
Čtyřletá dívka se vařila v zamčeném autě
MLADÁ BOLESLAV - Doslova o vlásek unikla čtyřletá dívka kolapsu a dokonce i smrti. V areálu Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi ji totiž její matka ve středu odpoledne nechala spící v zamčeném autě.
MLADÁ BOLESLAV - Doslova o vlásek unikla čtyřletá dívka kolapsu a dokonce i smrti. V areálu Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi ji totiž její matka ve středu odpoledne nechala spící v zamčeném autě.
PELHŘIMOV - Pelhřimovští kriminalisté šetří dva roky staré úmrtí dvanáctiletého Petra Matia z Pelhřimova, který zemřel na neléčenou cukrovku.
GLOSA - „Nejsem hvězdář“. Když tuto větu pronese kdokoliv při své chybě, lze se tomu zasmát. Když to řekne lékař, je to k pláči. Lépe řečeno k vzteku.
KARVINÁ/OSTRAVA - Ke smrtelnému úrazu došlo dnes ráno krátce před šestou hodinou na Dole ČSA. Při manipulaci s pásem utrpěl 42letý zaměstnanec Dolu ČSA zranění hlavy. I přes rychlý zásah lékaře báňské záchranné služby zraněním podlehl. Informovala o tom mluvčí OKD Věra Breiová.
PLZEŇ - Přibližně o padesát procent více úrazů dětí než ve školním roce hlásí v těchto prázdninových dnech Ortopedická klinika Fakultní nemocnice v Plzni. „Mám v čekárně osmdesát lidí, je to šílené,“ řekl v úterý primář ortopedie Jiří Košťál.
LEDEČ NAD SÁZAVOU - Zoufalá žena z Prahy zalarmovala v úterý policii. Bála se o život svého muže, který si sbalil věci a odjel z domova.
MLADÁ BOLESLAV - Jak jsme vás jako první informovali, ve středu kolem 14 hodiny nalezla zdravotní sestřička čtyřletou dívenku zamčenou vautě na parkovišti Klaudiánovy nemocnice vMladé Boleslavi. Vté době přitom do černé Škody Octavia doslova pražilo sluníčko a dítě začalo horkem kolabovat.
PELHŘIMOV - Pelhřimovští kriminalisté šetří dva roky staré úmrtí dvanáctiletého Petra Matia z Pelhřimova, který zemřel na neléčenou cukrovku.
REGION - Tříletou holčičku v Ostravě o víkendu napadl a pokousal volně pobíhající americký pitbulteriér. Dítě zranil na hlavě a zakousl se mu do stehna.
OLOMOUC - Z pětidenního kondičního soustředění v Kostelci na Hané se tento týden vrátily hráčky DHK Zora Olomouc. Trenér Lubomír Krejčíř naordinoval svým svěřenkyním tří až čtyřfázové tréninky.
„Nejsem hvězdář“. Když tuto větu pronese kdokoliv při své chybě, lze se tomu zasmát. Když to řekne lékař, je to k pláči. Lépe řečeno k vzteku.
HRADEC KRÁLOVÉ - Ján umlátil svou družku více než sto ranami kabelem. Stanislav zardousil důchodkyni a brutálně manipuloval v jejím genitálu jakousi tyčí. Kromě toho, že oba spáchali vraždu a byli odsouzeni k výjimečným trestům - Stanislav dostal doživotí a je proto adeptem na zítřejší díl seriálu - mají společné ještě jedno: jsou bratři.
KARVINÁ/OSTRAVA - Ke smrtelnému úrazu došlo dnes ráno krátce před šestou hodinou na Dole ČSA. Při manipulaci s pásem utrpěl 42letý zaměstnanec Dolu ČSA zranění hlavy. I přes rychlý zásah lékaře báňské záchranné služby zraněním podlehl. Informovala o tom mluvčí OKD Věra Breiová.
