Další tragické úmrtí na silnici. Mladý muž nepřežil střet s autem
Liberec, Chrastava – K tragédii došlo na silnici směr Chrastava v sobotu 25. listopadu v půl jedné ráno.
Liberec, Chrastava – K tragédii došlo na silnici směr Chrastava v sobotu 25. listopadu v půl jedné ráno.
Pečky – Pečky se chystají na obnovu Masarykova náměstí. Ještě před tím, než začal architekt pracovat na návrhu rekonstrukce si pohovořil s obyvateli města, aby si nejprve vyslechl jejich názor a případně do studie zpracoval požadavky. Jako první otevřel architekt Jan Drška otázku parkování.
Jindřichohradecko - Když vás o víkendu začnou bolet zuby, pomoc hledejte u lékařů, kteří slouží pohotovost v Jindřichově Hradci a Dačicích.
Firmy, úřady, bytová družstva či školy. Na základě nových pravidel Evropské komise budou muset žádat lidi o souhlas se shromažďováním jejich dat. Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (zkráceně GDPR) začne platit za půl roku. Pokud mu nevyhoví, riskují drastické pokuty. V přepočtu se mohou vyšplhat až na půl miliardy korun.
/REPORTÁŽ Z PŘEDVOLEBNÍ KAMPANĚ A SETKÁNÍ S VOLIČI/ Zkoumá mozkové nádory, tančí tango a nebojí se ozvat, když se někde děje bezpráví. Teď chce být prezidentem. Deník přináší exkluzivní reportáž z předvolební kampaně prezidentského kandidáta Marka Hilšera.
Strakonice - Zubní pohotovost ošetří pacienty v nezbytně nutném případě. Bude ji zajišťovat vždy od 8 do 11 hodin o víkendu MDDr. Karlová, Školní 225, Strakonice.
Prachaticko - Zubní pohotovost na Prachaticku ve dnech 25. a 26. listopadu.
Ústí nad Labem /VIDEO/ - Na srazu Ústeckých minidětí v Muzeu města Ústí nad Labem nechyběli minulý týden Romana Johanovská a Miroslav Kubín. Jejich Adélka se narodila 28. ledna 2016 o deset týdnů dříve, vážila jen 740 gramů.
Litvínov - Investice si vyžádala skoro dva a půl milionu korun. Vznikl i kontaktní sociální úsek.
Městec Králové /FOTOGALERIE/ - Nezvyklý sponzorský dar dostali studenti Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Městci Králové. Kolínská automobilka TPCA jim věnovala nový Citroen C1. Ovšem nebudou ho využívat na cesty, ale jako školní pomůcku pro budoucí automechaniky.
Znojmo – Patrně nedodržení bezpečné vzdálenosti stálo za páteční srážkou tří osobních aut v Přímětické ulici ve Znojmě. Záchranáři vyjížděli ke zraněnému člověku, jeho poranění naštěstí nebyla vážná.
Habry – Bývalý obchod řetězce Flop hodlá město Habry na Havlíčkobrodsku proměnit v komunitní centrum, na obzoru jsou i nové stavební parcely pro rodinné domky.
Příbram /FOTOGALERIE/ – Rok se s rokem sešel a dětské oddělení příbramské nemocnice navštívili členové příbramské pobočky Kiwanis klubu, aby dětem předali nové hadrové panenky. Letos ale s sebou měli vzácného hosta, herce a muzikanta Vojtu Záveského alias Vojtaana.
Sušice – Velký zájem vzbudilo středeční jednání sušického zastupitelstva, kde se řešila budoucnost tamní nemocnice.
Sedlčany – Dosavadní ředitel sedlčanské nemocnice Roman Vanžura předává v těchto dnech svoji vedoucí funkci ve společnosti Mediterra Sedlčany svému nástupci. Od 1. prosince ho vystřídá na postu provozního ředitele a předsedy výkonného výboru Filip Zítko (41).
Sokolov – K záchraně života pacientů v našem regionu pomůže kromě lékařů a záchranářů nově i Kodiaq. Nejde o jednoho z největších žijících medvědů, ale o moderní vůz z mladoboleslavské automobilky. Ředitel záchranné služby Karlovarského kraje Roman Sýkora si nový vůz nemůže vynachválit.
