Žižice - Policejní hlídky dorazily v sobotu 5. prosince odpoledne do Žižic u Slaného. V jednom z rodinných domů se nacházel zabarikádovaný muž, který hrozil zabitím krátkou střelnou zbraní. Počáteční informace hovořily o tom, že chce zabít sám sebe a dokonce drží někoho jako rukojmí. Verze s rukojmím se ale nepotvrdila. Díky bleskovému a profesionálnímu zásahu policie se podařilo mužův hrůzný čin odvrátit.
Praha - S příchodem podzimu a chladnějšího počasí přichází i čas onemocnění, nachlazení a viróz. K těm neodmyslitelně patří i kašel. Kašel je jedním z nejobvyklejších příznaků onemocnění dýchacích cest a také častým důvodem, proč rodiče s dětmi navštěvují lékaře. Je to však také velmi důležitý reflex, který pomáhá chránit dýchací cesty a udržovat je průchozí.
Příbram /LÉKAŘ RADÍ/ - Bolavá záda řeší odborníci Centra komplexní rehabilitace Oblastní nemocnice Příbram hodně často. O tom, co na bolesti zad zabírá nejvíce, jak problémům se zády předejít a o souvislosti spokojeného života s ústupem bolestí jsme si povídali s primářkou Centra MUDr. Barborou Daňhovou.
Astma postihuje až 15 procent dětí, výskyt v dětském věku celosvětově stoupá. Celkově trpí astmatem osm procent populace, děti tak patří k nejohroženějším. U malých dětí lékaři ani rodiče na astma mnohdy včas nepomyslí. Také jejich vyšetření je složitější, sdělil ředitel České iniciativy pro astma profesor Petr Pohunek z pediatrické kliniky Fakultní nemocnice Motol.
Tunis – Botox, lifting nebo liposukce: dosud byly tyto zákroky vyhrazeny výlučně ženám, v Tunisku se ale plastická chirurgie rozmáhá mezi muži, píše agentura AFP. Je to známka vývoje společnosti v otázce tématu, které bylo v této zemi dlouho tabu. V době „světové vesnice", selfies a sociálních sítí se rozvíjí kult těla a Tunisané se snadněji uchylují ke skalpelu, říká lékař specializující se na estetickou chirurgii Buráví Kotti. Vysvětluje tím tento jev ve společnosti, kde všeobecně vládnou konzervativní obyčeje.
Polikliniku v Karviné-Mizerově provázejí v poslední době problémy. Budova chátrá, nových nájemců moc nepřibývá a někteří lékaři, kteří tam byli v nájmu, postupně své ordinace přestěhovali do jiných prostor.
Praha - Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) ukončila dnes provoz internetového portálu, který pro ni provozovala společnost IZIP. Přes portál komunikovali s pojišťovnou lékaři, nemocnice či zaměstnavatelé, vykazovali provedenou péči, posílali vyúčtování či odvody pojistného. Po desetidenní odstávce budou mít znovu možnost elektronické komunikace přes vlastní VZP POINT. Řekl to mluvčí VZP Oldřich Tichý.
Most – Společnost Krajská zdravotní zvýší od 1. ledna 2016 o pět procent současné mzdové tarify zaměstnancům mostecké nemocnice. Stejné opatření se týká i dalších čtyř nemocnic v kraji, které společnost vlastní.
Klatovy – Uprostřed silnice v Čínově byl nalezen ležící 35letý cyklista. Dopravní policisté se proto obracejí na veřejnost a hledají svědky události, která se stala 3. prosince v podvečerních hodinách.
Kutná Hora - Dalším hostem online rozhovoru byl bubeník z české hudební skupindy Traband Václav Pohl. Ten odpovídal na dotazy čtenářů v úterý 8. prosince od 14 hodin.
Raná - Muži, jejichž auto v pátek dopoledne smetl u Rané na Chrudimsku motorový vlak Regionova a tři z nich na místě zabil, byli dělníci, kteří na trati pracovali. Podle některých indicií si dokonce jen chtěli zajet do vesnice pro svačinu…
Brno – K ženě, která upadla při rozjezdu trolejbusu linky x30, vyjížděli v pátek po půl deváté ráno záchranáři. Jejich zásah zdržel dopravu o osm minut.
Znojmo – Jeden jediný kupec má zájem o koupi rozlehlého areálu znojemské staré nemocnice. Detaily o ceně a záměru budou jasné nejpozději sedmnáctého prosince. Zda jsou stále ve hře zájemci z Číny, o kterých mluvil před časem hejtman Michal Hašek, není ale jasné. Pro koho je nyní stará nemocnice podnikatelsky zajímavá, mluvčí kraje zatím nechtěla prozradit. „Přišla jedna nabídka. Obálku rozlepí rada Jihomoravského kraje na jednom se svých nejbližších zasedání," sdělila krajská mluvčí Eliška Holešinská Windová.
