovoří v souvislosti s jídlem. Stejně nebezpečné jako nezdravé potraviny však mohou být také nezdravé nápoje. Americký kardiolog Evan Levin nedávno upozornil, že pitím zdánlivě neškodných nápojů můžeme svému srdci vážně uškodit. Čtyři z nich dokonce označil za velmi nebezpečné a přiznal, že jeden z nich patřil k jeho nejoblíbenějším.

Bohumil Markalous pracuje v jindřichohradecké nemocnici téměř 25 let.

Ti, kteří neřeší prevenci, by měli platit vyšší zdravotní pojištění, říká primář

Bohumil Markalous je primářem ORL v Nemocnici Jindřichův Hradec. Narodil se před téměř sedmdesáti lety v Praze a lékařskou kariéru po studiích začínal v okresní nemocnici v Benešově. Jeho pracovní nasazení je extrémní a denně naspí jen pár hodin. Pacienti za službami Bohumila Markalouse neváhají často přijet i z velké dálky. Nejen o své práci se rozpovídal v následujícím rozhovoru pro Deník.

Na sídlišti Letná v Mimoni se od pondělí 5. května otevře nová zubní ordinace. Moderně vybavené zařízení nese název Vostadent.

V Mimoni otevřeli novou zubní ordinaci. Zájem je obrovský, kapacita téměř plná

/FOTO, VIDEO/ Na sídlišti Letná v Mimoni se od pondělí 5. května otevře nová zubní ordinace. Moderně vybavené zařízení nese název Vostadent a provozuje ho lékař Matěj Vostarek, který se po patnácti letech v Hradci Králové rozhodl vrátit do rodného kraje. V nových prostorách chce nabídnout především kvalitní péči a stabilní zázemí pro místní obyvatele. Ordinace vznikla ve spolupráci s městem a zájem o registraci je obrovský.

Plastický chirurg Jan B. se svým obhájcem

Operace nosu znetvořila ženě obličej. Plzeňský chirurg stojí před soudem

Pro plastického chirurga z Plzně Jana B. (61) to měl být běžný chirurgický zákrok, jakých provádí ročně několik stovek. Ale nebyl. Operace, která měla padesátileté ženě zlepšit život, se nepovedla a skončila znetvořením jejího obličeje. Problémy nastaly i s dýcháním a čichem. Podle znalkyně jde o nejvyšší stupeň znetvoření znemožňující společenský život. Lékař je obžalovaný z těžkého ublížení na zdraví a státní zástupce mu navrhuje peněžitý trest a zákaz výkonu práce na tři roky.

Lékař. Ilustrační foto

Krajská zdravotní získala do nemocnic v Ústeckém kraji přes stipendia 347 lidí

Krajská zdravotní nabízí stipendia pro studenty. Medici mohou získat až 300.000 korun a budoucí zdravotní sestry 250 000 korun. Od vzniku stipendijního programu se společnosti, která sdružuje sedm nemocnic v Ústeckém kraji, podařilo získat 347 zaměstnanců. Řekla to mluvčí krajské společnosti Miloslava Kučerová.

Dětský lékař - Ilustrační foto

Lékaři na dětské pohotovosti dostanou víc peněz, víkend za 1500 na hodinu

Ústecký kraj zvýší od května odměny lékařům dětské pohotovosti. Chce tak zajistit lepší dostupnost léče o děti. Lékaři si nově polepší o stovky korun na hodinu, za osmihodinou víkendovou směnu inkasují 12 tisíc kroun. Cílem je stabilizovat provoz služeb a motivovat více praktických dětských lékařů k účasti na pohotovostních směnách.

Emeritní primář kolínské chirurgie Pavel Hoffmann.

Přes 50 let v kolínské nemocnici. Pavel Hoffmann o studiích, medicíně i životě

/FOTO, VIDEO/ V roce 1974 tehdy čerstvě vystudovaný Pavel Hoffmann nastoupil do Oblastní nemocnice Kolín a pracuje v ní dodnes. Stala se z něj uznávaná chirurgická kapacita, která v Kolíně v roce 1993 provedla první laparoskopický zákrok. „Dostat se na pražské kliniky bylo v té době téměř nemožné. Moji rodiče se znali s panem profesorem Tošovským, což byl známý dětský chirurg, a ten jim mimo jiné doporučil, abych se ucházel i tady v Kolíně. Tady jsem se setkal s ředitelem Přibylem a domluvili jsme se a od té doby jsem zůstal zde,“ říká dnes zástupce ředitele pro zdravotní péči.