Světlá nad Sázavou -Zajímavou novinku, která ulehčí život hlavně seniorům a zdravotně postiženým lidem, zavedli ve Světlé nad Sázavou. Od října tu funguje Senior Taxi. Lidé si mohou objednat jeho služby, když potřebují zavézt k lékaři, na nákupy nebo třeba na úřady. Senior Taxi provozují zdejší Technické a bytové služby.
Jedlová - Mezi Jedlovou a Bystrým u Poličky došlo před osmou hodinou ráno k havárii dodávky, která měla bohužel tragické následky. Záchranáři na místě neštěstí ošetřovali tříčlennou posádku.
/FOTOGALERIE/ Mezi Jedlovou a Bystrým u Poličky došlo před osmou hodinou ráno k nehodě, která měla bohužel tragické následky.
Ústecko - Ústecko vyčerpalo všechny dny, kdy mohou koncentrace prachu v ovzduší překročit limity.
Ministerstvo zdravotnictví stanovilo nové požadavky na personální a technické zajištění záchytných stanic. Novinky znamenají velkou finanční zátěž, hrozí také personální problémy. Signalizační zařízení pro každého klienta či testovací zařízení na přítomnost drog. To jsou dva nové požadavky, které stanovilo ministerstvo zdravotnictví pro záchytné stanice. Už tak výrazně ztrátová zařízení tak budou muset investovat nemalé částky do vybavení i personálu.
Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Opilý cizinec havaroval v úterý večer s vozidlem audi na křižovatce ve směru na Dvůr Králové nad Labem - Vítězná Huntířov. Zřejmě se plně nevěnoval z důvodu opilosti řízení a sjel do břehu silničního příkopu. Provedená zkouška na alkohol ukázala 1,24 promile alkoholu v dechu.
Dvůr Králové - Opilý cizinec havaroval v úterý večer s vozidlem Audi na křižovatce ve směru na Dvůr Králové nad Labem – Vítězná Huntířov. Zřejmě se plně nevěnoval z důvodu opilosti řízení a sjel do břehu silničního příkopu.
Jde o nejčastější nádorové onemocnění mužů. Ročně jí onemocní dokonce více než sedm tisíc Čechů. Na chorobu každoročně upozorǔje celosvětová charitativní akce Movember, jejímž symbolem se stal pánský knír. Přitom podle agentury STEM/MARK má o rakovině prostaty 88 procent populace pouze povrchní či žádné znalosti.
Beroun /ROZHOVOR/ - Západní a tradiční čínská medicína má stále více příznivců mezi lékaři i pacienty. Ti, co ji vyhledávají, věří, že pomůže najít potřebnou rovnováhu. Hořovická lékařka Marcela Gregůrková, která se jí už roky zabývá, říká, že západní a tradiční čínská medicína se mohou velmi dobře doplnit.
České Budějovice – Ve spánkovém centru budějovické nemocnice loni řešili téměř dva tisíce poruch spánku.
Ve spánkovém centru budějovické nemocnice loni řešili téměř dva tisíce poruch spánku.
Jižní Morava /ANKETA/ – Jedna z největších epidemií třetího tisíciletí. Tak říkají cukrovce současní lékaři. Pacientů, kteří touto nemocí trpí, na jižní Moravě přibývá. Zda netrpí diabetem, si mohou lidé nyní ověřit na vybraných pracovištích v Brně. Na nemoc se zaměřuje program Zdraví národa.
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Sportem číslo 1 mezi českými dětmi a teenagery zůstává kopaná. Nouzi o zájemce ale nemají ani hudební obory základních uměleckých škol.
Rokycany – Ve středu odpoledne vyjížděli záchranáři do ulice Žďárská cesta v Rokycanech. Zasahovali u zanedbaných dětí. Nejmladšímu z nich bylo pouhých šestnáct měsíců.
Možná je to tím, že prostě stárnou, možná je to tím, že se dostávají do stále složitějších situací. Slavné trio moderátorů pořadu The Grand Tour se rozpovídalo o tom, kolikrát vlastně všichni během natáčení druhé řady své show skončili v nemocnici a proč.
Valtice, Praha - Fotografie Renaty Hasilové z Valtic na Břeclavsku se dostala do výběru mezi nejlepší snímky letošního ročníku fotografické soutěže Czech Press Photo.
Pozornost a duchapřítomnost souseda třiasedmdesátileté seniorky, jí doslova pomohla zachránit z velkých nesnází. Žena ze Zlína upadla z invalidního vozíku ve svém bytě a nemohla si pomoci. Bydlela sama, navíc její dcera byla v tu dobu v nemocnici. Rozhodla se tak volat o pomoc. Měla štěstí, její soused byl doma.