KRNOV - Na operačním sále krnovské nemocnice proběhl před dvěma lety chirurgický zákrok, po kterém má pacientka dodnes následky. Podle policejního vyšetřování bylo příčinou komplikací pochybení lékaře.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Čtyřiatřicetiletý muž ubil podle policie minulý týden v Rožnově pod Radhoštěm svou o čtyři roky mladší družku, matku dvou dětí. Předtím seděli s přáteli v restauraci. "Svědci uvedli, že oba byli silně opilí. Po odchodu z restaurace zamířili do domu poblíž rožnovské křižovatky U Janíků a tam se pohádali. Muž ji fyzicky napadl a poté odešel," řekl vyšetřovatel Pavel Šváb.
OPAVA - Oslovení opavští lékaři mají k problematice zcela jednotné stanovisko.
PELHŘIMOV - Pelhřimovští kriminalisté šetří dva roky staré úmrtí dvanáctiletého Petra Matia z Pelhřimova, který zemřel na neléčenou cukrovku.
PŘEROV - Napětí z nejistoty vládne v těchto dnech mezi zaměstnanci přerovské nemocnice, kteří už více než měsíc pracují pod novým provozovatelem.
CHEBSKO - Teplotní změny vadí hlavně těm dříve narozeným
CHEB - Jedním ze suvenýrů, které si cestovatelé mohou přivézt z exotických zemí, patří některé nemoci. Proti celé řadě z nich však existuje očkování
LIBEREC - Krátká pracovní doba zubní pohotovosti v Liberci je předmětem časté kritiky. Málokdo ovšem ví, že akutní případy ošetří lékaři i v noci.
PŘEROV - Napětí z nejistoty vládne v těchto dnech mezi zaměstnanci přerovské nemocnice, kteří už více než měsíc pracují pod novým provozovatelem.
KARLOVY VARY - Kraj obhajoba před lékaři V karlovarské nemocnici bude zrušeno 67 lůžek, v Sokolově 41 a v Chebu 35.
KRNOV - Na operačním sále krnovské nemocnice proběhl před dvěma lety chirurgický zákrok, po kterém má pacientka dodnes následky. Podle policejního vyšetřování bylo příčinou komplikací pochybení lékaře.
NEJDEK - V nejdeckém penzionu zemřel německý kazatel a měl se podrobit pitvě. Jeho církev však takový zásah zakazuje.
ČESKÁ TŘEBOVÁ - A–centrum v České Třebové poskytuje novou službu „respitní péče“, jež pomáhá rodinám postižených dětí.
ČESKÁ LÍPA - Česká Lípa/ Zraněného muže, který ležel na chodbě panelového domu v České Lípě si všimla jeho obyvatelka.
SENOMATY - V lese u Senomat se našlo mrtvé tělo. S největší pravděpodobností patří opuštěnému bezdomovci.
RATBOŘ - Leží v nemocnici po těžké operaci kotníku a mluví smutným hlasem. Vážné zranění připravilo fotbalistu Ratboře Josefa Vančuru o celou sezonu a možná i celou kariéru.
Bodnutí komárem nebo včelou pro většinu lidí skončí jen bolestivým štípancem. U jednoho až třech procent populace ale dojde po bodnutí hmyzu k alergické reakci.
NYMBURSKO - Volání na tísňovou linku 155 nevyužívají pouze ti, kteří naléhavě potřebují pomoci. Často si neodkladnou zdravotní pomoc vyžádají lidé s odřeným loktem nebo vtipálci, kteří se jen tak baví.
OSTROV U BEZDRUŽIC - Při požáru domu zahynula mladá žena. Hasiči jí našli ve spižírně
ŽELEZNÝ BROD - Ludmila Mojžíšová přišla před lety na převratnou metodu rehabilitací.
PRAHA - Kardiologové Nemocnice Na Homolce jako první v Česku i v zemích střední a východní Evropy voperovali pacientovi digitální srdeční monitor, který sleduje poruchy srdečního rytmu.
