
Vyškovsko: Tisíce alergiků
Vyškovsko - aktualizováno - Lidí trpících alergiemi na Vyškovsku podle odborníků stále přibývá. Okres tak kopíruje celorepublikový trend.
Vyškovsko - aktualizováno - Lidí trpících alergiemi na Vyškovsku podle odborníků stále přibývá. Okres tak kopíruje celorepublikový trend.
Praha - Nemocnice často účtují poplatky neprávem, stěžují si pacienti.
KLATOVSKO - Také na Klatovsku alergie trápí více lidí. Mnozí mají problémy už od dětství
Česká republika - Začíná pylová sezóna
Praha - V České republice dnes žije zhruba 900 tisíc lidí, kteří trpí nějakým druhem alergie – tedy téměř desetina populace.
Kraj - V Polsku začalo v pondělí mezinárodní cvičení COOperation 2008 zaměřené na vyhledávání a záchranu osob zavalených v sutinách. Účastní se ho i dva plně vybavené vyhledávací a záchranné odřady takzvané USAR odřady z České republiky, které do Polska odcestovaly z Prahy a Ostravy.
Benešovsko/ S kvetoucími stromy a bylinami přicházejí i každoroční komplikace pro alergiky
Uherský Brod - Ve dvoudenní drama se v uplynulých dnech změnila procházka nevidomého seniora z Uherského Brodu. Několik hodin po jeho záhadném zmizení zmobilizoval staříkův syn strážce zákona a ti jej začali hledat.
Prostějov - Osmiměsíční holčička z Prostějova, u které před dvěma týdny diagnostikovali prostějovští lékaři zákeřnou pneumokokovou meningitidu, je z nejhoršího venku.
KARLOVY VARY - Počet alergiků v karlovarském regionu nepřekračuje republikový průměr. I tak mají lékaři mají v evidenci tisíce pacientů.
Jičín - Pacienty nejčastěji trápí průduškové astma, dále alergické rýmy, kožní a potravinové alergie. Nebezpečné je i bodnutí vosou a včelou.
Kardašova Řečice - Stav dvouletého dítěte, které v pátek dopoledne spadlo do kardašovořečického potoka, byl v pondělí stabilizovaný.
Přerovsko -Ordinace alergologů praskají v těchto dnech ve švech. Pacienty sem vehnala pylová sezona, která je v plném proudu.
Hranicko/Přerovsko -Ordinace alergologů praskají v těchto dnech ve švech. Pacienty sem vehnala pylová sezona, která je v plném proudu.
Strakonice - Martin Bílý se kvůli alergii nedokáže vyspat v cizím prostředí. Vadí mu, že nemůže mít psa v bytě. Letní výlety jsou závislé na květenství stromů a rostlin.
Českobudějovicko - Měsíc duben je k alergikům hodně nemilosrdný. Na kvetoucí břízy totiž trpí většina lidí, kteří mají alergii.
Praha - Třiadvacetiletá Kateřina sedí u počítače a zatímco sleduje na internetu pylové zpravodajství, vytahuje jeden papírový kapesník za druhým.
Orlickoústecko - Kdybyste se zeptali některého ze silných alergiků, zda se těší na jaro, asi byste ho takovým dotazem příliš nepotěšili. Těch, kteří jsou citliví na pyl a další alergeny, přibývá rok od roku především mezi mladými.
Liberecký kraj - Také krajské město pod Ještědem se zařadilo mezi místa, kde působí klinika asistované reprodukce.
Mít miminko je snem téměř každé ženy. Některé však mají smůlu a jedinou naději na těhotenství pro ně představuje vajíčko darované jinou ženou. Čeká se na ně ale i dva roky.
Hrušky - Rozkvetlé stromy, barevné louky, teplé počasí. Pro někoho je to příslib pěkného jara, pro jiného začátek trápení.
Ostrava - V Polsku začalo v pondělí mezinárodní cvičení COOperation 2008 zaměřené na vyhledávání a záchranu osob zavalených v sutinách. Účastní se ho i dva plně vybavené vyhledávací a záchranné odřady takzvané USAR odřady z České republiky, které do Polska odcestovaly z Prahy a Ostravy.
Prostějov - Osmiměsíční holčička z Prostějova, u které před dvěma týdny diagnostikovali prostějovští lékaři zákeřnou pneumokokovou meningitidu, je z nejhoršího venku.
Chrudim - Akciová společnost Nemocnice Chrudim právě aktualizuje svoje webové stránky. Nově na nich přinese zprávy pro alergiky.
Znojmo - Až do svých pětadvaceti let František Lebeda o senné rýmě jen slyšel. To, že občas kýchnul pod rozkvetlou lípou, bral jako běžnou věc.
Děčínsko - S nárůstem alergií souvisí to, jak lidé žijí.
