
Seniora na Šumavě zavalila kláda
Šumava – Dvaasedmdesátiletého muže, který s kamarádem likvidoval polomy pod cestou na šumavské Čertovo jezero, zavalila kláda. Utrpěl vážné zranění.
Šumava – Dvaasedmdesátiletého muže, který s kamarádem likvidoval polomy pod cestou na šumavské Čertovo jezero, zavalila kláda. Utrpěl vážné zranění.
Ostrava – Klub Roska, u jehož založení stála v září roku 1987 Jana Grabařová a Anna Zrubková, ještě nebyl samostatnou organizací. Byl členem Sdružení zdravotně postižených civilizačními chorobami. V počátcích sdružovala Roska přes dvě desítky lidí trpících roztroušenou sklerózou. V současnosti už má zhruba 135 až 140 lidí.
Šumava - Dvaasedmdesátiletý muž, který v pátek 17. listopadu s kamarádem likvidoval polomy pod cestou na Čertovo jezero, utrpěl vážné zranění, když ho zavalila kláda.
ROZHOVOR / Módní, umělecký a hudební Adventní večer Marie Zelené a jejích hostů se uskuteční již po deváté ve sportovní hale v Ostrožské Nové Vsi. Dvě módní společenské akce tamní vyhlášené návrhářky uvidí diváci v neděli 3. prosince. Letošní přehlídka pomůže dětským pacientům nemocnic.
Náměšť nad Oslavou – Policisté vyšetřují incident, ke kterému došlo na konci září v Náměšti mezi příbuznými. Šestatřicetiletý muž z Brněnska tam přišel v sedm hodin ráno k bytu příbuzného. Dveře při vstupu dovnitř rozrazil tak, že staršího muže srazil a zranil. Pak ho uchopil a začal mu nadávat.
Jindřichohradecko - Když vás ve svátek nebo o nadcházejícím víkendu začnou bolet zuby, pomoc hledejte u lékařů, kteří slouží pohotovost v Jindřichově Hradci a Dačicích.
Dítě zmítající se ve vysoké horečce v náručí své maminky. Ta je už zoufalá, navíc je oba čeká zdlouhavá cesta na trolejbus a v něm pak více než půlhodinová cesta do Krajské nemocnice T. Bati na pohotovost.
Rokycansko – Bleskový průběh porodu nezaskočil ve čtvrtek odpoledne maminku u Kařezu. Za významné asistence přítele přivedla krátce po patnácté hodině na svět v autě malého Šimonka!
Prachaticko - Zubní pohotovost na Prachaticku v pátek 17. listopadu:
Omice - K tragické nehodě traktoru v Omicích na Brněnsku vyjeli ve čtvrtek odpoledne jihomoravští hasiči. Řidič havárii nepřežil. „Mladého muže po nehodě vyprostili svědci, kteří se ho poté spolu s hasiči snažili oživit. Řidič ale utrpěl zranění neslučitelná se životem,” informovala mluvčí krajských záchranářů Hedvika Kropáčková.
Jižní Morava – I v příštím roce bude radnice pomáhat penzistům v cestách po Hodoníně podporou Senior taxi. Rozhodli o tom tamní zastupitelé. „Obyvatelé starší pětašedesáti let využívají tuto novou službu od září. Mohou ji využívat za jednotnou cenu dvaceti korun k jízdám k lékaři, do knihovny, na nádraží, hřbitov nebo poštu,“ uvedl mluvčí hodonínské radnice Josef Horníček.
/ANKETA/ Až o několik tisíc korun si před vánočními svátky, případně před koncem roku polepší zaměstnanci největších firem na Zlínsku. Třeba v otrokovickém Continental Barumu se mohou pracovníci těšit na třináctý, nebo dokonce i čtrnáctý plat.
Se silnými životními příběhy se při své práci setkávají členky Nadačního fondu Ještěřice. A právě rodinám, které se ocitly v tíživé situaci, se snaží pomáhat. A daří se to na výbornou.
Plzeň – Na závěr sezony se Václav Pech junior těšil. Po roční anabázi s Porsche se pilot vrátil letos do čtyřkolky a s Fordem Fiesta R5 spolu s Petrem Uhlem vybojovali druhé místo v celkové klasifikaci českého šampionátu v rallye.
Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba o 10 tisíc ročně. V České republice trpí cukrovkou každý devátý člověk. Jde o nejrozšířenější onemocnění u nás i ve světě.
Brno - Hrad Špilberk bude mít ve čtvrtek neobvyklé nasvícení. Od pěti hodin večer se zbarví purpurově. Připomene tak páteční Světový den předčasně narozených dětí.