Lékař. Ilustrační foto

Ústecký kraj zvýší od května odměny lékařům dětské pohotovosti, pediatrů je málo

Ústecký kraj zvýší od května odměny lékařům dětské pohotovosti. Chce tak zajistit lepší dostupnost léče o děti. Informovala o tom mluvčí kraje Magdalena Fraňková. Problém sehnat pediatra řeší nadále v Mostě. Mostecký opoziční zastupitel a praktický lékař Roman Houska (nez.) dnes na jednání řekl, že zvýšení odměn situaci nepomůže, protože pediatrů je málo a řada z nich je v důchodovém věku.

Čekací doby na operace - Vizita Deník.cz

Výměna kyčelního kloubu v břeclavské nemocnici? Pacienti čekají měsíce

Několik měsíců si počkají žadatelé na operaci kolenních vazů či menisku, než se dostanou na řadu. V břeclavské nemocnici je čekací doba na takový zákrok podle mluvčí zdravotnického zařízení Elišky Windové většinou tři až šest měsíců. Je to jediná nemocnice v okrese, kde lékaři tuto operaci provádějí. Redakce v projektu Vizita Denik.cz zjišťovala přímo v nemocnicích také čekací doby na další zákroky, jako je výměna kyčelního kloubu, operace šedého zákalu a odstranění žlučníku.

Ilustrační foto.

Řidiči senioři musí na pravidelné zdravotní prohlídky později. Stačí až od 70

Pravidelné zdravotní prohlídky starších řidičů zřejmě budou od příštího roku nutné od 70 let věku místo nynějších 65 let. Doklad o zdravotní způsobilosti už motoristé nebudou muset vozit s sebou, závěry posudku budou pro kontrolu v registru řidičů. Obdobně to bude platit i pro posudky na žadatele o řidičské oprávnění a v dalších situacích. Další elektronizaci zdravotnictví přinese vládní novela, kterou ve středu schválila Sněmovna s některými poslaneckými pozměňovacími návrhy.

Malý Dominik bojuje s nádorem v dolní části mozku. Záchranáři si chlapečka velmi oblíbili a založili pro něho veřejnou sbírku.

Záchranáři už se na to nemohli dívat. Kvůli Dominikovi z Určic porušili pravidla

Dominikovi z Určic na Prostějovsku jsou pouhé dva roky a už musí svádět nejtěžší boj – boj o vlastní život. Prakticky od narození se potýká s nádorovým onemocněním v oblasti mozku, kvůli kterému je nucen podstupovat náročnou protonovou léčbu. Zdravotníky, kteří ho k lékařům pravidelně dováží, jeho příběh natolik zasáhl, že se Dominičkovi rozhodli pomoci nad rámec své práce.

Jablonecký pediatr Cyril Matějka.

První video bylo o smrkání. Pediatr válcuje Instagram, točí o dětské medicíně

Pražský rodák a jablonecký pediatr Cyril Matějka vešel do povědomí široké veřejnosti díky videím, které začal spontánně točit a umisťovat na Instagram. Vyvrací mýty, přibližuje dětské lékařství bez latinských výrazů, hezky česky a trochu sprostě. A udeřil hřebíček na hlavičku! Má téměř 70 tisíc sledujících a číslo stále roste.

FN Olomouc zprovoznila druhý robotický operační systém, 16. dubna 2025.

Nový operační robot pro olomouckou fakultku. Nemocnice zdvojnásobí počet zákroků

Fakultní nemocnice Olomouc (FN Olomouc) zprovoznila druhý robotický operační systém da Vinci Xi, který při operačních zákrocích s velmi vysokou přesností simuluje pohyby rukou lékaře v těle pacienta. Díky investici za zhruba 50 milionů korun nemocnice téměř zdvojnásobní roční počet operací s robotickou asistencí na bezmála 1000 zákroků.

Praktický lékař Ivo Procházka ordinuje v Jedovnicích na Blanensku už od roku 1992.

