Šetření na nemocných
Léky, jež jsou volně prodejné, už pojišťovny neuhradí. Ušetří se tím prý půl miliardy. Jelikož šetřit na nemocných je odporné, iniciátoři "úspory" jedním dechem poškozeným radí například kupovat levnější velká balení.
Léky, jež jsou volně prodejné, už pojišťovny neuhradí. Ušetří se tím prý půl miliardy. Jelikož šetřit na nemocných je odporné, iniciátoři "úspory" jedním dechem poškozeným radí například kupovat levnější velká balení.
Břeclavsko – Kdo může, utíká k vodě. Nebo alespoň někam do stínu. Břeclavsko už několikátý den sužují tropická vedra. I když ale rtuť teploměru neustále šplhá nad třicítku a koupaliště i kempy praskají ve švech, řada lidí musí do práce.
Praha - Prevenci v podobě očkování Češky a Češi podle dubnového průzkumu agentury STEM/MARK podceňují. Nepovinná očkování využívá jen čtvrtina dospělých, 26 procent. Termíny povinných přeočkování si hlídá jen 63 procent dospělých, zatímco u dětí je proočkovanost téměř stoprocentní. S věkem zájem lidí o očkování klesá, nejvíce je podceňují muži vyššího věku. V průzkumu odpovídalo 1088 lidí starších 18 let.
Jindřichův Hradec - Extrémní teploty přidělaly práci záchranářům, dětem naopak udělaly na začátku prázdnin radost.
Dzbel – Dva náklaďáky se v pondělí nevyhnuly na silnici ze Dzbelu na Moravskou Třebovou.
Hamr - Dvaadvacetiletému mladíkovi se stala osudnou rychlá jízda. Nezvládl řízení a po nárazu do stromu byl mrtev.
Berounsko - Vysoké teploty by neměl podceňovat nikdo. Dehydratace hrozí hlavně starším lidem a malým dětem. Zdravotním problémům lze v mnoha případech předejít. Lékaři radí, že pomůže hlavně dostatečný pitný režim. Lidé by také neměli zbytečně pobývat na přímém slunci a měli by se vyhýbat námaze.
Chrudim - Soukromá fyzioterapeutka Eva Tomková (Tálská) odpovídá na dotazy čtenářů. Posílat je můžete na e-mail chrudimsky@denik.cz.
Brno - Lékaři Vojenské nemocnice v Brně dnes propustili do domácího léčení ženu, která se zranila při tragické nehodě českého autobusu v Chorvatsku. Druhá zraněná by měla z nemocnice odejít ve středu. Ve Fakultní nemocnici Brno zůstává jedna pacientka, která do konce týdne ještě určitě zůstane v péči jejích doktorů. Propuštěné pacienty podle lékařů čeká ambulantní léčba a rehabilitace, které se mohou protáhnout na několik týdnů až měsíců.
Zlínsko - Tropické teploty přilákaly o víkendu na koupaliště davy lidí. I přes známé doporučení, že se přes poledne mají lidé zdržovat raději doma nebo někde ve stínu, bylo právě od 12 do 16 hodin na koupalištích nejvíce lidí. Většina jich však byla přeplněná ještě i ve večerních hodinách.
Zlínsko - Tropické teploty přilákaly o víkendu na koupaliště davy lidí. I přes známé doporučení, že se přes poledne mají lidé zdržovat raději doma nebo někde ve stínu, bylo právě od 12 do 16 hodin na koupalištích nejvíce lidí. Většina jich však byla přeplněná ještě i ve večerních hodinách.
Praha - První viceprezidentka Svazu pacientů, senátorka ČSSD Alena Gajdůšková vyzvala pacienty, ať žádají od lékaře recept na léky hrazené zdravotní pojišťovnou. Když na jejich obtíž takový lék není, mají to sdělit ombudsmanovi svazu. Kontakt na pacientského ombudsmana najdou na webu Svazu pacientů, sdělila Gajdůšková.
Salcburk - V rakouských Alpách zahynula v pondělí večer Češka při zlézání hory nedaleko Kaprunu. Další Čech, který se na vrchol hory Großes Wiesbachhorn snažil dostat s ní, se těžce zranil a je v nemocnici v Zell am See. Informovala o tom dnes agentura APA.
Praha - Když Petru Koukalovi před dvěma roky lékaři oznámili, že má rakovinu varlat, zhroutil se mu svět. Tehdy začal snít, jak se uzdraví. Badmintonistovi se ale splnil v letošní sezoně i další sen - probojoval se na olympijské hry do Londýna. A nyní se mu plní touha, o které se mu ani nesnilo. Bude vlajkonošem české výpravy při slavnostním zahájení olympiády 27. července.