V ordinacích tuzemských lékařů bude i nadále panovat „doba papírová“. Z povinnosti vydávat od ledna 2018 eRecepty se muži a ženy v bílých pláštích asi „nevyvlečou“, stejně tak je na jaře čeká EET, ale jedna potenciální starost jim ubude. Nemusí řešit takzvané eNeschopenky, jejichž zavedení letos v létě schválil parlament v rámci novely zákona o nemocenském pojištění.
Jihlava – Hned dvakrát během dvou týdnu vyjížděli jihlavští policisté zachránit skokana na Brněnský most. V obou případech rychlý a profesionální zásah znamenal záchranu života.
Pelhřimov – Titul Vynikající lékař Pelhřimovska získal pro letošní rok osmasedmdesátiletý Karel Křikava. Ocenění převzal ve středu 15. listopadu na zasedání okresního shromáždění České lékařské komory v Pelhřimově.
Semily – Dvojitá zlomenina čelisti, tržná rána na hlavě, modřiny v obličeji a vyražený zub.
Nemocných rakovinou v posledních letech přibývá. V Přerově, kde je pacientů s touto závažnou diagnózou rok od roku více, dnes ale chybí systematická onkologická léčba.
Nejmenší mechanickou srdeční pumpu lékaři zavedou hadičkou přes tepnu v třísle za pár minut, nemusí pacientovi otevírat hrudník. Přístroj umožní průtok čtyř litrů krve za minutu, čerpá ji z levé komory do aorty. Pražský Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) dnes v tiskové zprávě informoval, že srdeční pumpu Impella začal používat jako první v Česku.
Pletený Újezd /FOTOGALERIE/ - Závodní sezona sportovního aerobiku je pro tento rok u konce a v obci Pletený Újezd, ležící pár kilometrů od Kladna, se opakovaně těší z nejen světových úspěchů „své“ Andrey Švihálkové.
Pardubice – Osud staví do cesty lidem překážky, ale občas i lidi, kteří dovedou pomoci.
Špindlerův Mlýn - Pojede na olympiádu, nebo zůstane doma? Česká skikrosařka Andrea Zemanová neprožívá zrovna příjemné období. „Teď už je to lepší, ale bylo to strašné,“ uvedla nadějná lyžařka, která za poslední rok absolvovala čtyři operace kolena. Tři byly zbytečné…
Pojede na olympiádu, nebo zůstane doma? Česká skikrosařka Andrea Zemanová neprožívá zrovna příjemné období. „Teď už je to lepší, ale bylo to strašné,“ uvedla nadějná lyžařka, která za poslední rok absolvovala čtyři operace kolena. Tři byly zbytečné…
Jihlava/Třešť – Novými gentlemany silnic z Vysočiny jsou politik a lékař Vít Kaňkovský z Třeště na Jihlavsku a zdravotní sestra Radka Špringerová z Hodic. Ocenění, které ve spolupráci s Policii ČR uděluje Česká pojišťovna, dostali za záchranu života motorkáře, který letos v červnu přišel o nohu po vážné nehodě v Třešti na Jihlavsku.
Úpravy interiéru i více zaměstnanců. To mimo jiné nařizuje vyhláška provozovatelům záchytek, kteří se proti ní bouří a požadují její změnu.
Kladensko - Na složitou administrativní práci včetně EET i elektronických receptů si stěžují lékaři napříč republikou. Nesouhlas s aktuální situací ve zdravotnictví dokonce vyjádřili v říjnu stávkou.
O důvod více k radosti mají lékaři Bílovecké nemocnice. V rámci obměny přístrojového vybavení pořídila nemocnice moderní endoskopickou sestavu za více než milion korun čítající nové endoskopy včetně většího monitoru a procesoru s výkonným xenonovým zdrojem světla.
Jihlavsko – Mít lékaře přímo v místě bydliště začíná být čím dál větším problémem i na Jihlavsku. Kvůli zvyšující se administrativě odchází z ordinací doktoři důchodového věku a mladí lékaři raději hledají uplatnění v zahraničí. S koncem roku 2017 se tak na Jihlavsku uzavřou například dvě dětské ordinace.
HLASUJTE V ANKETĚ / Až o několik tisíc korun si před vánočními svátky, případně před koncem roku polepší zaměstnanci největších firem na Zlínsku. Třeba v otrokovickém Continental Barumu se mohou pracovníci těšit na třináctý, nebo dokonce i čtrnáctý plat.