Milevsko – Několik metrů dlouhá fronta a v ní stáli rozliční lidé: učitelé, lékaři, politici, sportovci či umělci. I ti čekali, až na ně přijde řada, aby si mohli ve středu odpoledne v domě kultury koupit knihu, kde je jejich portrét. Do publikace 333 tváří Milevska je zvěčnil místní amatérský fotograf Martin Pelich, kterému práce na přípravě knihy trvaly tři roky.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – Před dvěma týdny zasáhla ústecký florbalový klub nedobrá zpráva. Nejproduktivnější hráč týmu i celé prvoligové soutěže Viktor Kopecký se zranil.
Pacientům s rakovinou plic svítá naděje na lepší výsledky léčby. O pokrocích v diagnostice i léčbě diskutovaly v Česku více než dvě stovky plicních lékařů a odborníků napříč kontinenty. Onkologové se sešli v rámci 15. ročníku Středoevropské konference o plicní rakovině, která se konala v Praze na konci listopadu.
Mostecko – V prosinci chtěl skončit, nakonec si to ale rozmyslel. Praktický lékař pro dospělé Pavel Lisický bude i v příštím roce dojíždět ordinovat do Brandova, Nové Vsi v Horách a Hory Svaté Kateřiny. Jen tam bude od ledna jezdit v jiný den.
Linec - „Čistit boty místo chození do školy, to by pro mnoho dětí v našich zeměpisných šířkách bylo nejspíš vítanou změnou. Pro nesčetné děti v Latinské Americe a v Africe tato činnost ale patří ke všednímu dnu – musejí přispět k obživě rodiny. Nemohou chodit do školy a nemají proto žádnou šanci pro budoucnost. Upozornit na to a získávat peníze na projekty rozvojové pomoci je cílem předvánoční akce čistění bot hudební střední školy UNESCO ve Freistadtu," napsal deník OÖN.
Praha - Pacientům s rakovinou plic svítá naděje na lepší výsledky léčby. O pokrocích v diagnostice i léčbě diskutovaly v Česku více než dvě stovky plicních lékařů a odborníků napříč kontinenty. Onkologové se sešli v rámci 15. ročníku Středoevropské konference o plicní rakovině, která se konala v Praze na konci listopadu.
Havlíčkův Brod - Dvakrát vysoudila žena z Moravy u soudu omluvu a desítky tisíc korun od záchranné služby za to, že převezla její čerstvě narozené dítě po domácím porodu do nemocnice.
Ústí nad Labem - Bývalá zdravotní sestra Věra Marešová, která čelí obžalobě z vražd šesti pacientů rumburské nemocnice, netrpí žádnou duševní poruchou. U soudu to dnes řekl psychiatr Michal Hessler, který na Marešovou zpracovával odborný posudek. Marešová podle obžaloby zabíjela pacienty jednotky intenzivní péče draslíkem.
Krnovská nemocnice zabodovala v celostátním hodnotícím projektu Nemocnice ČR 2015. Sdružené zdravotnické zařízení Krnov si díky umístění v anketě potvrdilo, že pacienti jsou zde velmi spokojeni.
Brno – Na záchytce v péči lékaře skončili dva opilí bezdomovci. Dostali se tam po tom, co jeden z nich napadl přivolanou hlídku ve středu večer. Na opileckou dvojici bezdomovců poflakujících se u hlavního nádraží upozornili procházející lidé. „Usadili se na schodech, které vedly do jedno z domů. Lidé se jich báli a nemohli do domu vcházet. Proto přivolali hlídku," informoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.
Orlickoústecko – Pozornost směrem ke Králíkům v poslední době poutají okolnosti ohledně využití budovy výchovného ústavu, kde včera proběhlo jednání s občany. Vedle toho se ale objevila informace o zadržených zbraních místního šestašedesátiletého muže, který má zbrojní pas pouze na část svého arzenálu.
Moskva – Známý ruský moderátor Pavel Lobkov oznámil během televizního pořadu o boji proti AIDS, že je HIV pozitivní. Jako hosta do vysílání pozval svého ošetřujícího lékaře.
Praha – Armáda vytvoří nové jednotky aktivních záloh, sloužit by v nich měli i lékaři. Některé již existující sbory rozšíří, nové vzniknou například u Centra biologické ochrany v Těchoníně na Orlickoústecku, tedy vojenské nemocnice specializované na obzvlášť nebezpečné infekční nemoci. Na jednání sněmovního branného výboru to dnes řekl náčelník generálního štábu Josef Bečvář.
Most – V mosteckém městském divadle se ve středu koná konference o ošetřovatelství. Jedná se o šestý ročník Mosteckých dnů sester. Dorazilo jich na dvě stě. Tentokrát je jedním z témat Nemocnice Most včera - dnes – zítra.