
KRÁTCE: Dvanáctka propaguje očkování
Praha - Na Sofijském náměstí byl nově zřízen informační stánek zaměřený na prevenci infekčních chorob a očkování. Ten bude fungovat ve středu a následně 26. října a 9. 11. vždy od 9 do 16 hodin.
Praha - Na Sofijském náměstí byl nově zřízen informační stánek zaměřený na prevenci infekčních chorob a očkování. Ten bude fungovat ve středu a následně 26. října a 9. 11. vždy od 9 do 16 hodin.
Karlovy Vary - Obrysy budoucího plicního oddělení se v těchto dnech již rýsují nad pavilonem C Nemocnice v Karlových Varech. Stavba je zhruba v polovině, s jejím dokončením se počítá v závěru letošního roku. Na ploše více než tisíc metrů čtverečních vyroste moderní zázemí pro pacienty i zdravotnický personál. Akce přijde na 70 milionů korun.
Rychnov nad Kněžnou - Kvůli meningitidě řádící na Náchodsku jsou děti s jinými nemocemi převáženy do Rychnova.
Londýn - Vláda v Londýně hodlá v souvislosti s odchodem Británie z Evropské unie zvýšit počet britských lékařů ve státním zdravotnictví. Cílem je nahradit zahraniční pracovníky, kteří jsou teď pro chod systému nezbytní. Řekl to dnes britský ministr zdravotnictví Jeremy Hunt. Od roku 2018 by podle něj mělo ročně studovat medicínu o 1500 Britů více než teď.
Česká Lípa - Kritický nedostatek nemocničního personálu je plošný problém. Podle odborů by měli lékaři víc myslet na sebe.
Tachov – Z ulice Americké, Rokycanovy a Pobřežní bude část města Dolní Předměstí. Ulice Třešňová se přejmenuje na Lipovou.
Praha - Muž, kterého minulý týden omilostnil prezident Miloš Zeman, byl v uplynulých letech třikrát odsouzen, a to za křivé obvinění, sprejerství a pokus o krádež. Po cévní mozkové příhodě je částečně ochrnutý a kvůli poškození mozku ho postihla vedle duševní poruchy i epilepsie. Podle lékařů se neobejde bez péče dalších lidí. Vyplývá to z přípisu ministerstva spravedlnosti.
Praha - Muž, kterého minulý týden omilostnil prezident Miloš Zeman, byl v uplynulých letech třikrát odsouzen, a to za křivé obvinění, sprejerství a pokus o krádež. Po cévní mozkové příhodě je částečně ochrnutý a kvůli poškození mozku ho postihla vedle duševní poruchy i epilepsie. Podle lékařů se neobejde bez péče dalších lidí. Vyplývá to z přípisu ministerstva spravedlnosti.
Mladá Boleslav - Křečové žíly, tříselná a pupeční kýla, hemeroidy a nekomplikované zákroky na žlučníku. To je výčet zákroků, které nyní budou operovat na nové jednotce Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi, jednodenní chirurgii.
Radim - O štěstí v neštěstí může mluvit muž, kterého srazil v úterý ráno vlak na železničním přejezdu v Radimi na Kolínsku. "Muž vyvázl bez viditelných zranění," řekla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová s tím, že byl při vědomí. Lékaři ho přepravili na vyšetření na kolínské chirurgické oddělení.
Praha - Za první pololetí letošního roku vrátila Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) za doplatky na vybrané léky zhruba 8,8 milionu korun, což je asi o půl milionu korun méně než za stejné období loňského roku. Ochranný limit, po jehož překročení se platby vrací, v prvním pololetí překročilo 5465 pojištěnců, tedy o 84 méně než loni. Vyplývá to z dat, které poskytl mluvčí VZP Oldřich Tichý.
Plzeň – Každoročně onemocní 7000 Češek rakovinou prsu. Říjen bude také v Plzni měsíc prevence.
Sokolovsko - Týden knihoven, letos již 20. ročník, probíhá letos od 3. do 9. října. Tuto celostátní akci vyhlašuje pravidelně Svaz knihovníků a informačních pracovníků a zapojuje se do ní i řada knihoven v našem regionu, které nabízí svým čtenářům i široké veřejnosti řadu akcí, besedy, výlety, autorská čtení, ale také třeba amnestie pro zapomnětlivé čtenáře nebo možnost roční registrace zdarma.
Hradec Králové - V případu tragické smrti pětiletého chlapce, kterého před dvěma týdny roztrhall v Lužci nad Cidlinou psi, policie obvinila dva muže - osmadvacetiletého majitele psů a pětapadesátiletého otce dítěte.