HLASUJTE V ANKETĚ / Až o několik tisíc korun si před vánočními svátky, případně před koncem roku polepší zaměstnanci největších firem na Zlínsku. Třeba v otrokovickém Continental Barumu se mohou pracovníci těšit na třináctý, nebo dokonce i čtrnáctý plat.
HLASUJTE V ANKETĚ / Až o několik tisíc korun si před vánočními svátky, případně před koncem roku polepší zaměstnanci největších firem na Zlínsku. Třeba v otrokovickém Continental Barumu se mohou pracovníci těšit na třináctý, nebo dokonce i čtrnáctý plat.
HLASUJTE V ANKETĚ / Až o několik tisíc korun si před vánočními svátky, případně před koncem roku polepší zaměstnanci největších firem na Zlínsku. Třeba v otrokovickém Continental Barumu se mohou pracovníci těšit na třináctý, nebo dokonce i čtrnáctý plat.
Mělnicko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Mělnicka.
Region – Jsme zvyklí si pořád stěžovat, nicméně já spíš vidím, že dnes se firmy začínají předhánět o pracovníky, kterých mají nedostatek, a proto jim také zvyšují platy. I to zaznělo včera z úst hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka.
Karlovarský kraj – Se silnými životními příběhy se při své práci setkávají členky Nadačního fondu Ještěřice. A právě rodinám, které se ocitly v tíživé situaci, se snaží pomáhat. A daří se to na výbornou.
Litoměřice - Litoměřická radnice a hygienici nabádají k důslednější osobní hygieně. Situaci může zhoršit migrace obyvatel.
Kam prezident republiky Miloš Zeman vstoupil během návštěvy Olomouckého kraje, padla zmínka o jeho zdravotním stavu.
Pelhřimov – Vyhlášení vynikajícího lékaře Pelhřimovska za rok 2017 bude nejsledovanějším bodem okresního shromáždění České lékařské komory, které se uskuteční ve středu 15. listopadu v Pelhřimově.
Děčínsko - Na základní škole v Krásné Lípě onemocněly dvě děti svrabem. Podle hygieniků ale není třeba propadat panice. Město proto o podobných onemocněních připravuje besedu.
Jičínsko - Horečka, neustupující bolest zad, ledvin, zubů, dávivý kašel, to je jen malý výčet potíží, které nás bezodkladně ženou k lékaři. V týdnu můžeme vyhledat svého obvodního doktora, ale kam zamířit o víkendu, když nemáme auto a nechceme volat záchranku?
Královéhradecko - Dostupnost lékařské pohotovosti je na mnohých místech kraje problematická.
Karlovarský kraj – Jak vyřešit nedostatek středního zdravotního personálu v Karlovarské krajské nemocnici (KKN)? S tímto problémem se potýká Karlovarský kraj už delší dobu.
Liberecký kraj – Kampaň na funkci prezidenta republiky vrcholí. Za jednotlivými kandidáty stojí sponzoři, politické strany i vlastní miliony. Jde to ale i bez nich. Pokud člověk věří ve slušnou politiku.
Havlíčkův Brod – Neudělal jsem to úmyslně, jedná se o shodu nešťastných událostí, říká havlíčkobrodský lékař Karel Přibyl. Policie totiž nyní prošetřuje zbourání památkově chráněné budovy v havlíčkobrodské Kozí ulici, který lékař letos koupil. Šetření se děje na základě trestního oznámení.
Hodonín - Senior taxi, které funguje v Hodoníně od září, město podpoří i v příštím roce. „K pondělku máme registrováno téměř dvě sta zájemců z řad seniorů. Uskutečnilo se více než sto jízd,“ informovala vedoucí radničního odboru sociálních věcí a školství Michaela Klepáčová.
Mladá Boleslav – Patří ke špičkovým českým horolezcům. Má za sebou úspěšně zdolané tři osmitisícovky a další náročné výstupy. Začal přípravu na jarní výstup na sedmou nejvyšší horu světa Dhaulágiri (8157 m. n. m., plánovali s Markem Novotným prvovýstup severovýchodní stěnou. Nakonec je vše jinak.
Kralupy /ROZHOVOR/ – Sídlo kralupské nemocnice už dvakrát zasáhla velká voda, před patnácti a před čtyřmi lety. Přesto je stále v provozu. A mění se k lepšímu. „Pokračujeme v opravách stávajícího stavu budovy a okolí nemocnice v souladu s jejím určením podle zápisu v katastru nemovitostí,“ vysvětluje Vladimír Matoušek, ředitel nemocnice, kterou provozuje společnost RHG.