HAVLÍČKOBRODSKO - Problém. Praktičtí lékaři nejsou a ti co ordinují, rychle stárnou. Mladí se do řad „obvoďáků“ zrovna nehrnou. Proto se jim krajský úřad rozhodl přispět na potřebné vzdělání.
BRISBANE - Po sérii soudních stání, kdy seděl indický lékař Muhammad Haníf na lavici obžalovaných, se karta obrací. Teď se odvolává on proti australským úřadům.
KUTNÁ HORA - Do náročného soudního sporu se pustila padesátiletá Marie Vajglová z Kutné Hory. Zažalovala interní oddělení kutnohorské nemocnice a také gynekoložku Jitku Zadražilovou. Nemocnice i lékařka ji údajně v minulosti nevhodně léčily.
KARVINÁ- Karvinský okresní soudv úterý 7. srpnaznovu projednával případ lékaře Pavla Holuba, kterého viní ze zanedbání lékařské péče a následné smrti šedesátileté pacientky. Ta zemřela na vnitřní krvácení v prosinci roku 2004, když byla hospitalizována v nemocnici Karviná-Ráj.
TMAŇ - Podle prvotních zjištění policie nedbal pětatřicetiletý muž při opravě pece pokynů a porušil stanovený postup práce. Vrtulník ho transportoval do motolské nemocnice, kde zůstal na pozorování.
ÚSTÍ NAD ORLICÍ - Po transformaci bude Nemocnice v Ústí nad Orlicí poskytovat také nadstandardní služby pro pacienty.
TÁBORSKO - Počet případů onemocnění planými neštovicemi v republice vzrostl. Přitom ochrana je dobře dostupná a neměla by se odkládat.
HODONÍN - První pacient včera navštívil nově otevřenou ordinaci zřízenou ve Zdravotním ústavu Centrum Jih v Hodoníně. Lidé mají možnost očkování včetně očkování do ciziny a odběr krve k vyšetření HIV. Ke všemu nabízí odborně školení pracovníci poradenství.
RYCHNOVSKO - Ředitelé nemocnic a zástupci Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje se dnes scházejí k dalšímu jednání o možném zrušení lékařských služeb první pomoci v kraji. Pohotovost bude fungovat nadále v Oblastní nemocnici v Rychnově n. K.
KOPŘIVNICE - Příběh dvou mladých hudebníků, kteří se potkali před více než deseti lety v Lyonu, stále pokračuje u nás.
HONGKONG - Paul Lee z Hongkongu dostal játra od popraveného čínského vězně, v Egyptě koupil Karám ledvinu pro svou sestru za 5300 dolarů a v Istanbulu nabízí Hakan jednu ze svých ledvin za 30 700 dolarů…
HRADEC KRÁLOVÉ - Nejlepší zdravotní péči by v budoucnu mělo v celé republice zajistit devět univerzitních nemocnic. Bude mezi nimi i Fakultní nemocnice Hradec Králové.
HAVÍŘOV – Vyhodnocená kvartální anketa spokojenosti pacientů na ambulancích i odděleních ukázala své klady i zápory. Vedení nemocnice se rozhodlo, že bude vyhodnocovat ambulance již jen jednou za rok.
Lékaři, kteří denně zachraňují životy, si velmi dobře uvědomují, že i laická první pomoc může pacientovi pomoci v přežití. Nutná je první pomoc tehdy, když jsou ohroženy základní životní funkce člověka, zejména pokud hrozí odkysličení krve proudící do mozku.
VRCHLABÍ - Nový primář, bývalý šéf porodnice jako zástupce vedoucího oddělení a nabídka rozšířená směrem ke klasickým a bezbolestným porodům. To jsou novinky, které nabízí porodnice ve Vrchlabí.
Někteří z vás se možná děsí chvíle, kdy se ocitnou v situaci, která bude vyžadovat rychlé jednání a chladnou hlavu. Podle záchranářů je nejhorší vyvolat paniku.