Brno - Lékaři Vojenské nemocnice v Brně dnes propustili do domácího léčení ženu, jež se zranila při tragické nehodě českého autobusu v Chorvatsku. Druhá zraněná by měla z nemocnice odejít ve středu. Ve Fakultní nemocnici Brno zůstává jedna pacientka, která do konce týdne ještě určitě zůstane v péči jejích doktorů. Propuštěné pacienty podle lékařů čeká ambulantní léčba a rehabilitace, které se mohou protáhnout na několik týdnů až měsíců.
Praha, Brno – Hráče Sokola Veselý Jehnice si i kvůli jeho životnímu příběhu vybral Český olympijský výbor za vlajkonoše při letošních olympijských hrách v Londýně.
Pardubice – S přicházejícím létem nastává čas dovolených a cestování.
Česká Lípa - Plánované zateplení Nemocnice s poliklinikou v České Lípě chce Liberecký kraj spolufinancovat úvěrem. Na mimořádném jednání o tom v pátek rozhodli krajští radní.
Ostrava - Dosud neznámí ozbrojení muži koncem minulého týdne přepadli poštu na náměstí Družby v Ostravě-Porubě. K poště přijeli na horských kolech.
Teplicko - Nadávání vám v tomto případě moc nepomůže. Pokud jste někdy nezaplatili regulační poplatek v nemocnicích Krajské zdravotní (KZ), tak je pravděpodobné, že jste na seznamu dlužníků.
Berounsko – Vysoké teploty by neměl podceňovat nikdo. Dehydratace hrozí hlavně starším lidem a malým dětem. Zdravotním problémům lze v mnoha případech předejít. Lékaři radí, že pomůže hlavně dostatečný pitný režim.
Brumovice – Devětapadesátiletý muž zemřel v pondělí večer při nehodě traktoru ve vinici u Brumovic na Břeclavsku. Traktor se převrátil, řidič zůstal pod ním. Lékaři mu už nedokázali pomoci. ČTK to řekla mluvčí břeclavské policie Hana Kejlová.
Teplicko - Nadávání vám v tomto případě moc nepomůže. Pokud jste někdy nezaplatili regulační poplatek v nemocnicích Krajské zdravotní (KZ), tak je pravděpodobné, že jste na seznamu dlužníků.
Praha - Ze 190 českých špitálů jich má na příští rok 52 jistou smlouvu s pojišťovnami. Zeštíhlení nemocniční sítě by mělo zvýšit kvalitu léčby
Havířov, Karviná – Od podzimu by měla zažít nově fungovat pohotovostní služba na oddělení ORL (ušní, nosní, krční) i v Havířově.
Praha - Pražský dopravní podnik vyplatí odškodné ve výši 220.000 rodině chlapce, který přišel na eskalátoru v metru o tři prsty na nohou. Rodina původně požadovala 600.000 korun, dopravní podnik nabízel 120.000 Kč. Nynější dohodu rodiny a pražského dopravce musí ještě potvrdit soud.
Praha /ROZHOVOR, VIDEO/ – Říká se, že čas je nejlepší lékař. V případě Olgy Matuškové to ale neplatí. Ač od úmrtí jejího muže – populárního zpěváka, herce a hráče na banjo Waldemara Matušky – uplynuly tři roky, stále více si uvědomuje jeho ztrátu. „Walda mi moc chybí, s jeho odchodem jsem se nesžila a nesžiju. Nechci se ani zbavit jeho věcí – stále visí ve skříni," říká Olga Matušková. Z Ameriky přiletěla do České republiky v doprovodu syna před pár dny, aby na Waldemara Matušku – jenž by dnes oslavil osmdesátiny – zavzpomínala s jejich přáteli prostřednictvím koncertu v divadle Ta Fantastika. Zároveň představila obsáhlou kolekci jeho nahrávek nazvanou Nebeskej kovboj, kterou k Matuškově jubileu vydal Supraphon. „Walda by měl z takového dárku obrovskou radost," podotkla Olga Matušková.
Hranice – Černý den přerovské házené – tak zní titulek na oficiálních webových stránkách přerovské házené. Vedle malé fotografie stojí velmi stručná zpráva: „Ve večerních hodinách dne 29. června nás nečekaně tragicky opustil náš kamarád a trenér Miroslav Frank. Věnujte mu prosím společně s námi tichou vzpomínku," loučí se se svým kolegou přerovští házenkáři.
Záhřeb - Jednatřicetiletá česká turistka zemřela při pěším výletu na horu Hum, nejvyšší vrcholek chorvatského ostrova Vis ve střední Dalmácii. Podle chorvatského serveru 24sata.hr žena zkolabovala a než její partner přivolal pomoc, zemřela na přehřátí organismu a dehydrataci.
Pelhřimov – Tělo dvaadvacetiletého Ukrajince vylovili policejní potápěči po předchozí pátrací akci z rybníka Pařezáč v Plačkově na Pelhřimovsku.
Hranice – Černý den přerovské házené – tak zní titulek na oficiálních webových stránkách přerovské házené. Vedle malé fotografie stojí velmi stručná zpráva: „Ve večerních hodinách dne 29. června nás nečekaně tragicky opustil náš kamarád a trenér Miroslav Frank. Věnujte mu prosím společně s námi tichou vzpomínku," loučí se se svým kolegou přerovští házenkáři.