Hradec Králové - V případu tragické smrti pětiletého chlapce, kterého před dvěma týdny roztrhall v Lužci nad Cidlinou psi, policie obvinila dva muže - osmadvacetiletého majitele psů a pětapadesátiletého otce dítěte.
Radim - O štěstí v neštěstí může mluvit muž, kterého srazil dnes ráno vlak na radimském železničním přejezdu.
Hradec Králové - V případu tragické smrti pětiletého chlapce, kterého před dvěma týdny roztrhall v Lužci nad Cidlinou psi, policie obvinila dva muže - osmadvacetiletého majitele psů a pětapadesátiletého otce dítěte.
Jičín - Ve středu 21. září se v jičínském v Biografu Český ráj uskutečnila XVII. Konference Oblastní nemocnice Jičín, a. s., určená především nelékařským zdravotnickým pracovníkům.
Alžbětín - K tragické nehodě museli vyjíždět policisté v pondělí v 00.10 hodin.
Dolany – V příkopu zakončil svou cestu obcí Dolany na Olomoucku řidič cizinec. Jízdě nevěnoval dostatečnou pozornost, nejspíš se na tom podílely i takřka tři promile, které měl v dechu.
Brno – Bývalý ředitel brněnských strážníků Jaroslav Přikryl stále nenastoupil k výkonu trestu do bohunické věznice v Brně. Termín mu přitom vypršel už v pátek o půlnoci.
Havířov - Těžká zranění si v pondělí dopoledne způsobil 42letý muž, který spadl z balkonu ve 2. patře.
Zlín /INZERCE/ - On-line rozhovor s MUDr. Miroslavem Adámkem, kandidátem na hejtmana za hnutí Starostové a Nezávislí (s podporou ZVUK 12, ZHN a stranou Nový Impuls). Ptejte se již nyní, Miroslav Adámek vám bude odpovídat v pátek 7. října od 9 do 10 hodin.
Liberec - Vystudovaný záchranář, bývalý ředitel krajské záchranky, v současné době poslanec Parlamentu ČR a stále ještě aktivní člen letecké záchranky, jemuž letadla učarovala už v dětství. Stanislav Mackovík.
Kladno - Důvod k oslavám mají v kladenské nemocnici. Ta totiž získala v konkurenci desítek dalších nemocnic prvenství v celorepublikovém projektu Kvalitní a bezpečná nemocnice 2016. Radost však kazí fakt, že zdravotnickému zařízení to zatím k vyšším platbám od pojišťoven nepomohlo.
Brno - Bývalý ředitel brněnských strážníků Jaroslav Přikryl stále není ve vězení, bohunická věznice nemá ani žádné lékařské zprávy Přikryla od soudu či právníků, řekla dnes mluvčí věznice Dana Krejčířová. O tom, že je Přikryl v nemocnici, ví podle ní věznice jen z médií.
Hořovice – Před několika měsíci byla v hořovické nemocnici zprovozněná ambulance klinického psychologa, která se zabývá diagnózou a léčbou různých psychických onemocnění.
Adamov – Dvacet čtyři. Přesně tolik schodů musejí vyšlapat lidé, kteří v železniční stanici Adamov zastávka jdou na nástupiště ve směru na Blansko. Pro pěšího to není problém, ale strmé schodiště v budově s pokladnou je teď velkou překážkou pro maminky s kočárky. Ty se musejí spolehnout na pomoc dalších cestujících nebo na sílu svých paží.
Hnanice, Znojmo – Nehody, velké havárie a vůbec případy, kdy mají záchranáři víc práce, než dostupných posádek pomůže řešit dohoda mezi Jihomoravským krajem a Dolním Rakouskem. Stanoví pravidla a podmínky pro vzájemnou pomoc přes hranici.
Rakovník - V pondělí odstartuje v Rakovníku dlouho očekávaný projekt s názvem Senior expres. Vedení rakovnické radnice po vzoru jiných měst zavádí novou službu pro rakovnické seniory a také invalidní důchodce. Senior expres je služba, která má pomoci starým lidem dopravit se k lékaři či na nákupy. Radnice za novu službu zaplatí 280 tisíc korun.
Příbram /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ, ROZHOVOR/ - Je čtvrtek půl čtvrté odpoledne. K příbramskému divadlu se sjíždí čtyři vozíčkáři a přicházejí lidé s různým hendikepem. Zatímco na hru Sen noci svatojánské stoupají po schodech natěšení diváci, hlouček vozíčkářů a několik lidí opírajících se o hole zůstává před divadlem.