Teplicko - V České republice dnes žije zhruba 900 tisíc lidí, kteří trpí nějakým druhem alergie – tedy téměř desetina populace. „V evidenci se ovšem nemusí objevit všichni, třeba slabý alergik ani nemusí alergologa navštěvovat. Ve skutečnosti může být u nás alergiků mnohem více,“ shodují se lékaři.
Mladá Boleslav/ Každý rok se Kateřina Pátková z Mladé Boleslavi obává počátku měsíce května. Je totiž alergická na pyl, takže jarní a letní měsíce je zcela omezená v pobytu v přírodě.
Havlíčkův Brod - Pomocí nového přístroje zvaného vitrektom poprvé před několika dny operovali lékaři v havlíčkobrodské nemocnici. Speciální přístroj dává šanci lépe vidět některým pacientům s onemocněním zraku. Především těm, kteří trpí onemocněním sítnice a sklivce.
Liberecký kraj - Také krajské město pod Ještědem se zařadilo mezi místa, kde působí klinika asistované reprodukce. O tom, že se nejedná o okrajovou záležitost, vypovídá smutná statistika. Podle údajů, které sdělili lékaři kliniky asistované reprodukce, se problém neplodnosti týká přibližně patnácti procent všech párů v rámci EU.
Uničov/Šternberk - Na následky vážných zranění zemřela mladá žena z Uničova, kterou v polovině března zasáhl elektrický proud. Úraz utrpěla během koupání, fén do vany tehdy podle policistů pravděpodobně shodila kočka.
Kly/ "Alergie je pro mě celoživotním nevítaným hostem, s nímž jsem se musela naučit komunikovat," říká o své nemoci Iveta Trojáková z Kel.
Náchod - Každý pátý člověk mezi námi trpí alergií nebo se u něho během života alergická reakce projevila. Alergie je tedy na vzestupu! I když vědecký výzkum přinesl a téměř denně přináší nové poznatky, neexistuje nějaký univerzální lék proti alergii a alergici plným právem kladou mnoho otázek.
Cheb - Alergickou rýmou trpí čtyři až deset procent populace
Spytihněv - Je to hrozné. To přece není normální. Jak to někdo mohl udělat. Tak reagovali šokovaní obyvatelé obce Spytihněvi na Zlínsku, kde v pátek v Baťově kanále našel kolemjdoucí mrtvé novorozeně.
Pardubice - Víkendový sjezd křesťanských demokratů měl překvapivě odbojný průběh. Neřešilo se až tak vnitrostranické pnutí, jako to mezistranické.
Ostrava - Jen společnost Vítkovice by aktuálně přijala přes pět set lidí, problémy se zaplněním volných pozic má ale více firem.
TACHOVSKO - Může jich být ještě více, ale řada nemocných k lékaři vůbec nejde
Litoměřice - Šesté Vinařské Litoměřice, které v sobotu skončily v Domě kultury v Litoměřicích, opět potvrdily, že si přední postavení mezi největšími českými výstavami vín opravdu zaslouží.
Opavsko - Podvrtnuté kotníky, výrony, odřeniny, naražené prsty či jejich zlomeniny. To jsou nejčastěji uváděné úrazy dětí na základních školách na Opavsku.
Dačice - Přijít si posedět, prohlédnout si výstavu, dát si kávu nebo si jen popovídat mohou lidé z Dačic a okolí, kteří míří do města k lékaři, v Domovince.
Přerov -S jedním až dvěma případy rakoviny prsu u mužů ročně se setkávají lékaři z nemocnice v Přerově.
Hranice/Přerov -S jedním až dvěma případy rakoviny prsu u mužů ročně se setkávají lékaři z nemocnice v Přerově.
Kladno - Na Den středočeského zdravotnictví přišli práci zdravotníků a lékařů tentokrát v plném zdraví obdivovat mladí i dříve narození
Spytihněv - Je to hrozné. To přece není normální. Jak to někdo mohl udělat. Tak reagovali šokovaní obyvatelé obce Spytihněvi na Zlínsku, kde v pátek v Baťově kanále našel kolemjdoucí mrtvé novorozeně.
Spytihněv - Je to hrozné. To přece není normální. Jak to někdo mohl udělat. Tak reagovali šokovaní obyvatelé obce Spytihněvi na Zlínsku, kde v pátek v Baťově kanále našel kolemjdoucí mrtvé novorozeně.
Spytihněv - Je to hrozné. To přece není normální. Jak to někdo mohl udělat. Tak reagovali šokovaní obyvatelé obce Spytihněvi na Zlínsku, kde v pátek v Baťově kanále našel kolemjdoucí mrtvé novorozeně.
Řím - Útočník AS Řím Francesco Totti musí na operaci.
Děčín - Nezastupitelnou roli má při natáčení snímku Jan Chudoba, moderátor dokumentu, který dostal ve svých vstupech za úkol posouvat celou dějovou linii a zrychlovat tok příběhu tak, aby zbyl prostor na nutné detaily
Havířov – Hazardér na motorce zaměstnal v neděli po poledni záchranáře, hasiče a zdravotníky v havířovské nemocnici.