Dvůr Králové - Modernizace dalšího oddělení královédvorské nemocnice začne v pondělí a vyžádá si téměř 2,5 milionu korun.
Rokycansko - Dramatický byl start do prázdninového víkendu pro záchranáře z Rokycanska. V pátek večer vyjížděli k hornímu příkosickému nádraží. Muž tam čichal toluen a vzplály na něm šaty. „Pravděpodobně od výparů. Vrtulník s ním letěl do popáleninového centra na pražských Vinohradech," uvedl lékař Bedřich Brož.
Ústí n. L.Od neděle nechají někteří lidé v lékárnách víc peněz než dosud. Zdravotní pojišťovny přestanou hradit cenu u více než 400 volně prodejných léků, už na ně nepřispějí ani korunu. Pro ibalgin, bromhexin, calcium a mnohé další se tak nevyplatí chodit s lékařským předpisem. I kdyby je lékaři pacientům předepsali, ti by za ně zaplatili stejně jako bez receptu, a navíc ještě poplatek za něj.
Benešovsko – Klíště. Nenápadný černý brouček dosahující velikosti sotva jednoho milimetru. Přesto dokáže lidem napáchat velké nepříjemnosti.
Opava - Gynekolog se tehdy za matkou na střechu spustil po laně z vrtulníku.
Strakonicko - Hlasujte s námi na www.strakonicky.denik.cz
Dvůr Králové - Modernizace dalšího oddělení královédvorské nemocnice začne v pondělí a vyžádá si téměř 2,5 milionu korun.
Plzeň - Pacientům s cévními mozkovými příhodami se v plzeňské fakultní nemocnici dostane ještě lepší péče než doposud. Nemocnice dovybaví novými přístroji oddělení, kde se řeší prevence i následky mrtvice. Například pořídí nový přístroj na vyšetření magnetickou rezonancí.
Liberecký kraj - Prudký náraz na semilském náměstí doslova vpasoval motorkáře pod auto. Vyprošťovat ho musí hasiči hydraulickým zvedákem. Přilétá vrtulník záchranné služby. I přes složité překládání do sanitky na libereckém letišti je těžce zraněný mladík za hodinu a půl na operačním sále libereckého traumacentra.
Rakovnicko - Horké počasí způsobilo o víkendu problémy především seniorům.
Praha – V Praze dnes záchranáři kvůli vedru zaznamenali o 20 procent více výjezdů k lidem, které postihl kolaps nebo zhoršení zdravotního stavu, řekla mluvčí pražské záchranné služby Klára Fikejzová. Horké počasí s teplotami kolem 30 stupňů Celsia způsobuje zejména starším a nemocným lidem zdravotní komplikace.
Praha - V Praze dnes záchranáři kvůli vedru zaznamenali o 20 procent více výjezdů k lidem, které postihl kolaps nebo zhoršení zdravotního stavu, řekla mluvčí pražské záchranné služby Klára Fikejzová. Horké počasí s teplotami kolem 30 stupňů Celsia způsobuje zejména starším a nemocným lidem zdravotní komplikace.
Aragón - Motocyklista Jakub Smrž má po pádu problémy se zápěstím, kotníkem a zády. Rentgen neodhalil žádnou zlomeninu.
Zadar - Šestiletý český chlapec zemřel o víkendu v nemocnici v chorvatském Zadaru. Hospitalizován byl v bezvědomí poté, co ve čtvrtek spadl do hotelového bazénu. Podle dnešních zpráv chorvatských médií nepomohla okamžitá resuscitace na místě ani následný převoz do nemocnice; hoch zemřel v sobotu večer.
Habartov - V Habartově zemřel v noci na dnešek nejspíše po předchozím konfliktu mezi hosty restaurace jeden muž. Na místě zasahovala posádka záchranná služby, muž byl už v té době v bezvědomí. Lékař se ho sice pokoušel téměř hodinu oživit, ovšem bez úspěchu. Informovala o tom mluvčí krajské záchranné služby Barbora Silná.
Hranice – Pád ze čtyřmetrové výšky byl v pátek příčinou smrti padesátiletého cyklisty, který jel na jízdním kole bez ochranné přilby okolo jezu v Hranicích na ulici Valcha.
Hranice – Pád ze čtyřmetrové výšky byl v pátek příčinou smrti padesátiletého cyklisty, který jel na jízdním kole bez ochranné přilby okolo jezu v Hranicích na ulici Valcha.
Zlín - Artroskopické ortopedické operace ramenního či kolenního kloubu bude moci kromě Baťovy nemocnice nově provádět také soukromá Nemocnice Atlas ve Zlíně.
Rokycansko – Dramatický byl start do prázdninového víkendu pro záchranáře z Rokycanska.