Dary od pacientů? Milé pozornosti nemůžete odmítnout, říká praktik Procházka

Budu doktor. Nic jiného nepřipadá v úvahu. Lékařem byl totiž i táta, jeho vzor. Nyní už třiatřicet let dělá Ivo Procházka praktického lékaře v Jedovnicích na Blanensku, stará se i o lidí z okolí. Registrovaných má kolem dvou a půl tisíce pacientů a denně jich u sebe v ordinaci ošetří kolem čtyřicítky. Procházka je prvním z oblíbených a úspěšných lékařů, které představuje Deník.cz v seriálu Galerie lékařských osobností regionů. V něm redakce zpovídá postupně na 250 lékařů z celého Česka, kteří se v různých oborech starají o naše zdraví a delší život.

Primář Pediatrického oddělení Fakultní nemocnice Bulovka Ivan Peychl

Když si každý ambulantní pediatr vezme službu měsíčně, pomůže to, říká primář

Primář Pediatrického oddělení Fakultní nemocnice Bulovka v Praze Ivan Peychl a další nemocniční specialisté nedávno opakovaně upozornili, že situace ohledně pokrytí pohotovostí ze strany dětských ambulantních lékařů se zhoršuje. „Myslím, že by se nějakým způsobem mezi sebou měly dohodnout ministerstvo, zdravotní pojišťovny a kraje, které jsou zatím stále ze zákona za poskytování pohotovostní služby zodpovědné,“ říká Peychl v rozhovoru pro Deník.

Nemocniční pediatričtí specialisté slouží mnoho služeb na dětských pohotovostech. Ilustrační foto

Dětští praktici slouží málo pohotovostí. Jsme přepracovaní a stárneme, reagují

Dětské pohotovosti. Místo, kam mohou zavítat rodiče s dětmi, které přepadne akutní problém. Nemocniční pediatričtí specialisté ale upozorňují, že se na těchto službách málo podílejí dětští lékaři z ambulancí. Doktoři z nemocnic pak těžko stíhají, neboť musí zajišťovat i noční služby na svých lůžkových odděleních. Dětští praktici ale oponují, že na víc pohotovostí nemají kapacitu. Je jich málo, chodí k nim hodně dětí, mají dlouhé ordinační hodiny a stárnou.

Vitamin K se preventivně podává všem novorozencům krátce po porodu. Miminka chrání před život ohrožujícím krvácením.

Nebezpečný trend mezi rodičkami: Nechtějí vitamin K, ohrožují život svých dětí

Vitamin K chrání novorozence před krvácivou nemocí, která je sice vzácná, ale pro dítě může mít až fatální následky. Na sociálních sítích se však šíří nebezpečné dezinformace o škodlivosti vitaminu K. Bohužel tak roste počet rodičů, kteří odmítají podání nezbytného vitaminu svému dítěti. Co rodiče odmítnutím riskují a proč je toto rozhodnutí velmi nebezpečné?

Už 1. června vejde v platnost takzvaná flexinovela zákoníku práce. Víte, jak to bude v zaměstnání s volnem při svatbě, pohřbu či doprovodu k lékaři? Překážky v práci čekají změny. Přečtěte si článek.

Jak to bude s volnem u svatby či doprovodu k lékaři? Překážky v práci čeká změna

Už 1. června vejde v platnost takzvaná flexinovela zákoníku práce. Trochu ve stínu těchto změn zůstává související novela nařízení vlády, kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci, čerpání volna a případné finanční náhrady v době svatby, pohřbu, úmrtí či doprovodu k lékaři. Novela byla předložena ke schválení vládě a očekává se, že účinnosti nabude společně s flexinovelou, tedy rovněž na začátku června. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV), které je autorem novely, popsalo pro Deník.cz hlavní změny, které mají zaměstnancům přinést lepší skloubení práce s některými životními situacemi.  

Se Zdravotnickou záchrannou službou Plzeňského kraje se rozloučil lékař Štefan Kocúr, který sloužil v Klatovech, Plzni a Stodu.

Záchranář, námořník i řezbář. Lékař Kocúr z Plzeňska odešel do důchodu

Se Zdravotnickou záchrannou službu Plzeňského kraje (ZZS PK) se rozloučil další srdcař. Do důchodu odešel lékař Štefan Kocúr, který sloužil na výjezdových základnách v Klatovech, Plzni a ve Stodu. Na své konto si lékař, který letos oslaví už 71. narozeniny, připsal víc než šest tisíc výjezdů. Úspěšný byl nejen ve svém oboru, kde na něj rádi vzpomínají kolegové i pacienti, ale i v dřevořezbářství.