Hodonín – Výraznými provozními změnami prochází od tohoto měsíce rehabilitační oddělení hodonínské nemocnice. „Spočívají v přestěhování ordinací lékařů ze suterénu hlavní budovy do bývalé lékárny v blízkosti hlavní brány do nemocnice," informoval primář rehabilitačního oddělení Vladimír Kaprál.
Kladno - Oblastní nemocnice Kladno se stala vítězem celorepublikového projektu Kvalitní a bezpečná nemocnice roku 2016.
Městiště – Práce v lese skončila tragicky pro 65letého muže, který kácel stromy se svým kolegou u Městiště nedaleko Dešenic.
Washington – Šestiletý chlapec, kterého ve středu v americké škole postřelil čtrnáctiletý útočník, v sobotu svým zraněním podlehl. Informovala o tom agentura AP. Střelec podle policie nejprve zabil vlastního otce, poté odjel do školy, kde postřelil dvě děti a jednu učitelku. Prokuratura ho v pátek obžalovala z vraždy a z trojnásobného pokusu o vraždu.
Praha – Metody estetické medicíny dnes dalece přesahují možnosti jakýchkoliv krémů či pleťových preparátů, které známe. Jsou vědecky podložené, bezbolestné a ověřené praxí. Jednou z hojně vyhledávaných metod hydratace pleti je například mezoterapie.
Praha - Pátrání po 10letém autistovi se zálibou v cestování prostředky městské hromadné dopravy nebo vlakem, který se v pátek odpoledne ztratil v Modřanech svému otci, odvolali v sobotu dopoledne pražští kriminalisté. Časně ráno byl hoch nalezen ve vlaku na Vysočině, informovala mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. „Prochladlého, ale zjevně nezraněného chlapce si převzali do péče lékaři," konstatovala.
Lhenice – Z nové výjezdové základny záchranné služby se radují Lheničtí. První výjezd tak čeká záchranáře možná už dnes.
Bratislava - Bývalý slovenský prezident Michal Kováč byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče a uveden do umělého spánku. Podle slovenského webu Nový čas je ve stabilizovaném stavu.
České Budějovice - Novinky v úrazové chirurgii, moderní operační postupy nebo spolupráci se záchrannou službou řešili jihočeští traumatologové na svém každoročním setkání v Českých Budějovicích.
Speciální rehabilitační program určený pro pacienty, které čeká výměna kyčelního kloubu, zavedlo nově rehabilitační oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě.
Třinec - Pátrání po vhodném lékaři, hledání ambulancí, složité zjišťování kontaktů, provozní doby či dalších informací tomu všemu už je v třinecké Nemocnici Podlesí konec.
Čtyřicetiletý cyklista zemřel v pátek 30. září v podvečerních hodinách na následky nehody, která se mu stala při sjíždění kopce pod Lysou horou v Malenovicích.
Příbram /ROZHOVOR/ - Čtvrteční vzpoura vozíčkářů přinesla starostův slib, že se pokusí výtah do konce volebního období prosadit.
Náchod - Na dětském oddělení náchodské nemocnice už více než dva týdny platí zákaz návštěv na oddělení větších dětí. Včera přibyl zákaz návštěv i u těch menších. Důvodem je výrazný vzestup výskytu virových meningitid u dětí. K pátečnímu odpoledni bylo hospitalizovaných už 32 pacientů se zánětem mozkových blan.
Valašské Meziříčí - Výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje ve Valašském Meziříčí bude mít do února příštího roku nové garáže.
Severní Terasa - Mladá řidička srazila na přechodu pro chodce v Ústí ženu.
Jižní Morava – Ústup žloutenkové epidemie? Možná. Za poslední týden podle hygieniků v Jihomoravském kraji přibylo pouze děvět nakažených. Od počátku roku s infekční žloutenkou typu A bojovalo 279 Jihomoravanů.
Litvínov - „Braňte knihu," zní z litvínovské knihovny. Ta se letos již tradičně zapojí do celostátní akce na podporu čtenářství. Letošní jubilejní dvacátý ročník bude probíhat v týdnu 3.-7. října. Knihovníci si pro čtenáře a návštěvníky připravili lákavý program.
Chvaletice – Chvaletičtí strážníci hledali zraněného muže, který měl bezvládně ležet u kulturního domu vedle skupinky dětí.