Pelhřimov – Benefičním divadelním představením Čtyři dohody přijel do Pelhřimova zakončit letošní dny domácí hospicové péče pořádané Oblastní charitou Pelhřimov známý herec Jaroslav Dušek.
Cévní specialisté a kardiologové z Třince a nově také bohumínští chirurgové vyrážejí za svými pacienty i daleko za zdi nemocnic. Do ambulancí a ordinací napříč Karvinskem přitom dojíždějí několikrát týdně a lidem se tak snaží ulehčit mnohdy i desítky kilometrů dlouhou cestu.
Plzeňsko - Čtyřiapadesátiletý Plzeňan si před půl rokem vyslechl od doktorů nejhorší zprávu. Forma rakoviny, kterou onemocněl, už se nedá léčit.
Žamberk - V pravou chvíli na pravém místě byli v úterý večer žamberští policisté. Pádem z desetimetrové výšky chtěl svůj život ukončit dvacetiletý muž, pravděpodobně kvůli rozchodu s dívkou. Mladík už stál u sochy za zábradlím mostu.
Plzeň – Seriál Plzeňský dějepis se vrací o sedmdesát let zpět.
Hodonín – Oznámení o vyhrožování sebevraždou přijali v úterý odpoledne policisté z bytového domu v Hodoníně. Ohrožený měl být sedmačtyřicetiletý muž, kterého propustili z práce a navíc se měl vystěhovat z bytu.
Kolín – Příznivci skupinových cvičení si mohli před pár dny vyzkoušet programy od světové společnosti Les Mills ve fitness studiu ve Stapu.
Benešovsko - Bezplatná terénní služba Raná péče funguje na Benešovsku již deset let. Jejím cílem je, aby rodiče vyhledali včas pomoc v případě, kdy se jim narodí dítě s handicapem.
Liberecký kraj – Za první tři čtvrtiny roku zkontrolovali v kraji pracovníci České správy sociálního zabezpečení 4066 lidí na neschopence.
Jičín - Ve zdravotnictví chybí desítky lékařů, a to i na záchranné službě. Ta v Královéhradeckém kraji pokryje svými odborníky jen 56% výjezdů, dále je odkázána na pomoc externistů. V Jičíně nyní zkouší pilotní projekt, při němž nemocnice "zapůjčí" záchrance doktory z oddělení. Pokud se projekt osvědčí, zdravotnický holding ho míní aplikovat i v dalších zařízeních.
/VIDEO/ Velitelství OSN v Jižní Koreji zveřejnilo video zobrazující útěk severokorejského vojáka za svobodou přes demilitarizovanou zónu. Zároveň upozornilo na to, že Severokorejci při pronásledování dezertéra porušili podmínky příměří.
Chvaletice – Městu Chvaletice hrozí, že bude od ledna bez pediatra. Lékařka, která zde o dětské pacienty pečovala, odchází do důchodu. Náhradu se zatím nepodařilo sehnat.
Jevíčko – Na konci letošního roku přestane v malohanácké metropoli fungovat diabetologická poradna. Co to bude znamenat pro osm stovek pacientů z Jevíčka a okolí, kteří se dlouhodobě léčí s cukrovkou?
/INFOGRAFIKA/ Chronická obstrukční plicní nemoc je v současnosti čtvrtou nejčastější příčinou úmrtí. Jelikož lékaři kladou největší důraz na prevenci, otevře se dnes v ČR osm desítek ordinací, kde si lidé budou moci otestovat funkci svých plic.
Jindřichův Hradec - Lidé, kteří se léčí v jindřichohradecké nemocnici a jsou závislí na dlouhodobé umělé plicní ventilaci, mohou být léčeni v domácím prostředí.
Policisté odložili prošetřování případu smrti herce Jana Třísky ze září tohoto roku. Při prověřování jeho tragického pádu z Karlova mostu policie nezjistila trestný čin a případem se nebude dál zabývat. Úmrtí herce bylo podle prvotních zjištění vyšetřovatelů nešťastnou náhodou. V úterý o tom informovaly České noviny.
Klášterec nad Ohří - Kvůli stárnutí lékařů a nedostatku absolventů, kteří by chtěli pracovat v našich městech, hrozí při generační obměně jejich vážný nedostatek.